• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wróżki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3975
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Na zakończenie kilka rad:
- staraj się rozbudować portal jak najszybciej w każdej rasie bo poza powiększeniem magazynu (co za tym idzie więcej materiału z czaru portalowego) to każdy poziom daje +20% do produkcji wszystkich budynków. To tzw metoda żółwia a i tak jest najszybsza. Jeśli dobrze pamietam to te % idą tylko do wyniku produkcji czyli nie pochłania więcej materiałów w odróżnieniu od podnoszenia budynków produkcyjnych.
- nie zawsze trzeba mieć ilość budynków podana przez gemsy to zależy od twojego tempa oraz używania portalówek oraz oczywiście miejsca. Niestety z każdą kolejna rasą będziesz go poświęcać coraz więcej

Tuaj podrzucam mój rozkład we Wróżkach oraz dla porównania w orkach (od razu dopisane jest ile dodatkowych ekspansji będę potrzebował względem poprzedniej epoki)

1573384660354.png

każdy budynek musi być podłączony do portalu, nadmiarowe miejsce można wykorzystać na małe budynki z kulturą i/lub roślinki z iglicy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sorcha

Rycerz
To jak jak już się chwalimy to ja też wrzucę:
ElvenArchitect_Wróżki_Plan.png
Jak widać po lewej są Farmy nocy (tylko 3) a po prawej Farmy Dnia (też tylko 3) i Portal. Elvengems zaleca 3-4 farmy Dnia i Nocy ja wybrałem 3 i to nie od razu, stopniowo dochodziłem do tej liczby.
 

DeletedUser

Guest
Ja dałem 4 tylko dlatego ze i tak miejsce do orków potrzebne. A jak sie chwalimy rozpiskę ras i budynków zrobiłem dwa lata temu od krasnoludów aż do chyba zywiolakow (do ostatniej wtedy dostępnej rasy) i ten plan nadal konsekwentnie wypełniam :). Dopiero Amuny mi zaburzają miejsce tylko na rasę

Wracajac do wróżek jeśli dobrze pamietam to na początku można budować tylko jeden rodzaj farmy, bo do budowy/zbadania drugiej są potrzebne półprodukty z pierwszej
 
Elvengems zaleca
...
Elvengems ogolnie bylo i jest bardzo przydatne jako zrodlo informacji, ale akurat do wszelkich ich zalecen podchodzilbym raczej z duuuuzym dystansem. Gra bardzo sie zmienila od kiedy te zalecenia byly formulowane i ich zalecenia odnosnie przechodzenia ras, a juz szczegolnie te dotyczace turniejow nie za bardzo przystaja do obecnej rzeczywistosci i mechaniki gry. O wiele lepiej jest opierac sie na opiniach graczy, ktorzy dana epoke przechodzili stosunkowo niedawno.
 

DeletedUser3975

Guest
To jak jak już się chwalimy to ja też wrzucę:
View attachment 1077
Jak widać po lewej są Farmy nocy (tylko 3) a po prawej Farmy Dnia (też tylko 3) i Portal. Elvengems zaleca 3-4 farmy Dnia i Nocy ja wybrałem 3 i to nie od razu, stopniowo dochodziłem do tej liczby.
Na zakończenie kilka rad:
- staraj się rozbudować portal jak najszybciej w każdej rasie bo poza powiększeniem magazynu (co za tym idzie więcej materiału z czaru portalowego) to każdy poziom daje +20% do produkcji wszystkich budynków. To tzw metoda żółwia a i tak jest najszybsza. Jeśli dobrze pamietam to te % idą tylko do wyniku produkcji czyli nie pochłania więcej materiałów w odróżnieniu od podnoszenia budynków produkcyjnych.
- nie zawsze trzeba mieć ilość budynków podana przez gemsy to zależy od twojego tempa oraz używania portalówek oraz oczywiście miejsca. Niestety z każdą kolejna rasą będziesz go poświęcać coraz więcej

Tuaj podrzucam mój rozkład we Wróżkach oraz dla porównania w orkach (od razu dopisane jest ile dodatkowych ekspansji będę potrzebował względem poprzedniej epoki)

View attachment 1076

każdy budynek musi być podłączony do portalu, nadmiarowe miejsce można wykorzystać na małe budynki z kulturą i/lub roślinki z iglicy

