• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wojsko jest bezużyteczne

  • Rozpoczynający wątek VictoriousElendil
  • Data rozpoczęcia

Jak oceniasz wojsko w Elvenarze?

  • Raczej nieprzydatne

    Głosy: 33 37,5%
  • Czasem się przydaje

    Głosy: 35 39,8%
  • Jest całkiem przydatne

    Głosy: 20 22,7%

  • W sumie głosujących
    88

DeletedUser629

Guest
ThomAS ... miał chyba na myśli swoją propozycję w dziale pomysły :)
ale do rzeczy : nie wiem po co ma służyć ta dyskusja ... przecież Wszyscy wiemy ile wojsko jest warte i ile możemy nim zdziałać ...
może raczej pomyślcie jak to wojsko uzdrowić :)
 

DeletedUser2029

Guest
Mnie walki się podobają to uatrakcyjnia grę szkoda tylko ze są źle zbilansowane. W turniejach pomimo, że posiada się silne i liczebne wojsko już przy 2-3 gwiazdce zdarzają się konflikty nie do wygrania z uwagi na zbyt liczebne wojska przeciwnika i tłumaczenie ze należy dobrać inny rodzaj wojska proponuję włożyć między bajki. Przy dużo prowincjach turniejowych walka nie automatem trwa długo co również utrudnia wyrobienie się na czas a także odbudowanie stanu wojska. Tłumaczy to tylko nastawienie twórców gry na zysk i liczenie na użycie diamentów przez graczy.
 

babaruba

Wędrowiec
czytam i... w turniejach walczę- kupuję sporadycznie, w prowincjach łatwe i średnie poziomy trudności traktuję tylko walką.
trudne -rozważam. Obiektywnie auto walcz to strata 15-30% wojska w walce.
Reasumując - narzekać zawsze można - zacznijcie działać!!!

Nadal szukam KOGOŚ kto zyskał na poprzedniej aktualizacji (latarnia-dzwonnica) od tygodnia nikt się nie odezwał !!!
 

DeletedUser2029

Guest
Gracze grający w turniejach którzy konflikty w większości rozwiązują wojskiem i to samodzielnie są moim zdaniem dyskryminowani. Każdy konflikt prowadzony samodzielnie pochłania o wiele więcej czasu niż automat czy negocjacje, Jeśli gracz prowadzi turniej na 14 lub więcej prowincjach po cztery konflikty w prowincji to traci mnóstwo czasu (14x4=56 średnio po 5 min na konflikt daje 280 min) i problemy ze zdążeniem z 6 turą turnieju . Proponuję przyjąć przybliżony czas potyczki np. 1 min licząc ją od pierwszego ruchu wykonanego przez gracza w bitwie, lub czas jaki upłynął do wykonania pierwszego ruch w bitwie. Wyrówna to szanse grających wojskiem.
 

astoN-

Rozbójnik
zostawcie lepiej wojsko w spokoju bo znowu cos popsujecie...ja robie 90% turniejow walka auto i ostatnio wygralem ich okolo 25 z rzedu... wojska wystarcza spokojnie tylko trzeba miec na to sposob, pograsz troche to zrozumiesz, nikt juz tyle nie walczy recznie to nie te czasy... ja okazjonalnie na prowincjach 25+ walcze by cos zaoszczedzic...
 

visit0r

Paladyn
Gracze grający w turniejach którzy konflikty w większości rozwiązują wojskiem i to samodzielnie są moim zdaniem dyskryminowani. Każdy konflikt prowadzony samodzielnie pochłania o wiele więcej czasu niż automat czy negocjacje, Jeśli gracz prowadzi turniej na 14 lub więcej prowincjach po cztery konflikty w prowincji to traci mnóstwo czasu (14x4=56 średnio po 5 min na konflikt daje 280 min) i problemy ze zdążeniem z 6 turą turnieju . Proponuję przyjąć przybliżony czas potyczki np. 1 min licząc ją od pierwszego ruchu wykonanego przez gracza w bitwie, lub czas jaki upłynął do wykonania pierwszego ruch w bitwie. Wyrówna to szanse grających wojskiem.
proponuje sprawdzenie ile czasu zajmie reczna walka przy 30 prowincji ^_^
 

szycha102

Wędrowiec
Czesc.Wojsko zawodzi w kazdej sytuacij.To co zrobili z wojskiem,zakrawa o pomste.Zreszta i z cala gra po malu tez to robia.Coraz gorzej.Turnieje-Dla kogo,za takie nagrody ?....
 

DeletedUser1318

Guest
Przychylam się do zdania, że wojsko jest aktualnie mało przydatne. Zbieram je od początku i ciągle trafiam na jakieś dziwolągi - ja mam wielkość w granicach 500 a automat ma już ponad 900. Jak to mam dogonić ?! Nawet gdybym chciał, to bym musiał kilka leveli przeskoczyć. To zniechęca.
 

DeletedUser

Guest
Widzę, że ostatnio nieco się poprawiło pod kątem możliwości zwycięstwa w turniejach. Odnoszę wrażenie, że jednostki przeciwnika są mniej zdywersyfikowane. Nie wiem czy to tylko moje wrażenie czy faktycznie coś uległo zmianie, ale jeżeli tak to bardzo dziękuję za uwzględnienie moich skromnych uwag co do gry :)

Zacznij grać ręcznie. Czasem efekt jest naprawdę imponujący
Zgadzam się, tylko jaka strata czasu :( Poza tym brakuje podczas rozgrywki możliwości np. pominięcia ruchu tak jak w Heroes of Might and Magic.
W efekcie jednostki "blokują się" wzajemnie przez co ich możliwość poruszania się jest mocno ograniczona. Przydała by się opcja Pomiń albo Blokuj.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1530

Guest
Wojsko nieprzydatne śmiem w to wątpić gdyż
praktycznie wszyscy nie stawiają cudów mający bonusy militarne co w obecnej sytuacji jest przyczyną słabości naszych jednostek
same Klasztory i sanktuaria niedostatecznie wzmacniają nasze wojska przydają się dodatkowo iglice burzy, kuźnia bohaterów, smocze opactwo, świątynia ropuch. to co wymieniłem ma w bonusie podniesienie ataku natomiast
Krasnoludzki bastion, latająca akademia i znowu świątynia ropuch produkuje jednostki koszarowe a i nie wymieniłem jeszcze świątyni wesołych grzybków która wraz z podnoszeniem poziomów zbrojowni zwiększa wydatnie rozmiar szkolonych jednostek.
wszystkie te cuda co wymieniłem na max rozbudowie dadzą nam po 30% wzmocnienia ataku, zdrowia,
wyprodukują więcej jednostek koszarowych w 3 godziny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pantherapardus

Wędrowiec
Dla mnie wojsko jest kmpletnie nie przydatne - od początku gry do tego momentu - a jestem na smokach - tylko negocjuję. Dzieki temu mam ogrom zaoszczędzonego miejsca - zaś ilośc surowców z maniek to śrenio po 4mln - tak więc po co mi wojsko?
 

DeletedUser

Guest
Ostatnimi czasy poprawiło się i jest o wiele lepiej :) Dzięki!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2017

Guest
Zgadzam się z tym iż wojsko jest mało przydatne oraz zajmuje za dużo miejsca i surowców. Ostatnio walczyłem z przeciwnikiem w prowincji który był o wiele słabszy pod względem ilościowym oraz skuteczności jednostek a i tak on wygrał potyczkę. To raczej bez sensu.
 
Do góry