• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wymiana reliktów u handlarza lub pomiędzy graczami

Czy powinna istnieć jakaś forma wymiany reliktów na potrzebne?

  • Tak

    Głosy: 16 80,0%
  • Nie

    Głosy: 4 20,0%

  • W sumie głosujących
    20

Koval92

Kapłan
Nie można by wprowadzić jakiegoś systemu wymiany reliktów w stylu 2 relikty które posiadasz za 1 relikt, który chcesz zdobyć?

Bump i edit:

może wymiana reliktów w akademii za pomocą tworzenia?
 
Ostatnia edycja:
Doceniam inicjatywe, ale jestem przeciwko dodatkowym receptom
na relikty w Akademii. Recept i tak jest juz moim zdaniem zbyt wiele, co
powoduje ze szanse na trafienie tego, na co gracz "poluje" sa i tak juz
dosc niskie.
Co do jakiejs formy wymiany poza Akademia, wydaje mi sie to zbedne.
Nie za bardzo wiem, ktorej grupie graczy pomysl mialby sluzyc,
wiekszosc tych bardziej rozwinietych ma juz reliktow pod sufit,
ci mniej rozwinieci maja z kolei mozliwosc szybszego ich zdobywania.
Krotki zwiad, tanie turnieje w poczatkowych epokach, teraz jeszcze
mozliwosc tworzenia reliktow w Akademii... Moge sie mylic, ale
taka zamiana chyba tylko niewielu graczom bylaby potrzebna.
Brak mozliwosci zamiany reliktow jednego typu na inny ma jeszcze
jeden plus, niejako wymusza na graczach w miare regularny udzial
we wszystkich turniejach (a to jest dobre dla bractwa).
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Brak mozliwosci zamiany jednych reliktow
jednego typu na inny ma jeszcze jeden plus, niejako wymusza na graczach w miare regularny udzial we wszystkich turniejach (a to jest dobre dla bractwa).
Generalnie zgodziłbym się z tym do czasu aż doszedłem do Amunów, chociaż już wcześniej to sygnalizowałem kiedyś na forum.

Od Amunów problemem zaczynają być relikty T2+1 - bonusowe do produkcji T5 - te relikty idą na magiczną produkcję w liczbie 2 na zaklęcie.

To praktycznie wyklucza produkcję tego zaklęcia w sensownych ilościach, jeżeli chcesz utrzymać bonus do produkcji żywego towaru - konkretny turniej jest co 9 tygodni - nie zbierzesz wystarczającej liczby reliktów (tzn. ty może zbierzesz, ale 90% graczy już nie)

Zrobienie turnieju 6x10 daje Ci 200 reliktów - wystarczy na 100 zaklęć - przy produkcji 3 dziennie w akademii na poz. 5 to trochę mało.

Sam wpadłem w tę pułapkę produkując w akademii na poz. 5 głownie ww. zaklęcie - zorientowałem się gdzieś przed żywiołakami, przestałem produkować , ale maks. bonusa już nie mam i czekam na turniej, żeby to odbudować :/

Niby moja wina - nie sprawdziłem, ale duża część graczy też nie zdaje sobie z tego sprawy.
Dlatego daję głos na tak.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
jeżeli chcesz utrzymać bonus do produkcji żywego towaru - konkretny turniej jest co 9 tygodni - nie zbierzesz wystarczającej liczby reliktów (tzn. ty może zbierzesz, ale 90% graczy już nie)
Nie jestem gluchy na argumenty, a ten mnie akurat przekonuje (trzeba uwzgledniac
sytuacje wszystkich graczy, a o tej akurat nie wiedzialem), wiec zmieniam swoj glos na "tak".
Wciaz jestem jednak przeciwko wprowadzeniu tego w formie recept w Akademii.
 

DeletedUser3033

Guest
hmm dobry pomysł trzeba by się zastanowić jak go zrealizować i dostosować do gry
ja bym jeszcze dodał do run jakieś wykorzystanie odłamków run
dlaczego taki przykład podam z aktualnego stanu gry jaki mam
10 odłamków run to max
mam już zebrane wszystkie kręgi run we wszystkich cudach jakie mogę wybudować na tym etapie gry
teraz turniej co nom odłamki są nagrodą w poszczególnych prowincjach/gwiazdkach
a w moim przypadku nie dostaje żadnej nagrody bo mam max odłamków jedynie pkt
o ile pkt może się wydawać nagrodą w skali bractwa to ja jako jednostka nie czuje bym coś z tego miał
to tylko moje spostrzeżenia więc się nie czepiajcie szczegółów ;)
 

Koval92

Kapłan
Właśnie chodzi mi o ten problem, że gracze produkują zaklęcia, nie wiedząc, że potem nie będą mieć bonusu do żywych towarów bo nie będzie reliktów, a reliktów ze swoich bonusów mamy pod sufit bo nie zużywamy ich do zaklęć w akademii.
 

DeletedUser3575

Guest
Może po prostu wyższy poziom akademii powinien oznaczać nie tylko krótszy czas ale też mniejszy koszt w reliktach. .
 
Do góry