• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zamiana słówka.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser774
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser774

Guest
Witam serdecznie,chciałbym zamienić słówko o pewnym aspekcie Elvenaru.
Otóż gram niemal od początku istnienia tej gry,pomalutku krocząc przez wszystkie wydarzenia i nowości,ale wciąż mam
problem z zrozumieniem pewnych rzeczy.
Zdaję sobie sprawę,że zasilanie konta realnymi pieniędzmi daje znaczne korzyści pozwalające o wiele bardziej rozbudować swoje miasta,co się przekłada również na turniej i zdobywanie kolejnych punktów rozwoju,a także punktów wiedzy również wspomagających rozwój.Tak się koło ciągnie,dobrze.

Przejdźmy do rzeczy i mojej niewiadomej,której nie potrafię odnaleźć.
Jak to jest,że dany gracz jest w stanie w 24h zdobyć 400 (400!) punktów wiedzy w jednym antycznym cudzie?
Oczywiście pragnę dodać,że wszystkie te punkty pochodzą z innych kont,do tego słabo rozwiniętych,do tego z innego bractwa a na dodatek wszystkie z tego samego.

Nie oczekuję zadośćuczynienia,o nic nie proszę,żebym nie został źle zrozumiany.Pragnę jedynie odpowiedzi od bardziej doświadczonych graczy,oraz obsługi gry na zadane pytania w celu zamienienia słówka na ten temat.

Gram już długo,ale za nic nie znalazłem sposobu na przeistoczenia magii Elvenaru do kontrolowania innych kont.
Jak jest możliwe dokonanie czegoś takiego nie łamiąc podanych punktów Zasad Gry?
•Jako Gracz możesz posiadać dostęp tylko do swojego konta. Logowanie się na konto innego Gracza jest surowo wzbronione.
•Posiadanie konta pushującego jest złamaniem zasad gry. Push to regularna przesyłka różnego rodzaju elementów gry (np. zasoby, punkty wiedzy) z jednego konta na następne konto, nawet jeżeli konta należą do różnych Graczy.
•Każdy Gracz zobowiązany jest do zachowania szacunku wobec innych Graczy i Obsługi Gry. Oznacza to przestrzeganie tych zasad oraz tworzenie przyjaznego i uczciwego środowiska dla Graczy.

Tutaj nasuwa mi się kolejne pytanie na które odpowiedzi nie znam.Czy istnieje może tajemny regulamin dla graczy wspierających grę poprzez zakup diamentów?Oczywiście nie neguję zakupu diamentów,ponieważ dzięki takim graczom prosty człowiek jak ja wciąż może się cieszyć jej istnieniem na rynku.
Może jeśli ktoś stale wspiera grę w powyższy sposób i jednocześnie łamie regulamin to jest chroniony?Żyje swoimi prawami?Nietykalny..?
Nie oczekuję przytoczenia informacji o istnieniu w regulaminie punktu zgłoszenia zauważonych łamanych zasad gry przez graczy do supportu.

Pozdrawiam serdecznie,
Mateusz
 

DeletedUser2054

Guest
... Push to regularna przesyłka różnego rodzaju elementów gry (np. zasoby, punkty wiedzy) z jednego konta na następne konto, nawet jeżeli konta należą do różnych Graczy...

Ten punkt regulaminu to KAŻDEGO aktywnego gracza będącego w Bractwie dotyczy... Bo regularnie przesyłamy surowce...
Zresztą ogólnie handel u Kupca też podpada, bo kupuję stale u tych samych i ci sami ode mnie kupują...
 

jakub357

Łucznik
Ja bym najchętniej pobanował wszystkich pusherów. Gram uczciwie, ale czasem korci żeby sobie założyć jeszcze 5 kont i przesyłać codziennie takie minium 100PW w Antyczne. To byłby dopiero cud! Jak grzyby po deszczu! A ja głupi się męczę i ciułam i kombinuję, żeby dobić do marnego 11 poziomu Górskich Hal od roku.
 

