• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zaklęcie teleportu antycznych cudów

Czy jesteś za możliwośćią chowania antycznych códów za pomoca wyżej opisanego zaklęcia?

  • tak

  • tak, jeśli chodzi o chowanie ale innym sposobem

  • nie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Lanariko

Szef kuchni
Temat chowania antycznych cudów był już poruszany, ale chciałabym do niego wrócić. Gra bardzo się rozrosła, z każdą rasą dochodzą po 2 nowe cuda dające lepsze lub gorsze bonusy w mieście, a stare już uzupełnione cuda tracą czasem na wartości. Szkoda jest usunąć z miasta budynek, na, często, 35 poziomie.
Dlatego wracam do pomysłu chowania antycznych cudów. Nie chce, jednak znacząco ułatwiać gry, ani tym bardziej pozwalać ludziom na żonglerkę cudami, i chowanie ich na turnieje i wyciąganiem po.
Proponuję, żeby chowanie było możliwe za pomocą specjalnego zaklęcia dostępnego jako nagroda główna w evencie maksymalnie 2x w roku.
 
Ostatnia edycja:

Lanariko

Szef kuchni
Bardzo ciekawią mnie argumenty osób przeciwnych pomysłowi, szkoda tylko że nikt nic nie napisał...
 

Charlene

Szef kuchni
Głosowałam na tak, ale już kiedyś ktoś pisał, że schowanie cudaka to bardzo trudny manewr dla programistów, więc można sobie tylko o tym pomarzyć. Jestem przekonana, że osoby na ,,nie" nie doczytały Twojego postu, albo sugerowały się samym tytułem, albo zrobiły to z czystej złośliwości, bo ich pomysły były negowane i nie rozumieją mechaniki gry. Sama przyznam, że jak zaczęłam czytać post, to od razu byłam na ,,nie" i w sumie się zdziwiłam, że taka propozycja wyszła od weteranki gry, ale dopiero później wspomniałaś o warunku dostania takiego zaklęcia i to jest dobry balans.
 

Lanariko

Szef kuchni
Głosowałam na tak, ale już kiedyś ktoś pisał, że schowanie cudaka to bardzo trudny manewr dla programistów, więc można sobie tylko o tym pomarzyć. Jestem przekonana, że osoby na ,,nie" nie doczytały Twojego postu, albo sugerowały się samym tytułem, albo zrobiły to z czystej złośliwości, bo ich pomysły były negowane i nie rozumieją mechaniki gry. Sama przyznam, że jak zaczęłam czytać post, to od razu byłam na ,,nie" i w sumie się zdziwiłam, że taka propozycja wyszła od weteranki gry, ale dopiero później wspomniałaś o warunku dostania takiego zaklęcia i to jest dobry balans.

Pamiętam że jednym z powodów odrzucenia tego pomysłu była mechanika, ale to było przed możliwością chowania budynków ewolucyjnych. Argument był taki że ciężko jest to tak zaprogramować, żeby system "pamiętał" zarówno rase jak i poziom budynku. Teraz już od dłuższego czasu mamy możliwość chowania budynków ewolucyjnych, a one w sumie od cudów się nie różnią wiele. Jedynie sposobem ewolucji, bo jedne wzmacniasz artefaktami, a drugie PW. Czyli sposób już istnieje. Chyba że się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.

Co do balansu to jest to propozycja jedynie, i jasne ze to twórcy postanowią, ile takich superteleportów dostaniemy (jeśli dostaniemy).
Mnie chodziło o to, żeby możliwość była, ale nie pozwolić na nadużycia. Dobrze mówisz że ze mnie już weteranka XD, trochę tego mi się w mieście uzbierało, nie wszystko jest mi potrzebne "w tej chwili" ale z drugiej strony też nie wiem, co przyniosą następne rasy i szkoda mi nieodwracalnie pozbywać się z miasta budynku, w który zainwestowałam tyle "pracy".
 

BlossomValvi

Łucznik
Jeśli dobrze pamietam to problemem była ilość informacji w skrócie każdy poziom budynku dla każdej rasy trzeba zakodować osobno, co w przypadku ewolucyjnych daje jakieś 10x ilość ras to przy antykach mamy 30-35x…

Drugim ważnym problemem poruszanym przez graczy to czas chowania, jak system to ogarnie by odpowiednio policzyć trudność turnieju/iglicy? Obecnie robi to raz na tydzień w przypadku możliwości żonglerki musiałby to liczyć dynamicznie

I na koniec wstrzymuje się od głosu, bo pomysł:
- trochę jest przeterminowany a to dlatego ze IG rozwiązało to inaczej, po prostu wartość PW mocno zmalała jak się go zdobywa 3-4x więcej tygodniowo (+stały wzrost ilości możliwej do zdobycia z budynków ewolucyjnych). Usuwanie antyka i budowa od nowa jest bolesna ale nie tragiczna, ponadto filozofia zmieniła się od „łap wszystkie” do używaj zgodnie z etapami gry
- marzenie, ze IG posłucha akurat takiej możliwości zdobycia tego zaklęcia, będzie jak na początku z renowacja/schematami a nawet gorzej bo widać ze w iG złe się dzieje i sięgają coraz głębiej do portfeli graczy
- jw. mieli problem leniuszki z wprowadzeniem tego wczesniej to tym bardziej teraz tego nie zrobią a jeśli to wprowadza to obawiam ze będzie bardzo odmienne od propozycji ;) (wynika to z obecnej historii zmian) No i w najlepszym razie za 5 lat zobaczymy pierwsze zwiastuny…
 

Jadek

Wędrowiec
Jestem na tak a, rozwiązanie problemów pobocznych, mechanika, balans, trudność turnieju, iglicy może być dość proste. Schowanie cudaka do inwentarza mogłoby niczego nie zmieniać w przypadku gracza jeśli chodzi o trudność gry z wyjątkiem obniżenia punktów rankingowych za brak budynku ( antyczny cud ) w mieście. Dopiero trwałe usunięcie schowanego do inwentarza antycznego cudu wprowadzałoby zmiany w balansie, podobnie jak teraz. Wystarczy mała ikonka w menu budowy, sygnalizująca możliwość schowania cudaka, aktywująca się raz na pół roku, bez możliwości kumulacji. Stały limit antycznych cudów które mogą znajdować się jednocześnie w inwentarzu to max 2 sztuki. Można to uprościć, brak zmian w balansie do limitu dwóch dowolnych cudaków w inwentarzu..... kropka. ;)
 
Do góry