• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zasoby z Ratusza

Tajniakos

Paladyn
Biorąc pod uwagę ilości zasobów, które są w chwili obecnej potrzebne aby sprostać wymaganiom iglicy oraz innych elementów gry do, których potrzebne są spore ilości zasobów, proponuję aby dodano do motywacji Ratusza jakąś ich ilość . W momencie jak chcemy aby motywowano nam Ratusz otrzymujemy pewną ilość monet, które są magazynowane w tym budynku dlatego logicznym było by aby dodano do motywacji zasoby, które też są w nim przechowywane. W tym przypadku przychylam się w znacznej mierze do graczy z początkowego etapu gry, którzy mają problemy z ich pozyskiwaniem i każda dodatkowa ilość była by przez nich mile widziana :)
 

mayder

Tancerz ostrzy
Bardzo dobry pomysł. W obecnej sytuacji jeśli nie ma się warsztatów z rozdziału 15 lub magicznych z rzuconym na nie czarem to potrafią one dosłownie znikać. Co do powtarzalnych zadań to mogą sobie je w buty wsadzić. Jedyne osoby które je robią są w początkowych rozdziałach gdzie nie ma ich na tyle dużo że ich przeklikiwanie nie jest męczące. Już kiedy pisałem że najlepszym rozwiązaniem byłoby to z przygód, wtedy zadania by się same robiły i wspomagały tych którzy nie mają alternatywnych metod pozyskiwania zasobów.

Edit.
Teraz zauważyłem że nawet jest temat o powtarzalnych zadaniach i żeby wprowadzić system z przygód :)
 

Tajniakos

Paladyn
Dodano ich ilość- czyli zwiększenie procentu z pojemności ratusza za odwzajemnienie pomocy sąsiedzkiej?
@Ethel @BettyTheCat dobrze zinterpretowała mój zamysł :)

Osóby, które są przeciwne i oddały swój głos na Nie bez podania swojej motywacji najwyraźniej nie wyczuły w tej opcji ironii... Po co dać innym... :) ważne, że ja mam... Jak widać są też tacy co widzą tylko swój czubek nosa ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
zagłosowałem na tak chociaż ja od bardzo długiego czasu nie cierpiałem na brak młotków a wręcz odwrotnie - muszę przepalać u handlarza bo ciągle mi się wysypują. No ale nie gram sam i wiem, że jest mnóstwo graczy gdzie ma problem z młotkami. No a ponadto - każde dodanie dodatkowej nagrody za motywkę spowoduje większy ruch i u sąsiadów i w bractwach.
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Zagłosowałem na nie... motywuje... jak zaczynałem grę nie było wielu udogodnień jakie są obecnie... jeśli brakowało mi młotków dostawiałem dodatkowy warsztat... dziś są czary uzupełniające, cuda dorzucające młotków, zestawy, inne budynki... fakt że komuś może brakować... może również oznaczać że źle rozplanował swoje miasto i ilość warsztatów w stosunku do innych budynków... podawanie wszystkiego na gotowca i dalsze ułatwianie gry jest bez celowe... Cała zabawa polega właśnie na tym by na ograniczonym polu osiągnąć maksymalny wynik i wydajność miasta... skoro komuś czegoś brakuje - oznacza że coś ma nie tak w miasteczku. Pozdrawiam M78.
 

Tajniakos

Paladyn
@Miroslaw78 szanuję to, że jako jedyny potrafiłeś umotywować swój wybór :) Jednakże nie możesz porównywać swojego magazynu z zasobami np do gracza, który dopiero zaczyna grę. Jak wiesz w początkowej jej fazie turnieje robi się głównie negocjacjami do których potrzebne są młotki. Niski poziom gracza może zabierać mu radość z gry w początkowej jej fazie związany z deficytem zasobów i w tym przypadku nie zgadzam się z Twoim tokiem myślenia, który oznacza: nie masz młotków... masz źle zbalansowane miasto. Teza nie do końca trafna w początkowej fazie gry. Nie wyobrażam sobie aby gracz w początkowej fazie dał radę robić turniej i np iglicę na negocjacjach. Akademia owszem daje jakieś możliwości w ich pozyskiwaniu ale wiemy oboje, że to kropla w morzu potrzeb a i w początkowej fazie gry akademia ma wydolność z lekka znikomą. Jeżeli byś napisał, że gracz w XV rozdziale któremu brakuje młotków to ma źle zbalansowane miasto to bym w 100% się z Tobą zgodził. Miej na uwadze, że młodsi gracze mają w dużo mniejszym stopniu dostęp do zasobów niż gracze w dalszych rozdziałach. Z pewnością otrzymane zasoby z Ratusza podczas motywacji nie zaspokoiły by całkowicie ich potrzeb ale na pewno ułatwiły by im pozyskanie dobroci z iglicy w której nie biorą udziału bo wojsko za słabe a młotków nie mają. To, że ja mam i, że Ty masz nie oznacza, że mają inni i nie zawsze nie mają ze swojej winy. Piszesz o podawaniu gotowców? Kto jak nie my weterani całymi garściami korzystamy właśnie z nich? Pomyśl też o innych, mniej zaopatrzonych w zasoby...
 

