• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wioski iglicowe w epokach III-IV

Zabije

Zwiadowca
Witam serdecznie specjalistów od Wiosek Iglicowych;). Przez gapiostwo podbiłem bonus T2 do 171% co oczywiście odbiło się na kosztach Iglicy, wiem, że można obniżyć bonus T2 stawiając bezdenne wykopaliska lub iglice burzy. Jednak grając rasą ludzi cuda te dostępne są 4 badania po kapłanie i tu moje pytanie, czy zbadanie technologii potrzebnych do odblokowania wspomnianych cudów podniesie koszt iglicy? Jeśli tak to czy warto się w to pchać, żeby zredukować koszt iglicy związany z bonusem t2?

View attachment 4359
Mam 2 wioski dokładnie jak ty rozwinięte, tylko dodałem manufakturę bonusową bez powiększenia oddziału. Wszystkie iglicę na automacie do samej góry :) dodatkowo robię wszystkie turnieje
 
wiem, że można obniżyć bonus T2 stawiając bezdenne wykopaliska lub iglice burzy. Jednak grając rasą ludzi cuda te dostępne są 4 badania po kapłanie i tu moje pytanie, czy zbadanie technologii potrzebnych do odblokowania wspomnianych cudów podniesie koszt iglicy?
Tak
Jeśli tak to czy warto się w to pchać, żeby zredukować koszt iglicy związany z bonusem t2?
Nie :)
Przez gapiostwo podbiłem bonus T2 do 171% co oczywiście odbiło się na kosztach Iglicy
Juz o tym kiedys pisalem, ale jeszcze raz powtorze, ze zakladajac ten temat opisywalem tworzenie prawie idealnej wioski iglicowej.
Caly dowcip polega jednak na tym, ze taka prawie idealna wioska ma naprawde duze "rezerwy mocy", czyli wioska wcale nie musi byc idealna, zeby wciaz byla bardzo wydajna :) Bonus za relikty na poziomie 171% to naprawde nie koniec swiata, bo wprawdzie te "ponadplanowe" relikty troche obnizaja wydajnosc wioski, ale jesli stosowales sie do pozostalych zalecen, czyli nie stawiales za duzo ekspansji i nie zrobiles zbyt wielu badan, to wioska i tak jest znacznie bardziej wydajna, niz potrzeba na swobodne robienie Iglicy :)
Takze nie dajmy sie zwiariowac, naprawde nie ma co sie przejmowac troche zbyt wysokim poziomem bonusu za relikty.
 
Ostatnia edycja:

Magyrna

Zwiadowca
To jest pytanie które również i mnie męczyło przez jakiś czas. A zatem sięgnęłam po minmaxa :) Dla mojej ludzkiej iglicówki na S2 sprawa wygląda następująco:

minmax_simul.JPG

No więc:
1. Czy opłaca się zrobić dodatkowe 7 badań żeby przemielić ten jeden relikt bonusowy?
Technicznie rzecz ujmując - TAK.
Na moim przykładzie sprowadzi to CAL z 13,4 na 9,8 (różnica niecałe 37% na korzyść przemielenia reliktu kosztem badań). Taka wioska jest wtedy tylko 3% gorsza od tej która nie złapała niechcący żadnego reliktu i ma CAL 9,5.

2. Czy to ma sens robić?
To zależy :D
Zobacz na daty moich rozważań - do tej pory nie zrobiłam dodatkowych badań i żyję z 1 reliktem T2, wioska ma się dobrze. Aczkolwiek jak sobie przemieliłam wszystkie relikty na S1 do 0 to czuję różnicę... Nie wiem, na jakim etapie jest Twoja wioska. Gdybym była na początku jej zakładania, kiedy jest ze wszystkim bieda, to bym od razu robiła te badania i mieliła. Ale, że złapałam ten relikt już na wygrzanej wiosce, pełnej cziterskich budynków eventowych, która działa jak rakieta - i tak szybciej produkuję wojsko i towary niż je zużywam co tydzień, więc nie mam takiego parcia. To, co @chris07070707 pisze o nadwyżce mocy i że wioska nie musi być idealna jest prawdziwe w 100%. Zatem ten relikt mnie uwiera, ale dopóki nie złapię jeszcze dwóch (albo się nie zdenerwuję :D ) to gram tym co jest. No i cały czas czekam aż wejdzie do Akademii możliwość mielenia T2 w ramach receptur... może kiedyś XD
 

Klops

Rozbójnik
Wioska jest wykończona i od dłuższego czasu samowystarczalna, ma za sobą kilka iglic, niestety tylko raz robiłem wojskiem (szczęście nie sprzyja, jeżeli chodzi o buffy do wojska). Budynków eventowych brak, jeszcze trochę zajmie zanim się jakiekolwiek pojawią. Skok kosztów (mimo, że dalej są to absurdalnie śmieszne ilości) względem poprzedniej iglicy jest znaczący. No i nie daje mi spokoju ten nadprogramowy bonus T2:mad: Iglica.jpg
 
