• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wybór przyjąć/odrzucić PW do cudu

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 198835
  • Data rozpoczęcia

Kto chciałby mieć możliwość przyjęcia lub odrzucenia PW do swojego cudu ?


  • W sumie głosujących
    29
  • Głosowanie zakończone .

Deleted User - 198835

Guest
Witajcie
Mam taką propozycję , żeby po wysłaniu do kogoś Punktów Wiedzy , pakietów Antycznej Wiedzy i/lub run do czyjegoś cudu u osoby obdarowanej pojawi się okienko , że gracz taki (Tu nick darczyńcy) przekazuje Punkty Wiedzy do takiego Twojego cudaka (tu nazwa cudu , do którego ma być wstawione PW) i wybór - tak (Przyjmuję) lub Nie (odrzucam) i czy PW będą wstawione do cudu , czy nie , to zależy od decyzji obdarowanego
Darczyńca wysyła PW , runy i/lub pakiety Antycznej Wiedzy , ale po odrzuceniu przyjęcia przez odbiorcę towar nie wraca do darczyńcy
Gracz wysyła PW , antyczne wiedze i runy , a obdarowany ma możliwość nie przyjęcia PW do swojego cudu
Odbierającemu daje się narzędzie , które pozwala na odrzucenie udziału w nielegalnym procederze przekazywania nadmiernej ilości PW i odbierania niechcianych PW po wprowadzeniu limitów przyjmowania PW w cuda swoje
EDIT po podpowiedziach
Odrzucanie niechcianych PW może odbywać się również z poziomu cudu , do którego zostały wrzucone dla ułatwienia (nie wiem jaki były określony czas decyzji w sprawie)
//

Zagłosowałem i jestem za pomysłem :)

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
Darczyńca ma szanse wysłać PW , runy i/lub pakiety Antycznej Wiedzy , ale po odrzuceniu przyjęcia przez odbiorcę towar nie wraca do darczyńcy
Sam pomysł nie jest zły choć jego końcówka z lekka mi się nie podoba.
Skoro poszło tylko pytanie do gracza, że chcesz go obdarować to co ma nie wrócić jak nic jeszcze nie poszło?
Co do meritum to pomysł ma ten sam efekt końcowy co pomysł z blokadą cudu tylko jest przedstawiony w innej formie. Efekt i działanie to samo. Oczywiście jestem na tak :) Tylko nie wiem czy pomysł zostanie zgłoszony skoro już wiemy jaki stosunek do niego mają twórcy gry.
Niestety narobili bałaganu z tymi limitami a teraz umywają od tego ręce a my musimy się gimnastykować aby ten limit mieć na plusie... już nie wspomnę o tym, dlaczego nie możemy tego limitu sprawdzić z poziomu gry? Tylko musimy kombinować i szukać sposobów na jego sprawdzenie po za grą.
Skoro wprowadzili limit PW dlaczego każdy z nas nie może go widzieć? W moim odczuciu te całe zamieszanie z tym związane nie powinno mieć miejsca bo po raz kolejny podrzucają nam kukułcze jajo a my gracze jak widać nie za wiele z tym możemy zrobić.
 

Deleted User - 198835

Guest
@Tajniakos - określiłem , że "po wysłaniu" , czyli towar poszedł już od darczyńcy , ale , żeby dotarł do celu musi być zgoda odbierającego :)
EDIT :
Zmodyfikowałem pytanie , żeby było jasne , że produkt , który u obdarowanego pokazuje się jako PW został wysłany przez darczyńcę
//
Pomysł z blokadą cudu uniemożliwia wysłanie PW , pakietów Antycznej Wiedzy i/lub run , a ten pozwala wysłać produkty ale pozwala również nie przyjmować wysłanego "prezentu"

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
Mam taką propozycję , żeby po wysłaniu do kogoś Punktów Wiedzy , pakietów Antycznej Wiedzy i/lub run do czyjegoś cudu u osoby obdarowanej pojawi się okienko , że gracz taki (Tu nick darczyńcy) chce przekazać Punkty Wiedzy do takiego Twojego cudaka (tu nazwa cudu , do którego ma być wstawione PW) i wybór - tak (Przyjmuję) lub Nie (odrzucam)
W pierwszej części zdania tak :) w następnej jest zadeklarowana chęć wysłania :)
Darczyńca ma szanse wysłać PW , runy i/lub pakiety Antycznej Wiedzy
W zasadzie to jest mało istotne :) Zadziwiające jest podejście góry do tego rozwiązania i motywacja, która mnie nawet w najmniejszym stopniu nie przekonuje. Jednym daje się potężne narzędzie a drugim nic aby się mogli przed tym obronić...
 

