• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wróżki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3975
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3975

Guest
Noszę się z zamiarem postawienia "osady" Wróżek, z Portalem, drogą, farmami i budynkami...
Chciałabym uprzednio zobaczyć jak to wygląda i zaplanować, ile Ekspansji trzeba na to przeznaczyć.
Czy ktoś z graczy ma i mógłby tutaj zamieścić screena lub na priv?

Będę wdzięczna :)
 

Proqrator

Rozbójnik
Portal to jedna espansja, 4-5 farm dnia to 5x4 czyli przy 5szt mamy 4 ekspansje w pionie do tego tez 4-5 farm nocy (mysle ze 4) kazda to 2x7 to jakies 3-4 ekspansje. Jak dobrze ustawisz to w 8 z kawalkiem sie zmiescisz. No chyba ze szybko z badaniami lecisz to przyda sie wiecej sztuk kazdej.
A screeny gdzies mi sie pogubily. Z reszta wrozki upychalem jak moglem bez wiekszego planowania :)
 

DeletedUser3975

Guest
:eek: 8 Ekspansji??? O, ja cie...
Myślałam, że idzie zmieścić się do 4, jak w przypadku Krasnoludów :(
I domniemam, że wszystko ma być połączone "drogą kwiatów"?
 

Proqrator

Rozbójnik
Oczywiscie ze tak :) Teraz juz zapotrzebowanie na miejsce dla rasy bedzie tylko wieksze :/ W smokach sam kampus to 4 ekspansje

Mozesz ustawic wszystkiego mniej albo wiecej. Wszystko zalezy od tego jak szybko zdobywasz pw na badania.
No i czy Ci sie spieszy.
 

DeletedUser3975

Guest
To mnie pocieszyłeś... :confused:
I już mi się nie spieszy.

Dzięki za info :)
pozdrawiam
 

Sorcha

Rycerz
@proqrator i czego wprowadzasz w błąd? Sprawdziłem właśnie w Elvenarchitect i 9 ekspansji w układzie 3x3 może być za mało. Portal Wróżek rośnie z każdym poziomem od 2x2 do 5x5. farmy na szczęście nie zmieniają rozmiaru ale też jest ciekawie, bo Farma Dnia to 5x4 a Farma nocy 2x4 (2 ekspansje). Elvengems zaleca 4 Farmy Dnia i 4 Farmy Nocy a jeszcze drogi kwiatowe. 8 ekspansji to za mało. Wróżki w porównaniu do Orków oceniam jako bardzo przyjemny rozdział. potem jest już coraz ciężej. Ale spokojnie leśne Elfy skończyłem, z połową zalecanych budynków, po prostu po awansie do smoków część zadań z głównej linii została pominięta.
 

Proqrator

Rozbójnik
Nie uważam zebym wprowadzal w bład.
Po 1. nie podawalem konkretnego ustawienia tylko podalem szybkie wyliczenia na podstawie wymiarow.
Po 2. Napisalem 8 z kawalkiem i faktycznie tyle mniej wiecej wychodzi.
Maks 9 ekspansji. Ale w idealnym kwadracie tego nie ustawisz. Suma powierzchni budynkow wraz z drogami to okolo 200 kratek czyli 8 ekspansji
 
Ostatnia edycja:

Proqrator

Rozbójnik
Narysowalem naprostszy uklad na szybko(jestem w pracy nie zrobie w architekcie) , masz 2 z kawalkiem na 3 i 2 kratki

IMG_20191108_150435-min.jpg

Zdjecie mi odwrocilo. Odwroc 90 stopni w lewo

Edit. Odwrotnie ustawilem farmy nocy.
Kilka postow nizej wersja poprawiona
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2017

Guest
Ja mam pytanie - od czego są portalówki?
Oki rozumiem że najpierw trzeba postawić portal na 4 poziomie i jak się nie mylę to na gemsach powinny być schematy ustawienia budynków dla wróżek. Zresztą nie potrzeba stawiać tyle farm wystarczy to zmniejszyć do koniecznego minimum
 

Proqrator

Rozbójnik
Zalezy kto jakie sobie cele stawia w grze. Ja do tej pory stawialem wszystkie i nie zamierzam z tego rezygnowac. Portalowek uzywam kiedy nie wyrabiam z produkcja. Przeskakiwanie ras portalowkami uwazam za pozbawione sensu, przynajmniej w przypadku gdy jest to pierwsze miasto gracza w tej rasie.
 
