• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zamiana zbioru budynków 24h i 48h

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2262
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz zmianę czasu zbiorów we wszystkich budynkach 24h na 23h i 48h na 43h?

  • Tak

    Głosy: 27 90,0%
  • Nie

    Głosy: 3 10,0%

  • W sumie głosujących
    30

DeletedUser2262

Guest
W sumie wcale nie trzeba skracac czasu podstawowej produkcji do 23h czy 21h (jak w przypadku zestawiu biblioteki). Wystarczyloby zostawic czas podstawowej produkcji na 24h i po prostu umozliwic wczesniejszy zbior po 23h. I wilk bylby syty, i owca cala.
W zasadzie taka była intencja że albo tak albo tak, generalnie żeby nie było sztywnego zbioru po pełnych 12/24/48h ;)
 

Koval92

Kapłan
Popieram, powinno być 21h i 45h, 2-3 godziny czasu powinny być na to, żeby jak ktos zapomni zebrać o swojej regularnej porze, mógł wrócić do niej po 1-2 dniach, nikt nie siedzi z zegarkiem w ręku żeby zbierać w danej sekundzie, często jak zapomnę zebrać to mam coraz później i później aż muszę pomijać jeden zbiór żeby znowu ustawić porę zbioru na wcześniejszą, zestaw biblioteki jest 21h i jest super dzięki temu, zamiast 11 zbiorę o 14 to na drugi dzień i tak mam o 11 zbiór, zbiorę o 17 to za dwa dni wrócę do 11:00.
 

DeletedUser2262

Guest
I tak jak napisał @Koval92 powyżej - systematyczne wchodzenie sprawdziłoby się lepiej dla IG.
 

DeletedUser

Guest
W Dziale "Zajrzyj przed zgłoszeniem pomysłu":

Pomysły odrzucone/odsunięte - proszę nie zakładać nowych tematów. Nie jest to pełna lista, a jedynie tematy najczęściej powracające. Zajrzyj również do Archiwum. : )
(...) Inne opcje produkcyjne, 2h zamiast 3h, 8h zamiast 9h, suwak itp. Gdyby w grze chodziło o elastyczność wyboru produkcji, to byłby stworzony suwak i wielkość zbiorów zależna od kompletnie dowolnie ustawionego czasu. Czemu tak nie jest? Bo gry takie jak Elvenar mają mechanikę zmuszającą Gracza do logowania, bo jest produkcja, którą trzeba zebrać. Mając do wyboru za krótką produkcję, albo za długą, większość osób wybierze krótszą bo jest bardziej opłacalna i daje im możliwość ustawienia czegoś jak tylko wrócą do komputera. Im częściej Gracz zagląda do gry tym lepiej. To jest mechanika sprawdzona na wielu grach, nie tylko InnoGames ją stosuje i brak elastyczność jest tu 100% celowym działaniem. (...)

Odpowiedź na nie - primo, sama propozycja wydaje się niezgodna z powyższymi zasadami, secundo, jest dobrze tak jak jest, nie czuje konieczności zmiany czasów zbiorów.

Z tym sie zgodzę bo temat przesuwania czasów produkcji różnych budynków był kilkakrotnie zgłaszany ALE to było dosyć dawno obecne działania ekipy deweloperów pokazują że te zasady nie mają już oparcia w zespole projektowym

Koronny dowodem jest wprowadzenie ni z gruchy ni z pietruchy czaru Teleportacji, gdzie przez dwa ostatnie lata @Dragomira dzielnie broniła schowka przed inwazją budynków z planszy :), pierwszy z brzegu przykład:


"Schowek na budynki Dlaczego nie? Elvenar, jak wspomniałam wcześniej, polega między innymi na planowaniu miasta. Możliwość schowania budynków odebrała przyjemność z jej "puzzlowego" charakteru. Otwartą opcją jest jednak możliwość schowania jednego czy dwóch budynków, twórcy gry nie odrzucili całkowicie tego pomysłu. Nie ma potrzeby ponownego jego zgłaszania. "

