• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zakończenie GRY >

krukow159

Wędrowiec
powinna być opcja stworzona w obsłudze gry o nazwie koniec gry wciskając ten przycisk mamy czas na przykład 7dni na odwołanie końca gry i kontynuować grę , a jeśli nie odwołamy decyzji po tych 7 dniach konto powinno być automatycznie usunięte >> a nie jak obecnie jest że gracze zrezygnowali w nazwie wioski mają wpis koniec gry a ich konto od roku nadal istnieje
 

Serengeti

Szef kuchni
powinna być opcja stworzona w obsłudze gry o nazwie koniec gry wciskając ten przycisk mamy czas na przykład 7dni na odwołanie końca gry i kontynuować grę , a jeśli nie odwołamy decyzji po tych 7 dniach konto powinno być automatycznie usunięte >> a nie jak obecnie jest że gracze zrezygnowali w nazwie wioski mają wpis koniec gry a ich konto od roku nadal istnieje
W tej chwili również istnieje możliwość całkowitego zlikwidowania miasta - wymaga ona wysłania jednej wiadomości do Supportu.
Jeśli ktoś tego nie zrobił, to widocznie nie chciał. I nic nam, postronnym żuczkom, do tego ;)
W jaki sposób wprowadzenie zaproponowanej przez ciebie zmiany miałoby zmienić tę sytuację?
 

stapa11

Rozbójnik
Nie wiemy jak to IG zorganizowało, ale jestem pewny, że nieaktywni gracze po jakimś czasie są usuwani z mapy. Ich miasto może istnieje,a może nie, w zasadzie nie ma to dla graczy znaczenia. Dla mnie w miarę znaczącym jest posiadanie aktywnych sąsiadów.
Co, kto sobie wpisuje do nazwy miasta, to już zupełnie jest nieistotne.
 

Deleted User - 198835

Guest
@Serengeti samo napisanie do suportu , że kasuje się konto to pierwszy etapem - potem trzeba z mejla jeszcze potwierdzić chęć skasowania konta i wtedy dopiero konto jest zablokowane i w tym czasie można wejść na nie i tylko popatrzeć , bo nic nie można zrobić na nim
Co do powrotu potem , to nie wiem , czy udałoby się to - tej opcji nie próbowałem , ale kasowałem jedno konto
Propozycja @krukow159 wydaje mi się sensowna - przycisk kasowania konta z iluś dniowym oczekiwaniem na skasowanie i możliwością odwołania kasacji w tym samym miejscu
Przypuszczam , że tu chodzi o skasowanie konta a nie miasta na pojedynczym świecie , bo to dwie różne sprawy
 

Serengeti

Szef kuchni
@Serengeti samo napisanie do suportu , że kasuje się konto to pierwszy etapem - potem trzeba z mejla jeszcze potwierdzić chęć skasowania konta i wtedy dopiero konto jest zablokowane i w tym czasie można wejść na nie i tylko popatrzeć , bo nic nie można zrobić na nim
Nadal nie jest to jakaś bardzo skomplikowana i czasochłonna operacja :)

Co do powrotu potem , to nie wiem , czy udałoby się to - tej opcji nie próbowałem , ale kasowałem jedno konto
Prawie na pewno się nie da. A nawet nie powinno się dać.

Propozycja @krukow159 wydaje mi się sensowna - przycisk kasowania konta z iluś dniowym oczekiwaniem na skasowanie i możliwością odwołania kasacji w tym samym miejscu
Propozycja jak propozycja, nad sensem można dyskutować :)

Jeśli miałaby być rozwiązaniem problemu, który autor tego pomysłu ma z nieaktywnymi miastami o nazwie "Koniec gry", to go nie rozwiązuje (już pomijając zupełnie fakt, że nie jest to nawet problem ;) ).
Posiadacze tych miast, mając do dyspozycji obecną metodę skasowania miasta/konta, z jakiegoś powodu tego nie robią.
Dodanie guziczka, który tę procedurę ułatwia, raczej ich do tego działania nie skłoni.