DeletedUser1660

Guest
Push to regularna przesyłka różnego rodzaju elementów gry (np. zasoby, punkty wiedzy) z jednego konta na następne konto, nawet jeżeli konta należą do różnych Graczy.
Pytanie tylko, czy jeśli Gracz dobrowolnie przesyła, np. surki czy pkt. wiedzy to też Push?
Np. Surki 1:4 (z tej samej grupy produkcyjnej) wymieniam z Graczami na niższym poziomie. Może nie regularnie, ale np. podczas turnieju. W ramach "pożyczki" czy wymiany za pkt. wiedzy. To też ma być niedozwolone? Według mnie nie!

Najlepszym rozwiązaniem tego problemu byłaby blokada zastosowana jak w FOE. Czyli brak możliwości przekazywania np. pkt wiedzy (w tamtym przypadku pkt rozwoju) przez Graczy korzystających z tego samego łącza.
 

DeletedUser

Guest
@mimia hmm według mnie wtedy to się nazywa "handel" a nie przesyłka, tutaj cytat z aktualnego regulaminu:

§7 Pushing

  • Posiadanie konta pushującego jest złamaniem zasad gry. Push to regularna przesyłka różnego rodzaju elementów gry (np. zasoby, punkty wiedzy) z jednego konta na następne konto, nawet jeżeli konta należą do różnych Graczy.
  • Zabroniony jest tworzenie ofert handlu w jakiejkolwiek formie (np. zasobami, punktami wiedzy itp.) pomiędzy różnymi światami.
  • Używanie możliwości zaproszeń do zapraszania swoich kont lub Graczy z którymi dzieli się łącze jest zabronione.
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/zasady-gry-obowiązujące-od-01-09-2015.1/

Zaraz po przesyłce mamy o handlu jako że jest to rozdzielone, interpretuję to że dla moderacji są to dwie różne sprawy (aczkolwiek nie mam pojęcia co poza pw mogę przesyłać za darmo - motywkę?)

W każdym razie to jest kolejny wątek z cyklu:
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/multikonta.2653/

Z mojej strony EOT tam wyraziłem jasno swoje zdanie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jakub357

Łucznik
Jak ktoś sam sobie przesyła, to raczej dobrowolnie.
O przesyłaniu z dobroci nie słyszałem, każdy chce się rozwijać. Zawsze to jakieś konszachty.
 

DeletedUser1660

Guest
Jak ktoś sam sobie przesyła, to raczej dobrowolnie.
O przesyłaniu z dobroci nie słyszałem, każdy chce się rozwijać. Zawsze to jakieś konszachty.
Nie mówiłam o przesyłaniu samemu sobie, ale między graczami. Widać każdy interpretuje wypowiedzi na własny sposób.
A może to swoista manipulacja?
 

jakub357

Łucznik
Przesyłanie między graczami, to nie jest stricte pushing. To legalne. Właśnie to jest kolejny sposób na miganie się. Jeśli przesyłasz sobie z multikonta na konto-matkę Punkty Wiedzy - to jest to pushing. Ale jeśli z tego konta głównego prześlesz czasami na swoje multikonto również jakieś PW, choćby tylko kilka, to już to pushingiem nie jest, bo jest to wtedy wymianą - tak zwanym chociażby ,,łańcuszkiem PW". Dlatego pushing ciężko jest udowodnić. Jak cwaniak w dodatku na różne konta loguje się z różnych adresów IP, to jest to praktycznie nie do udowodnienia. Bo tak, moderatorzy mają adresy IP wejściowe logujące się na dane konto w grze.
 

DeletedUser2926

Guest
Elo :)
jakub357 piszesz
Jak cwaniak w dodatku na różne konta loguje się z różnych adresów IP
Jeden adres IP w pracy, drugi w domu + telefon to trzy. Wątpię żeby ktoś biegał do sąsiada/rodziny/znajomych żeby popykać w gierkę o_O.
Wytropienie multi kont to nie problem a lenistwo administracji... Próżno szukać przyczyny takiego stanu rzeczy bo jakimi krętymi ścieżkami chadzają myśli "tfurców" gry tego nie wie nikt. Bo niby czym wytłumaczyć taką oto sytuację - 3 aktualizacje wstecz w powiadomieniach pojawiał się wpis "Twoja oferta została zaakceptowana!" a surowce pojawiały się po jakimś czasie - różnie: 5 min., 10 min., czasem ponowne zalogowanie. Przedostatnia aktualizacja naprawiła ten błąd, a ta ostatnia przywróciła go. Następna pewnie go naprawi ale na jak długo ?
Pozdro :)
 