Szkoda mi dalej komentować zachowanie Twórców (pomimo zmian personalnych), których dzieło powinno być kontynuacją

@jarq prosiłbym o wykasowanie tej listy by zrobić zaktualizowaną, albo jak macie już wytyczne od razu taką zrobić
 

blazius1

Paladyn
Podejrzewam, że czas produkcji manufaktur musi być równy czasowi zbioru. Inaczej gra by się rypła bo to sztywna zasada. Dzięki niej IG ustawiła średni pułap logowań do gry w ciągu doby.
Co innego zbiór z budynków eventowych, ale one są fakultatywne. Także ta Biblioteka nie jest najlepszym przykładem.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Biblioteka pochodzi już z nowej "stajni" twórców, więc spokojnie można ją przedstawić że da się albo nawet że to awangarda nowej fali :)

Właśnie zbiory ustawione na sztywno 12-24-48 powodują że nie można ustawić średniego/stałego pułapu logowań bo on sie cały czas przesuwa... zresztą jakoś przy budynkach z maną/ziarnami nie ma tego problemu są i 9h/12h/15h oraz ze zmiennym czasem zbioru itd jakoś to nie zaburza struktury gry
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Oddałem swój głos na "tak"... co by nie było że na "nie" ;)... osobiście bardzo rzadko już korzystam z ustawień na 24 i 48 h... żywe towary wymagają wizyt minimum co 9 h... więc wszystko idzie wspólnym rytmem... jednak dla kogoś kto zagląda raz dziennie o tej samej godzinie... może to nieć znaczenie ;)
Pozdrawiam.

PS. Zastanawiam się czemu jest proponowana zmiana z 48 na 43 a nie na 47 o_O
 

Elelkal

Rozbójnik
Z tym sie zgodzę bo temat przesuwania czasów produkcji różnych budynków był kilkakrotnie zgłaszany ALE to było dosyć dawno obecne działania ekipy deweloperów pokazują że te zasady nie mają już oparcia w zespole projektowym

Koronny dowodem jest wprowadzenie ni z gruchy ni z pietruchy czaru Teleportacji, gdzie przez dwa ostatnie lata @Dragomira dzielnie broniła schowka przed inwazją budynków z planszy :), pierwszy z brzegu przykład:




Szkoda mi dalej komentować zachowanie Twórców (pomimo zmian personalnych), których dzieło powinno być kontynuacją

@jarq prosiłbym o wykasowanie tej listy by zrobić zaktualizowaną, albo jak macie już wytyczne od razu taką zrobić
To nie ma znaczenia, pomysł ze wszelką zmianą czasu nie ma szans na realizację, można prosić, zgłaszać ale to i tak nic nie da. W wielu grach jest zwykle jakiś na sztywno ustalony czas i jeszcze nie spotkałem się z sytuacją aby zostało to zmienione. Zresztą czemu 23h, od razu lepiej ten pasek z wyborem godzin z zakresu 1-48h.
Co do schowka, to fakt, nie ma go i nie będzie. Nie wiem jak w innych tematach ale ten akurat dotyczył możliwości chowania całego miasta w celu łatwiejszej przebudowy i dlatego został odrzucony( i dobrze bo nie wiem czy to byłaby jeszcze gra strategiczna). Za to dostaliśmy możliwość schowania pojedynczego budynku i jest to limitowane "zaklęciem", którego nie można kupić, co więcej IG pokazuje, że zawsze może je odebrać albo ograniczyć. Także nie ma możliwości ciągłego chowania miasta co rozdział a jedynie kluczowych obiektów.
 

