• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wojskowe instanty w skrzynkach z iglicy

mayder

Tancerz ostrzy
Jak w temacie. Dzisiaj robiąc iglice i w międzyczasie rozmawiając przyszedł mi do głowy pomysł żeby zamiast np. fragmentów zaklęć (których i tak mnóstwo leci) dać instanty z wojskiem i nie mówię żeby były one we wszystkich skrzynkach ale w kilku np. trochę w normalnych, parę w tych przy drzwiach, a może nawet w tych dodatkowych i w zależności w jakiej skrzynce by się znalazły to dawałyby różną ilość wojska.
 
Najlepiej by bylo zastapic portalowki z bossow losowymi instantami z wojskiem. Losowymi zarowno w sensie rodzaju jednostek, jak i wielkosci paczki, np. 5, 10, 15 oddzialow. Jak dla mnie w normalnych skrzynkach wszystko moze zostac tak, jak jest teraz. Nawet portalowki bym w tych normalnych skrzynkach zostawil (na czym skorzystaliby "mlodzi" gracze), tak samo fragmenty zaklec. Owszem, teraz jest ich nadmiar, ale pamietam jeszcze czas niedoboru. To wcale nie bylo fajne, wiec lepiej moim zdaniem, by nic z fragmentami nie kombinowali.
 

DeletedUser174

Guest
gdyby wszystkie fragmenty zastąpić instantami na wojsko, to faktycznie szybko by nam zapas fragmentów sie dramatycznie skurczył. Oczywiście jest ich trochę za duzo... ale o wiele bardziej frustrujący byłby niedobór. Z iglicy leci też sporo katalizatorów, więc i akademia może pracować pełna parą. Po zakręceniu kurka z fragmentami mogłoby już być trochę mniej przyjemnie...
 

mayder

Tancerz ostrzy
gdyby wszystkie fragmenty zastąpić instantami na wojsko, to faktycznie szybko by nam zapas fragmentów sie dramatycznie skurczył. Oczywiście jest ich trochę za duzo... ale o wiele bardziej frustrujący byłby niedobór. Z iglicy leci też sporo katalizatorów, więc i akademia może pracować pełna parą. Po zakręceniu kurka z fragmentami mogłoby już być trochę mniej przyjemnie...

Napisałem przecież:

i nie mówię żeby były one we wszystkich skrzynkach

I jak podawałem przykłady to chodziło mi o całość iglicy a nie każde piętro z osobna, po prostu żeby te ilości były jakoś odpowiednio rozłożone. W iglicy od jednych drzwi do drugich są 4 skrzynki, wystarczy żeby w jednej podmienić fragmenty na instant wojskowy i będzie dobrze bo fragmentów przez to nie ubędzie, a zawsze będzie możliwość zdobycia dodatkowego wojska

@chris07070707
Nie pisałem nic o portalówkach bo nie ma sensu, nie ważne co będziemy pisać o ebi tak będą nie do ruszenia :p. A czasy jak było ich mało to też pamiętam, nawet jaki ich w ogóle nie było też pamiętam.
 

Steefann

Zwiadowca
Zamiast instantów na wojsko wolałbym więcej przyśpieszaczy, wtedy wyprodukuję sobie wojsko, które potrzebuję a nie dostanę np. bezużyteczne czarodziejki z koszar,tancerzy czy inny wynalazek, a więcej przyśpieszaczy i tak nie dodadzą, więc jestem na nie :)
A żeby sobie wybierać jakie wojo chcemy (czy z koszar, obozu czy terenów) też nie dadzą takiej opcji.
 

Koval92

Kapłan
Na pewno iglica powinna mieć jakieś przetasowania nagród, żeby okresowo coś się zmieniało...
 

mayder

Tancerz ostrzy
Zamiast instantów na wojsko wolałbym więcej przyśpieszaczy, wtedy wyprodukuję sobie wojsko, które potrzebuję a nie dostanę np. bezużyteczne czarodziejki z koszar,tancerzy czy inny wynalazek, a więcej przyśpieszaczy i tak nie dodadzą, więc jestem na nie :)
A żeby sobie wybierać jakie wojo chcemy (czy z koszar, obozu czy terenów) też nie dadzą takiej opcji.

