• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Wykorzystanie "projekcji" cudów w tle miasta w celu odzyskania miejsca w mieście

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1496
  • Data rozpoczęcia

Czy chciałbyś mieć możliwość wykorzystania "projekcji" cudów w tle miasta w celu odzyskania miejsca

  • tak

    Głosy: 11 73,3%
  • tak, ale na innych warunkach ... jakich?

    Głosy: 0 0,0%
  • nie

    Głosy: 3 20,0%
  • jest mi to obojętne

    Głosy: 1 6,7%

  • W sumie głosujących
    15
Status
Zamknięty.

DeletedUser1496

Guest
Hej :)
I mój drugi pomysł na zwiększenie ilości miejsca w mieście pod normalną zabudowę ... to wykorzystanie "projekcji" cudów w tle miasta. Można byłoby przenieść tam te cuda np od poziomu 6 czy 11. Odzyskałoby się w ten sposób miejsce w mieście. Tylko te projekcje musiałyby być aktywne, czyli z możliwością dorzucania punktów wiedzy właśnie tam.
I też to rozwiązanie wymagałoby konkretnej rozbudowy, ponieważ ta opcja nie byłaby dostępna od razu. Byłoby jednocześnie zachętą do budowania i rozbudowywania cudów.
Oczywiście również dołączam ankietę i zachęcam do dyskusji.
Pozdrawiam
Belgariada :)
 

DeletedUser110

Guest
Oczywiście TAK - z tym, że już chyba mniejszość cudów ma swoje "projekcje", więc musiałyby powstać nowe "budynki tła".
 

jakub357

Łucznik
Cuda byłyby zbyt potężne i każdy miałby postawione wszystkie jakie tylko się da.
Możliwe nawet, że część graczy stanęłaby w Badaniach w miejscu na wiele miesięcy i rozwijała tylko Cuda. Nie wiem po co, ale taka ewentualność przychodzi mi na myśl.
Ten pomysł, nawiązuje również do Twojego poprzedniego i sprowadza się do umieszczenia jakichś budynków poza miastem, czyli do zlikwidowania zajmowanego przez budynek miejsca do 0x0.
Jak też pisałem w ostatnim temacie, ani Cuda, ani budynki eventowe powszechne - nie mają szans na taki zaszczyt. Jeśli już byłoby takie coś, to naprawdę rzadkie budowle; lub może jakiś nowy, specjalny Cud w kolejnych rozdziałach?
 

Tajniakos

Paladyn
Belgariada pomysł bardzo dobry jak dla mnie 3x TAK :) chociaż troszkę miejsca by się dało zaoszczędzić. Było by fajnie gdyby po uzbieraniu potrzebnej ilości runów budowa uaktywniała by projekcję. Nie musieli byśmy usuwać cudów które są wartościowe tylko dlatego aby zmieścić inne budynki do podstawowego funkcjonowania miasta.
 

DeletedUser1447

Guest
Tylko czy wszystkie cuda pomieściłyby się na górce, zważywszy, że ich liczba wciąż rośnie?

Dodatkowo, co z osobami, które grają bez dodatkowych "wizualizacji" tzn. na niskich opcjach graficznych? Miałyby wtedy być obowiązkowo doklejone do obrazu wioski jak rozumiem?



Wiecie, że "Ustronianka" to "oficjalna woda reprezentacji Polski" ?
 

Tajniakos

Paladyn
Tylko czy wszystkie cuda pomieściłyby się na górce, zważywszy, że ich liczba wciąż rośnie?

Dodatkowo, co z osobami, które grają bez dodatkowych "wizualizacji" tzn. na niskich opcjach graficznych? Miałyby wtedy być obowiązkowo doklejone do obrazu wioski jak rozumiem?