DeletedUser

Guest
@Elelkal
Po pierwsze to był tylko przykład powodu odrzucenia, jest kilka innych propozycji
Po drugie tam nie ma słowa na temat chowania całego miasta tylko budynków w celu łatwiejszej reorganizacji miasta (niekoniecznie wszystkich kilku by zluzować miejsce), to właśnie robi teleportacja
Po trzecie w teleportacji która jest dostępna w ilościach hurtowych, gdzie trudno tak nie pisać jak mam jej juz ponad 30 sztuk, pomimo wykorzystywania i pomimo robienia iglic max tylko do drugiego poziomu pozwala już na schowanie całego miasta średniej wielkości

Czyli dokładnie to o co była prośba nie piszemy tu o chowaniu 1-2 budynków tylko aktualnie już dziesiątków...
Ponadto taka renowacja była wprowadzana z wielką pompą (aczkolwiek na złe jej to wyszło) natomiast teleportacja pojawiła sieot tak, bez żadnych zapowiedzi.

To pokazuje że podstawowe zasady są zmienianie, możliwe że i pozostałe nie są takie "żelazne" jak dawniej

Tutaj to trochę oftop ale pokazuje że lista zasad do działu propozycje wymaga gruntownego odświeżenia
----------------------------------------------------------------

Co do zamiany czasu to też nie problem mamy precedensy związane z budynkami ewentowymi gdzie czas zbioru był regulowany. Starczy przypomnieć zbiory na becie i na aktywnym serwerze bodajże syreny miały roszady z 24 na 48. Kolejny przykład to wspomniana biblioteka

Z tym suwakiem to kiepski pomysł, całkowicie płynna regulacja zmieni to w zwykła konsolówkę :) ale redukcja na ludzki czas by człowiek mógł regularnie sie logować już ma sens. Nie to że ma dla mnie znaczenie bo i tak używam aktualnie niemal tylko 3h produkcji

Coś mi się kołacze że był też przykład przychylenia sie iG do woli graczy ze skróceniem czasu, ale tu muszę poszperać
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Jednocześnie sam pkt5 kłóci się z zastosowaniem anonimowej ankiety w tym dziale. Ponieważ w momencie jego zastosowania gracz przestaje być anonimowy :)
@jarq czy mógłbyś w tej kwestii się odnieść?, bo takie pytanie do Ciebie już padło w podobnym wątku ale odpowiedzi na nie już nie dostaliśmy.
Hmm... Oczywiście że należy napisać dlaczego pomysł się nie podoba, ale jeżeli ktoś już napisał coś podobnego to nie znaczy że mam to powtarzać po prostu daję odpowiednia odpowiedź w ankiecie.
 

Elelkal

Rozbójnik
Autor z pewnością miał na myśli schowek dostępny cały czas i to w nieograniczonych ilościach, teleportację najpierw trzeba zdobyć. A wiadomo, kto będzie miał jej więcej, "aktywny" czy "niedzielny" gracz. Schowek byłby dla każdego. Ale mniejsza o to.
Z tymi budynkami eventowymi to inna sprawa bo tam nie mamy możliwości wpływu na czas, liczony jest od zbiorów. Np. Jeśli zbiorę produkcję o 22 a kolejna jest za 23h to mogę zebrać ponownie dopiero o 21 następnego dnia, jeśli nie wejdę na czas, to zbiory będą będą się przesuwać, w przypadku normalnych budynków mogę ustawić krótszą lub długą produkcję w zależności od tego, kiedy będę miał możliwość wejścia na grę.
 

blazius1

Paladyn
Co do znaczenia sztywnych przedziałów produkcji w podstawowych manufakturach, czy też w warsztatach, to pewnej odpowiedzi udzieliłby tylko ten, który tę zasadę wymyślił i wprowadził.
A ponieważ go już dawno nie ma, i jego następców też dawno nie ma, i następnych następców też nie i nie ma nawet pierwszych pajaców, bo mamy teraz falę drugich pajaców (z desantu z FOE?), to sadzę, że tego pytania już nie mamy komu zadać.