Deleted User - 198835

Guest
Edytowałem już wszystko gdzie było "chce przekazać" na "przekazuje" i dodałem wyjaśnienie dlaczego gracz może pragnąć takiego rozwiązania
//
I chyba to byłoby tyle - jakie jest Wasze zdanie to sami określicie , jak będzie taka Wasza wola , a potem (w zależności od Waszych głosów) może sprawa będzie przekazana dalej i rozpatrzona przez odpowiednie osoby (jak do nich dotrze)
Jak sprawa się potoczy dalej , to już ja nie mam na to wpływu - staram się podać jakieś rozwiązanie kłopotu , który zaistniał

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Zarie

Zwiadowca
Jestem na nie ponieważ pomysł zakłada pojawianie sie dodatkowych okienek w grze (pisze specjalnie w liczbie mnogiej bo to nie bedzie jednorazowa akcja) . A co z ludzmi, którzy wymieniaja sie PW poprzez lancuszki? To generuje pojawienie sie okienka z akceptacją kilkadziesiat razy dziennie. Albo wchodzisz rano na gre i musisz kliknac z kilkanascie razy akceptacje lub odrzucenie zanim przejdziesz do rozgrywki. Nie, nie NIE :)
 

Deleted User - 198835

Guest
Można dołożyć opcję "Przyjmij/odżuć wszystko"
Dla przykładu , jak wejdzie się do gry , to może pojawić się okienko z listą darczyńców z ilością PW od nich i do których cudów zostały wysłane i oprócz pojedynczych opcji będzie na początku , albo na końcu opcja przyjęcia , lub nie przyjęcia wszystkich darowizn
 

Zarie

Zwiadowca
Ale jak w polowie dadza ci ludzie z klanu poprzez lańcuszek a wsrod nich beda obcy ktorzy podnosza sobie limit to znowu czytanie, szukanie, wybieranie....
 

Deleted User - 198835

Guest
W tej grze nie ma klanów
A wracając do tematu - kto uważa mój plan obrony za zły ma opcję kliknięcia "nie" i to jest właśnie najlepsze w głosowaniu :)
 

Zarie

Zwiadowca
Klan/bractwo/gildia to to samo... Twój pomysł jest nieprzemyślany a wrzucanie niechcianych pw przez obcych można rozwiącać w inny sposób niż przez pojawiające sie codziennie tabelki. Wystarczy dolozyć 1 przycisk w ustawieniach gry - tam gdzie ustawiasz np dzwięk. A najlepiej usunąc limity i wiele problemów bedzie z glowy. Jeśli głosuje na NIE to lubie podać tez uzasadnienie swojej decyzji. :)
 

Deleted User - 198835

Guest
@Seviper ma rację co do doprecyzowania w tym też jak chodzi o to skąd pochodzą darczyńcy , czyli można wyłączyć z tej grupy ludzi z bractwa , ale to trzeba podejść do sprawy uczciwie , a nie szukać od razu sposobów na sprzeciw totalny
 

Tajniakos

Paladyn
Aż tylu tych darczyńców nie ma żeby to miało być to aż taką niedogodnością :)
Jeżeli ktoś miał by mi wrzucić np 500pw w cudaka, którego nie rozwijam z różnych względów to zdecydowanie opcja odrzucenia takiej wpłaty by mi nie przeszkadzała. Myślę też, że widmo straty 500pw nawet z run ostudziło by zapędy tych graczy z tymi mało "fajnymi darami"
 

Deleted User - 198835

Guest
Właśnie o te studzenie chodzi mi najbardziej w części w której nie wracają do właściciela wysłane dobra , a zamiana ich na pakiety antycznej wiedzy tylko powiększyłaby grono "dobroczyńców" (z pełną premedytacją nazwałem tak takie osoby)
 

Lanariko

Szef kuchni
Pomysł mi się podoba, ale rozumiem też argumenty @Zarie.
Można, by to załatwić możliwością odrzucenia pw z poziomu cudu, a nie wyskakujących okienek. Czyli tak jak ktoś proponował w innych wątkach-możliwość wywalenia niechcianych graczy z cudaków, tylko Pw nie wracałoby do darczyńcy, tylko zwyczajnie przepadało. Nawet bardziej by mi się to podobało niż mój pomysł z możliwością blokowania cudaka, bo parę osób dostałoby zdrowo po kieszeni.
 

