• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wykreślanka

  • Rozpoczynający wątek Shannqa
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
wykre%C5%9Blanka%20logo.png



Na czym polega konkurs?
Zadaniem uczestników jest znalezienie w wykreślance jak największej liczby haseł związanych z Elvenarem. Wystarczy pobrać i otworzyć diagram w dowolnym programie graficznym, zaznaczyć na nim hasła oraz przesłać swoją odpowiedź!

Zasady

  • Konkurs trwa od 27 do 29 września 2018, do godziny 23:59.
  • O zwycięstwie w pierwszej kolejności decyduje liczba wykreślonych haseł, a następnie (w przypadku, gdy kilku Graczy znajdzie tyle samo haseł), czas przesłania odpowiedzi.
  • Hasła dotyczą bezpośrednio gry Elvenar i występują w różnych miejscach w grze, wiki lub forum. Mogą być zapisane poziomo, pionowo, na ukos i wspak.
  • Aby wykreślić hasła, wystarczy pobrać diagram na swój komputer, a następnie edytować obrazek w dowolnym programie graficznym. Grafikę można dodać na forum jako załącznik lub zamieścić ją na dowolnym serwerze hostingowym, a następnie podać link do obrazka w swoim poście.
  • Liczba haseł i ich dokładne brzmienie pozostają tajemnicą do momentu ukazania rozwiązania. Zaliczone zostaną tylko te hasła, które zostały umieszczone w wykreślance przez organizatorów konkursu.
  • Rozwiązanie należy zamieścić w dziale Kontakt ws. konkursów. W tym celu, należy stworzyć w tym dziale nowy temat. Będzie on automatycznie widoczny wyłącznie dla autora oraz członków Teamu Elvenar. Inni Gracze nie zobaczą Twoich wypowiedzi.
  • Odpowiedź musi zawierać obrazek wykreślanki, na którym znajdują się zaznaczone hasła, oraz listę znalezionych haseł, ponieważ znacznie upraszcza to sprawdzanie zgłoszeń i pozwala na zaakceptowanie haseł, które zostały przez pomyłkę źle zaznaczone na diagramie. Przykładowe rozwiązanie (wykreślanka pochodzi z innej gry): KLIK.
  • Uczestnicy mogą zmienić swoją odpowiedź po jej wysłaniu. Zwracamy jednak uwagę, że liczyć będziemy wyłącznie czas przesłania ostatecznej odpowiedzi. Przykładowo, jeśli o godzinie 12:00 wysłaliście odpowiedź z 20 rozwiązaniami, a o godzinie 15:00 z 25 rozwiązaniami, policzymy 25 rozwiązań wysłane o godzinie 15:00.
Wskazówki

  • Najkrótsze hasło w wykreślance ma 4 litery; jeżeli natkniecie się na "dom", "elf" lub inne słowo, które ma poniżej 4 liter, to nie należy go wykreślać. Niektóre hasła składają się z dwóch wyrazów i traktowane są jak jedno hasło (dają jeden punkt).
  • Hasła mogą się przecinać, jednak każde hasło jest oddzielne - oznacza to, że jeśli w wykreślance znajduje się "maskarada", to zostanie policzona jako jedno hasło - nie trzeba wykreślać również "maska" i "rada". Radzimy również sprawdzić czy hasło nie jest dłuższe (powinno być wykreślone "maskarada" zamiast "maska" - nie możemy uznać częściowo wykreślonego hasła).
  • W przypadku błędów w wykreślance staramy się rozpatrzyć je na korzyść graczy - zachęcamy do śledzenia tematu z wykreślanką podczas trwania konkursu, ponieważ mogą się tam pojawić podpowiedzi (przykładowo jeśli gracz zapyta czy dana litera jest poprawna) lub ogłoszenia (np. jeżeli w jakimś haśle pojawił się błąd i zostanie ono uznane lub wykluczone z wykreślanki).
  • Na czas trwania Wykreślanki, w dziale Konkursy włączona jest moderacja. Oznacza to, że aby Wasze posty w wątku z regulaminem wyświetliły się innym Graczom, muszą najpierw zostać zaakceptowane przez moderatora.
Nagrody

1_miejsce_W70.png

600 diamentów

2_miejsce_W70.png

500 diamentów

3_miejsce_W70.png

400 diamentów

4_miejsce_W70.png

300 diamentów

wyr%C3%B3%C5%BCnienie_W_b70.png

Wyróżnienia - dla 3 wylosowanych osób spośród wszystkich uczestników
50 diamentów

W czasie trwania zabawy obowiązuje Regulamin Forum oraz Ogólny Regulamin Konkursów.
Zgłaszając się do konkursu, każdy uczestnik akceptuje zasady oraz regulamin zabawy.
Team zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie.
Wszelkie pytania i wątpliwości związane z zabawą należy zgłaszać do opiekunki konkursu: Shannqa.
 

DeletedUser3541

Guest
Wykreslanka mi nie dziala:( Otwieram w nowym oknie i tez nie.
 

DeletedUser

Guest
Otrzymaliśmy już kilka rozwiązań, więc wykreślanka sama w sobie działa. Co ważne, wykreślanka nie jest automatyczna, nie da się zakreślać na niej haseł od razu w przeglądarce. Trzeba pobrać obrazek na swój dysk w komputerze, a następnie otworzyć go w jakimkolwiek programie graficznym, np. w Paincie. Dopiero wtedy można wykreślać hasła. Gdy będziecie mieć gotowy diagram z wykreślonymi hasłami, należy zapisać zmiany w pliku i wejść do działu Kontakt ws. konkursów. Obrazek z rozwiązaniem dodajemy jako załącznik do nowego tematu (przycisk "dodaj plik" podczas tworzenia tematu).

Jeżeli macie jakiś inny problem, to dajcie proszę znać.
 

DeletedUser3332

Guest
No właśnie poszło zgłoszenie z rozwiązaniem, i teraz sie zastanawiałem.... co niby miałoby działac w wykreslance skoro jasno jest napisane co należy zrobić :D
Aż zgłupiałem, dobrze ze wyjasnienie juz jest :)
 

Koval92

Kapłan
Czy mogą być jakieś hasła na ukos i wspak jednocześnie (na ukos od dołu do góry) . Bo pionowo od dołu do góry to już wiem.
 

DeletedUser3580

Guest
Nie mogę wysłać swojej odpowiedzi po wejściu w "Kontakt ws. konkursów"
//
Ok, po drugim odświeżeniu strony, działa :)

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

szerep

Zwiadowca
Pytanie, czy hasla maja być tylko w mianowniku liczby pojedynczej i mnogiej, czy w innych przypadkach tez?
 

DeletedUser3338

Guest
Cześć, czy w wykreślance są użyte tylko hasła bez bez polskich znaków ?
 

DeletedUser

Guest
@szerep, wszystkie hasła są w mianowniku liczy pojedynczej lub mnogiej. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że w hasłach, które składają się z kilku słów, jedno ze słów może być w innym przypadku czy nie być rzeczownikiem, przykładowo piramida oczyszczenia albo marmurowa mozaika.

@Noriaa, tak, ze względu na ograniczenia w programie, z którego korzystamy do utworzenia wykreślanki, wybieramy tylko takie hasła, które nie posiadają polskich znaków. Może pojawić się jedynie hasło z literą "ó", bo ona wyświetla się poprawnie. Nie natkniecie się na hasła, które zostały pozbawione polskich znaków, np. nie będzie hasła "swiatynia".
 

DeletedUser3392

Guest
Rewelacyjna zabawa! Zmotywowałam całe bractwo do udziału i małej wewnętrznej rywalizacji -komu uda się znaleźć wiecej ;) Oby więcej takich konkursów :) Powodzenia
 

Sorcha

Rycerz
Takie pytanie mam, czy te samo hasło może powtórzyć się np pionowo i poziomo. jeżeli tak to czy będzie liczone podwójnie czy pojedynczo. To znaczy tylko raz niezależnie od tego ile ray wystąpi.
P.S. podałbym o jakie mi chodzi ale nie chcę nikomu sugerować;) względnie uławiać !!!
 

DeletedUser

Guest
@Miszelka, bardzo się cieszę, że konkurs się podoba :) Możecie się spodziewać różnych konkursów raz w miesiącu, zachęcam do regularnego brania udziału!

@Sorcha, każde hasło występuje tylko raz, podejrzewam, że może to być przypadkowe "hasło", czyli zbitek liter, który układa się w jakieś słowo, ale nie zamieściliśmy go w Wykreślance. Miałam już takie przypadki, że w jednym diagramie gracze znaleźli Rosję i Koreę, nie mam pojęcia w jaki sposób :D Ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to możesz wykreślić hasło dwa razy, nie odejmujemy punktów za błędne hasła.
 

DeletedUser

Guest
Dziękuję wszystkim za udział w konkursie! Mamy ponad 50 odpowiedzi i bierzemy się za ich sprawdzanie, wyniki powinny się pojawić w ciągu 3 dni, zachęcam do śledzenia tego tematu.
 

DeletedUser3332

Guest
a jest możliwość poinformowania o tym ile tych haseł było w sumie ? :)
 
Do góry