• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Naprawione Zadania - błędny opis

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser449
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser449

Guest
- "Rozbuduj 1 Rezydencję do 6 poziomu"
- "Rozbuduj 1 z Manufaktur o zwiększonej produkcji do 6 poziomu"
- "Rozbuduj 1 z Manufaktur do 6 poziomu"
- "Działam na rynku [...]. Na pewno będziesz w stanie dostarczyć mi trzy" -opis zadania na produkcję każdego premiowanego towaru o 24 godzinach na wykonanie. Wystarczy jedna sztuka.
- "Rozbuduj 1 Warsztat do 6 poziomu lub wyżej"- to zdanie jest równoznaczne z "Rozbuduj warsztat", chociaż jak w innych zleceniach mowa o budynku ulepszonym co najmniej do 6 poziomu.

Nie sprawdziłem wszystkich zadań, ale sądzęże w każdym z nich należy rozbudować budynek powyżej szóstego poziomu. W takich przypadkach przyznawana jest nagroda.

Swoją drogą, nazwy budynków nie powinny być z wielkiej litery, co jest nagminnie łamane we wszystkich opisach w grze.
PS: Uznałem, że to raczej błędy w tłumaczeniu niż błędy w grze.
 

DeletedUser

Guest
Według mnie temat nie mający uzasadnienia, gdyż wszystko jest ok, czyli według mnie jest jasne i zrozumiałe.
 

DeletedUser449

Guest
Rozbudowanie do szóstego poziomu, a powyżej szóstego poziomu znaczy dokładnie to samo? Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że po prostu masz chwilowe zaćmienie i zaraz zrozumiesz swój błąd.
 

DeletedUser

Guest
Masz rozbudować DO 6 poziomu konkretny budynek / manufakturę, A NIE powyżej 6 poziomu. Jeśli już masz wymaganą Rezydencję lub Manufakturę rozbudowaną Do 6 poziomu, oznacza to, że musisz postawić nową Rezydencję / Manufakturę i rozbudować ją do 6 poziomu. Jak będzie trzeba rozbudować powyżej 6 poziomu to wtedy nie będzie napisane " rozbuduj do 6 poziomu ".

Rozumiesz swój błąd? :)
 

DeletedUser449

Guest
Właśnie że tak nie jest. Jedynym sposobem by ukończyć zadanie jest rozbudować budynek POWYŻEJ 6 poziomu. Od dwóch dni regularnie zaliczam owe zadania rozbudowując rezydencje na 13 lub 14 poziom, co przy tak ułożonym zadaniu nie powinno być możliwe. Z kolei budowa rezydencji na 1 poziom nie przynosi efektu.
Wcześniej zadania w ogóle mi nie działały, ale to już inna kwestia.
 

DeletedUser

Guest
Masz rozbudować rezydencję na 6 poziom, a nie na 1. Czyli tą który masz na 1 masz mieć na 6, lub inaczej - tą którą masz na poniżej 6 obecnie masz mieć na 6.
 

DeletedUser449

Guest
Nawet gdyby tak było, to ciągle jest błąd językowy. Rozbuduj budynek do 6 poziomu oznacza rozbudowę na pierwszy, drugi, trzeci, czwarty, piąty lub szósty. Aby zaliczyło wyłącznie rozbudowę na szósty poziom, powinno brzmieć właśnie "rozbuduj na 6 poziom".
Przy czym powtarzam - zalicza mi rozbudowę na trzynasty i czternasty poziom.
 

DeletedUser

Guest
Jest ok. Wczytaj się w tekst, a na pewno zrozumiesz, że tak jak jest - jest ok.

Masz rozbudować do 6 poziomu - nieważne czy od 1 czy od 5. Chcąc zaliczyć zadanie masz rozbudować DO 6 poziomu tą Rezydencję / Manufakturę która obecnie jest poniżej 6 poziomu ( wczytaj się w zadanie o co dokładnie chodzi ). Jeśli obecnie wszystkie wymagane Manufaktury lub Rezydencje masz już na wymaganym 6 poziomie lub powyżej oznacza to tylko i wyłącznie tyle, że musisz postawić nową Rezydencję / Manufakturę i rozbudować ją do 6 poziomu. Tyle w temacie.

Zalicza Ci rozbudowę na 13/14 poziom, ale nie zalicza zadania bo nie wypełniasz go.
 