Deleted User - 198835

Guest
Darowane a niechciane PW mają przepadać według mojego pomysłu
Takie odrzucanie z poziomu cudaka byłoby lepsze - w samym cudzie PW czekałyby na akceptacje , albo odrzucenie
 

BlossomValvi

Łucznik
Nie podoba mi się pomysł, zbyt duża ingerencja w wymianę pw

Całkowicie pominiecie scenariuszy z ewentow czy pb, co w przypadku kiedy daje pw to nalicza zadania czy dopiero po akceptacji? A jeśli ktoś odrzuci (a nawet omyłkowo jak ma przyklepać xx wiadomości) i co wszystko przepada
Już to widzę w trakcie ostatniej godziny przed zamknięciem PB a tu trzeba będzie się relogowac by klepnąć wiadomości..

Ponadto wyolbrzymiacie problem limitu, Ok na początku był z uwagi na start systemu i uwolnienie sporej ilości waluty, ale patrzac na to co się dzieje obecnie w bractwie to problem już zniknął (80 pw dziennie limitu to całkiem sporo)

Wbijanie się komuś w kolejkę, zawsze istniało odkad powstały skrzynki czy łańcuszki, sam to bym preferował by IG stworzyło wbudowane narzędzie do wymiany PW a nie ze przez wiadomości - przeciez to nie tak ze tylko serwery PL tego uzywaja

Edit:
A jeśli już musi być blokada, to czy iG nie może zrobić jak na forum takiej Czarnej listy, dopisujesz gracza i nic nie otrzymujesz od niego (znika w wiadomościach, pw, towary u kupca)
W ten sposób załatwiamy wiele problemów na raz ( spekulacje na rynku, mobing w wiadomościach i niechciane datki) a przy okazji gracz kontroluje liste

Tu jeszcze opcja biznesowa ;) za friko można wrzucić np 10 graczy a rozbudowa listy za diamenty/kasę
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Ciekawe spostrzeżenie :)
A nie?
Serio jak ktoś będzie chciał być złośliwy to ten pomyśł tez wykorzysta np. wystarczy wrzucic regularnie po 1 pw do 10 cudakow dziennie :)
Miłego klikania po wiadomościach!


A co drugiego, 80pw dziennie netto daje na luzaku 500pw tygodniowo bycia biorca netto, naprawdę to spore możliwości. Chyba ze faktycznie kogoś pompujemy na maksa ;) ale właśnie po to ten limit

Edit:
I proponuje edytować posty niż robić piętrusy, one tez łamią regulamin jako spamowanie
 
Ostatnia edycja:

Wojtek90

Zwiadowca
Niestety co byśmy nie wymyślili, wydaje mi się, że jasną odpowiedź dostaliśmy w innym wątku o 'blokadzie cudów', a mianowicie, pozwolę sobie zacytować bo to moje ulubione zdanie w tym tygodniu: "przekazywanie PW jest jednym z podstawowych założeń gry" xD
Każda osoba która się wypowiada ma trochę racji, z jednej strony fajnie byłoby mieć możliwość kontroli własnych cudów, z drugiej strony jeżeli to będzie obarczone dodatkowym klikaniem może być uciążliwe, dochodzą problemy jak eventy czy PB tak jak zostało to już wspomniane. Jak się nad tym zastanowić to sprawa jest dość mocno skomplikowana logistycznie już na tym etapie gry i być może dlatego developerzy chcą się trzymać od tego z daleka. Poza tym trzeba pamiętać, że nie jesteśmy pępkiem świata i gra działa w wielu krajach, być może na innych serwerach nie ma aż takiego problemu i tylu skarg, więc nie będą układać całej gry tylko pod nas... Dyskutować i próbować można dalej, ale raczej nie warto sobie robić nadziei w tym temacie.
 
Do góry