Super! Mam jasny wgląd i nawet mogę wybierać ;)

Przy okazji, bo nie chcę zakładać kolejnego wątku - Czy portal Krasnoludów wraz z połączonymi budynkami, będzie w kolejnych rozdziałach do czegoś potrzebny?Jest rozbudowany na maksa, oraz kopalnie i odlewnie, surowce się marnują, nie ma na nie popytu. W związku z tym można go usunąć? Tym samym zdobędę miejsce na "Wróżki" :)
 

Sorcha

Rycerz
...
Elvengems ogolnie bylo i jest bardzo przydatne jako zrodlo informacji, ale akurat do wszelkich ich zalecen podchodzilbym raczej z duuuuzym dystansem. Gra bardzo sie zmienila od kiedy te zalecenia byly formulowane i ich zalecenia odnosnie przechodzenia ras, a juz szczegolnie te dotyczace turniejow nie za bardzo przystaja do obecnej rzeczywistosci i mechaniki gry. O wiele lepiej jest opierac sie na opiniach graczy, ktorzy dana epoke przechodzili stosunkowo niedawno.
Stosunkowo niedawno to ja przechodziłem Leśne Elfy i mogę się podzielić wrażeniami :)!
Elvengems ogolnie bylo i jest bardzo przydatne jako zrodlo informacji, ale akurat do wszelkich ich zalecen podchodzilbym raczej z duuuuzym dystansem.
Elvengems to jest poradnik a nie wyrocznia, ale przynajmniej jest aktualizowane o kolejne rozdziały. I dzięki Elvenargems mogę zaplanować rozbudowę w danej epoce, nie trzymam się tego sztywno. Cóż jeśli wyjdzie mniej budynków niż zaleca ten poradnik to będzie nowa odsłona metody żółwia jak to nazywa @BlossomValvi.
Czytałem że ktoś korzysta z Crazywizarda, a tam oprócz kilku informacji o jednostkach, opisach Cudów (które pewnie są już nieaktualne) i eventach do 2017 roku nie ma nic ciekawego. Strona przestała być aktualizowana po evencie wielkanocnym 2017 może trochę później, podobno z braku czasu twórcy strony.
 
Ostatnia edycja:

Sorcha

Rycerz
@Angel.A Portale są tylko magazynem surowców jak go usuniesz to znaczy nie stracisz miedzi i węgla, ale będziesz mogła budować drogi z rozdziału Krasnoludów, tak długo jak się nie skończą. No i nie będziesz mogła sprawdzić ilości węgla i miedzi. Portal Krasnoludów magazynuje tylko surowce Krasnoludów! W skrócie Portal można usunąć ale wtedy zostają tylko do budowy drogi z rozdziału Krasnoludów.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Przy okazji, bo nie chcę zakładać kolejnego wątku - Czy portal Krasnoludów wraz z połączonymi budynkami, będzie w kolejnych rozdziałach do czegoś potrzebny?Jest rozbudowany na maksa, oraz kopalnie i odlewnie, surowce się marnują, nie ma na nie popytu. W związku z tym można go usunąć? Tym samym zdobędę miejsce na "Wróżki" :)

Jak @proqrator pisze, wymień sobie wszystkie drogi (darmowa kultura) i nadprodukuj troche materiałów - krasnoludzkie drogi są najtańsze przez spory czas a dają sporego kopa w porównaniu do ścieżek
Jak robisz zadania rasowe, to z portalem możesz poczekać, powninno być zadanie na 200 diamentów na jego zburzenie

Poza tym wymieniaj budynki z krasnoludów stopniowo za wróżkowe, ponieważ z ich sprzedaży odzyskujesz 50% złota i młotków . W przypadku sprzedaży na raz to przytkasz magazyn w ratuszu :) a tak to masz cały czas dostawy. Poza tym mamy ewent za pasem, sprzedaż budynków z rasy (młotki i złoto) zalicza do zadań z tym związane typu zbierz xxx młotków.

@Sorcha
Gemsy są aktualizaowane o nowe rozdziały - prawda
Ale już raz napisany rozdział nie jest aktualizowany - prawda @chris07070707 :)

Tak więc obaj macie rację, jako poradnik super ale trzeba też myśleć i dopasować rady do własnej gry
 
Do góry