DeletedUser449

Guest
Owe zadania składają się tylko z jednego punktu, więc zaliczając rozbudowę na 13/14 poziom jak najbardziej zalicza zadanie, zostaje wypełnione. Chyba że chcesz powiedzieć, że budując rezydencję na szósty poziom raz na zawsze pozbawiłbym się możliwości wypełnienia tego zadania. Jakoś w to wątpię, ponadto nie wyjaśnia to faktu zdobycia nagrody za dane zlecenie.
Poczekam na kogoś, kto rozumie mechanikę lub zna podstawy języka polskiego, nie mam ochoty w nieskończoność kontynuować bezcelowej wymiany zdań.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Zrozum 1 rzecz. Nie masz rozbudować rezydencji / manufaktury którą masz obecnie na wyższym poziomie jak 6 na 6 poziom bo tego zrobić po prostu nie możesz. Masz rozbudować na 6 poziom coś co obecnie jest na poziomie niższym jak 6. Dopóki tego nie zrozumiesz wczytując się w treść zadania, oraz czytając ze zrozumieniem tego co do Ciebie piszę będziemy w kółko pisać o tym samym.
Obrażanie mnie, że niby nie znam podstaw języka polskiego akurat w tym przypadku nie świadczy źle o mnie, tylko o Tobie więc tym bardziej zastanów się co piszesz. Kłania się czytanie, ze zrozumieniem. Nic ponadto. To nie jest takie trudne, wystarczy chcieć.
 

DeletedUser449

Guest
Owszem, to nie jest trudne. Wystarczy chcieć. Ważne jest przy tym czytanie ze zrozumieniem. Stąd też bardzo uważnie przeczytaj następujące zdania:
Rozbudowuję rezydencję na 13/14 poziom i wypełniam zadanie. Dostaję za nie nagrodę. Tymczasem zadanie ma treść "Rozbuduj 1 Rezydencję do 6 poziomu".
Naprawdę dalej uważasz, że wszystko jest jasne, zrozumiałe i nigdzie nie ma błędu?
Dodam również że wcale cię nie obrażam. Po prostu stwierdzam fakt. Gdybym cię obrażał, uwierz mi - dobrze byś o tym wiedział.
Już nawet nie będę poruszał kwestii różnicy pomiędzy zdaniami "Rozbuduj do szóstego poziomu", a "Rozbuduj na szósty poziom", bo wbrew temu co sądzisz, nie są one równoznaczne.
 

DeletedUser

Guest
Może pokażesz zatem screen świadczący o tym, że rozbudowując na 13/14 poziom wypełniasz zadanie i dostajesz za to nagrodę w zadaniu, gdzie masz rozbudować do 6 poziomu?
Nie mam zamiaru znów tłumaczyć Ci co jest napisane w zadaniach jakie cytujesz. " NA " 6 i " DO " 6 to wbrew pozorom jest to samo, chyba że dla Ciebie musi być napisane " na lub do 6 włącznie ".
 

DeletedUser449

Guest
Może dla ciebie być pod stołem, na stole i obok stołu to jest to samo. Może nawet w takim przypadku mówisz "jestem na stole lub pod stołem lub obok stołu". Nie moja sprawa. Po prostu zgłaszam błąd. Wcale nie muszę nikogo przekonywać, a już na pewno nie szarego użytkownika.
Niemniej, łap swoje screeny. Akurat z rozwoju manufaktur, bo aktualnie je rozbudowuję. Jak bardzo chcesz, to screeny z rezydencji będą jutro rano.
I4BC7W7.png

95Gk4XW.png
 

DeletedUser

Guest
Screen 1 jaki zamieściłeś nie oznacza wcale, że po rozbudowie zaliczono zadanie bo ta jeszcze trwa - byłoby zaliczone dopiero wtedy gdyby rozbudowa została zakończona to po 1. A po 2 zadanie 2 jest zaliczone być może dlatego, że wcześniej rozbudowałeś którąś manufakturę na 6 poziom, lub jak wolisz do 6 poziomu. Czasami jest też tak, że jak się wcześniej wykona jakieś zadanie niż zostanie ono wyświetlone, to od razu pojawia się jako wykonane - sam tak miałem wiele razy więc wiem co piszę. Tyle ode mnie w temacie.
 