DeletedUser1412

Guest
Wytropienie multi kont to nie problem a lenistwo administracji
A ja powiem, że to nie lenistwo, ale "rżnięcie głupa" ;) Proszę wybaczyć, ale są osoby, które mają zasilane cuda przez całe inne bractwo (już nieraz były wskazywane takie konkretne osoby). No chyba nikt nie przypuszcza , że przesył pw w takiej sytuacji wynika z sympatii do danego gracza :D
Ale co tu dużo gadać. I tak ten wątek zostanie usunięty bo jest niewygodny.. Żenuaaaa
 

Tajniakos

Paladyn
Co w przypadku jak na jednym adresie IP w domu grają 4 osoby w jedną grę? Ja osobiście gram z żoną i jesteśmy w jednym bractwie. Moi dwaj synowie tez w nią grają. Idąc tropem IP można wywnioskować ze są to multikonta a jednak nimi nie są. Fizycznie 4 osoby grają na tym samym IP i jak to się ma do regulaminu? Każdy ma prawo w nią grać i niekoniecznie musimy mieć czterech dostawców internetu tylko po to aby mieć inne IP i żeby nie było podejrzeń o konto pushujace.
 

DeletedUser626

Guest
Temat wałkowany milion razy.
  1. Posiadanie kilku kont nie jest zabronione w Elvenar.
  2. W związku z powyższym, możecie grać z 10 dzieci i kotem, a możecie przyznać, że macie 11 kont. Niczego to nie zmieni.
  3. Złamaniem zasad jest dopiero Push. Push może występować między różnymi Graczami, a to oznacza, że złamaniem zasad może być przesyłka PW z konta kota Gracza A do Cudów Gracza B. To czy jest to push czy nie jest oceniane na podstawie logów, danych z serwerów, a nie plotek i zrzutu ekranu rozmowy z facebooka.
  4. Ponieważ do danych wspominanych wyżej ma dostęp tylko support, to support zajmuje się oceną zgłoszenia, a nie Komisja ds. Pushu na forum. Zgłoszenia przyjmujemy tylko z podanymi nazwami kont, a nie "sprawdźcie se top100". Oskarżenia publiczne są i będą kasowane.
  5. Zasady dotyczą wszystkich w tym samym stopniu, ale w pierwszej kolejności są sprawdzane osoby zgłoszone do supportu, dopiero potem możemy zająć się kontami niezgłoszonymi. Stosunek ilości supporterów do ilości Graczy wyklucza fizycznie możliwość sprawdzenia wszystkich Graczy niezgłoszonych, więc na niektóre przypadki nie natrafimy nigdy, jeśli nie zostaną zgłoszone. Nam też to się nie podoba, dlatego walczmy o rozwiązania systemowe, takie jak wprowadzona już blokada skakania kont w Przygodach.
Tematu mogę nie zamykać, ale nie będę po raz kolejny odpowiadała na te same pytania. Na forum istnieje opcja "szukaj".
Proszę również nie podawać informacji o tym jak omijać nasze narzędzia, co rejestrujemy i jak można "bezpiecznie ominąć zasady", takie posty będę kasowała.
 

DeletedUser

Guest
@Dragomira ale zdajesz sobie sprawę że wasze rozwiązanie systemowe "skakanie" kont po bractwach jest dziurawe jak durszlak? Zmieniliście tylko system ale nie usunęliście problemu :)

A czy można zapytać co jest warunkiem, że przesył PW od gracza A do B jest pushem?
- ilość?
- częstotliwość (choć tu przecież nie musi być push też mam ulubionych graczy)?
- IP a jeśli są różne?

Jakieś graniczne wartości? Bo przecież nie handel jak PW można przesłać tylko jednostronnie...
Ze swojej strony jestem mocno sceptycznie nastawiony do tej "bariery"
 
Do góry