• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wrota wymiarow

Seviper

Tancerz ostrzy
czy ktos moglby napisac jak
mam sie za ten rozdzial zabrac
a mianowicie co ustawic i co trzeba produkowac
wiem ze potrzebuje odznake współpracy
ale gdzie ja dostane :D
 

Charlene

Szef kuchni
Odznakę robisz w portalu:
C04C4AF8-A7A6-49A9-AEEA-34AEA0023710.jpeg
Masz 5 kombinacji i nie musisz wszystkich robić, ani stawiać wszystkich budynków osady. Budynki żywiołów produkują medale, które są potrzebne do odznaki( wyżej podane ile trzeba zrobić) . Ja sobie wybrałam środkową kombinację i postawiłam tylko budynki ognia, wiatru i ziemii i w każdym robiłam tylko 1 rodzaj medalu, żeby sobie ułatwić życie ;) a nocą ustawiałam do produkcji Żywiołaki.
Tu masz np. budynek ognia:
1B3D4790-D2B0-41F5-9790-AE674B76F9D5.jpeg
Widać jakie medale można w nim zrobić, a potem z tych medali odznakę w portalu. Jak wrócę do domu, to mogę podać jakie konkretne nazwy medali robiłam w jakim budynku, bo teraz nie pamiętam.

EDIT godz. 22:26: W budynku ognia produkowałam medal pilota, w budynku wiatru- dyrygenta, a w budynku ziemi- obozowicza. Było to dość łatwe do kliknięcia, bo każdy z nich wymagał elfów do produkcji. Potwierdzam szczegółowo napisany post @chris07070707 - miałam u siebie po 6 budynków z tych wybranych żywiołów, były na 3 poziomie i rasa mi zajęła jakieś 2 miesiące, przyśpieszając produkcję w portalu. Świątynia Duchów - obowiązkowo.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
Rzeczowa podpowiedź - tekst po angielsku , ale idzie zakumać według obrazków
 
W Czarnych Owcach kilka osob rownoczesnie przechodzilo ostatnio te epoke, wiec na goraco moge podzielic sie kilkoma wskazowkami praktycznymi :)

- na samym poczatku rasy warto wystawic w miescie wszystkie dostepne zbrojownie i manufaktury z inwentarza, by zwiekszyc produkcje Unurytu, ktora w tej epoce jest waskim gardlem. Potem w miare dostawiania kolejnych budynkow rasowych mozna te manufaktury sukcesywnie znow chowac, robiac miejsce pod rase. W ten sposob na poczatku rasy mozna sobie zwiekszyc produkcje Unurytu nawet do 18-20k /3h.

- jak juz wspomniala @Charlene (ale powtorze, bo to wazne) nie ma potrzeby stawiania wszystkich 4 rodzajow centrow zywiolow. Wystarczy postawic 3 rodzaje - ognia, powietrza i ziemi. Polprodukty w nich produkowane w pelni wystarczaja do produkcji odznak w portalu, potrzebnych do zaliczania badan w drzewku.

- po zbadaniu i rozbudowie Ratusza spokojnie mozna schowac budynki pop/kul, a nawet rezydencje i konczyc rase na ujemnej populacji. To pozwala zyskac sporo miejsca pod dodatkowe komplety centrow zywiolow. Nie polecam chowania zbrojowni, bo ucierpi na tym produkcja Unurytu.

- optymalna ilosc centrow na te rase to 9 kompletow, czyli po 9 centrow ognia, powietrza i ziemi. Potrzeba na to sporo miejsca, ale tu pomaga trik z ujemna populacja.

- teraz najwazniejszy trik tej epoki: jesli mamy tylko np. po 5 kompletow, oplaca sie rozbudowac centra do maksymalnego poziomu, czyli do 3 lvl. Jesli mamy 8 czy 9 kompletow, najbardziej oplacalna strategia jest pozostawienie centrow na 2 lvl. Policzylismy to dokladnie, uwzgledniajac czas zbierania polproduktow na rozbudowy i czas samej rozbudowy. Wynik zaskakuje, bo okazuje sie, ze z 8-9 kompletami, rozbudowa centrow na 3 lvl ani troche nie skraca przejscia rasy, kosztuje tylko mnostwo zasobow. Czyli przy tylu kompletach najlepiej jest poprzestac na centrach na 2 lvl i do konca rasy chillowac :)

- problemem w XVIII epoce jest wydajnosc portalu - produkcja odznak idzie dosc wolno, na dodatek z maksymalnym poziomem portalu czas produkcji wszystkich slotow wynosi lacznie 2h, czyli trzeba bardzo czesto tam zagladac i startowac nowe produkcje. Ten laczny czas produkcji odznak w portalu wynosi... az 4 miesiace. Czyli znacznie szybciej da sie wyprodukowac w centrach wszystkie potrzebne polprodukty, niz przerobic je na dznaki w portalu. W praktyce wszystkie Owieczki zdecydowaly sie na wysoka produkcje polproduktow, a produkcje odznak w portalu po prostu przyspieszalismy. Potrzeba na to wielu przyspieszaczy 1h i 2h, w naszym przypadku ponad 1000 godzin. Naszym zdaniem to oplacalne, bo przyspiesznie produkcji w portalu o iles tam godzin, przyspiesza przejscie calej rasy o dokladnie taka sama liczbe godzin.

- w drugiej polowie rasy warto juz myslec o tym, co bedzie potrzebne na poczatku nastepnej rasy. W XIX epoce potrzeba na poczatku niewyobrazalnych ilosci Unurytu, dlatego w drzewku XVIII epoki pod koniec rasy najlepiej jest zmierzac najkrotsza droga do odblokowania cudu "Swiatynia Duchow". Ten cud, jesli rozbudujemy go o kilka poziomow na przyspieszaczach, pozwala zgromadzic pokazny zapas Unurytu przed wejsciem w XIX epoke.

W ten opisany wyzej sposob, cala rase da sie przejsc w mniej wiecej dwa miesiace, plus minus tydzien (w zaleznosci od dyscypliny przy pilnowaniu czasu startu produkcji rasowych) :)
 
Do góry