DeletedUser449

Guest
Trzeba było od razu powiedzieć, że chcesz mieć filmik. Przecież nie oczekujesz, że w jednym screenie jednocześnie udowodnię że mam takie zlecenie i zostaje ono wykonane dopiero rozbudowie danego budynku?
Mam wrażenie że usiłujesz mi wmówić, że chcę wprowadzić w błąd. Dlatego powtórzę - nie muszę nic udowadniać, a już zwłaszcza Tobie. Sam fakt że prosisz o dowody jest po prostu śmieszny - nie jesteś stroną w tej dyskusji. Za błędy odpowiada administracja gry i to jeden z jej członków może poprosić o dokładniejsze opisanie problemu. Jako użytkownik możesz niekiedy usprawnić całą procedurę i poprosić o konieczne informacje lub wyjaśnić że w istocie nie ma błędu - ale nie w tym przypadku. W tym przypadku opisy są po prostu złe.
Można wykonać zadanie zanim zostanie ono wyświetlone, ale dotyczy to zadań stałych, niemożliwych do odrzucenia. W tym temacie mowa o zadaniach powtarzalnych, do których ta zasada się nie odnosi. Nawet jeśli jednak - to pierw wylosowałem zadanie, a dopiero później poczekałem na rozbudowę budynku. Chyba że dalej zamierzasz kwestionować moje słowa?
 

DeletedUser

Guest
O co Ci właściwie chodzi? Zakładasz temat, to chyba jasne że oczekujesz wyjaśnień dlaczego tak się dzieje prawda? Jak się mylę to mnie popraw. Może nie zauważyłeś ( a nawet na pewno ), ale jako pełnoprawny forumowicz mam pełne prawo brać udział w dyskusji i Twoje widzimisię jak również to to czy jestem stroną do dyskusji, czy też nie akurat obchodzi mnie tyle samo co zeszłoroczna zima. Jak Ci się nie podobają udzielone ( póki co tylko i wyłącznie przeze mnie ) odpowiedzi na forum to napisz bezpośrednio do Twórców gry / Supportu gry skoro tylko i wyłącznie Ich uważasz za stronę do dyskusji ( tutaj są też inni forumowicze których zapewne nie będziesz uważać jako stronę do dyskusji ) - zakładam, że skoro pozjadałeś wszystkie rozumy to zapewne wiesz też jak to zrobić. Tam będziesz mógł się wyżalić i przedstawić swoje uwagi Twórcom gry. A co do screena, to cóż - uparcie pisałeś, że nagrodę otrzymujesz za budowę na poziom 13/14 a tym czasem sam się zamotałeś i przedstawiłeś inny, ale to już mniejsze o większość bo on i tak nic nie dowodzi.
 

DeletedUser449

Guest
To ja się spytam - o co Ci właściwie chodzi? Zgłosiłem błąd, bo czystym przypadkiem na forum jest taki dział i takie działanie jest oczekiwane. Jest to o wiele bardziej logiczne niż zgłaszanie na support, gdyż ten sam błąd mogłoby chcieć zgłosić więcej użytkowników, co generowałoby zbędne tickety i dodatkową pracę. W tym temacie nie chodzi o dyskusję, chyba że konieczne są dodatkowe informacje poza tymi udzielonymi w pierwszym poście.

Ty próbujesz udowodnić mi że się mylę i błędu nie ma. Początkowo nawet próbowałem z Tobą dyskutować, wychodząc z założenia że możesz mieć coś merytorycznego do powiedzenia, ba - że możesz nawet mieć rację. W tej chwili już jasno widzę, że po prostu się mylisz, nie potrafiąc też przyznać się do błędu. Okazujesz się trollem, którego nie interesuje udzielenie pomocy.
Chętnie widziałbym tutaj posty innych użytkowników, o ile nie próbowaliby zarzucić mi kłamstwa.
 

DeletedUser

Guest
Szkoda tylko, że nie zaznaczyłeś w temacie / 1 poście tematu że stroną do dyskusji dla Ciebie są jedynie Twórcy gry / Support gry. Poza tym piszę na własnym przykładzie i własnych obserwacjach gry - każdy ma te same zadania więc gdyby ten błąd był to uważam, że zgłoszeń tego typu byłoby dużo więcej - chyba że nikt póki co na to uwagi nie zwrócił, w co osobiście wątpię, bo akurat przeoczyć taki błąd jest raczej trudno.

