• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Wykorzystanie zbędnych run [16-08-IT]

Czy jest to potrzebne?


  • W sumie głosujących
    22
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
W związku z tym, że coraz większa ilość graczy kończy Krasnoludy i nie ma co robić z PW, narasta problem zbędnych runów. Gromadzą je oni, choć ich niejednokrotnie nie potrzebują. Przykładowo:
- nie stawiają danego typu cudu,
- zbudowali już ów cud i mają go na poziomie 6 lub wyższym,
- trafiają im się za zdobywanie prowincji,
- trafiają za pomaganie sąsiadom lub braciom i siostrom.

Jednocześnie problemem jest uzyskanie runów w ich przypadku potrzebnych. Mogą oni bowiem posiadać i 100 runów, ale wszystkie nie te których chcą. Obecnie część osób radzi sobie z tym tak, że wkłada runy do niechcianych i liczy na to, że runa się "złamie". W chwili jednak wypełnienia wszystkich 9 slotów, trzeba cud wybudować, zburzyć i rozpocząć zabawę od nowa. Jest mało efektywne, a moim (i nie tylko) zdaniem po prostu idiotyzm. Oczywiście to przypadek gdy ktoś chce zbudować cud. Ale co ma robić, gdy nie chce i jednocześnie nie chce "podbierać" innym run za dokładanie PW do cudów? Ma monitorować wszystkie i wkłądać tylko tyle, by nie trafić na "listę zwycięzców"? Moim zdaniem to także bezsens.

Ogólnie widzę dwie drogi, zależne od bycia określonym typem gracza:
- nie potrzebujemy żadnej runy,
- potrzebujemy konkretnej.

W pierwszym przypadku dlaczego nie pozwolić graczom decydować co chcą z runą zrobić? Już kiedyś postulowałem przy okazji Siedziby Bohatera możliwość handlu przedmiotami zdobywanych w grze ale nawet osobny powstał Handel Reliktami. Można by to graczom w przypadku run umożliwić. Ewentualnie idąc dalej, udostępnić opcję "Podaruj runę".

W drugim. w końcu jako osobny przycisk dać obok run w konkretnym cudzie: "Złam runę". Ten przykład gdzieś mi się obił o oczy na forum bety chyba. Ale nawet nie czytający go ludzie z bractw (w których jestem) o takim wspominali jako ewentualności, którą by chętnie widzieli.
 

DeletedUser580

Guest
To łamanie run wydaje się być proste w implementacji. Po prostu jak koło runiczne jest pełne to dalej można runy "wkładać". Tylko napis ze "wstaw" mógłby być jakiś inny.
Tyle, że taka opcja powinna być dopiero jak cud jest po ulepszeniu do >=6lvl, aby uniknąć sytuacji (nieświadomego) "wypstrykania się" z run potrzebnych później.

Przekazywanie run, moim zdaniem, nie pasuje do gry. W Elvenarze mamy wymianę towarową i nic więcej. Pewnie celowo.

Pomyślałam, że runy mogłyby być do wymianki u Kupca w stosunku 1:5 jak są towary bonusowe na niebonusowe. Byłoby trochę trudniej, bo pewna by była wymiana na konkretną runę, ale mogłaby się ona złamać jak inne. ;)
 

DeletedUser

Guest
Można też tak, że każda zużyta runa zostawiałaby, cześć swojej mocy w kole.
Ta moc dawałaby bonus, do aktualnie rzuconych zaklęć
 

DeletedUser

Guest
@Atrewian Można by to dodać, aczkolwiek nie sądzę, żeby było wielu miłośników. Zaklęcia w chwili obecnej są niestety jeszcze niedopracowane i pewne korzyści przynoszą jedynie osobom nisko rozwiniętym. Natomiast są kompletnie bzużytecznedla daleko posuniętych w rozwoju. Mają oni Monet, Zasobów i Towarów na pęczki. Pierwsze i drugie często codzienie uderzają o limity Ratusza, więc dodatkowe dopakowanie tego elementu to jak próba rozwiązania problemu wlania całego dzbanka herbaty do filiżanki poprzez ciągłe dolewanie wody do dzbanka ;)
 

kasiaczb

Zwiadowca
Witam!
A ja sobie pomyślałam aby zbędne runy służyły do produkcji czarów rzucanych na miedź i granit-ponoć zwiększenie produkcji granitu graniczy z cudem bo żeby podnieść poziom to potrzeba granitu czyli kółko się zamyka, a z miedzią jest jeszcze gorzej to może czary zwiększające produkcje tych towarów byłyby wskazane? A przy okazji runy by się przydały?
Pozdrawiam :))
 

DeletedUser824

Guest
@thek wspaniale i wyczerpująco opisał ten problem, bo co robić ze stale gromadnymi runami których niema jak użyć, oczywiście można stawiać cud burzyć i od nowa łamać runy, a co maja zrobić ci co maja juz na 7 poziomie dany cud, do końca gry stale będą dane runy gromadzić i nie maja szans ich sensownie wykorzystać, do tego nie zapomnijmy o kolejnych cudach jakie maja sie pojawić, teraz czekamy na cuda wróżkowe , gdzie runy będzie coraz trudniej uzyskać na dane cuda a na cud jaki juz mamy nadal będziemy dostawać runy, nie zapomnijmy ze gra dalej będzie sie rozwijać i za jakiś czas będą kolejne rasy jakie nas odwiedza, z kolejnymi nowymi rasami i ich cudami bedzie coraz trudniej do tych cudów zdobyć runy.
Co prawda pomysł handlu czy podaruj runę raczej nie przejdzie, zawsze ktoś wymyśli jak można tego nadużyć, chodź wymiana była by realnie do przyjęcia przez twórców.