Dolary przeciwko orzechom, że pierwotnie sztywne przedziały godzinowe miały pierwszorzędne znaczenie. Np. w czasach gdy nie było turniejów i bractwa były mniejsze na pewno miały.
Jak patrzę teraz na piernikowy event, to zaczynam wątpić, czy jest jeszcze coś w tej grze, co ma podstawowe znaczenie.
 

djmags14

Rozbójnik
Przeczytałem cały temat i doszedłem do wniosku, że wydłużenie czasu o 1, 2 godziny jest lepsze niż jego skrócenie. Każdy przyzwyczaił się do tego, że jest łatwo, więc ma być jeszcze łatwiej. Tak żeby wszystko mieć pod kontrolą i logować się o wyznaczonych godzinach.

W rzeczywistości osoby, które logują się raz na dzień w pewnym momencie (i to dość szybko) tracą całe 24 godziny. Natomiast osoby, które prawie cały czas są zalogowane tracą zdecydowanie mniej. Np. ja mam do ogarnięcia przeszło 100 studni (no teraz trochę mniej, bo aż 100 następnych nowych po wygaszeniu tych pierwszych nie miałem) i ze spokojem utrzymałem 11/12 zbiorów, więc "traciłem" co najwyżej 12 godzin na 6 dni.

Gra jest tak prosta, że aż staje się nieprzyjemna. Za diaksy ze studni kupiłem oczywiście ekspedycje (zostało jeszcze tylko 9 wolnych premium), postanowiłem sobie, że nie wybuduję kolejnego budynku towarowego (mam wszystkich tylko 8: 5 standardowych i 3 żywe) i ze spokojem w grudniu zrobię 15 rozdział. I to przy 430 zaliczonych prowincjach z mapy (kilka ekspedycji z mapy nadal jest wolne). A i tak jakbym usunął studnie (bo są czasowe) i miał utrzymać 170% kultury to mam połowę miasta wolnego. Co to za gra? Dla dzieci do lat 8? Poważnie zastanawiam się nad usunięciem standardowych budynków towarowych, tak żeby mieć tylko 3 żywe, bo strumień zasobów z budynków eventowych jest na tyle duży że na wszystko co chcę starcza.

W ankiecie nie głosowałem, bo nie ma mojej opcji. Ale jestem na "nie", bo zostawienie tego jak jest jest lepsze niż kolejne ułatwienie.
 

DeletedUser

Guest
@djmags14 miło że masz fajne i przyjemne granie, również szanuję że twoim celem w grze jest dojście do najwyższego rozdziału...
Tym niemniej jest całkiem sporo grono graczy którzy zupełnie o to nie dbają, ponieważ mają całkowicie inne cele w tej grze. Jednym z nich jestem też ja a jako człowiek pracujący godziny ustawniania manufaktur nie są przyjazne. Klasyczna "dniówka" ma 8,5h a gdzie dotarcie i powrót?

Co do twojego pytania ta gra ma ranking PEGI 7, czyli tak, może być używana przez nieletnich :)
 

djmags14

Rozbójnik
@djmags14 miło że masz fajne i przyjemne granie, również szanuję że twoim celem w grze jest dojście do najwyższego rozdziału...

No właśnie że nie jest fajne i przyjemne, bo gra jest za prosta :( Każde działanie, które ma na celu ją jeszcze bardziej ułatwić z mojego punktu widzenia jest niepożądane. Wielu graczy ma różne cele (i ile che mieć), ale nie o to chodzi. To tylko unaocznienie jak jest prosto. Gdzieś czytałem że ilość żywych towarów z T3 do przejścia XV jest za duża. Dlatego napisałem, że mam tylko jeden budynek i nie widzę w tym jakichkolwiek problemów. Trzeba tylko trochę pomyśleć albo ... (no właśnie) oczekiwać zmian/ułatwień.

