• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wzmocnienia wojska w Akademii Magii - czestosc pojawiania sie

Najczesciej w bractwach, ale czasem takze na forum pojawiaja sie pytania o czestosc pojawiania sie wzmocnien w Akademii Magii lub narzekania, ze jest ich zbyt malo. Postanowilem zrobic maly eksperyment przy okazji (i tak chcialem przemielic sporo diamentow w Akademii) i w miare dokladnie te czestosc okreslic. Mam nadzieje, ze pomoze to niektorym w dlugoterminowym planowaniu turniejow i Iglicy. Zeby niepotrzebnie nie przedluzac, podam od razu przyblizone wyniki i wniosek koncowy, a metodologie testu i szczegolowe wyniki wyjasnie i podam w dalszej czesci postu.

W Akademii Magii wzmocnienia pojawiaja sie srednio w co 6 rozdaniu.

Ujmujac to inaczej, szansa na pojawienie sie receptury na wzmocnienia w danym rozdaniu wynosi ok. 16%. Przy zalozeniu, ze nie przegapimy zadnej zmiany receptur w Akademii, wynika z tego, ze w tygodniu mozemy liczyc srednio na 4.5 (cztery i pol) wzmocnienia. Czyli na 19-20 wzmocnien w miesiacu. Oczywiscie nie uwzgledniajac Zbrojmistrzow z Iglicy, bo to osobna historia.

Przeprowadzilem 2 osobne testy w miastach glownych na s1 i s3. W kazdym miescie losowalem po dokladnie 500 razy za 25 000 diamentow. Czyli test obejmowal lacznie dokladnie 1000 losowan. Przed poczatkiem i po zakonczeniu testu zapisalem ilosc katalizatorow, karmy, przyspieszaczy, mgly wizji itp., ale nie bede tu nikogo zanudzal takimi szczegolami (w razie czego sluze nimi na priv). Jesli chodzi o ilosc wzmocnien, to wyniki zapisywalem na biezaco, ale dla wygody pogrupuje je i podam dla kazdych kolejnych stu losowan.

Wyniki na s1:
100 losowan: 5x swobodne, 6x oswiecony, 4x powielacz, razem 15 wzmocnien
100 losowan: 3x swobodne, 8x oswiecony, 2x powielacz, razem 13 wzmocnien
100 losowan: 2x swobodne, 6x oswiecony, 9x powielacz, razem 17 wzmocnien
100 losowan: 4x swobodne, 7x oswiecony, 6x powielacz, razem 17 wzmocnien
100 losowan: 6x swobodne, 7x oswiecony, 5x powielacz, razem 18 wzmocnien

Razem 80 wzmocnien z 500 losowan, czyli wzmocnienie pojawialo sie srednio raz na 6.25 rozdan.

Wyniki na s3:
100 losowan: 4x swobodne, 8x oswiecony, 5x powielacz, razem 17 wzmocnien
100 losowan: 6x swobodne, 6x oswiecony, 5x powielacz, razem 17 wzmocnien
100 losowan: 1x swobodne, 10x oswiecony, 6x powielacz, razem 17 wzmocnien
100 losowan: 3x swobodne, 4x oswiecony, 8x powielacz, razem 15 wzmocnien
100 losowan: 6x swobodne, 6x oswiecony, 4x powielacz, razem 16 wzmocnien

Razem 82 wzmocnienia z 500 losowan, czyli wzmocnienie pojawialo sie srednio raz na 6.09 rozdan.

Oczywiscie nie polowalem wylacznie na wzmocnienia, ale bralem tez karme i duze przyspieszacze, wiec zebralo sie stosunkowo duzo Mgly Wizji, ktora wystarczyla odpowiednio na 27 i 29 losowan z Mistycznych Ojektow. Dzieki temu na jednym swiecie zwrocilo sie 1500, a na drugim 2500 diamentow plus sporo dodatkowych przyspieszaczy 5h i 8h.

