• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zaginiony Antyczny Cud ?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4408
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser4408

Guest
Tematy odnośnie nowych Antycznych Cudów już były ale takiej propozycji chyba jeszcze nie, przejrzałem z grubsza forum i nie znalazłem więc przedstawie ten.

Pomysł pojawił się kilka miesięcy przed rasą Ambasad ale moja telepatia w stronę IG nie zadziałała lub zadziałała odwrotnie tyle że "ktoś zapomniał".....się, może też nie chciał sobie strzelać w stopę ;) Osobiście nie wierzę w to aby projektanci nie rozważali takiego Antycznego Cudu, czy to wcześniej czy przed nową rasą. Hmmm.....

Wypada zacząć od nazwy wtedy będzie wiadomo czego szukamy. Pisałem już kiedyś że gra jest bardzo logiczna, to moja ocena, jednak w pewnym momencie tej logiki zabrakło ze strony "Twórców" gry. Jak wiemy były już zauważane inne niedociągnięcia. Mamy Antyczny Cud "Zakrzywienie Czasu" ale gdzieś nam zaginęło jak na razie "Zakrzywienie Przestrzeni" Z tego co się domyślam a fizykiem nie jestem, jedno bez drugiego istnieć raczej nie może, choć oczywiście to tylko gra i piszę też z żartem ;) Mamy już nazwę więc wypada głośno zastanowić się co taki "cudak" mógłby Nam dawać. Jeśli przestrzeń to odpowiedź jest tylko jedna ---> expansje <--- Ale ile, czemu tak " tanio" i co jeszcze mógłby produkować ?
Pisząc już konkretami...... pofantazjujmy sobie :)

---> Antyczny Cud "Zakrzywienie Przestrzeni" ---> 4 expansje ( najlepiej pasuje 5, pod obecny jubileusz )
---> Faktycznie 3 ponieważ jedną zabierze nam jego wybudowanie.
---> Pierwsza expansja z chwilą wybudowania, każda kolejna co 10 poziomów średnio
---> Plus produkcja dodatkowa lub określony bonus ( pomysł otwarty )

Tu warto przypomnieć że poniesienie Antycznego Cudu na 30 czy 32 poziom nie jest sprawą prostą. Nawet osoby z "Topu" będą
miały z tym problem. Więc każda z kolejnych możliwych expansji do pozyskania, będzie dostępna po dłuższym okresie czasu.

Z tego co policzełem ( wiem, znowu, ale wypadło ):) mamy teraz 169 możliwych aktywnych expansji w mieście w kwadracie 13 x 13. Gdy założymy przyszłościowy rozwój gry to jeszcze jest możliwość uaktywnienia dodatkowych 27 expansji w pasach po 14 z lewej i 13 z prawej strony ( lub odwrotnie, patrząc na skuśkę ) Biorąc to wszystko pod uwagę a zliczając tylko procent z 169 expansji, cztery marne sztuki to zaledwie... 2,4%.... całkowitej ich ilości na chwilę obecną. W moim przekonaniu, mając nadzieję że nie tylko w moim, pomysł jest jak najbardziej do przeprowadzenia z odrobiną dobrej woli.

