• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Wyzwania

Koval92

Kapłan
Tak jak @Ljosael napisał wyzwania niejako robią się same przy okazji, więc nie wiem dlaczego tak bardzo wam przeszkadza to że nie będzie to już wcześniej ogłaszane. Taki jest zamysł tego wydarzenia aby było one "niespodzianką" nie wszystko musi być zapowiadane.
A jak mamy niezapowiedzianie robić wyzwania, których nie da się ukończyć z 6 warsztatami? Przecież musimy dostawiać na to warsztatów i nastawiać przed startem... a nagrody i tak kijowe
 

DeletedUser2262

Guest
A jak mamy niezapowiedzianie robić wyzwania, których nie da się ukończyć z 6 warsztatami? Przecież musimy dostawiać na to warsztatów i nastawiać przed startem... a nagrody i tak kijowe
A dlaczego przed startem, przecież 1 warsztat stawia się w 10 sek.......?! o_O

Poza tym, jak ktoś z graczy wcześniej napisał, kolejne wyzwanie wcale nie musi być oparte na produkcji warsztatowej, a może być oparte o produkcję towarów, także tego......
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A jak mamy niezapowiedzianie robić wyzwania, których nie da się ukończyć z 6 warsztatami? Przecież musimy dostawiać na to warsztatów i nastawiać przed startem... a nagrody i tak kijowe
Te narzekania zaczynaja mnie coraz bardziej dziwic, powaznie :)
Co jakis czas wchodza nowe funkcje w grze, jak Tworzenie czy teraz Wyzwania,
o ktore nawet nie prosilismy. Czy sa przydatne czy nie, tu zdania moga byc rozne
(moim zdaniem sa i to bardzo). Nie ma obowiazku korzystania z nich i, tu uwaga,
w zaden sposob nie przeszkadzaja w grze. Co wiecej, dostajemy je za darmo.
Ale nie... malkontenci musza oczywiscie narzekac na, tu znowu uwaga, brak
powiadomienia. Mozna (i nawet trzeba) sie czepiac o renowacje, o brak wiadomosci
na apce itp., podpisze sie pod tym "recami i nogami", ale o to, ze Wyzwania beda
wchodzic bez zapowiedzi ?
No litosci, zachowajmy przynajmniej jakas perspektywe w krytykowaniu ;)

A tak wracajac do konkretow, przeciez to bardzo proste. Jak bez zapowiedzi wejdzie
Wyzwanie i ktos bedzie je musial robic bez przygotowania tylko na warsztatach
glownych, to i tak da rade zrobic polowe, zgarniajac wszystkie odlamki i katalizatory
nawet sie nie za bardzo starajac. Przypominam, one wpadaja wrecz same, nie trzeba nawet
ustawiac zadan jak w PB. Przypominam, dostajemy je za darmo, praktycznie bez
zadnego wysilku. Jesli ktos chce zdobyc tez biblioteke, to niech sie troche wysili,
czekajac z gotowymi produkcjami byc moze nawet tydzien, albo dostawiajac warsztaty
juz po wejsciu Wyzwania. Naprawde dziwi mnie mentalnosc niektorych ludzi, ktorzy
chcieliby miec wszystko nie tylko za darmo, ale najlepiej jeszcze z zerowym
wysilkiem. Minimalny wysilek to juz zbyt wielkie wymagania.
Daj niektorym palec, to i reki im malo... ;)

.
 

Sorcha

Rycerz
Te narzekania zaczynaja mnie coraz bardziej dziwic, powaznie :)
Co jakis czas wchodza nowe funkcje w grze, jak Tworzenie czy teraz Wyzwania,
o ktore nawet nie prosilismy. Czy sa przydatne czy nie, tu zdania moga byc rozne
(moim zdaniem sa i to bardzo). Nie ma obowiazku korzystania z nich i, tu uwaga,
w zaden sposob nie przeszkadzaja w grze. Co wiecej, dostajemy je za darmo.
Ale nie... malkontenci musza oczywiscie narzekac na, tu znowu uwaga, brak
powiadomienia. Mozna (i nawet trzeba) sie czepiac o renowacje, o brak wiadomosci
na apce itp., podpisze sie pod tym "recami i nogami", ale o to, ze Wyzwania beda
wchodzic bez zapowiedzi ?
No litosci, zachowajmy przynajmniej jakas perspektywe w krytykowaniu ;)

.
Mi nie przeszkadza, właściwie że wyzwania wejdą bez zapowiedzi. Ale widzisz, może za krótko gram, żeby na coś takiego narzekać. Nie jestem takiem ekspertem, jak gracze z Amunów, którzy może z nudów może z przyzwyczajenia narzekają. Czy dobrze rozumiem, że ty narzekasz, że inni narzekają;)? Wiem trzeba wiedzieć na co narzekać, ale ostatnio też zauważyłem ciszę na forum i cieszę się przynajmniej, że znowu narzekają;)!
 

DeletedUser

Guest
nie jestem w Amurach, ja sie tylko czepiam jakby IG robiło wielką różnicę w tym że czegoś oficjalnie nie zapowiada (zgodnie z ich zapowiedzią :) )

A teraz tak gdyby nie organizacja graczy na forach to co byłoby zapowiedziane? Gravity Inn w Insta, ale to też wyskoczyło w momencie odpalenia, mam im za to dziękować? :)

Nie czepiam się samych wyzwań są w końcu zrobione jak w cywilizowanych grach (taki standart), życzyłbym sobie żeby reszta zabaw też tak była zorganizowana
 

DeletedUser2017

Guest
No tak skoro nie macie oficjalnego info to jak możecie narzekać na coś czego nie wiecie. Temat znany i praktykowany od wieków jak to że narzekanie to nasza duma narodowa. Nie wierzycie to zapytajcie byle kogo: cześć co słychać lub co tam u ciebie ciekawego :)
 

DeletedUser

Guest
Ehh, no to wytłumacz to :

  • Wyzwania będą stanowić jeszcze większe wyzwanie! W przyszłości będą pojawiać się bez wcześniejszej zapowiedzi. Miejcie oczy szeroko otwarte, nie przegapcie żadnego wyzwania i zdobywajcie wspaniałe nagrody podczas gry!

