• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

To nie błąd Złoty Fenix i jego bonus do produkcji

Zarie

Zwiadowca
Na 10 poziomie złotego fenixa mam informację, że po karmieniu zwiększy mi produkcję towarów o 300% na 3.5h. Czyli jeśli mam 3h produkcję z której normalnie wychodzi mi 8244 surowca to z 300% bonusem powinno wyjść 24.732 surowca. W rzeczywistości wychodzi mi 11.004 surowca. Czy jest to błąd czy ja nie wiem jak obliczyć to 300%?
 
300% liczysz od bazowej produkcji manufaktury (100%), bez bonusu za relikty, ktory przy przynajmniej 500 bonusowych reliktach wynosi 700%.

Zupelnie fikcyjny przyklad:

Bazowa produkcja bonusowej manufaktury drewna = 1000 drewna
Calkowita produkcja manufaktury z bonusem 700% = 8000
300% bonusu za nakarmionego Zlotego Feniksa = 3000

Czyli realny "dodatek" za Feniksa wynosi 37.5%, calkowitej produkcji manufaktury, jesli masz maksymalny bonus za relikty.

Wezmy teraz liczby z Twojego przykladu, zakladam ze bonus za relikty masz na maksymalnym poziomie, czyli 700%.
Calkowita produkcja manufaktury = 8244. Zeby obliczyc produkcje bazowa, trzeba odjac nie tylko bonus za relikty, ale tez obliczyc i odjac bonus produkcji, ktory daja Gorskie Hale. Da sie to zrobic nawet nie wiedzac, na ktorym sa poziomie.
Zwiekszenie produkcji dzieki Feniksowi = 2760 (11004 - 8244)

I wszystko sie zgadza. Wiemy, ze Feniks zwieksza Ci calkowita produkcje (bez bonusu z Gorskich Hal) o 37.5%.
Z tego wynika (juz bez szczegolowych wyliczen), ze calkowita produkcja z manufaktury z bonusem za relikty to u Ciebie 7360, a dodatkowe 884 daje Ci bonus z Gorskich Hal. Razem wychodzi 8244.

Podsumowujac, bazowa produkcja manufaktury (100%) to u Ciebie 920 (100%), bonus za relikty to 6440 (700%), bonus z Gorskich Hal to 884, a bonus ze Zlotego Feniksa to 2760 (300%). Jesli zsumujemy wszystko razem, wychodzi wlasnie 11004.

EDIT: na podstawie tych wyliczen mozna tez bez zagladania do Twojego miasta stwierdzic, ze Gorskie Hale masz na 16 lvl ;)
 
Ostatnia edycja:

Zarie

Zwiadowca
Ok dzięki za info. W takim razie kogoś z możliwościami prosiłabym o przeniesienie tego tematu w bardziej odpowiednie miejsce na forum. :)
 
Do góry