Rozumiem, że chciałbyś produkcję z budynków towarowych wydłużyć z 9h do 10h, a tą 3 godzinną usunąć? Ale inni chodzą do pierwszej klasy podstawówki i kwitną w szkole całe 4 godziny :) Właśnie o to chodzi, żeby coś mogło się zmarnować lub przeleżało.

Co do twojego pytania ta gra ma ranking PEGI 7, czyli tak, może być używana przez nieletnich :)

No tak, ale pisałem "do" 8 lat w tym sensie że to już górna granica wieku. :cool: Ale nie chodzi o to, że nie doceniam 8-latków. Po prostu dzieje się tak, że starsze "barany" zaczynają się nudzić łatwością rozwiązań.
 

DeletedUser2262

Guest
[...] bo gra jest za prosta :( Każde działanie, które ma na celu ją jeszcze bardziej ułatwić z mojego punktu widzenia jest niepożądane.[...]
Z punktu widzenia IG jest jak najbardziej pożądane - wytłumaczę Ci dlaczego. Zakładam że większość "dinozaurów" którzy tutaj na grze zjedli już prawie wszystkie zęby, niejednokrotnie byli poirytowani tym jak długo przechodzi się przez co poniektóre rozdziały i z niecierpliwością chcieli przejść do kolejnych.
Teraz, nowi gracze zupełne świeżynki, jakby w pewnym momencie zorientowali się jaką ilość czasu (lat) trzeba poświęcić żeby dojść do ostatniego rozdziału to bardzo szybko by zrezygnowali. W związku z tym pojawiły się takie elementy jak przyspieszacze, zyski portalowe, studnie itp. rozwiązania.
IG zwyczajnie musi ściągać nowych graczy, żeby gra dalej funkcjonowała i przynosiła profity w skali rosnącej. Tak to wygląda z mojej perspektywy.
 

blazius1

Paladyn
Tak to wygląda z rozsądnej perspektywy.
Gra wydłuża się niemożebnie o kolejne rozdziały, z których najnowszy jest rekordowo długi. I najtrudniejszy.

Chcesz grę utrudnioną to dotrwaj do 15 rozdziału. Ale po drodze ci ułatwimy żebyś miał szanse dotrwać.
 

djmags14

Rozbójnik
Chcesz grę utrudnioną to dotrwaj do 15 rozdziału.

I to jest właśnie to. Co w tym XV rozdziale jest tak trudne? Teoretycznie wystarczy postawić tylko 7 budynków rasowych - tak łatwo jeszcze chyba nie było. Ilość PW - kilka przyzwoitych poziomów dobrego cudu świata. Potrzebny towar? Zazwyczaj większość ma profity do produkcji rasowej na więcej niż jeden rozdział.

A jak poziomem trudności ma być sam fakt dotrwania do XV rozdziału to też nie jest jakaś większa finezja, bo większość "dinozaurów" oczekiwała na start nowych ras. Natomiast nowy gracz za niczym nie musi czekać.

I jeszcze jedno. Nowy gracz po kilku dniach klikania chyba zauważy drzewko rozwoju i ilość potrzebnych PW. A może już ma dostępny jakiś cud i zorientuje się, że może być on rozbudowany do 30 poziomu. Chyba jest w stanie policzyć, że to zabawa na lata. Jak najnowsi gracze mają być najwyższym dobrem (bo dochodzi nowy kesz) to równie dobrze można pomyśleć o nowym serwerze, bo nowy gracz i tak ma świadomość, że po zobaczeniu rankingu rozwoju/bractw/turnieju będzie konkurował z "dinozaurami", którzy aby się nie przemęczyć muszą mieć jeszcze łatwiej. Tylko na dłuższą metę da to satysfakcję? Chyba taką samą jak ciągłe klikanie setek bitw w turnieju tydzień w tydzień.
 

blazius1

Paladyn
Nie zauważyłeś drzewka z kosztami nauk w XV epoce?

