• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zaburzenie rynku handlu

  • Rozpoczynający wątek Archivalt
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam wszystkich serdecznie. Chciałbym poruszyć temat niestabilności handlu i zasięgnąć języka w tej kwestii, otóż problem polega na dosyć dużej luce w dostępności surowców. Zaczynając od tych podstawowych, sam specjalizuje się w produkcji stali, niestety od dłuższego czasu odnoszę wrażenie, że większość graczy również, pytanie do was gdzie podziali się się specjaliści od marmuru bądź drewna? Do kosztowniejszych zasobów, tutaj dominują zwoje ( i znów moja specjalizacja ). Czy większy procent graczy dostaje własnie ten typ zasobów na główne? Czy może to kwestia zbiegu okoliczności i gracze z inną specjalizacją , to w większości ludzie którzy nie grają systematycznie bądź przestali całkowicie? Dla mnie jest to coraz większy problem, mając wyraźną nadwyżkę jednych surowców, a praktycznie całkowity deficyt reszty zasobów, mój rozwój jest bardzo powolny. Co można z tym zrobić? Czy nie pozostaję nic innego jak handel z systemowym kupcem? Ale w takim razie jaki sens ma produkcja surowców w których mamy specjalizację? Co o tym myślicie i czy macie jakieś rady odnoście tej sytuacji.
 

DeletedUser14

Guest
Surowce są rozłożone po równo, tak, jak na mapie świata. Zbieg okoliczności i pech, że najbardziej aktywni mają te same bonusy co ty i to oni handlują, przez co brak ofert dla innych zasobów.
Rozwiązaniem problemu mogą być Bractwa, które pojawią się w przeciągu najbliższych kilku tygodni, co powinno pomóc w handlu ;)
 

DeletedUser

Guest
Oby jak najszybciej, bo póki co nie pozostaje nic innego jak uzbroić w cierpliwość albo pluć sobie w brodę. Chociaż to jest naprawdę dziwne, na ponad 35 tysięcy graczy z czego te kilka jest aktywnych tak słaby poziom handlu? A przecież wydawało by się że to podstawa, cóż czas pokaże, dzięki za info.
 

DeletedUser14

Guest
Dostępnych masz chyba 200 osób do handlu, więc z tych 35 tys jest jednak trochę więcej aktywnych osób :p Losowość, albo trafisz na skupisko aktywnych, albo na martwe pola...
 

DeletedUser

Guest
U mnie za to mało jest marmuru i kryształu, który produkuję :). Takie osoby jak ja, po prostu obserwują rynek i wyłapują najbardziej opłacalne oferty. Czyli musisz dać np: 100 stali za 80 marmuru, żebym się skusił. Innym sposobem jest wyłapanie graczy, z interesującym cię surowcem i dogadanie się żeby sprzedawał tylko tobie.
 

DeletedUser

Guest
Osobiście rzucam oferty na rynku 100% - 75% nawet jeżeli ktoś nie ma ze mną kontaktu to w miarę się wyrówna się prowizja, staram się iść jakoś ludziom na rękę i przebijać oferty na rynku, zwłaszcza że lepiej mieć trochę czegoś niż góry niczego :)
 

DeletedUser

Guest
zgadzam się z przedmówcą, rzucam 40 desek za 35 stali lub marmuru i codziennie oferty sa akceptowane
 

Lamiiaa

Zwiadowca
u mnie klops, z 30 sąsiadów raptem 3-4 wogóle coś wystawia, mam jeszcze "prawie" sąsiada który jako tako jest rozwinięty i handluje - i mój zwiad celuje w jego stronę :) mam do niego jeszcze 3 prowincje.. to będzie droga impreza.. prędzej gildii się doczekam
 

DeletedUser

Guest
No ja sobie już pohandlowałem......

206k789.jpg
 

DeletedUser

Guest
Nie ma co tylko czekać cierpliwie na sojusze, bractwa, gildie? Zwał jak zwał, dobrać się w konkretną grupę a później zdominować światowy rynek handlu, to jest myśl :)
 

DeletedUser68

Guest
Shchoopaczku nie drażnij mnie :(
Ty to sobie możesz pograć, nie to co niektórzy :(
 

DeletedUser13

Guest
Naprawdę ostatnimi czasy nie narzekam na handel. Wystawiam multum ofek i tylko patrzę jak znikają :)
I to pomimo faktu, że desek ponad połowa targu o_O
 

Lamiiaa

Zwiadowca
:confused: normalnie załamka z tym handlem ..Shchoopac i jeszcze Nomak w sąsiedztwie... a ja nie mam znajomych :( nikt mnie nie lubi buuuu
 

DeletedUser

Guest
spokojnie, a może w końcu odblokujecie kogoś. Ja po prawie miesiącu gry odblokowałem @Yennefer
 
Status
Zamknięty.
Do góry