Sprawa niestety nie jest prosta bo tu pojawia się problem tej " stopy " ale czy na pewno byłby to Antyczny Cud zbyt roszczeniowy ? Gra miała ostatnio jubileusz z okazji pięciolecia istnienia gry. Mógłby być on wielokrotnie akcentowany z chwilą wybudowania tego konkretnego cudu przez gracza, trochę naciągane ale sprytne ;) Z innej strony jeśli pojawiały się domki eventowe z tej okazji dlaczego raz na jakiś okrągły jubileusz nie mógłby się pojawić taki mocniejszy Antyczny Cud. Myśle też że osoby grające latami w Elvenar, podobnie jak ja, już wielokrotnie kupowały expansje za diamenty więc tu ten mały ukłon w stronę najwytrwalszych osób a z czasem przecież w stronę każdego gracza. Kolejny powód to ten że patrząc na bardzo rozbudowane miasta, panuje w nich ogólnie straszny ścisk. Przy założeniu gry niby tak powinno być ale może przydałoby się trochę powietrza w tych miastach, oddechu. Gracze którzy przeszli wiele ras, czasem łatwych a czasem bardzo trudnych mieliby trochę dodatkowego miejsca aby je upiększyć, udekorować ładnymi domkami, na przykład kultury, przez co miasta stałoby się bardziej efektowne, przyjemniejsze wizualnie. Jasna sprawa jest też taka że sporo graczy np. wciśnie zaraz tam zbrojownie, no ale wybór co zrobimy z miejscem będzie ;) Chciałbym też aby kolejne Antyczne Cuda nie stwarzały dylematów typu czy warto je stawiać czy nie. Aby projektantowi i grającemu sprawiało satysfakcję to że projekt się udał i został zaakceptowany przez graczy którzy go wybudują, choć nie zawsze da się to przewidzieć. Bo jeśli nie to po co je tworzyć czy projektować. Wiadomo że z nową rasą najprawdopodobniej pojawią się dwa kolejne Antyczne Cuda, pytanie jakie ? Przedstawiłem pomysł a czy się spodoba.... Jeśli nawet propozycja wydaje się wstępnie nierealna to czy nie warto dać szansy "Twórcom" gry aby sami o tym zdecydowali a wcześniej zawalczyć o takiego cudaka jak lwy ? :D Zdecydujcie sami o tym w ankiecie.
Ps.
W ankiecie dałem tylko dwie możliwości na Tak lub Nie. Każdy ma prawo do własnej oceny, decyzji i moim skromnym zdaniem nie musi nikomu się z niej tłumaczyć, nawet z decyzji " nie bo nie" Ponieważ jako osoba która przedstawiła pomysł nie byłbym obiektywny, ja nie wezmę w ankiecie udziału. To już żartem.....żeby nie było że nastawiałem "cudaków" ( jak na razie mam wszystkie ) i stąd ten pomysł bo zrobiło się ciasno. Otóż nie, spokojnie daję radę, brakuje właśnie tylko tego oddechu :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BettyTheCat

Zwiadowca
Ostatnio w bractwie wzięła mnie ciekawość i liczyłam, ile ekspansji można odkryć do końca XVI rozdziału. Doliczając wszystkie ekspansje premium wyszło mi jakieś 152 (wszystkie z badań, wszystkie z prowincji, wszystkie premium - jeśli się pomyliłam, proszę mnie poprawić). Miasto jest na kwadracie 13x13, tak jak mówisz, ale na tą chwilę nie da się odkryć całego. Obstawiam, że to miejsce na kolejne rozdziały ;) taka tam dygresja.
Pomysł swoją drogą dość ciekawy. Co do ścisku - przy trybie przebudowy przydałby się rzut z góry, bo czasami można dostać oczopląsu i szału, gdy jedna dróżka się schowa i nie można jej złapać... A wracając - ścisk jest i myślę, że będzie bez względu na to, ile miejsca będziemy mieli do wykorzystania :D i ktoś z dłużej grających wspominał, że na pewnym etapie miejsce już nie jest takim problemem (póki co w to nie wierzę - każda kratka jest na wagę złota xD).
I po tym, co napisałam, chyba zagłosuję na tak, bo wcześniej nie byłam pewna :D
 
ktoś z dłużej grających wspominał, że na pewnym etapie miejsce już nie jest takim problemem (póki co w to nie wierzę).
Ale naprawde tak jest. Tak ogolnie mam mieszane uczucia co do tego pomyslu, bo zastanowmy sie, komu to ma w ogole sluzyc.
Moim zdaniem sluzyloby to wlasciwie wylacznie graczom z konca drzewka, ktorym zalezy na rankingu. Wiecej miejsca oznacza mozliwosc postawienia wiekszej ilosci manufaktur i zbrojowni. Jak juz wspomnialem, te manufaktury gracze stawialiby nie dla produkcji surowcow (ktore na tym etapie gry sa juz "srednio" potrzebne), tylko dla punktow. Ta grupa rankingowych graczy juz dostala 2 cuda w XVI epoce, ktore praktycznie niczemu innemu nie sluza. Tak swoja droga, moim zdaniem to bardzo dobrze. Jesli chodzi o cuda w nowych epokach, to jestem raczej wlasnie za takimi "wynalazkami", ktore praktycznie nic juz nie daja w kontekscie wydajnosci miasta. Miasta graczy z konca drzewka sa juz dostatecznie wydajne. Ale kolejny, trzeci z rzedu cud sluzacy (w praktyce) wylacznie nabijaniu punktow to chyba troche przesada.