Jeśli mogę to mam tez pomysł jak można by to rozwiązać.
Ja by móc postawić dwa pierwsze ludzikie/elfickie cuda potrzebowałem użyć 18 run na oba cuda plus 16 runa jakie mi się złamały, razem 34 runy i mogę stawiać dwa cuda. ( Pamiętajcie tę liczbę)

Teraz mój pomysł.
Skoro przejmujemy prowincje z deskami i rozwiązując konflikty dostajemy relikty z deskami, wiec po przejęciu całej prowincji dostalibyśmy runę desek, skoro mamy 9 reliktów było by 9 run, tak samo jak mamy 9 slotów na runy dla danego cudu.
Więc by budować cud potrzebowałbym 9 run z rożnych prowincji, tylko by nie było zbyt prosto to potrzebowałbym użyć po dwa takie same runy na jeden slot, czyli użyje 18 run na jeden cud, na dwa cuda będę potrzebował 36 run czyli więcej niż użyłem obecnie na swoje cuda.
Tylko ze łamanie run było by usunięte.
Co to da.
- Pierwsze, wszyscy gracze będą mieli takie same szanse by wybudować cud, a nie jak do tej pory ze jeden użyje 10 run i ma cud a inny 20.
-Drugie, uzbierane runy użył bym na jaki cud bym chciał czy tez potrzebował, skończyłoby sie zbieranie run na wybudowany cud czy tez niechciany.
- Trzecie, gracze potrzebowaliby przejmować wszystkie prowincje w równym stopniu nie tylko te z bonusowymi reliktami.

W okienko budowy cudów na dole miałoby dodatkowy pasek z runami jakie i ile obecnie mamy, dostępne tak by był cały czas widoczny niezależnie do jakiego cudu wchodzimy by wstawić runy, podobnie jak w ratuszu z reliktami.

By bardziej odpowiadało to twórcom gry i nie było to zbyt łatwe dla graczy, można by dane cuda zaklasyfikować do stopnia trudności.
Wiec ludzikie/elfickie cuda po jednym runie na jeden slot jako pierwsza klasa, druga klasa krasnoludzie cuda, po dwie runy na dany slot, w miarę zwiększenia klasy cudu zwiększyć o jedną runę do danego slota.


Jak wam graczom by odpowiadało takie rozwiązanie jeśli by coś takiego miałoby wejść ?
 

DeletedUser

Guest
@Motyl 1 Twój pomysł z wykorzystaniem prowincji mi się podoba, aczkolwiek obawiam się, że tutaj "w kość" dostali by starzy gracze. Już teraz na Wróżkowe cuda potrzebne by było 3 x 9 run a ras ponoć ma być 5. Zaczynasz widzieć problem w przypadku high-endowych graczy? Skąd oni w 5 rasie mogli by mieć przy tylu zdobytych prowincjach kolejne runy? To niestety błąd systemu run sam w sobie, że "im dalej w las tym więcej drzew". Poza tym pozostaje problem run u osób jakie pomagają w budowie cudu. Jakie oni by dostawali za pomoc? Losowe? Własnego wyboru? Ogólnie sama idea jest lepsza jednak niż to co zaproponowali autorzy, gdyż znacznie bardziej przewidywalna.
 

DeletedUser824

Guest
Co prawda nie wszystkie opracowałem w szczegółach, więc nagrody za pomoc innym mogła by być tak jak piszesz, ze losowo.

Wróżkowe cuda potrzebne by było 3 x 9 run a ras ponoć ma być 5. Zaczynasz widzieć problem w przypadku high-endowych graczy? Skąd oni w 5 rasie mogli by mieć przy tylu zdobytych prowincjach kolejne runy?

Właśnie sądzę ze byłoby lepiej ob sprawiedliwiej.
Zobacz obecne rozwiązanie, jak będzie piąta rasa to bedzie 12 cudów, czyli statystycznie na 12 prowincji dostaniesz jeden odłamek do cudu z piątej rasy do tego 9 slotów czyli potrzebujesz przejąc statystycznie 108 prowincji, ( wiadomo jeden przejmie więcej inny mniej prowincji by to uzbierać), przy piątej rasie to statystycznie gracze będą mieli juz przejęte po 400 prowincji albo lepiej, teraz maja przejąć kolejne sto gdzie do tego dochodzi ze uszkodzą runę/runy czyli jeden będzie miał dany cud po przejęciu 100 prowincji a inny 200 a może nawet i więcej, do tego dochodzi czas gdzie dopiero po zbadaniu danego badani może zacząć zbierać dane runy a nadal będą mu wpadały niepotrzebne runy z cudu jaki już posiada.