Nr.1 Czy pierwsze wyzywania były zapowiedziane?
Nr.2 Co poza Aktualizacjami jest zapowiadane oficjalne przez IG?

I tyle w temacie narzekań, swoją drogą mam wrażenie że usilnie rozmywacie temat na offtopic :) coby @jarq i co. mieli łatwiej z nożyczkami
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@BlossomValvi
1. Tak, były zapowiedziane w ogłoszeniach, w tym temacie.
2. Wszystkie wydarzenia a.k.a. eventy są ogłaszane na kilka dni przed wejściem do gry, zazwyczaj 2 dni przed. To, że zwykle gracze dowiadują się o nich szybciej z tematu spoilerów, to inna kwestia. Ale nie można powiedzieć, że nie są oficjalnie zapowiadane. ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
1. ok
2. ok, aczkolwiek wartość tych informacji jest podobna do aktualizacji
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Te narzekania zaczynaja mnie coraz bardziej dziwic, powaznie :)
Gdyby w tej grze wszystko było wprowadzane zgodnie z jakimś planem i pomysłem złego słowa bym nie powiedział.
Rzecz w tym, że z pierwszą edycją wyzwań był bajzel - przypominam - inne wymagania dla części graczy, co było zwyczajnie nieuczciwe.
Dodatkowo nikt słowa wyjaśnienia nie napisał (do tej pory nie wiem, o co tam chodziło : 2 wersje mini-eventu przydzielane losowo albo w/g jakichś nieokreślonych kryteriów ? bug ? )

Informację o braku zapowiedzi traktuję jako działanie bez planu i część większego bałaganu.
W/g mnie niezapowiedziane uruchomienie wyzwań wynika z tego, że nie potrafią sobie z tym poradzić w założonym czasie - nie wierzę, że to część jakiejś przemyślanej strategii.
Co będzie następne - event, gdzie część graczy będzie miała zadanie - "wyprodukuj 20 skrzynek z narzędziami" a reszta "wyprodukuj 10 trunków" ? Zadania, które się będą losowo zmieniać ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hassano

Łucznik
A ma ktoś wiedze czy na innych serverach językowych wyzwania weszły do gry tak jak było to planowane??
 

DeletedUser

Guest
@hassano co masz na myśli planowane? Info o Wyzwaniach zgodnie z linkiem od @Lisha (za który dziękuję i cofam to co napisałem że nie było zapowiedzi) pojawiło się 2 dni przed, opis jest ogólnikowy

Właśnie o to chodzi, informują tylko bardzo ogólnikowo, dzięki czemu jak coś pójdzie nie tak nie ma się do czego przyczepić. Takie samo info jest w innych wersjach językowych
 

gamin

Rozbójnik
Jesli utrzymaja wejscie standardowych eventow tak jak do tej pory tydzien po becie, czyli w najblizszy czwartek to dzis maja ostatnia szanse na wpuszczenie wyzwan. A jesli nie dzisiaj do pewnie dopiero po evencie walentynkowym.
 

Sorcha

Rycerz
A nie mówiłem, że wyzwania będą bez zapowiedzi w poniedziałek. To jedyny logiczny termin, zaraz przecież Event Walentynkowy, czas już był najwyższy!!! Do roboty rzemieślnicy;)!!!
 
Zanim zacznie sie powszechna krytyka, ze tym razem weszla tylko jedna
wersja, w ktorej te najdluzsze produkcje sa o wiele mniej warte, chcialbym
poddac cos pod rozwage ;)
W obecnym systemie, w ktorym Wyzwania maja wchodzic bez zapowiedzi,
ta wersja jest jedynym logicznym wyborem ze strony tworcow.
Ci, ktorzy poprzednim razem byli niezadowoleni z wersji z finiszem na
ok. 3500 medali zapominali wspomniec, ze na krotszych produkcjach
(np. 1h) dalo sie ta wersje skonczyc szybciej, niz ta z koncem powyzej
4k medali.
Wyzwania bez zapowiedzi oznaczaja, ze trzeba sie "sprezyc", na szybko
dostawic warsztatow i starac sie skonczyc przed uplywem czasu.
Uwzgledniajac to uwazam wybor tej wersji za wrecz oczywisty krok,
bo z jednej strony zapobiega ona konczeniu Wyzwania w doslownie
5 sekund, jesli ktos przygotowal wczesniej mnostwo dlugich
produkcji (przeczyloby to samej idei Wyzwania), a z drugiej strony na
tych krotszych produkcjach pozwala skonczyc Wyzwanie szybciej. Dla
mnie wybor tej wlasnie wersji jak najbardziej ma sens. Co nie zmienia
faktu, ze troche mi szkoda moich przygotowanych produkcji 24h, ktore
tak dlugo czekaly na zebranie, a teraz nie sa zbyt wiele warte
chlip chlip... ;)
 

gamin

Rozbójnik
Ale jakby nie patrzec to i tak jestesmy do przodu wlasnie o te 24h produkcje ktore czekaly na zebranie.
Ciekawie by bylo gdyby tym razem wprowadzili wyzwanie na surowce, to by dopiero byl lament ze sie zmarnowaly 24h produkcje :D
A juz mialem narzekac ze tym razem dostalem te trudniejsza wersje wyzwania na 3500pkt :D
 
Do góry