Jeśli trollowaniem nazywasz pisanie własnych spostrzeżeń na podstawie gry i pisanie swoich wniosków to pozostawię to bez komentarza bo trudno mi znaleźć uprzejme słowa na taki zarzut i obrazę. Zresztą ton tej wypowiedzi akurat również nie o mnie źle świadczy

Na tym kończę polemikę z Tobą ponieważ po 1 schodzimy z tematu, a po 2 nie jestem przecież stroną do dyskusji ( jak i zapewne 99% forumowiczów w tym temacie ).
 

DeletedUser

Guest
@raventes83 Problem w tym, że to zadanie zalicza jeśli rozbudujesz określony typ budynku (lub dowolny jeśli zadanie nie określa) do poziomu 6, ALE zalicza także rozbudowy powyżej tego poziomu. Więc rozbudowę z 9 na 10 też łyka jako zaliczenie zadania :) Wiem, bo stanąłem celowo z zadaniami powtarzalnymi na 4 erze i tam one właśnie są. Moja żona jest dalej niż ja w fabule i ma ten poziom jako 9 albo 11. A jakoś wykonywałem i ciągle wykonujemy ja i ona te zadania właśnie w sposób jaki opisał @Kalart . Wymagania na 6 czy 9? Nieważne... I tak jeśli poleci rozbudowa z 12 na 13 to zadanie uzna za zaliczone. @Kalarm ma w 100% rację. Naprawdę to zweryfikuj raz jeszcze, bo ja na tych questach setki tysięcy Zasobów i Monet na miliony zdobyłem :)

Napiszę więcej... Kiedyś były zadania, które wymagały rozbudowy kilku budynków do X poziomu (jedno istnieje w wyższej erze: upgrade 2 budynków do 11 levelu). Można je wykonać upgrade'ując TEN SAM budynek kilkukrotnie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser363

Guest
Też dorzucę swoje trzy grosze. Jeśli jest zadanie na rozbudowanie do 6 poziomu to już nieważne co miał na myśli autor - czy rozbudowę dokładnie z piątego na szósty czy też dowolną rozbudowę poniżej szóstego - zaliczenie zadania jeśli wybuduje się powiedzmy z dziewiątego na dziesiąty nie powinno mieć miejsca. To jest błąd czy się to komuś podoba czy nie.

Poza tym piszę na własnym przykładzie i własnych obserwacjach gry - każdy ma te same zadania więc gdyby ten błąd był to uważam, że zgłoszeń tego typu byłoby dużo więcej - chyba że nikt póki co na to uwagi nie zwrócił, w co osobiście wątpię, bo akurat przeoczyć taki błąd jest raczej trudno.

Ja się bez bicia przyznaję, że nie zauważyłem. Ludzie widzieli, że zadanie nie działa kiedy się wykonuje je zgodnie z opisem. Nie wszyscy jednak postanowili sprawdzić co się stanie, jeśli spróbują je wykonać niezgodnie z opisem. Najczęściej po prostu je olewali i wykonywali inne, marudząc jedynie na niedziałające zadanie. Okazuje się, że działa, tylko niepoprawnie.

Zrozum 1 rzecz. Nie masz rozbudować rezydencji / manufaktury którą masz obecnie na wyższym poziomie jak 6 na 6 poziom bo tego zrobić po prostu nie możesz. Masz rozbudować na 6 poziom coś co obecnie jest na poziomie niższym jak 6. Dopóki tego nie zrozumiesz wczytując się w treść zadania, oraz czytając ze zrozumieniem tego co do Ciebie piszę będziemy w kółko pisać o tym samym.

Tutaj już z Twojej strony, drogi raventes83, pojawiła się właśnie informacja, że przyjmujesz do wiadomości, że błąd istnieje. Potwierdziłeś to, co napisał autor tematu, co potwierdził thek i co potwierdzam ja. Że rozbudowa z dowolnego poziomu wyższego niż szósty na kolejny NIE MA PRAWA ZALICZYĆ ZADANIA. :) A jednak zalicza, co oznacza, że Kalart poprawnie zgłosił błąd.
 
Status
Zamknięty.
Do góry