• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wymiana reliktów - rynek reliktów

Czy uważasz, że wymina reliktów jest potrzebna?

  • Tak, ale mam własny pomysł (proszę podać komentarzu)

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    13

BlossomValvi

Łucznik
Zaobserwowałem, że pomimo regularnego tworzenia czarów poziom moich reliktów jest bardzo różny podzielę je na trzy kategorie i podam proporcje
- relikty bonusowe
- relikty do czarów
- relikty do katalizatorów

i tak ich proporcje:

bonusowe 2,5: do czarów 1,5: do katalizatorów 1
pomimo że właśnie bardziej poluję na te do katalizatorów

Co gorsza relikty bonusowe to praktycznie nie ma jak zużyć (nie ma ich w receptach na czary), poza sporadycznym zapotrzebowaniem w cudach i dlatego zmotywowany nadchodzącymi zmianami turniejowymi pomyślałem o wprowadzeniu możliwości wymiany reliktów na inny.

Moja propozycja jest prosta: wykorzystajmy system run z antyków, czyli chcesz dostać wybrany relikt musisz uzupełnić koło 9 reliktów innymi, również można wprowadzić odłamki reliktów czyli trafienie w to samo miejsce tworzy odłamek, 10 odłamków daje gwarantowane zapełnienie slotu.

Dlaczego ten system?

- już jest w grze
- system jest na tyle "drogi" że nie powinien być nadużywany - w szczęśliwym przypadku mamy wymianę 9:1, praktycznie będzie to około 20:1
- da szansę na utylizację nadmiarowych reliktów (które u mnie zaczynają iść w tysiące) w zamian za potrzebne, zwłaszcza przydatne dla graczy który intensywnie używali AM a wchodzą w żywe
- da szansę na wyrównanie zapotrzebowania na reliktów, bo tutaj balans jest kiepski - relikty bonusowe są wyłączone z recept poza potrzebnymi do karmy, a właśnie niektóre są nadużywane (katalizatory + karma), zwłaszcza że jest to bardzo nierówne dla graczy bo wszystko zależy od bonusu na mapie
- pozwoli to mieć argument dla IG nt. wprowadzania nowego turnieju, gdzie jednym z głównych zarzutów jest utrata dostepu do reliktów to pozwoli na korzystanie z zasobów każdego turnieju równomiernie pomimo niekorzystnego kursu wymiany

- minusem jest to że ten system będzie czasochłonny, ale znowu po wprowadzeniu nowego turnieju ilość napływających reliktów zostanie diametralnie zmniejszona, więc myślę że po pierwszej fali wymian czas będzie w miarę sensowny

Zapraszam do ankiety


PS. Przyczytałem ostatnie 6 stron pomysłów i nie znalazłem nic na temat wymiany reliktów
 
Z zasady prawie zawsze jestem przeciwko wszelkim zmianom, ktore przy okazji stwarzaja spore pole dla naduzyc, ale tu takiego niebezpieczenstwa nie widze. Zaproponowany koszt takiej wymiany bylby na tyle wysoki, ze gracze uwzywaliby pewnie tego mechanizmu w razie rzeczywistej potrzeby, a nie w celu jakichs kombinacji (np. zdobywajac latwiejsze do zdobycia relikty jednego rodzaju, np. stali i hurtowo wymieniajac je na te trudniejsze do zdobycia, np. relikty zwojow).

Glosuje na "tak", taki mechanizm wydaje mi sie jak najbardziej w porzadku. Do argumentow "za" dorzucilbym jeszcze, ze w nowej formule turniejow moglby wrecz pomoc poczatkujacym graczom w szybszym zdobywaniu bonusowych reliktow, zwiekszajacych bonus produkcji.
 

blazius1

Paladyn
Po reformie trudności turniejów może wyjść potrzeba jeszcze kilku innych podobnych innowacji w celu łatania dziur po reformie.
Już marudziłem, że oni zdecydowali się na zbyt szeroki pakiet zmian za jednym zamachem. Że poszli niepotrzebnie tak szerokim ich pakietem.

Wielu konsekwencji nie mogli przewidzieć ponieważ zmiany są robione pod przeciętnego klikacza i w dodatku na kolanie, a ich skutki bardzo dotykają tych nie mieszczących się w przeciętnej. Tam gdzie tabelki w ekselu zwykle się kończą, tam zwykle zaczyna się jakiś problem. Tak było z nerfem starej Latarni (exploitujących Latarnię nawet oszacowano - wyszło że to rzekomo 1% graczy), z obcięciem limitu ekspansji, z niesławnym rebalansem budynków eventowych, po umożliwieniu wyklinania bateriii Miśków, po wprowadzeniu idiotycznej pętli zadań w eventach czy wreszcie po umożliwieniu wglądu w pierwszą zdrapkę, która jakimś cudem przeszła przez betę ale załatali to zaraz drugiego dnia.

Gracze po prostu są sprytniejsi od twórców, o ile ci zmiany robią na kolanie. A aktualne zmiany musiały być zrobione na kolanie. Siłą rzeczy wyjdzie teraz niejedna nieprzewidziana kicha. Np. taka że nagle zacznie wielu graczom brakować jednego rodzaju reliktów.
Więc może się okazać że ta propozycja jest dobrym rozwiązaniem, ale niestety byłaby tylko łataniem powstałej dziury po kolejnej reformie.
 
Do góry