Mój pomysł i rozwiązanie, taka sama sytuacja co wyżej, czyli na piątą rasę potrzebuje 6 run tego samego typu na jeden slot razy 9 slotów razem 54 runy, czyli 54 prowincje do przejęcia i dla wszystkich będzie równa szansa na postawienie danego cudu.
Przede wszystkim chodzi mi o to aby cuda były budowane od twojego poświęconego czasu i zaangażowania a nie od szczęścia, czy w danej prowincji wpadnie ci dana runa i czy sie nie uszkodzi zbyt wiele.
 

DeletedUser

Guest
Ogólnie powiem o założeniach jakie, moim zdaniem, są istotne:
- to raczej nie powinny być runy surowców. W ten sposób zgromadzone do tej pory runy byłyby nic nie warte,
- inny powód czemu to muszą być istniejące runy to system pomocy w budowie. On daje runy konkretnego cudu. A po zmianie jakie miałby dawać? Losowe?
- szanse na runy spadają im dalej jesteś. Z prowincji ciężko je będzie zdobyć bo walki będą za trudne, więc konieczna jest zmiana kosztu późniejszych cudów by było to możliwe,
- zamiast je losować powinno się inny system wymyślić, choćby wkładanie zwykłe. Mam 9 run, mam 9 slotów i koniec,
- jeśli ma być losowanie utrzymane, musi powstać INNE, poza prowincjami i pomaganiem, źródło zdobywania run.
 

Deleted User - 34008

Guest
- jeśli ma być losowanie utrzymane, musi powstać INNE, poza prowincjami i pomaganiem, źródło zdobywania run.
Nadal czekamy na nowość, jaką miało być zajmowanie podbitych przez nas prowincji przez rasy gościnne, które od nas odeszły. Tutaj widzę możliwość w dodatkowym źródle run.
 

DeletedUser

Guest
Może wprowadzić inne rozwiązanie utylizacji zbędnych run.
Proponuję wprowadzić rozbudowę cudu alternatywne,tzn:
1.Z wykorzystaniem pkt wiedzy -jest
2.Pomoc sąsiada/osób w bractwie-jest
3.Gracz zbiera runy do cudu,który już ma i tak mu się mnożą i mnożą(ja mam 20 run do Kasztoru,który już notabene stoi i jest na 2 poziomie) i cały czas dostaję do niego runy:/.
Może jak zbierzesz odpowiednio 15 run możesz rozbudować cud z poziou 1 do 2:za 25 run poziom 2 do 3 itd i tak co 10-15.
A PW inwestować w badania.
Co o tym myślicie??
 

DeletedUser652

Guest
Proponuje aby po rozbudowie cudu do maksymalnego poziomu pojawiało się koło runiczne pozwalające przekuwać niewykorzystane runy danego cudu na inne potrzebne.
 

DeletedUser997

Guest
Myślę, że wielkich zmian w systemie Run nie możemy się spodziewać, więc może proste rozwiązanie.
Mały budynek 1x2, max 2x2 Kantor Run czy jakoś podobnie i możliwość wymiany/ przekucia Run zbędnych na potrzebne. W stosunku ..no najlepiej by było 1:1 .. ale jak znam Twórców gry i ich upodobanie do utrudniania graczom życia :p -- to choć 3:1. - w jakimś tam czasie. 3-6 godzin.
Takie rozwiązanie jest banalnie proste i myślę, że do wprowadzenia ( przy dobrych chęciach) w ciągu miesiąca.
 

DeletedUser1012

Guest
Fajnie było by mieć możliwość użycia run z budynków które są już wybudowane.
Np.:
1 przekształcać je w jakąś ilość punktów wiedzy bezpośrednio do badań budynku z którego te pochodzą. 5, 10 lub losowa z tego zakresu .
2 używać ich jako uszkodzonych run do dowolnego budynku (koło z runami które po napełnieniu daje brakujący kawałek runy).
 

DeletedUser1413

Guest
Rozszerzyć KUPCA o możliwość sprzedawania i kupowania ruin, granitu i miedzi.
 

DeletedUser967

Guest
Wstaw sobie to co potrzebne w twoim rozdziale :p i tak wiem że wiesz o co mu chodziło :p To by było lekko naciągane gdyby tym dało sie handlować
Gdyby takie coś się pojawiło to bez sensu byłoby stawianie portalu, granitu i miedzi. Może minimalnie żeby zadania zaliczyć. Na pewno na to nie pójdą, nie oszukujmy się.
 

Hassano

Łucznik
Protal byłby potrzebny bo gdzieś by trzeba to umieścić nawet po kupnie :) ale to by wyglądało tak że oprócz portalu nic więcej by sie nie stawiało i każdy by tylko kupował żeby jak najszybciej przechodzić książke i to na pewno by było bez sensu..
 
Status
Zamknięty.
Do góry