Wiecie, że "Ustronianka" to "oficjalna woda reprezentacji Polski" ?
Myślę że miejsca na górce jest wystarsczająco dużo na zmieszczenie cudaków bo przeciez i tak i tak od pewnego etapu gry projekcje tych cudów widac na sciance :) W momencie uaktywnienia projekcji stały by się elementem gry a nie dodatkową wizualizacją :) i była by widoczna dla wszystkich graczy a dodatkowym atutem był by fakt że nie trzeba było by szukać tych cudaków w mieście tak jak robotników bo były by wszystkie w tym samym miejscu. Myślę że pomysł bardzo łatwy w realizacji ale wszystko zalezy od dobrej woli IG więc poczekamy zobaczymy;)
 

DeletedUser1530

Guest
pomysł doskonały ale...
twórcy gry do antycznych cudów dodali jeden warunek i to akurat bardzo utrudniający życie:
cuda muszą być połączone z ratuszem co prawdopodobnie uniemożliwi wprowadzenie tego pomysłu. Inna bajka by była gdyby cuda działały tak jak kwatera i budynki kulturowe nie dające many i innych dóbr potrzebnych w grze
 

visit0r

Paladyn
realnie na całość patrząc nie ma szans na wprowadzenie, w ciągu sekundy zwalnia się 1/4 miejsca w mieście, miejsce w tej grze w brew pozorom ma najwieksza wartosc, jedna ekspansja ze wzgledu na zwiad po okolo 2 dni to czas 3 tygodni, i nagle ludzie dostaja wolnego miejsca na 8 ekspansji ;)
fajnie tak w jedna chwile byc pol roku do przodu ;)
 

DeletedUser1447

Guest
Pomysł niczego sobie, trzeba przyznać, chociaż zastanawia mnie jak wyglądałyby 22 (na chwilę obecną) cuda wrzucone na górkę, gdyby ktoś zdecydował się mieć je wszystkie?


Jednak samą realność takiego planu pozostawię w ocenę innych, póki co drobniejsze sprawy mają problem z przebiciem się.
 

DeletedUser

Guest
Pomysł rewelacja, ja bym sobie budował nawet jakby nic nie dawały :)
Już słyszę to marudzedzenie Di... że wiesz zaburzy równowagę gry :) itd itp bo powierzchnia zajmowana przez cuda ma rekompensować ich unikatowość bla bla bla

Z drugiej strony pójdę nawet na kompromis by te cuda były dużo kosztowniejsze do postawienia (nie pw ale zasoby, runy itd)
@jakub357 ale przecież większość ostatnich działań IG ma na celu spowolnienie rozgrywki, przecież to idealny pomysł by ludzie wstrzymali sie z drzewkiem na miesiące, nie trzeba nowej rasy wymyślać
 

Tajniakos

Paladyn
Pomysł niczego sobie, trzeba przyznać, chociaż zastanawia mnie jak wyglądałyby 22 (na chwilę obecną) cuda wrzucone na górkę, gdyby ktoś zdecydował się mieć je wszystkie?


Jednak samą realność takiego planu pozostawię w ocenę innych, póki co drobniejsze sprawy mają problem z przebiciem się.
Moim zdaniem takie rozwiązanie było by możliwe od etapu gry gdzie każda kratka ma bardzo duże znaczenie. Elfy są rozdziałem od którego można by było wprowadzić taką zmianę i cuda w projekcjach a wcześniejsze zostały by w mieście. 8 cudów które są do postawienia od rozdziału z Elfami napewno zmieściło by sie na ścianki i napewno do gry wniosło by sporo uroku a same projekcje nabrały by funkcjonalności a nie tylko wizualnego efektu ;)
 

jakub357

Łucznik
Ciężko mi mówić coś na przekór temu powszechnemu entuzjazmowi, ale uważam że niestety pomysł jest w podobnej relacji jak wielbłąd chcący przejść przez dziurkę od klucza.
 

Tajniakos

Paladyn
Ciężko mi mówić coś na przekór temu powszechnemu entuzjazmowi, ale uważam że niestety pomysł jest w podobnej relacji jak wielbłąd chcący przejść przez dziurkę od klucza.
Gdybyśmy z góry zakładali iż każdy pomysł poddany pod dyskusję nie ma racji bytu to ten dział byłby tylko fikcją. Choć równocześnie zdajemy sobie sprawę że pomysł dobry dla nas nie do końca może być dobry dla IG ;)
 