Nastepnym minusem takiego rozwiazania bylby fakt, ze beneficjentami byliby tylko ci najbardziej zaawansowani gracze. Nie za bardzo go nawet potrzebuja, ale problem w tym, ze dla calej reszty wygladaloby to inaczej: od przynajmniej 9-10 miesiecy przewija nam sie tu temat rozwarstwienia (i calkiem slusznie), a w ten sposob powstaloby wrazenie, ze ci najbogatsi staja sie jeszcze bogatsi...

Zeby nie bylo, ze dla zasady jestem na "nie", wspomne tez o pozytywach, ktore widze. Rzeczywiscie bylby to pewien uklon w kierunku tych najstarszych i najwytrwalszych graczy i przynajmniej w ich oczach tworcy sporo by pewnie zyskali.

Nie glosuje, nie chce psuc statystyk ankiety ;)
 

visit0r

Paladyn
Ale naprawde tak jest. Tak ogolnie mam mieszane uczucia co do tego pomyslu, bo zastanowmy sie, komu to ma w ogole sluzyc.
Moim zdaniem sluzyloby to wlasciwie wylacznie graczom z konca drzewka, ktorym zalezy na rankingu. Wiecej miejsca oznacza mozliwosc postawienia wiekszej ilosci manufaktur i zbrojowni. Jak juz wspomnialem, te manufaktury gracze stawialiby nie dla produkcji surowcow (ktore na tym etapie gry sa juz "srednio" potrzebne), tylko dla punktow. Ta grupa rankingowych graczy juz dostala 2 cuda w XVI epoce, ktore praktycznie niczemu innemu nie sluza. Tak swoja droga, moim zdaniem to bardzo dobrze. Jesli chodzi o cuda w nowych epokach, to jestem raczej wlasnie za takimi "wynalazkami", ktore praktycznie nic juz nie daja w kontekscie wydajnosci miasta. Miasta graczy z konca drzewka sa juz dostatecznie wydajne. Ale kolejny, trzeci z rzedu cud sluzacy (w praktyce) wylacznie nabijaniu punktow to chyba troche przesada.

Nastepnym minusem takiego rozwiazania bylby fakt, ze beneficjentami byliby tylko ci najbardziej zaawansowani gracze. Nie za bardzo go nawet potrzebuja, ale problem w tym, ze dla calej reszty wygladaloby to inaczej: od przynajmniej 9-10 miesiecy przewija nam sie tu temat rozwarstwienia (i calkiem slusznie), a w ten sposob powstaloby wrazenie, ze ci najbogatsi staja sie jeszcze bogatsi...

Zeby nie bylo, ze dla zasady jestem na "nie", wspomne tez o pozytywach, ktore widze. Rzeczywiscie bylby to pewien uklon w kierunku tych najstarszych i najwytrwalszych graczy i przynajmniej w ich oczach tworcy sporo by pewnie zyskali.