Ostatnia edycja:

Magyrna

Zwiadowca
No i nie daje mi spokoju ten nadprogramowy bonus T2:mad:

To jest też i dla mnie najgorsze, taka plama na nieskazitelnej wiosce :D Jeśli nadążasz się regenerować między iglicami to można przeżyć, ale jeżeli to ma być gwóźdź do trumny bo jesteś na granicy kosztów, to ja bym zrobiła te badania... Aczkolwiek:

Ten temat za to ja drążę, powolutku są postępy ale jeszcze chwile potrwa by otrzymać satysfakcjonujaca odpowiedz

Może po prostu pomożemy w drążeniu? @BlossomValvi - czy potrzebujesz dodatkowej kropli wody? :D

Badań już zrobionych nie da się cofnąć, mielenie reliktów t2 w akademii to będzie błogosławieństwo dla ludzkich iglicówek :)
 

miodziox

Wędrowiec
" budynki kulturowe z drzewka (tylko tyle, ile absolutnie konieczne)"

Muszą być tylko te z drzewka ? powiedzmy udało mi się wylosować sporo eventowych które są o wiele lepsze np orzechowe miasto mogę je postawić zamiast tych drzewkowych ? wioska iglicowa 3epoka ?
 

xEasyRiderx

Rycerz
@miodziox jak najbardziej budynki eventowe się nadają na prawdę nie trzeba się na sztywno trzymać poradnika, gra się zmienia a wskazane jest poeksperymentować tylko z głową a nie na chybił trafił :)
 

miodziox

Wędrowiec
Tylko zastanawiałem się czy te eventowe budynki nie zwiększą kosztów iglicy o które tak walczymy żeby były najniższe możliwe
 

miodziox

Wędrowiec
Okej to jeszcze jedno pytanie czy odkrywanie sporej ilości prowincji na mapie oczywiście poza bonusowymi ich nie ruszam zwiększają jak kolwiek trudność iglicy czy ilość zrobionych prowincji nie ma zadnego znaczenia jezeli nie ruszamy bonusowych ?
 

xEasyRiderx

Rycerz
Okej to jeszcze jedno pytanie czy odkrywanie sporej ilości prowincji na mapie oczywiście poza bonusowymi ich nie ruszam zwiększają jak kolwiek trudność iglicy czy ilość zrobionych prowincji nie ma zadnego znaczenia jezeli nie ruszamy bonusowych ?
Jeśli nie ruszasz bonusowych oraz nie dokładasz w wiosce ekspansji ze zdobytych prowincji z mapy to w niczym ci to nie zwiększy kosztów. Inaczej koszty podnosi ci dopiero zwiększony bonus lub dodatkowe ekspancje z mapy.
 

miodziox

Wędrowiec
okej elegancko oto chodziło ekspansji max 20 i koniec a bonusowe maximum do 140% dzięki!

A jeszcze dopytam jestem w 3 rozdziale i nie mam odblokowanych 3tierowych surków czy nadmiar tych reliktów działa pomimo że nie są odblokowane ?
 

xEasyRiderx

Rycerz
Jeśli nie masz zrobionego badania na T3 to nie jest Ci naliczany jako bonus czyli na spokojnie możesz odkrywać te prowincje oraz robić turnieje.
Jeśli natomiast odryjesz to badanie to automatycznie naliczy ci do bonusu dlatego lepiej jest nie robić tego badania :)
 

JAY.

Wędrowiec
kolejny post, który spokojnie można wyrzucić do kosza i do tego przydługi...otóż przeczytałem wiele razy ten niby poradnik nawet zrobiłem ściągę na kartce...otóż po pierwszej iglicy okazało się, że tą kartkę mogę użyć wiecie do czego...na walkach, które robiłem manualnie czyli grałem sam, nauczyłem się z czasem samodzielnego myślenia jakie wojsko dobrać, jak bronić się, jak atakować, jak wykorzystywać swoje i wroga mocne oraz słabe strony i tylko taka droga ma sens, bo słuchanie jakiś guru co piszą szablony nie ma sensu, trzeba samemu walczyć i uczyć się sztuki wojennej, teraz po kilku miesiącach samodzielnej nauki w iglicy czy turnieju nie popełniam już błędów, które robiłem na początku, teraz nie są mi obce dobre dobory wojska na walki i to nie takie jak tam wyżej opisane, bo to trzeba "czuć" jakim wojem kogo z wrogich jednostek zabijemy czyli jak rozegramy walkę, teraz wyciągam walki, które automat przegrywa, przykładem jest prosta walka 2 falowa w iglicy gdzie wróg miał w 1 fali 1 x mag, 4 x ciężka piechota a w 2 fali 3 x mag i 2 x ciężka piechota - prosta niby walka na automat oczywiście dałem 5 x kwiatek i jakież było moje zdziwienie, gdy automat to ... przegrał :D, no to żeby było wesoło wszedłem sam na tą samą walkę i tym samym wojskiem i cóż 1 fala zero strat zero, 2 fala straciłem jedną czwartą jednego slota - czyli całą walkę zrobiłem przy 5% strat a automat przegrał - różnica? chyba widać :) także nie ma co czytać pół dnia opowieści niewiadomo kogo tylko zacząć samemu próbować walczyć i uczyć się na błędach - bo taka wiedza procentuje:) z tygodnia na tydzień umie i wie się więcej:)
 