DeletedUser1496

Guest
Hej :)
Moje oba pomysły, jakkolwiek wydają się być nie do przyjęcia dla IG, wynikają z faktu że wydaje mi się, że w możliwościach rozszerzenia pola miasta doszliśmy do "przysłowiowej ściany". Te wyskakujące błędy po każdej aktualce spowodowały u mnie takie myślenie. Dlatego próbowałam poszukać rozwiązań alternatywnych i nie za prostych dla nas - grających, bo wiemy że IG niechętnie rozdaje prezenty ... co w sumie nie jest najgorsze, bo jeśli nie lubilibyśmy wyzwań to by tutaj nas nie było ;) Tylko niech będzie trudno ale grywalnie, a tutaj przestaje już obowiązywać ta zasada.
Pomysł z wykorzystaniem projekcji nadal wymagałby postawienia cudów w mieście, w miejscu dostępnym do drogi ... i tak by pozostało do poziomu 6 czy 11. Czy to jest proste dla kogokolwiek? Rozbudowa cudu do poziomu 11? Chyba nie, przynajmniej nie dla mnie.
Wielkość projekcji można dostosować, to myślę nie jest aż tak duży problemem.
Kwestia czy to będzie działać? I czy IG w ogóle coś takiego rozważy? Nasze chęci niewiele w tej kwestii zmienią, ale zawsze ktoś może podrzucić taką modyfikację, którą być może będą mogli i chcieli wprowadzić.
Technicznie mój drugi pomysł wydaje się bardziej prawdopodobny w realizacji, ale to nie ten wątek :)
Pozdrawiam :)
 

DeletedUser

Guest
@jakub357 ano wielbłąd, ale może gdzieś tam się zasieje ziarenko pomysłu ;P

Prtzy okazji ciekawe kiedy wejdzie ten pierwszy obiecany budynek zaprojektowany przez graczy, już kwartał mija
 

Tajniakos

Paladyn
Tak teraz sobie pomyślałem, że skoro może być problem z umieszczeniem cudów w miejscu projekcji na sciance ze wględu na to iż owe potrzebują połączenia drogą z ratuszem to czy takim samym problemem było by umieszczenie kwatery robotników jako projekcji na ściance :) W wielu miastach znalezienie kwatery graniczy z cudem i takie rozwiązanie rozwiązało by ten problem:)

@jakub357 ano wielbłąd, ale może gdzieś tam się zasieje ziarenko pomysłu ;P

Prtzy okazji ciekawe kiedy wejdzie ten pierwszy obiecany budynek zaprojektowany przez graczy, już kwartał mija
Z tego co wczoraj wyczytałem i o ile dobrze zrozumiałem to ten budynek do końca roku ma być gotowy. Będzie go można wygrać w konkursach IG oraz w iventach.
 

DeletedUser

Guest
oj oj koniec off top- tak to chodzi o budynek społeczności Elvenar, przywowałem go jako przykład tempa prac rozwojowych :)

A co do pomysłu fajny, ale przy obecnej polityce IG nierealny
 

Hassano

Łucznik
Na cuda nie licze bo to nieralne ale pomysł z robotnikiem w tle jest bardzo dobry. Wchodząc w miasto od razu widać ratusz bo na niego skierowany jest ekran i od razu wiadomo by było że robol jest w tle a kultury zawsze jest więcej budynków więc to nie problem przesunąć w którąś strone.
 

DeletedUser626

Guest
Offtop skasowałam. Ankietę edytowałam, zasady działu wymagają by ankieta była anonimowa.

Pomysł na swoje zalety i rozumiem skąd się bierze ten entuzjazm ale...
- Nie wszystkie Cuda mają swoje grafiki w tle, stanowcza większość ich nie ma, a Cudów przybywa z każdym rozdziałem
- Cuda w tle nie wyświetlają na na niskich ustawieniach grafiki
- "przeniesienie budynku do tła" tylko brzmi na proste w wykonaniu, w praktyce wymagałoby to grzebania w silniku gry i zmienienie cech istniejących obiektów
- Cuda w tle BYŁY klikalne i pozwalały otworzyć dany Cud (stał on w mieście, grafika w tle była tylko odnośnikiem) i zostało to wycofane na prośbę Graczy. Na wszystkich wersjach, łącznie z naszą, były skargi na przypadkowe kliknięcia i irytującą mechanikę klikalnego tła. Są osoby, które za tą funkcjonalnością tęsknią, ale prośba o jej przywrócenie została już przez twórców odrzucona.

Pomijam kwestię miejsca w mieście, bo już tłumaczyłam w innych tematach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry