• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Wyzwania

Koval92

Kapłan
jakoś nikomu w ewentach nie przeszkadza stawiania farmy młotków :p bo trzeba więc starczy postawić 40x warsztaty i za dobę mamy po ewnecie, a zresztą ja mogę zbojkotować ewent bo produkcja w warsztatach to jakieś 40% reszta idzie z antyków (wieże i wykopaliska) oraz studni i motywacji
tym niemniej ewent cienki z uwagi na nagrody nie na wysiłek, jakbym chciał to samymi czarami w godzinę bym go obrócił - i tu moja pomyłka za połowę to ma się 3x katalizator, więc już mi 1/4 ewentu styknie bo 1500 fragmentów to jednak 3 całkiem spore budynki ewentowe rozłożone na kawałki :) a z tego możńa zmontować coś fajnego
nie wiem kogo stać na posiadanie miejsca na 40 farm młotków ale na pewno nie graczy bez diamentów w orkach i po orkach.
 

DeletedUser174

Guest
@jarq jak można garść pytań :)

1/ co to za >wyzwanie< które można ukończyć w kilka godz (a nawet min!!!!!) po rozpoczęciu? poziom trudności nieadekwatny zupełnie do nazwy
2/ dlaczego głupkowata ikonta wyzwania wisi mi dalej w mieście mimo, że iż wczoraj już powinna zniknąc?
3/ dlaczego podzieliliście graczy i nie wszyscy mają takie same zadania? czemu to miało służyć? rozumiem gdyby była opcja wyboru na starcie i każdy sam mógłby sobie zadecydować która opcja bardziej mu pasuje...
4/ dlaczego turniej się wiesza jak jasny gwint? czy to ma związek z wyzwaniami? jak już nawet relog nie pomaga to chyba coś jest nie halo. Jak do tej pory jeszcze takich kwiatków żeby kilka razy wygrywać (podkreślić wężykiem wygrać) jedną walkę w prowincji (tak za 2 lub 3 razem się udawało dopiero) jednak nie było
5/ dlaczego wyzwanie kończy się tylko na 1 planszy i dalej nie ma nic? bez sensu zupełnie...

6 oftopowe wprawdzie, ale przy okazji:
zbliżają się przygody. W jaki sposób mogę się skomunikować z graczem, który gra tylko na apce by przekazać mu strategię i plan działania + jakie sa oczekiwania bractwa co do jego zaangażowania w czasie przygody? Brak wiadomości na apce nie jest już śmieszny. Apka nie ruszyła wczoraj, a skoro w ig mieli czas by wprowadzić tworzenie czy inne wyzwania to chyba powinni tez znaleźć czas na akcję pt poczta. Będę zobowiązana jak zapytasz się tych debili z góry by przekazali Ci dokładną instrukcje jak mam się kontaktować z graczem. Nie, odpowiedź w stylu: pracujemy nad tym mnie nie satysfakcjonuje. A czat ma tą ułomność że 2 osoby musza być w tym samym momencie by prowadzić konwersację, więc to średnie narzędzie do komunikacji... żeby nie powiedzieć żadne na takie przedsięwzięcie jak przygody

7/ co z forum? dlaczego znowu nie działa poprawnie? i jest blokowane?
 

mayder

Tancerz ostrzy
Nie wiem czemu wszyscy tak narzekają na te wyzwania. Ja to widzę jako coś dodatkowego, a nie jak osobny duży event, coś co da dodatkowe nagrody za wykonywanie czynności które i tak na codzień wykonujemy. Co do nagród to dla mnie najważniejsze są fragmenty zaklęć bo cały czas schodzą w tworzeniu a budynków do przemiału już żadnych nie mam, katalizatory sam robię, a biblioteka jest dla mnie tragicznym budynkiem więc nawet nie zawracam sobie nim głowy. Niektórzy to już chyba narzekają dla samego narzekania ;)

I żeby nie było że bronie INNO. Sam na nich narzekam, w elvenarze i w poprzedniej grze od nich w którą grałem. Głową muru się nie przebije i trzeba szukać pozytywów gdzie się da :)
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@jarq jak można garść pytań :)

1/ co to za >wyzwanie< które można ukończyć w kilka godz (a nawet min!!!!!) po rozpoczęciu? poziom trudności nieadekwatny zupełnie do nazwy
2/ dlaczego głupkowata ikonta wyzwania wisi mi dalej w mieście mimo, że iż wczoraj już powinna zniknąc?
3/ dlaczego podzieliliście graczy i nie wszyscy mają takie same zadania? czemu to miało służyć? rozumiem gdyby była opcja wyboru na starcie i każdy sam mógłby sobie zadecydować która opcja bardziej mu pasuje...
4/ dlaczego turniej się wiesza jak jasny gwint? czy to ma związek z wyzwaniami? jak już nawet relog nie pomaga to chyba coś jest nie halo. Jak do tej pory jeszcze takich kwiatków żeby kilka razy wygrywać (podkreślić wężykiem wygrać) jedną walkę w prowincji (tak za 2 lub 3 razem się udawało dopiero) jednak nie było
5/ dlaczego wyzwanie kończy się tylko na 1 planszy i dalej nie ma nic? bez sensu zupełnie...

6 oftopowe wprawdzie, ale przy okazji:
zbliżają się przygody. W jaki sposób mogę się skomunikować z graczem, który gra tylko na apce by przekazać mu strategię i plan działania + jakie sa oczekiwania bractwa co do jego zaangażowania w czasie przygody? Brak wiadomości na apce nie jest już śmieszny. Apka nie ruszyła wczoraj, a skoro w ig mieli czas by wprowadzić tworzenie czy inne wyzwania to chyba powinni tez znaleźć czas na akcję pt poczta. Będę zobowiązana jak zapytasz się tych debili z góry by przekazali Ci dokładną instrukcje jak mam się kontaktować z graczem. Nie, odpowiedź w stylu: pracujemy nad tym mnie nie satysfakcjonuje. A czat ma tą ułomność że 2 osoby musza być w tym samym momencie by prowadzić konwersację, więc to średnie narzędzie do komunikacji... żeby nie powiedzieć żadne na takie przedsięwzięcie jak przygody

7/ co z forum? dlaczego znowu nie działa poprawnie? i jest blokowane?

1. Dla Ciebie pewnie to jest łatwe, ale innym zajmie więcej czasu, każdy ma inne zasoby, wszystkich nie da się zadowolić trzeba było to jakoś wyśrodkować.

2. Wyzwania nadal trwają więc ikonka jest aktywna.

3. Takie było złożenie aby nie wszyscy mieli to samo.

4. Wyzwania nie mają nic wspólnego z turniejami.

5. Eeeee nie bardzo wiem co ci odpowiedzieć, tak zostało to to prostu zaprojektowane?

6. Nie ma możliwości kontaktu z graczem na apce który nie używa czata.

7. Jestem na forum po kilka godzin dziennie i nie zauważyłem aby coś było niepokojącego, cały czas działa płynne.
 

DeletedUser3810

Guest
nie wiem kogo stać na posiadanie miejsca na 40 farm młotków ale na pewno nie graczy bez diamentów w orkach i po orkach.
Mylisz się Koval, że na orkach nikogo nie stać na postawienie dużej ilości warsztatów, przykładem jest moje miasto na Fellyndral, jedyne ekspansje premium jakie posiadam, to te ze studni z 2 pozostałych miast. Produkcję portalową na orkach mam taką, że jedyny problem mogę mieć z tempem pozyskiwania PW i ewentualnie zapchanym magazynem, bez potrzeby wspierania się szybkimi bonusami z placówki. A wszystko to na punktach zbiórki 1 poziomu, ponad połowa farm grzybków to też 1 poziom, a jedynie parę z 3/4 poziomu. Cały czas posiadam ponad 20 warsztatów, w tej chwili koło 26, głównie na 1 poziomie i jak do tej pory nie miałem żadnych problemów ani z krasnoludami, ani orkami. W zapasie cały czas mam ekspansje z badań + 2 lub 3 do zdobycia z mapy, a nigdy nie zdobywam więcej prowincji niż potrzeba do ukończenia rozdziału.
Wszystko zależy od strategii jaką każdy podejmuje w grze, ja akurat w ogóle nie zwracam uwagi na ranking, dlatego mam minimalną ilość rezydencji i manufaktur, czasami na niższym poziomie niż możliwa – a i tak niczego mi nie brakuje. W grze jestem natomiast na tym samym poziomie co osoby mające prawie 2 razy więcej punktów w rankingu co ja.
 