Tam jest sama finezja.
Trzy gatunki kosztów odkrywania nauk z osady. Osada w rekordowych rozmiarach.
Nie oblecisz wszystkiego samymi zyskami portalu. Niektórzy dostawiają drugie manu Tier3, bo z jednym słabiutko.
Magiczne Produkcje idą w Tier3.
Na siedmiu budynkach to nie wiem na jakich siedmiu, bo nie porobisz na żadnych siedmiu nauki Skarbca Mądrości. To jest nauka przed połową epoki raptem. A w końcu co najmniej jeden taki Skarbiec musisz mieć, bo Zyski mogą tematu nie załatwić.
Jest na końcu do odkrycia nowy fajny cudak zwiększający magazyn portalowy. On byłby przydatny już przed tą epoką a zapowiada jeszcze trudniejszą szesnastą.

I prędzej niż później czegoś ci zabraknie, wyjąwszy tier 3, których braknie ci od razu. Nawet może to być mana.
To pierwsza epoka w której się zatrzymałem tylko po to, żeby podnieść dwa konkretne cudy, które pomogą przechodzić dalej.
 
Ostatnia edycja:

djmags14

Rozbójnik
Nie zauważyłeś drzewka z kosztami nauk w XV epoce?

Chodzi o ilość potrzebnych PW i ilość technologii? Pomnóż proszę jedno z drugim i porównaj z ilością zasobów na kilka przyzwoitych cudów. Wydaje się tego dużo, ale wcale tak nie jest.

Osada w rekordowych rozmiarach.
(...) Na siedmiu budynkach to nie wiem na jakich siedmiu, bo nie porobisz na żadnych siedmiu nauki Skarbca Mądrości.

Tak jak pisałem - starcza tylko 7 budynków:
Sala Obrad - 4 poziom
Akademia x2 - 2 lub nawet 1 poziom
Atelier, Uprawy, Fabryka x1 na 1 poziomie (bo więcej nie ma)
Sala Mądrości - 4 poziom
Poziomy napisałem ze względu na zaliczanie listy zadań. Całość zajmuje raptem 222 pola

Nie oblecisz wszystkiego samymi zyskami portalu.

To jest racja do momentu odkrycia 3 techów: Skarbca Mądrości, Posągu, Koszar, ale zasoby na to można pozyskać z tanich i na pierwszym poziomie budynków, które muszą tylko być powiązane z akademią (a akademia może być gdzie dusza zapragnie - tylko że nie będzie nic produkowała). Potem wystarczą same zyski portalu, ja mam ich na 3 takie rozdziały, więc na jeden chyba to nie problem.

I prędzej niż później czegoś ci zabraknie, wyjąwszy tier 3, których braknie ci od razu. Nawet może to być mana.

Mam jeden budynek pod produkcję żywych T3, do końca zostało mi kilka techów i zawsze leża żywe towary na przynajmniej 2 kolejne techy. Rzeczywiście brakuje mi tylko PW, ale powiedzmy że średnio generuję 70 sztuk/dzień, więc kolejnego techa robię max co 2 dni. To czasem dłużej zajmowały wcześniejsze rozdziały. Mana na co? Ratusz 750 + 850 k, jeden tech na końcu za 1,5 kk, trochę do rezydencji. Nawet do reszty techów kosmetyka, bo rozbudowanej akademii za 500 k many nie trzeba odkrywać. Nawet nie mam żadnego budynku do produkcji many, ani cudu z nią związanego - wszystko załatwiają budynki z eventów. A czasem 3 poziom (ewentualnie drugi) Iglicy trochę many pochłania.

Przepraszam, że tak się doczepiłem, ale właśnie takie mity jak to że coś jest strasznie trudne (bo tylko na takie wygląda) powodują, że gracze chcą mieć łatwiej i ... łatwiej, szybciej, łatwiej, itd. :)
 
Do góry