• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Złota Odchłań a droga

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2823
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2823

Guest
Czy "Złota Odchłań" musi mieć kontakt z drogą, czy nie?
W moim bractwie są odminne teorie.
 

DeletedUser1660

Guest
Tak, każde cudo wymaga połączenia z drogą inaczej nie działa.
 

jakub357

Łucznik
Tak, każde cudo wymaga połączenia z drogą inaczej nie działa.

To nie tak, zwłaszcza w przypadku Złotej Otchłani.
Przy braku połączenia z drogą, jej bonus do ludności jest permanentny - czyli, gdy Cud jest wybudowany, to zyskana z niego ludność nie znika, bez względu na połączenie z drogą lub brak takiego połączenia.
Jedyne co się zmienia, to produkcja złota /3h, która jest wstrzymana, gdy Złota Otchłań nie ma połączenia z drogą. To identycznie jak z Rezydencjami.
 

DeletedUser2373

Guest
To nie tak, zwłaszcza w przypadku Złotej Otchłani.
Przy braku połączenia z drogą, jej bonus do ludności jest permanentny - czyli, gdy Cud jest wybudowany, to zyskana z niego ludność nie znika, bez względu na połączenie z drogą lub brak takiego połączenia.
Jedyne co się zmienia, to produkcja złota /3h, która jest wstrzymana, gdy Złota Otchłań nie ma połączenia z drogą. To identycznie jak z Rezydencjami.
Ale bonus ludności jest procentowy w stosunku do ilości zatrudnionych .Jak nie będzie podłączona z drogą to zwiększając ilość populacji ZO Ci nie doliczy bonusu.Tak mi się wydaje,ale może nie mam racji
 

DeletedUser1660

Guest
Ale bonus ludności jest procentowy w stosunku do ilości zatrudnionych .Jak nie będzie podłączona z drogą to zwiększając ilość populacji ZO Ci nie doliczy bonusu.Tak mi się wydaje,ale może nie mam racji
Jeśli Otchłań nie będzie podłączona do drogi, nie będzie możliwości inwestowania w nią PW. A co za tym idzie- nie zwiększy się jej bonus.
 

DeletedUser1415

Guest
Ale bonus ludności jest procentowy w stosunku do ilości zatrudnionych .Jak nie będzie podłączona z drogą to zwiększając ilość populacji ZO Ci nie doliczy bonusu.Tak mi się wydaje,ale może nie mam racji
Cuda, które wpływają na produkcję lub coś produkują (np. hale, wieże, otchłań, ambasada itp.) potrzebują dostępu do drogi, aby bonus/produkcja były aktywne, tzn. jak odstawisz od drogi hale, to manufaktury nie mają bonusu, wieże nie zwiększają ilości produkowanych młotków itp... Ale bonusy nazwijmy je "pasywne" działają, sprawdziłam po prostu u siebie, czy hale po odłączeniu od drogi przeliczają na bieżąco bonus do populacji, po rozpoczęciu budowy manufaktury zjadło mi kilku ludzików mniej, niż powinno, czyli populacja w halach i otchłani się aktualizuje, nawet jak cuda nie mają połączenia z drogą. ;)
 
Do góry