Nusion

Kapłan
Ech @JAY... przeczytałeś post wiele razy, a nie złapałeś sedna... :/
W wiosce iglicowej nie chodzi o to, żeby się bawić w rozkminki, a o to, żeby w 10-15 minut przelecieć iglicę raz w tygodniu i mieć z głowy. W rozkminki wojskowe ludzie bawią się w swoich miastach głównych.
Na wszystkich 3 naszych serwerach działają dziesiątki wioseczek iglicowych zrobionych na podstawie tego poradnika i wszystkie mają się świetnie :D
Twoja nie zadziałała? Ciekawe czemu ;)
 

JAY.

Wędrowiec
no cóż Nusion - Gracze mając wioskę iglicową na innym świecie poza swoim głównym miastem mają już wiedzę na temat jak w 8 minut zrobić iglicę na szybko ale ten poradnik zawiera niby porady jak zrobić iglicę i ten post dostałem od Bractwa "Denis i Tolka" jak do Nich wchodziłem i takie niby porady z tego posta daje się Nowym Graczom więc moja wypowiedź ma sens bo kto szuka wiedzy to przeczyta mój most a nie 5 stronicowy mętlik :) pozdrawiam
 
Po pierwsze @JAY. , jesli z taka sama uwaga czytales moje posty na temat sposobow walki w Iglicy, jak wyszukiwales odpowiedni temat na forum, by owe wspomniane sposoby skomentowac, to wcale sie nie dziwie, ze nie dales sobie z nimi rady. Zauwaz prosze, ze komentujesz w niewlasciwym temacie, bo ten dotyczy wylacznie procesu tworzenia wiosek iglicowych, a nie sposobow walki :) I na tym moglbym juz wlasciwie zakonczyc, ale co tam.
teraz po kilku miesiącach samodzielnej nauki w iglicy czy turnieju nie popełniam już błędów, które robiłem na początku, teraz nie są mi obce dobre dobory wojska na walki i to nie takie jak tam wyżej opisane, bo to trzeba "czuć" jakim wojem kogo z wrogich jednostek zabijemy czyli jak rozegramy walkę
Widzisz... moje kolezanki, ktore najpierw uczyly sie tego uproszczonego sposobu walki, tez po kilku miesiacach doskonale radza sobie w Iglicy juz bez zadnych sciag, doskonale daja sobie rade z samodzielnym doborem oddzialow i rowniez juz "czuja" rozne sposoby walki. Roznica jest taka, ze one od poczatku na luzie mogly robic cala Iglice i mialy czas na spokojna, bezstresowa nauke tych wlasnych sposobow. Taki byl zreszta cel tego mojego tak zwanego poradnika, ale chyba znow nie doczytales dokladnie...
słuchanie jakiś guru co piszą szablony nie ma sensu

także nie ma co czytać pół dnia opowieści niewiadomo kogo
Nie wiem, skad ta osobista niechec, ktora doskonale da sie wyczuc, bo przeciez nie znam Cie gosciu. Ani Ty mnie, wiec daruj sobie tych "guru" i "nie wiadomo kogo", ok ? :)
 

Nusion

Kapłan
ten poradnik zawiera niby porady jak zrobić iglicę

No właśnie nie, ten poradnik zawiera porady, jak zrobić wioskę iglicową

ten post dostałem od Bractwa "Denis i Tolka" jak do Nich wchodziłem i takie niby porady z tego posta daje się Nowym Graczom więc moja wypowiedź ma sens bo kto szuka wiedzy to przeczyta mój most a nie 5 stronicowy mętlik

Na pewno mieli dobre intencje, ale jednak nie jest to poradnik dla "zwyczajnego" miasteczka, a dla wioski czysto iglicowej.
Dlatego tym bardziej nie widzę powodu, żeby atakować autora postu tylko dlatego, że Tobie w "normalnym" miasteczku się nie przydał :)
 
Do góry