Chociaż oczywiście jest to wyłącznie moja opinia i mogę się mylić :)
 

Deleted User - 198835

Guest
@Serengeti propozycja nie rozwiąże oczywiście problemu , bo zawsze duża część graczy i tak po prostu porzuci konto bez kasowania , ale jednak część kończących grę skasuje konta , jak będzie to w łatwiejszy sposób
Z kasowaniem gry w podany w propozycji sposób spotkałem się już w innych grach (między innymi w "Plemiona") i wiem , że jednak sporo opuszczonych kont było na mapach , ale jednak są tacy , co sami kasują a w tej grze , co miasta opuszczone a nieskasowane stoją po 5 - 6 lat , zanim zostają skasowane , a te w których było chociaż jedno doładowanie nie zostają w ogóle kasowane , to w pewnych rejonach robi się problem , jak duża większość najbliższej okolicy jest nieaktywna - ani pomocy sąsiedzkiej od nich nie ma , ani wymian towarowych .
Niestety , ale w tej grze dużo ludzi potrzebuje miast w okolicy z którą może się wymieniać jak i zdobywać młotki za oddawanie łapek
 

Deleted User - 198835

Guest
Obecnie jest opcja skasowania całego konta którą może uruchomić gracz, oraz jeśli chce skasować tylko jeden świat to piszę do nas i sprawę załatwiamy.
Co do skasowania jednego świata to zgadza się - wystarczy napisać do suportu - dość łatwe rozwiązanie
Co do kasowania całego konta chodzi o ułatwienie tego - i tak nie wszyscy z tego skorzystają , ale więcej niż w tym systemie co teraz
 

Serengeti

Szef kuchni
Co do skasowania jednego świata to zgadza się - wystarczy napisać do suportu - dość łatwe rozwiązanie
Co do kasowania całego konta chodzi o ułatwienie tego - i tak nie wszyscy z tego skorzystają , ale więcej niż w tym systemie co teraz
O, proszę! Czegoś nowego możemy się dowiedzieć z tej dyskusji :D
Dzięki @jarq :)

Skasowanie jednego miasta -> mail do Supportu
Skasowanie całego konta -> samodzielnie
Ustawienia (ikonka trybika w prawym dolnym rogu ekranu gry) -> Opcje (ikonka małego trybika) -> Zakładka Konto (trzecia) -> podpunkt Opcje użycia danych (drugi od góry)
Po kliknięciu w kolejny mały trybik po prawej stronie pojawia się nowa karta w przeglądarce "Przetwarzanie danych", gdzie na samym dole, po różnych informacjach dotyczących przetwarzania danych osobowych mamy guziczek "Idź do Goodbye Tool". Dalej już nie klikałam, bo się bałam efektów ;)

Czyli tak naprawdę ta funkcja w systemie już jest, tadam! :)
Natomiast procedurę prowadzącą do niej nazwałabym błędem UX - nieintuicyjne nazwy, niepotrzebnie skomplikowana droga, guziczek uruchamiający pożądaną funkcję ukryty wśród informacji w żaden sposób niepowiązanych z tym tematem. Bleh.
Powinno być:
Ustawienia -> Opcje -> Konto -> Usuń. The end.
Nie musimy już wiedzieć, że programiści nadali tej funkcjonalności uroczą nazwę "Goodbye Tool" ;)
Przy czym doprowadzenie tej sprawy do porządku umieściłabym zdecydowanie w kategorii naprawy istniejącego błędu niż wprowadzenia nowej funkcji.
 