Wyniki testu uwazam za dosc miarodajne z kilku powodow:
- testy zostaly przeprowadzone na probce lacznie az 1000 losowan
- wyniki obu testow prawie idealnie sie ze soba pokrywaja
- wyniki pokrywaja sie rowniez z moimi starszymi obserwacjami, poczynionymi przy okazji kilku sesji z kreceniem w Akademii w przeszlosci, ktore jednak byly przeprowadzane na mniejszych probkach i ktorych wynikow nie zapisywalem az tak regorystycznie. Pamietam po prostu przyblizone wyniki: "ponad 30 wzmocnien przy losowaniach za 10000 diamentow".

Obserwacje i wnioski:

Przy probce 100 losowan za 5000 diamentow mozna liczyc srednio na okolo 16 wzmocnien.
Teraz wazne: nie wynika z tego niestety, ze losujac 20 razy za 1000 diamentow mozemy liczyc na 3 wzmocnienia, bo regularnie zdarzaja sie "czarne serie" bez ani jednego wzmocnienia, na zmiane z seriami, gdzie wzmocnienia pojawiaja sie niemal jedno po drugim.
Najdluzsza seria bez wzmocnien to bylo 30 pare losowan, a serie 15-20 losowan bez ani jednego wzmocnienia zdarzaly sie dosc regularnie. Na szczescie dziala to tez w druga strone, czyli mniej wiecej tak samo czesto zdarzaja sie tez serie z wieloma wzmocnieniami (np. 5-6 wzmocnien z 10 losowan). Czyli w ciagu tygodnia moze nam sie pojawic nawet 8-9 wzmocnien, ale moze tez okragle zero i oba wyniki sa jak najbardziej normalne. Tak ogolnie dziala losowosc, a receptury na wzmocnienia nie sa tu zadnym wyjatkiem.

Z moich obserwacji wynika, ze przy mniej wiecej 100 losowaniach wszystko sie juz usrednia, bo zdaza sie pojawic zarowno szczesliwe, jak i te mniej szczesliwe serie i wtedy rzeczywiscie mozemy juz raczej liczyc na przewidywany przez statystyke wynik, czyli srednio jedno wzmocnienie na 6 losowan. Sto losowan bez krecenia w Akademii to niecaly miesiac jej dzialania, czyli w perspektywie calego miesiaca wszystko sie powinno usrednic.

Mam nadzieje, ze zawarte w tym poscie informacje przydadza sie komus w planowaniu turniejow i Iglicy na dluzsza mete i w zarzadzaniu juz posiadanymi wzmocnieniami, bo pozwalaja orientacyjnie przewidziec liczbe wzmocnien, ktora wpadnie nam z Akademii w dluzszej perspektywie, czyli np. w ciagu miesiaca czy dwoch :)
 
Ostatnia edycja:
Nastepna porcja danych z kolejnych 5 serii po 100 losowan kazda:

100 losowan: 8x swobodne, 4x oswiecony, 4x powielacz, razem 16 wzmocnien
100 losowan: 5x swobodne, 2x oswiecony, 8x powielacz, razem 15 wzmocnien
100 losowan: 10x swobodne, 3x oswiecony, 3x powielacz, razem 16 wzmocnien
100 losowan: 2x swobodne, 4x oswiecony, 8x powielacz, razem 14 wzmocnien
100 losowan: 4x swobodne, 6x oswiecony, 5x powielacz, razem 15 wzmocnien

Tym razem srednia wyszla troche nizsza, czyli ok. 15 wzmocnien na 100 losowan w porownaniu do ok. 16 w poprzednich testach.

Artefakty pojawialy sie w poszczegolnych seriach stu losowan w nastepujacych ilosciach:
feniks: 8x, 1x, 6x, 6x, 3x
misiek: 2x, 1x, 2x, 1x, 4x
stonehenge: 0x, 1x, 0x, 0x, 0x
syrenka: 0x, 0x, 1x, 0x, 1x

Do artefaktow Syrenki i Stonehenge musialem miec tym razem sporego pecha, bo poprzednio trafialo sie ich nie 1-2, a po 4-5 w kazdej serii pieciuset losowan. Tym razem trafilo sie za to odrobine wiecej artefaktow do miskow i feniksow.
 

