• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zasoby, narzędzia, młoteczki...

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser449
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser449

Guest
Koń jaki jest, każdy widzi. Ale o ile z koniem trudno cokolwiek zrobić, to z narzędziami można - a nawet trzeba.
Mam przepiękne zadanie "Posiadaj 2 Warsztaty na minimum 20 poziomie". Zadanie nie do odrzucenia. Co to dla mnie oznacza? Rozbudowę dwóch warsztatów na 20 poziom tylko po to, by je... zburzyć.
Dlaczego? Każdy doświadczony gracz wie. Zasoby nie zdobywa się dzięki produkcji warsztatów. Zdobywa się je dzięki zadaniom - a zwłaszcza zadaniu "Nasze podatki", które od epoki krasnoludów jest niezmienne i brzmi:
"Zdobądź 200 000 Monet"; "Wyprodukuj 2 razy Zaawansowane narzędzia".

Zakładając że na same warsztaty (nie wliczając dróg) mogę przeznaczyć np. 216 pól, mogę:
a) postawić 54 warsztaty 2 poziomu.
b) postawić 12 warsztatów 21 poziomu.
Zakładając że mam dowolną ilość złota do wydania, mogę:
a) Wykonać zadanie "Nasze podatki" 27 razy, co oznacza 351 000 narzędzi.
b) Wykonać zadanie "Nasze podatki" 6 razy, co oznacza 78 000 narzędzi.
Ponadto mam produkcję warsztatów, która wynosi:
a) 5508
b) ~40800 (ile dokładnie produkuje warsztat 21 poziomu w produkcji 3-godzinnej? Jak poznam wartość, poprawię).
Sumując wyniki:
a) 356 508 narzędzi
b) 118 800 narzędzi.

Oczywiście, to tylko przykład. W pierwszym przypadku trzeba mieć co najmniej 5,4 kk, a w drugim 1,2kk monet - w obu wariantach podzielonych na ładne partie 200k złota. Tak więc opłacalność manufaktury mniejszego poziomu jest ściśle uzależniona od przyrostu złota. Ale on nie jest problemem.

Ile wynosi dzienny przyrost złota? Licząc rezydencje + osoby do motywowania, szacuję że mogę wyciągnąć powyżej 8kk złota dziennie, co oznacza że z zadania "Nasze podatki" mogę wyciągnąć 520k narzędzi, a nawet więcej.
To więcej niż potrzebuję na co dzień, tak więc złoto konieczne na zadanie "Nasze podatki" nie jest problemem. Problemem jest zajmowane miejsce, które w przypadku warsztatów 21 jest przeogromne.
Oczywiście, jestem świadom innych czynników. Premia do kultury, akademia magii, ilość potrzebnych dróg w obu przypadkach... ale NIC, ale to NIC nie jest w stanie zniwelować tak ogromnej różnicy.
To samo, ale z innej perspektywy. Nie trzeba czytać :)
Aby zdobyć 520k narzędzi z zadania "Nasze podatki", czyli wykonując je 40 razy, potrzebuję:
- 20 warsztatów logując 4 razy dziennie
- 40 warsztatów logując 2 razy dziennie (np. rano i wieczorem).


Co zajmuje (nie uwzględniając dróg):
a) 80 lub 160 pól
b) 360 lub 720 pól
Przy czym dodatkowy zysk narzędzi z samych warsztatów wynosi:
a) 2040 lub 4080 młotków
b) 68 000 lub 136 000 młotków.

Suma wynosi:
a) 522 040 przy 80 polach (4 logowania dziennie) lub 524 080 przy 160 polach (2 logowania dziennie).
b) 588 000 przy 360 polach (4 logowania dziennie) lub 656 000 przy 720 polach (2 logowania dziennie)

Co oznacza produkcję warsztatów+zadania na jedno pole:
a) 6525,5 lub 3275,5
b) 1633,(3) lub 911,(1)


Ale co należy robić? Trzeba działać w dwóch wątkach jednocześnie. Należy obniżyć przydatność zadania "nasze podatki", ale jednocześnie podnosząc produkcję warsztatów - zwłaszcza dla 17+ poziomów w ten sposób, by wszystko się równoważyło. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje - proszę śmiało je zamieszczać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
Gdzieś już było napisane, że produkcja młotków w warsztatach jest w miarę postępów w grze coraz bardziej niewystarczająca. Ciekawe co by się działo, gdyby Twórcy nagle usunęli zadanie "Nasze podatki" :eek: :confused:
Osobiście wolałbym aby warsztaty zapewniały mi odpowiednią ilość młotków, przeklikiwanie zadania w kółko jest nudne i irytujące, a mam tylko 10 warsztatów (czyli 5 'przeklikań). Wówczas 'nasze podatki' można by usunąć.
 
Do góry