Deleted User - 198835

Guest
@Serengeti jak już pisałem - samo kliknięcie w zakończenie gry to nie wszystko , bo potem trzeba wejść w swoją skrzynkę mejlową przypisaną do gry , znaleźć mejla od gry i tam potwierdzić chęć skasowania całego konta - samo przeklikanie tego wszystkiego w grze jeszcze nie skasuje konta a jedynie zablokuje możliwość robienia czegokolwiek na swoim koncie
 

Serengeti

Szef kuchni
@Serengeti jak już pisałem - samo kliknięcie w zakończenie gry to nie wszystko , bo potem trzeba wejść w swoją skrzynkę mejlową przypisaną do gry , znaleźć mejla od gry i tam potwierdzić chęć skasowania całego konta - samo przeklikanie tego wszystkiego w grze jeszcze nie skasuje konta a jedynie zablokuje możliwość robienia czegokolwiek na swoim koncie
No i całe szczęście, że nie da się skasować konta jednym kliknięciem w randomowy, niezbyt dobrze opisany przycisk :)
To by dopiero był krzyk, gdyby tak się dało ;)
 

Deleted User - 198835

Guest
No i całe szczęście, że nie da się skasować konta jednym kliknięciem w randomowy, niezbyt dobrze opisany przycisk :)
To by dopiero był krzyk, gdyby tak się dało ;)
Zgadzam się całkowicie z tym - mało czytelne jest to kasowanie konta i w tym przypadku dobrze , że jest jakiś wentyl bezpieczeństwa , utrudniający tym , co chcą to zrobić , ale przynajmniej jakieś zabezpieczenie dla tych , co omyłkowo klikną w ten przycisk
 

krukow159

Wędrowiec
taka opcja istnieje w grze the settlers online > jakoś oni nie mieli problemu z tym . a tu stosują mobbing w obec mojej osoby dlatego powinienem mieć tę samą możliwości zakończenia gry w dowolnym czasie , SAMI widzicie w grze ile osób dawno zrezygnowali z gry a nadal ich wioski istnieją

Zgadzam się całkowicie z tym - mało czytelne jest to kasowanie konta i w tym przypadku dobrze , że jest jakiś wentyl bezpieczeństwa , utrudniający tym , co chcą to zrobić , ale przynajmniej jakieś zabezpieczenie dla tych , co omyłkowo klikną w ten przycisk
załóż konto w the settlers online i zobaczysz sam na czym polega kasowanie konta i jak to działa
 

Serengeti

Szef kuchni
taka opcja istnieje w grze the settlers online > jakoś oni nie mieli problemu z tym . a tu stosują mobbing w obec mojej osoby
Przykro mi, że ktoś stosuje wobec ciebie mobbing :(
Takie przypadki można zgłosić do Supportu.

dlatego powinienem mieć tę samą możliwości zakończenia gry w dowolnym czasie , SAMI widzicie w grze ile osób dawno zrezygnowali z gry a nadal ich wioski istnieją
Masz możliwość zakończenia gry w każdym momencie, instrukcje w postach powyżej :)
 

Deleted User - 198835

Guest
załóż konto w the settlers online i zobaczysz sam na czym polega kasowanie konta i jak to działa
A po co mam tam zakładać konto ?
Jak już pisałem wcześniej w tym temacie znam prostszy sposób kasacji konta choćby z gry Plemiona , a również wyraziłem swoje niezadowolenie z takiego sposobu kasowania konta
Sam zacytowany przez Ciebie fragment określa moje podejście do tych co chcą kasować konto
Więc odpowiedz proszę na pytanie
 

Sarah Amalthea

Wędrowiec
A po co mam tam zakładać konto ?
Jak już pisałem wcześniej w tym temacie znam prostszy sposób kasacji konta choćby z gry Plemiona , a również wyraziłem swoje niezadowolenie z takiego sposobu kasowania konta
Sam zacytowany przez Ciebie fragment określa moje podejście do tych co chcą kasować konto
Więc odpowiedz proszę na pytanie
Masz w ustawieniach, a przynajmniej kiedyś wybierałeś, bo nie wiem jak teraz jest. I tam było czy chcesz żeby twoja wioska znikła na zawsze jak się nie będziesz logować czy ma wisieć aż nie wrócisz. Działało na 1000%, bo ja właśnie wróciłam do gry po dłuższej nieobecności, a rónież moje pomniejsze konto tak jak chciałam zostało usunięte. Widocznie gracze się wylogowali, a o reszcie zapomnieli. Nie wiń systemu, wiń graczy.
 
Do góry