Dziwne rozumowanie, nie dadzą jednego to nie chce drugiego, które daje część tego co to pierwsze (tyle że bez możliwości wyboru). No nic, twój wybór tylko że trochę dziwny jak dla mnie. Swoją drogą to ty jakiś Czyngis-chan jesteś ze tyle wojska robisz i przez to czasówek nie masz :p?
 

DeletedUser897

Guest
głosuję na TAK,
ale zastanawia mnie dlaczego nikt nie protestuje przeciw tak dużej losowości ,
owszem rozumiem losowość w bosach - tam w grę wchodzą zbyt poważne nagrody, oprócz portalówek ,które absolutnie do nich nie pasują
jednak w pozostałych skrzynkach powinna być możliwość wyboru jednej z nagród , w tedy każdy wybrał by to, co w danej chwili jest mu potrzebne,,,,przynajmniej w części rekompensowało by to pracę włożoną w iglice
może właśnie o taką zmianę powinniśmy prosić?
czy na prawdę nie powinno być tak jak w turniejach ,że walczymy ,ale z góry wiemy o co?
 

DeletedUser3983

Guest
Jestem za,ale tylko jeśli nie zamienią ich z magicznymi budynkami bo często po zmianach jest gorzej niż przed,a jak widać choćby po tym jak zostałam pozbawiona możliwości otrzymania walentynkowej platformy pomysły nasi twórcy mają przeróżne.
 

BlossomValvi

Łucznik
Zagłosowałem na nie wiem i postaram się to wytłumaczyć:
Nie mam nic przeciwko samym instantom, ale
- aktualnie są tylko w wersji na koszary, jako elf jedynie 60% byłoby użytecznych (łucznicy, trenty i golemy)
- preferuję czasówki dają dużo większą elastyczność i nie zapominajmy nie każdy gra wojem na 100% - dla niego instanty wojskowe są bezużyteczne. Jako Czyngis-chan właśnie w krysztale przepaliłem około 800h czasówek, więc ten tego chętnie zgarnę więcej z iglicy ;)
- nadchodzi wielkimi krokami nowy turniej, w którym znaczenie wojska trochę spadnie (naprawdę chyba zacznę używać czasówek do produkcji orków ;))

I to tyle, tak więc instanty są fajne ale mają swoje limitacje a na iglicę patrzę w bardziej uniwersalnym sensie niż tylko magazyn narzędzi do turnieju

Ponadto:
- jeśli IG coś da to drugą ręką zabierze 2x -wolałbym by na razie nie dłubali w iglicy jak kilka innych rozgrzebują
- dla tych co nie robią 3 poziomów iglicy (ja robię 2, bo trzeci mi się nie kalkuluje) i maja pełną produkcję w AM to ilość fragmentów czarów wychodzi tylko na niewielkim plusie (mam raptem kilkaset fragmentów tygodniowo więcej, aktualnie od wejścia iglicy mam zebrane 80k) - jakakolwiek zmiana w ich ilości spowoduje że będę na minusie i będę musiał wspierać ich produkcję rozkładając budynki ewentowe

Preferowałbym:
a) zamiast instanów wojskowych niech IG w końcu zrobi 5dniowe oświecone dla reszty (lekka jednostka, ciężka jednostka i ciężka strzelająca) mogą być w iglicy lub AM
b) niech IG dorobi, żeby obecne instanty były takimi żetonami do wykorzystania w danym budynku wojskowym (jak czasówka) dając adekwatne wojsko w danej ilości - to powinno być łatwe jeden guzik w budynku (Koszary, Tereny Treningowe i Obóz Najemników) plus zmiana definicji w kodzie instanta wojskowego. W ten sposób gracz będzie mógł sam zdecydować na co zamienić dany instant
Edit: - Zasada działania identyczna jak z bonusami z Antycznej Wiedzy

W mniej korzystnej wersji (łatwiejsze w kodzie) niech instant losowo generuje jednostkę z 3 danego typu

Dopiero po tych zmianach mogę zmienić zdanie nt. instantów w iglicy
 
Ostatnia edycja:
Do góry