Ja mam pytanie - od czego są portalówki?
Oki rozumiem że najpierw trzeba postawić portal na 4 poziomie i jak się nie mylę to na gemsach powinny być schematy ustawienia budynków dla wróżek. Zresztą nie potrzeba stawiać tyle farm wystarczy to zmniejszyć do koniecznego minimum
Konieczne minimum to w tym przypadku niestety "ile sie tylko zmiesci". Portalowkami nie rozbudujesz we Wrozkach portalu, potrzebne sa polprodukty z farm. Jesli farm bedzie sie mialo tylko po 1-2, to sama rozbudowa portalu potrwa cale wieki.
 

Sorcha

Rycerz
Nie uważam zebym wprowadzal w bład.
Po 1. nie podawalem konkretnego ustawienia tylko podalem szybkie wyliczenia na podstawie wymiarow.
Po 2. Napisalem 8 z kawalkiem i faktycznie tyle mniej wiecej wychodzi.
Maks 9 ekspansji. Ale w idealnym kwadracie tego nie ustawisz. Suma powierzchni budynkow wraz z drogami to okolo 200 kratek czyli 8 ekspansji
po pierwsze ja rysowałem na szybko w Elvenarchitecie, nie uwzględniłem dróg kwiatowych też nie miał kwadratu. pamiętam nawet, że kilka razy Portal wróżek musiałem przestawiać. Ze względu na zmianę rozmiaru.
Po drugie nie potrzebujesz od razu portalu na 4. poziomie. na początku na drugim potem na trzecim i tak dalej. Im wyższy poziom wyższe możliwości magazynowania surowców rasowych. Przed możliwością magazynowania nawet nie opłaca się ich produkować, bo nie ma ich bo prostu gdzie magazynować!
 

Proqrator

Rozbójnik
po pierwsze ja rysowałem na szybko w Elvenarchitecie, nie uwzględniłem dróg kwiatowych też nie miał kwadratu. pamiętam nawet, że kilka razy Portal wróżek musiałem przestawiać. Ze względu na zmianę rozmiaru

Czyli nie sprawdziles dokladnie, ale stwierdziles ze wprowadzam w bład.

Po drugie nie potrzebujesz od razu portalu na 4. poziomie.

Owszem nie potrzebujesz, ale miejsce na to trzeba przewidziec, zeby nie musiec pozniej wszystkiego przestawiac

Przed możliwością magazynowania nawet nie opłaca się ich produkować, bo nie ma ich bo prostu gdzie magazynować!

Tutaj chyba nie za bardzo rozumiem co masz na mysli. Portal stawiasz pierwsze wiec masz gdzie magazynowac. Bez portalu nie rozpoczniesz produkcji.
Jesli zle Cie zrozumialem to wyjasnij.
 

Sorcha

Rycerz
Po pierwsze na poniższym obrazku masz 3x3 ekspansje, brakuje tylko drogi kwiatowej i drogi łączącej z ratuszem (są zalecane przez Elvenargems ilości farm dnia i nocy każdej po 4). Dałem maksymalny rozmiar portalu bo trzeba planować do przodu ja po krasnoludach tego nie zrobiłem i portal wróżek musiałem przestawiać, tam gdzie było miejsce.

