• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

To nie błąd Zaklęcie "Magiczna produkcja"

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3726
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser3726

Guest
Witam,

Przy użyciu zaklęcia magicznej produkcji bonus działa tylko jednorazowo
czyli tylko przy pierwszej produkcji pomimo iż czas trwania bonusu wynosi 13h
przy kolejnej produkcji nie dolicza 50% bonusu zwiększonej produkcji.
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
1. O jakiej długości produkcji mówimy?
2. Zaklęcie działa na zbiory, nie na samą produkcję. Tj. powiedzmy, że nastawiasz manufakturę na 1d produkcję. Jeśli rzucisz na nią zaklęcie przed samym rozpoczęciem produkcji, nic Ci to nie da. Jeśli rzucisz je tuż przed zebraniem produkcji (nawet jeśli minie więcej niż 1 dzień), to zbierzesz z bonusem. Czy wziąłeś to pod uwagę?
 

DeletedUser1775

Guest
Dokładnie, a nawet bonus działa na już wyprodukowane, ale jeszcze nie zebrane w manufakturach produkcje :)
 

Sorcha

Rycerz
Witam,

Przy użyciu zaklęcia magicznej produkcji bonus działa tylko jednorazowo
czyli tylko przy pierwszej produkcji pomimo iż czas trwania bonusu wynosi 13h
przy kolejnej produkcji nie dolicza 50% bonusu zwiększonej produkcji.

Przy kolejnej produkcji dolicza bonus, pod warunkiem, że zaklęcie się nie skończyło.
Przykład:
w warsztacie dajesz magiczną produkcję na 13h, nastawiasz produkcję na 3h potem ją zbierasz, i znowu na 3h nastawisz i tak średnio 2-3 razy po kolei jak zbierzesz to każdy zbiór będzie z bonusem o ile w momencie zbioru, zaklęcie będzie aktywne.
praktyczniejsze jest 9h+3h ale to jak kto uważa.
Powiem więcej jak w czasie działania zmieni się coś co wpływa na produkcję Warsztatu, np wzrośnie/spadnie kultura to ilość ta zostanie automatycznie uwzględniona.
 

DeletedUser1530

Guest
magiczna produkcja jak sama nazwa wskazuje działa tylko na produkcję nie zwiększy ilości towarów już wyprodukowanych
ale zadziała rzucenie tuż przed końcem produkcji
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@Nostormo mylisz się. Nazwa właśnie jest nie do końca adekwatna do działania zaklęcia. Aktywni gracze często robią tak, że nastawiają na czas snu 9h produkcję i jak logują się rano i ta produkcja jest już gotowa, rzucają zaklęcie i zbierają z bonusem, a potem nastawiają 3h aż do końca jego trwania (nie mówię, że codziennie, ale w dni, kiedy mogą sobie pozwolić na pilnowanie tych 3h).
 

DeletedUser3726

Guest
To o czym mówicie jest oczywiste. Opiszę bardziej precyzyjnie

Ja mówię o takim czymś:

wrzucam produkcje np. zwojów na 3h normalnie dostanę np. 48
tuż przed zebraniem zbiorów np. 15minut przed wyprodukowaniem zbiorów rzucam zaklęcie "magiczna produkcja" które trwa (13h)


przy 1 razie dostanę 48 + 50% czyli 72
przy 2 razie wznawiam produkcje na kolejne 3h i tutaj dostaję już 48 i nie dostaję kolejnych 50% bonusu
przy 3 razie tak samo jak w pkt 2 bez bonusu

jak dla mnie jest jakiś babol w kodzie.
 

DeletedUser3726

Guest
w załączeniu screenshoty
 

Załączniki

  • 1.PNG
    1.PNG
    873,2 KB · Wyświetlenia: 19
  • 2.PNG
    2.PNG
    723,3 KB · Wyświetlenia: 17
  • 3.PNG
    3.PNG
    76,1 KB · Wyświetlenia: 16

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
U mnie wszystko jest tak, jak trzeba. Spróbuję sprawdzić taki sam budynek u siebie, ale na Twoim miejscu upewniłabym się, czy dobrze spojrzałam na numery. Proszę daj jeszcze jeden screen - przy wybieraniu produkcji najedź na ikonę zwojów z ze strzałką, powinno pokazać coś takiego:
Produkcja Manu.png
Tylko bez bonusu z cudu i z reliktów. Możesz dać z 3h i z 9h.
Bo z prostej matematyki wynika, że na 5 poziomie podstawą 3h produkcji powinno być 32, +50% daje 48, więc to by się zgadzało. Nie wiem tylko, skąd weszłoby to 72.
Inna kwestia - kontaktowałeś się z supportem w tej sprawie?


A kompletnie na marginesie: trzymanie niebonusowych manufaktur i w dodatku rzucanie na nie czaru jest z ekonomicznego punktu widzenia marnotrawstwem. Nie wiem, na ile aktywne jest Twoje Bractwo, ale przy ich poziomach powinni być w stanie wymienić Ci cokolwiek w jakiejkolwiek potrzebnej Ci ilości. Przy bonusie z reliktów bardziej opłaca się wymienić tę manu zwoju na jeszcze jedną jedwabiu.
 

DeletedUser3726

Guest
Teraz skumałem.
jest 32 + 16 tak jak wspomniałaś. Jak skończy się bonus to sprawdzę dla pewności


Dzięki za sugestie.
 

Sorcha

Rycerz
Ja daje tylko na Warsztaty, (no nie tylko, ale głównie) ale towary z manufaktur to mogę sobie wymienić w Bractwie a "młotków" nie. Proszę o to zrzut, na potwierdzenie że niema żadnego błędu. Dodam, że dziś raz po raz nastawiłem (z może krotką przerwą) i teraz leci po raz kolejny, efekt jak na załączonym zrzucie:
 

Załączniki

  • Magiczna_Produkcja_Warsztaty.png
    Magiczna_Produkcja_Warsztaty.png
    174 KB · Wyświetlenia: 19
Status
Zamknięty.
Do góry