JAY.

Wędrowiec
no cóż Chris fajny z Ciebie Gracz ale niestety Twój post można spokojnie wyrzucić do kosza gdyż obecna szansa na trafienie jest zdecydowanie mniejsza niż Twoje wyliczenia i tutaj chyba zarządzający grą mieszają otóż w ciągu 30 dni na 3 światach nie przegapiłem żadnej kolejki w AM i starałem się nawet przyśpieszać zakupy żeby na nowym rozdaniu mieć zawsze 5 okien fantów - zatem szansa jaką miałem to aż 0,5 % tak nawet nie jeden procent, tak mi leciały wzmocnienia - więc co teraz powiesz? a co do kręcenia za diaxy to zakręciłem za 3000 diaxów czyli 60 razy i wiesz ile wpadło wzmocnień? - całe jedno do łuka, tak całe jedno - więc to są obecne realia szans na trafienie wzmocnienia i palce tu na bank maczają Ci co dawają zamiast potrzebnych do walk wzmocnień - jakieś zbędne budynki eventowe...
 

Nusion

Kapłan
No to musisz być wyjątkowym pechowcem @JAY. bo ja dostaję wzmocnienia w AM, raz częściej, raz rzadziej, ale ogólnie regularnie. Od dawien dawna co 2 tygodnie wystawiam do turnieju 6-8 wzmocnień i nadal mam zapas :)
 

JAY.

Wędrowiec
no tak każdy ma inaczej ale u mnie tak to wygląda więc po co nakręcać nowych Graczy żeby ładowali kasę na diamenty i kręcili po wzmocnienia? nie zamierzam płacić za 20 k wyniku w turnieju tylko po to by pokazać wszystkim, że umiem walczyć :) pozdrawiam
 

BlossomValvi

Łucznik
Tak dla informacji każde okienko w przepisach ma dedykowana kategorie, wiec wzmocnienia mogą się pojawić tylko w jednym okienku na rozdanie, pozostałe 4 nie maja znaczenia
 

JAY.

Wędrowiec
nie ma to znaczenia bo to wszystko jest losowość jak odpisał mi suport, więc Chris może miał 16 % szansy, ja miałem 0,5 % - widać jaka to "losowość" albo po prostu wprowadzanie w błąd, gdyż moje 0,5 % wynika z wyliczeń tego co dawały mi AM na 3 światach w ciągu 30 dni bez przegapienia kolejek więc sam post zawiera błędy i wprowadza w błąd Nowych Graczy, którzy szukają tu pomocy czy wskazówek...zatem wszystko odnosi się do tego co piszę czyli ładować kasę na diamenty ładować ... a przecież można nic nie płacić za granie i uczyć się od Graczy, którzy mają faktycznie wiedzę na dany temat niż od kogoś kto nazywa mnie trollem :)
 

kikimora

Rozbójnik
Starzeje się chyba... Albo jestem chora... Albo coś... Nie chcę mi się po prostu walczyć z wiatrakami... Zdecydowanie coś jest nie tak....

W ciągu doby mamy 4 zmiany recept. 4x30dni daje 120 zmian. 120 kontra próba 500 (chyba, nie chce mi się kopać).... Taaa.... Nie chce mi się tego komentować.
 

BlossomValvi

Łucznik
W kontekście tego co pisałeś ze starałeś się mieć 5 okien na przepisy ma znaczenie

A co do reszty można się uczyć od kogoś kto się dzieli wiedza to raz a po dwa to wole dać kredyt zaufania komuś kto ma udokumentowana wiedzę <ciach>
edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nusion

Kapłan
120 kontra próba 500 (chyba, nie chce mi się kopać)
No to ja pokopałam, nie mogłam się powstrzymać :D
Przeprowadzilem 2 osobne testy w miastach glownych na s1 i s3. W kazdym miescie losowalem po dokladnie 500 razy za 25 000 diamentow. Czyli test obejmowal lacznie dokladnie 1000 losowan.
Nastepna porcja danych z kolejnych 5 serii po 100 losowan kazda
 
Do góry