Wróżki.png
Po drugie masz rację trzeba planować, ale jak napisałem wyżej robiłem miejsce na farmy, przestawiać musiałem tylko portal.
Po trzecie chodzi mi o to że nie możesz wszystkiego od początku produkować. Ambrozję możesz robić od 2 poziomu portalu a Esencje nocy od poziomu 3 portalu. O to mi chodziło. Poczytaj na wiki Elvenaru i na Elvenargems. Lepiej narobić mnóstwo Słoneczników i Psianki a później jechać z rozbudową.
 

Proqrator

Rozbójnik
Nadal nie wyjasniles, w ktorym momencie wprowadzam w błąd, ale to nie ważne.

Poniżej poprawiona wersja ustawienia ( na moim rysunku kilka postow wyzej dałem farmy nocy odwrotnie).
To podane przez Ciebie minimum. Ja dołożyłbym jeszcze jedna farme dnia pod tymi trzema.
I mamy 8 ekspansji ( z dodatkowa farma 8 ekspansji i 5 kratek).

Czy ktoś z graczy ma i mógłby tutaj zamieścić screena lub na priv?

Prosze :) Moze sie przyda

.
Bez tytułu.png
 
Ostatnia edycja:

Sorcha

Rycerz
@proqrator przepraszam założyłem, że będziesz rozbudowywał Wróżki ty albo @Angel.A w formacie 2x4 czyli 8 ekspansji co jak widać na poniższym rysunku
Wróżki_2a.png
udaje się tylko częściowo bo albo nie można wstawić czwartej farmy dnia albo jak masz 4 farmy dnia to brak miejsca na Farmy nocy. W pionie widać to łatwiejsze, ale to już zależy jak kto ma miejsce w mieście.
Ja mam pytanie - od czego są portalówki?
Oki rozumiem że najpierw trzeba postawić portal na 4 poziomie i jak się nie mylę to na gemsach powinny być schematy ustawienia budynków dla wróżek. Zresztą nie potrzeba stawiać tyle farm wystarczy to zmniejszyć do koniecznego minimum
@PMprzemek sprawdziłem na Elvenargems dla Wróżek nie znajdziesz schematu ustawienia budynków rasowych dopiero od Smoków i Czarowników są proponowane ustawienia budynków rasowych. Wcześniej tylko propozycje co do zalecanej ilości budynków rasowych i zalecana kolejność badań na drzewku.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Szkoda że tak późno weszłam na forum bo akurat dziś wywaliłam prawie całe wróżki ale ja na 11 ekspansjach miałam portal drogi i po 6 farm dnia i nocy a układ pola to 3*3 plus jedna kratka wzdłuż boku i jedna ekspansja nad tym.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2017

Guest
Konieczne minimum to w tym przypadku niestety "ile sie tylko zmiesci". Portalowkami nie rozbudujesz we Wrozkach portalu, potrzebne sa polprodukty z farm. Jesli farm bedzie sie mialo tylko po 1-2, to sama rozbudowa portalu potrwa cale wieki.
Dokładnie tak i właśnie to miałem na myśli :)
Oki rozumiem że najpierw trzeba postawić portal na 4 poziomie
Potem to już wolna wola portalówki czy metoda tradycyjna :)
 

Sorcha

Rycerz
Szkoda że tak późno weszłam na forum bo akurat dziś wywaliłam prawie całe wróżki ale ja na 11 ekspansjach miałam portal drogi i po 6 farm dnia i nocy a układ pola to 3*3 plus jedna kratka wzdłuż boku i jedna ekspansja nad tym.
6 farm to już przesada no chyba że na początku żeby narobić zapasu słoneczników i psianki do rozbudowy. Potem to 4 wystarczą, że tobie się spieszy to może zostać 6.
Oki rozumiem że najpierw trzeba postawić portal na 4 poziomie
Potem to już wolna wola portalówki czy metoda tradycyjna :)
Portal na 4 poziomie trzeba wybudować niezależnie od metody jaką się gra bo albo daje największą premię do portalówek (największy zysk) albo mamy największą premię do produkcji materiałów rasowych. Zresztą premię do produkcji i tak dostaniemy plus może jakieś inne bonusy.
 
Do góry