DeletedUser

Guest
nie wiem kogo stać na posiadanie miejsca na 40 farm młotków ale na pewno nie graczy bez diamentów w orkach i po orkach.

Prawie każdego kto jest w rasach, aktualnie na te budynki (rasowe) mam przeznaczone 15 ekspansji, jak przechodzę rasę gościnną to mam sporo miejsca na ewenty :) przypominam że na 2 ekspansjach spokojnie wchodzi 10 warsztatów (jak łatwo policzyć jestew wstanie wpechnąć spokojnie ponad 70sztuk) a przecież mam jeszcze warsztaty na bieżącą produkję :p

Edit W samych krasnoludach miałem 7 ekspancji na rasy gościnne, w orkach już 10 i jestem zwykłym graczem F2P
 

DeletedUser3033

Guest
hmm wszystko zależy od strategi gry
ja w teorii mam 16 ekspansji przeznaczone na elfy a w praktyce 0
liczba diamęcików wydana 0
tak że zgadzam się i jestem przeciw jednocześnie :D
 

DeletedUser3033

Guest
bumm dzyń dzyń dzyń
ciiiii bo się wyda ;)
puzniej teraź nie mam czasiu :)
 

DeletedUser

Guest
hmm wszystko zależy od strategi gry
ja w teorii mam 16 ekspansji przeznaczone na elfy a w praktyce 0
liczba diamęcików wydana 0
tak że zgadzam się i jestem przeciw jednocześnie :D

Czyli masz zapchane miasto, czym? :)
A tak serio zwróć uwagę na co to jest odpowiedź, w skrócie jestem przykładem że "da się" więc @Koval92 'a argument jest inwalidą :p
 

DeletedUser3033

Guest
Czyli masz zapchane miasto, czym?
hmm głównie samymi śmieciami jakieś rezydencje jakieś beznadziejne budyneczki z eventów a jest tego masa
pousuwał bym lecz gra twierdzi że je muszę mieć i nie pozwala mi usunąć choćby koszary :D;)
A tak serio zwróć uwagę na co to jest odpowiedź, w skrócie jestem przykładem że "da się" więc @Koval92 'a argument jest inwalidą :p
hmm nie wiem co autor ma na myśli ?
mogłeś napisać że gra ma ograniczenia czy raczej utrudnienia to wydaje się nie możliwe może być możliwe
gra nie zabrania kreatywności trzeba sobie wypracować system balansowania pomiędzy tymi utrudnieniami
więc @Koval92 'a argument jest inwalidą :p
ten fragment mogłeś se darować
 

DeletedUser

Guest
@Shadows Dragon nie wiem o co ci chodzi starczy przeczytać tą stronę i widać jak dyskusja szła, więc chyba większość nie ma problemów z odczytaniem treści. Swoją drogą to ironia, że to ty piszesz "co autor miał na myśli" :p

Gra raczej ci nie utrudnia co sobie postawisz w mieście, jedyny problem to wybory gracza. W sumie grasz jak chcesz, ale nie pisz że się nie da, bo na luzie można wrzucić grubo ponad 40 warsztatów (do PB widziałem graczy z około 100 warsztatów) a i raczej standardem jest że gracze trzymają pewną "rezerwę" właśnie na warsztaty/manu niskopoziome na różne zadania

A pierwsze pytanie było retoryczne jakbym był ciekaw co postawiłeś to bym sam zerknął, ale ... nie interesuje mnie to :)

Wracając do tematu, Wyzwania jako ewent - nie, ale jako zamiennik za regularne logowanie to nawet fajne, dla mnie największa korzyść to darmowe fragmenty bo już mi budynków ewentowych zaczyna brakować na przemiał :)
 

DeletedUser2017

Guest
Mnie osobiście wyzwania przypadły do gustu fajna zabawa i nie trwają długo jak eventy- ciekawy zamiennik. Nie potrzeba specjalnie budować dodatkowych budynków a wystarczy w zupełności normalna produkcja, oczywiście jeśli ktoś nie nastawia się na nagrodę główną a traktuje wyzwania jako dodatek. Dlatego cieszy mnie, że będą nowe. :)
 
Do góry