• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

To nie błąd Za dużo kultury?

Status
Zamknięty.

Deleted User - 848911862

Guest
Nawet bez spogladania na screenshot wiem, o ktore zadanie chodzi, bo bylo tak kretynskie, ze nawet po uplywie 2.5 roku bardzo dobrze je pamietam ;) Tak, w tym zadaniu chodzi wlasnie o to, by premia kultury nie przekraczala okreslonego w zadaniu poziomu. A po co, na co i czemu to ma sluzyc, to juz wiedza chyba tylko tworcy ;)

Jesli moge cos poradzic tak ogolnie, to pozwole sobie zasugerowac, bys nie przejmowal sie takimi "obowiazkowymi" zadaniami z linii glownej. Nagrody za ich zrobienie sa czesto niewspolmierne do wysilku potrzebnego na ich zrobienie. Po przejsciu do nastepnej epoki te zadania przestaja byc obowiazkowe, tzn. pojawi sie wtedy opcja odrzucenia kazdego takiego zadania z osobna. Wtedy mozna kontynuowac robienie nastepnych zadan z tej listy.

Coz, tutaj rowniez bywalo i czasem nadal bywa toksycznie, choc ostatnio panuje tu podobno "obrzydliwy optymizm", co oczywiscie nie kazdemu sie podoba ;)
Dzięki za radę ale.
Gralem kiedyś w wiele gier i zawsze liczyła się dla mnie topka, by jak najszybciej lecieć ze wszystkim dalej.
Do elvenar podszedłem inaczej, mam trochę czasu w ciągu dnia. Mogę poświęcić te 10-15 minut co dwie-trzy godziny więc założyłem że będę przechodził wszystko po kolei by jak najwięcej pobawić się w grze. Może za wiele tym sposobem nie osiągnie ale zobaczymy jak długo mi się nie znudzi.

Mam możliwości pominięcia tego zadania i to zrobię :cool:
 

blazius1

Paladyn
Nie sposób mówić o bonusie bez opisu jakie cudy na niego działają. Bez tego temat nie ma sensownego rozwinięcia.

Na rozważania o cudach już powoli z resztą pora bo kolega zaraz odkryje w drzewku Klasztor oraz starą Latarnię, a w miesiąc później lub dwa będą dostępne Ruiny Strażnicy. Więc kolego jeśli pójdziesz od razu ostro z inwestowaniem w Klasztor, to moje wskazówki wyrzucisz na razie (?) do kosza. Będziesz z niego miał kulturę oraz wsparcie wojska. Ale jeśli wstrzymasz się z Klasztorem, a pójdziesz w starą Latarnię a potem jeszcze w Ruiny, to otworzy ci się ścieżka bardziej ekonomiczna niż wojskowa. Bo Klasztor to raczej cud wojskowy, a Ruiny - stricte ekonomiczny. Kluczowe są to słowa raczej oraz stricte. Ja tych cudów nigdy nie porównuję, bo są jednak z rożnych bajek - pomimo wspólnej jednej zdolności.

W każdym razie jeśli chodzi o bonus do kultury, to rola Klasztoru bedzie tu drugorzędna. Będzie on niekonieczny do jego budowania. A z Ruinami jest wprost odwrotnie - dla solidnego bonusu będą niezbędne.
 

BlossomValvi

Łucznik
przepraszam pisałem z telefonu czego nie cierpię :)

@chris07070707 już to łądnie wyłożył i to było sedno całych moich wywyodów, po prostu kultura robi drugorzędną rolę w grze owszem trzeba ją mieć ale nie warto robić z niej główny priorytet kosztem ważniejszych rzeczy a co do reszty wszystko przyjdzie z czasem i zrozumiesz o co chodzi...
Szczególnie zalecam dostanie się do sensownego bractwa, które wesprze w rozwoju, ale nie zaszkodzi też pytać tu na forum

Edit:
Trochę bardziej zaawansowany temat:
@blazius1 a tego nie rozumiem bo zarówno ruiny jak i klasztor dają identyczny % do kultury, przy czym klasztor jest kosztowniejszy (większy) ale też bardziej uniwersalny i na obecną chwilę to cud typu "must have" i nawet nadchodzace zmiany tego nie zmienią. Natomiast ruiny są cudem czysto kulturowym ale drugi bonus który daje więcej kultury od motywowania jest dyskusyjny zwłaszcza dla gracza w kiepskim bractwie.

Ogólnie jeśli pójdzie w sanktuarium/klasztor to na pewno na tym nie straci niezależnie od dalszych wyborów
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry