• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Naprawione [Quest] Niezaliczone zadania / Rozbuduj 1 budynek do poziomu... / Zbuduj.... [9582]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser580
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser580

Guest
Zadanie nie zostaje zaliczone podczas rozbudowy rezydencji, zarówno do poziomu 5, jak i 6.

Świat 3.
 

DeletedUser626

Guest
Nie udało mi się powtórzyć tego. Mógłbyś podać konkretną godzinę kiedy było otwarte zadanie i zakończyła się budowa? Przy zadaniach powtarzalnych, które są co chwile otwierane i zamykane inaczej mogę tylko zgadywać, czy było odrzucone celowo czy nie.
 

DeletedUser580

Guest
Hm. To jest jakieś dziwne. Przed chwilą mi zaliczyło to zadanie.

Jak następnym razem ten błąd wystąpi, to napiszę dokładną godzinę.
Zdarzyła mi się też taka sytuacja z warsztatem. Sie okaże, co uda mi się złapać. ;)

Dzięki, Dragomira za zainteresowanie tematem.

Pozdrawiam,
A.
 

DeletedUser449

Guest
Wersja gry: v0.34.8-(master) (2016-02-02 10:11)
Świat gry: PL 2
Przeglądarka + wersja: Firefox 44.0
Wersja Flash Playera: 20
System operacyjny: Windows 7 64bit
Nazwa konta: Kalart
Elfy czy Ludzie: Elfy

Zadanie: "Rozbuduj 1 budynek do poziomu 9 lub wyższego"

Tak samo jak w przypadku autorki tematu. Mniej więcej o 10:02 nie udało mi się wykonać zadania, pomimo rozbudowy rezydencji na 16 poziom. Zadanie miałem "bieżące" i powinno zaakceptować. Czasami się udaje, czasami nie. W danym momencie akurat motywowałem sąsiadów, jeśli może mieć to znaczenie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
Ok, widzę to.
Standardowe pytanie: odświeżyłeś grę? była to budowa zwykła czy z bonusem z pomocy sąsiedzkiej?
 

DeletedUser449

Guest
Nie odświeżyłem gry w danym momencie, nie było ku temu powodu. Budowa zwykła.
 

DeletedUser626

Guest
Istnieje w tej chwili błąd z rozjechanym licznikiem czasu gry - budowa mogła wyglądać na skończoną, mimo że powinna trwać jeszcze kilka minut. Dlatego pytałam o odświeżenie gry.
Błąd licznika powinien zostać naprawiony w jednej z najbliższych aktualizacji (może też powodować zbyt wczesne pojawienie się punktu wiedzy, próba jego wydania wywoła błąd wewnętrzny), jeśli nie naprawi to problemu z zadaniami albo błąd będzie widniał po odświeżeniu, to znaczy, że trzeba szukać dalej.
 

DeletedUser449

Guest
Znowu ten błąd, czyli ~18:47. Odświeżyłem grę i bez zmian. Błąd akurat złapał mnie dokładnie podczas przechodzenia do innego gracza. Również budowa zwykła. Nadal potrzebna pomoc, czy błąd już zlokalizowany?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser580

Guest
Dzięki, Kalart za kontynuację tematu. :)

Dragomira, dobrze, że piszesz o tych licznikach. Przynajmniej wiadomo, że to z grą gdzieś jest problem. Nawet liczniki w Koszarach szwankują.

Edit: Mam ten błąd. Tym razem w przypadku manufaktury marmuru ulepszonej z 7 na 8 lvl. Nie zaliczyło mi zadania "Rozbuduj 1 z manufaktur do poziomu 5 lub wyższego". Odświeżyłam stronę i jest bez zmian. Zdarzyło się to ok. 8:30.

Wystąpił też na S1 w przypadku stali z 9 na 10, przy zadaniu "Rozbuduj budynek do poziomu 6 lub wyższego". 8:45.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Witam.

Mam misję: Rozbuduj 1 z bonusowych manufaktur do poziomu 6 lub wyższego ".
Rozbudowałem z poziomu 5 do 6 i nie zaliczyło mi tej misji.
 

Romi1

Zwiadowca
Jedno z głupich pytań w temacie.... dlaczego się z automatu nie zalicza zadań typu " rozbuduj rezydencję do 6 lvl-u" - jak ma się kilka rezydencji 13 poziomu ??? i trzeba cosik rozbudować, żeby zaliczyć ???w niektórych zadaniach tego problemu nie ma , bo są zaliczane. :(
 

DeletedUser449

Guest
Temat nieaktualny, błąd dotyczy jednej z wcześniejszych wersji.
Edit: Myślałem, że ten błąd już nie występuje, w każdym razie nie kojarzę by mi się przydarzył od kilku już upów.
@Romi1
Różnica między "Posiadaj budynek na 5 poziomie" a "Rozbuduj budynek do 5 poziomu" jest znacząca. W drugim przypadku mamy do czynienia z zadaniami powtarzalnymi, które muszą być wykonane podczas trwania zadania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser363

Guest
O, a ja myślałem, że mi się tylko wydaje, ale nie zdążyłem jeszcze zebrać twardych dowodów. Godzin niestety też nie podam dokładnych, ale to samo zadanie, co ma @Kalart oraz zadanie "Rozbuduj rezydencję do poziomu 9 lub wyższego" już kilka razy nie zostało zaliczone. Aktualnie rozbudowuję rezydencje na potęgę, więc staram się oba te zadania wymieniać. Najczęściej nie zalicza po nocy, jak rano wejdę. Rezydencje się kończą, a zadanie wisi jako niezaliczone. Dopiero się przymierzałem do zbierania konkretnych dowodów - jak się znowu powtórzy to dam znać o której się pojawiłem w grze.
 

DeletedUser580

Guest
U mnie też nie zalicza rezydencji i czasem warsztatów, ale już mnie zmęczyło zgłaszanie w kółko tych samych błędów. Piszę tylko żeby Was uspokoić, że się Wam nie wydaje. :)
 

DeletedUser363

Guest
Tym razem nie zaliczyło "Rozbuduj jeden warsztat do poziomu 6. lub wyższego" - rozbudowany został do siódmego poziomu, a zadania nie zaliczyło. Na grę zajrzałem między 00:40 a 1:00, bliżej tej pierwszej. Świat drugi.
 

DeletedUser626

Guest
Próbowałam powtórzyć ten błąd na wszystkie możliwe sposoby, niestety nieskutecznie. Oczywiście jest zgłoszony, mając tyle zgłoszeń z rożnych wersji językowych nikt nie wątpi w jego istnienie, jeśli jednak ktoś dostrzegłby inną zależność niż przebywanie poza miastem/bycie offline (to też nie jest reguła zresztą), to wszelkie informacje są mile widziane. Najwięcej zgłoszeń mieliśmy z Firefoxa, ale zdarzyło też się na Chrome i Operze.
 

DeletedUser

Guest
U mnie ten błąd występuje regularnie od początku lutego br., zarówno na przeglądarce Firefox, jak i na Chromie, na obu kontach, na których gram, tj. u ludzi i u elfów . Z moich obserwacji wynika, że dotyczy nie tylko rozbudowy rezydencji (na każdym poziomie), ale jakichkolwiek budynków, z których rozbudową wiążą się zadania. Warunkiem wystąpienia błędu jest rozpoczęcie, czyli przyjęcie zadania przed północą, a realizacja (zakończenie rozbudowy) po północy. U mnie działa to zawsze w ten sam sposób. Zadanie na rozbudowę nie zostaje zaliczone. Ostatnio w ten właśnie sposób gra nie zaliczyła mi obowiązkowego zadania głównego na budowę Antycznych Terenów. Początkowo, tj. na początku lutego support bardzo przejął się problemem i pomagał bez żadnych zastrzeżeń. Z czasem, zapewne ze względu na liczbę zgłoszeń, support zażądał, aby nie przewijać niezaliczonego zadania. Pozostawienie aktywnego zadania stało się warunkiem rozpatrzenia zgłoszenia. Oczekiwanie na rozpatrzenie zgłoszenia trwało od 1 godz. nawet do 11 godz. W tej sytuacji zrezygnowałem z pomocy supportu. Zapewne w ten sposób osiągnął on cel, jakim było zmniejszenie liczby zgłoszeń. Nie zmienia to jednak faktu, że błąd istnieje i jest niezwykle uciążliwy. Od lutego nic w tej sprawie nie zrobiono, poza spuszczeniem skarżących się do kanału. Może programiści, zamiast zajmować się jakimiś drobiazgami, wprowadziliby w końcu odpowiednią poprawkę.


Edit://Zaliczenie zadania zawsze było możliwe tylko w sytuacji, gdy jest ono otwarte, nie można zaliczyć zamkniętego zadania, nie wiem więc skąd wniosek o zmianie nastawienia :)//Dragomira
 

DeletedUser580

Guest
Przed chwilą znowu mi nie zaliczyło zadań z rozbudową.
Miałam ustawioną parę zadań: rozbuduj rezydencję do 11 poziomu i rozbuduj budynek do 11 poziomu. Nie zaliczyło mi żadnego z nich (rozbudowywałam rezydencję do 18 poziomu), ale w momencie kiedy rozbudowa się kończyła byłam akurat w wiosce innego gracza i miałam otwarte menu cudu. Może to coś pomoże, a może nie... ;)
 

DeletedUser580

Guest
Sprawdziłam i znowu było tak, że rozbudowa się zakończyła podczas mojej wizyty u sąsiada i znowu oba zadania nie zostały zaliczone.
 
Do góry