Nie glosuje, nie chce psuc statystyk ankiety ;)
niby jestem na koncu drzewka ale w zaden sposob nie potrafie upchnac wiekszej ilosci manufaktur, faktem jest ze zagladalem wczoraj do osoby wyzej w rankingu i jedno co zauwazylem od razu to okolo 10 sztuk kazdej manufaktury i mniej wiecej podobna ilosc zbrojowni na maksymalnym poziomie, dla mnie osobiscie ilosci niewyobrazalne, jedna roznica ktora zauwazylem to chyba fakt roznej ilosci rezydencji, tutaj chyba popelnilem blad zamiast nastawiac miasto na ewentowe budynki z maksymalna iloscia populacji
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Nastepnym minusem takiego rozwiazania bylby fakt, ze beneficjentami byliby tylko ci najbardziej zaawansowani gracze.
@chris07070707, ale na to nic nie poradzisz, bo mówimy o cudzie, który ewentualnie mógłby być w rozdziałach 17-20, tam już trudno mówić o początkujących graczach.
Ja akurat jestem w tej grupie, która nie narzeka na brak miejsca, niemniej ciężko wymyślić coś, co na tym etapie rozwoju mogłoby być przydatne, a jeszcze do tego nie podnosiło za bardzo wydajności. A dodatkową ekspansją to chyba nie pogardzi nikt, nawet jak nie ma problemu z miejscem.
 

DeletedUser4408

Guest
Nie zachęcam i opinii nie neguje, tak jak obiecałem w ankiecie nie głosuje :)

Ale hmmm......Czy czasem w każdej grze nie jest tak że im dalej w nią brniemy tym więcej mamy korzyści z nie płynących a wszystko zależy od zaangażowania w grę i poświęconego na nią czasu. Każda osoba ma możliwość wybudowania określonego Antycznego Cudu ale w danej epoce więc można założyć że będą one służyć wszystkim. Nie da się zrównać szans gracza z początkowych epok z osobą która jest na ostatnich rozdziałach, tak jak nie da się porównać graczy, gdy jeden ma wybudowany Antyczny Cud np. "Złotą Otchłań" a drugi "Złotą Otchłań" i wiele innych Antycznych Cudów w tym na np. "Gorące Źródła" Tego typu różnice będą zawsze w zależności od postępów w grze. Zwrócę uwagę na jeszcze inną kwestię. Każda z osób grających jest aktywna na grze z różnych powodów. Są osoby grające bardzo aktywnie ogólnie pisząc "rankingowcy" i w ich przypadku z góry można założyć że pójdą w zbrojownie, manufy itp. Są jednak też takie dla których motywacją wkraczania w nowe epoki jest zwykła ciekawość, czerpanie przyjemności z gry, relax a tylko czasem jakieś wyzwania i na przykład takie osoby wybudują sobie kulturowe domki aby w mieście było ładnie. Tak jak pisałem wyżej będzie wybór na co każdy gracz przeznaczy dodatkowe wolne miejsce. W kierunku takich osób głupio byłoby napisać teraz z żartem...... to nie ta gra ;) Ja jestem właśnie jedną z takich osób. Tak więc wszystko zależy od tego z której strony spojrzymy na dany problem a najlepszym rozwązaniem zawsze jest jakiś kompromis, więc jeśli będzie wybór to w moim przekonaniu ten kompromis jest.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3033

Guest
pomysł ciekawy nawet bym powiedział rewelacyjny lecz nie do zrealizowania
czemu to widać po cudach od 30lv do 35lv
cuda nic nie dają tylko pkt rankingowe
czyli gra dalej jest bez sensu bo niby poco dla pkt ?
ciekawy był post z wyliczaniem lotto tylko ja bym to zapisał w postaci paraboli ale to niema znaczenia
 

Nusion

Kapłan
niby jestem na koncu drzewka ale w zaden sposob nie potrafie upchnac wiekszej ilosci manufaktur

Ja ostatnio w obu moich miastach (XVI rozdział) schowałam do inwentarza po 7 zwykłych manufaktur. W magazynie miałam już grube miliony zwykłej surki, a w sumie to prawie do niczego nie jest potrzebna. Dodatkowo budynki eventowe dają jej aż nadto. Zyskałam miejsce, kulturę i popkę :) Oczywiście mocno spadłam w rankingu, ale nie dbam o to :)
 

DeletedUser4408

Guest
Będę obiektywny, klikam Wszystkim łapki jak leci aby nie było że....hehe ;)
 
Do góry