Miroslaw78

Zwiadowca
@tajniakos punkt widzenia od punktu siedzenia... podane przez Ciebie argumenty nie trafiają do mnie... nigdzie nie jest napisane że iglica, turnieje, eventy są dla wszystkich po równo do wykorzystania... są bractwa które robią co tydzień pełną iglice na złotą odznakę, są takie które co tydzień mają 10 skrzynek... Osobiście także prowadzę bractwo, jestem po XV rozdziale... nie oznacza to jednak że narzucam innym do wykonania kosmiczne wymagania..
Na tym polega idea bractwa by się wspierać i równoważyć potrzeby do możliwości... Jeśli komuś brakuje zasobów na wszystko co zakłada bractwo... niech robi tylko część wymagań... zamiast 3 bossów w iglicy 1, zamiast 10 skrzyń bractwo może zrobić 7-8... i także czerpać "radość z gry" ;) .
Niewielu graczom udaje się zapewnić surowce na wszystko... czasami trzeba wybierać... albo Iglica albo turniej , inna opcja - przez tydzień nie robić nic by się zregenerować... Istnieje jakaś tam rywalizacja między graczami, bractwami itp... wszyscy mają tak samo pod górkę... ;)
 

Tajniakos

Paladyn
@Miroslaw78 w którym miejscu napisałem o wymaganiach arcy w bractwie względem młodszych graczy? Nie dodawaj tu proszę innej ideologii o której nawet nie wspomniałem w żadnym ze swoich postów. Piszesz o szeroko pojętej radości z gry? Pozbawiając kogokolwiek dodatkowego zastrzyku zasobów może tą radość im zabieramy? Ja nie uważam, że mam pod górkę ale młodsi gracze w tym akurat przypadku już tak.
 

Miroslaw78

Zwiadowca
@tajniakos każdy ma prawo do swojego zdania... oczekiwałeś uzasadnienia... tak wygląda moje... choć może faktycznie wyżej mnie "poniosło" ;) . Wszyscy zaczynaliśmy od zera... także nie uważam ułatwiania gry komukolwiek za właściwe... i tak jest dużo prościej jak kiedyś... tyle ;). I to nic osobistego... ;)
 

Tajniakos

Paladyn
@Miroslaw78 szanuję Twoje odmienne zdanie i uważam naszą rozmowę jako wymianę swoich spostrzeżeń :) Osobiście myślę, że balans gry na takim dodatku by nie ucierpiał w żadnym stopniu. Faktycznie wszyscy kiedyś zaczynaliśmy od zera z tym, że ja pamiętam jak mi na początku gry brakowało młotków i każda ich ilość była mile widziana. Zważ jednak na fakt, że więcej jest nowych aspektów gry do których potrzeba ich całkiem sporo. W eventach jak widzisz też tych młotków nie ma tyle co wcześniej. Są gracze co by chcieli też w iglicy uzbierać troszkę przyśpieszaczy, które de fakto można zdobyć tylko tam i w akademii...z eventów zniknęły...My je mieliśmy ;) Dlatego uważam,że my nie byliśmy w gorszej sytuacji a wręcz przeciwnie.
 

BettyTheCat

Zwiadowca
Jestem w VI epoce, robię turniej na minimum 1600 pkt (walczę, póki się tylko da), iglicę staram się zrobić jak najwyżej, niestety negocjacjami, bo nie wyrobiłabym z ilością wojska. Póki nie robiłam iglicy, też przerabiałam młotki u hurtownika. Odkąd ją odwiedzam, no cóż... Jest bieda.
Nie mam miejsca, żeby postawić kolejne warsztaty, bo musiałabym poświęcić manufaktury (których i tak mam minimum, w porównaniu z innymi graczami :D). Skoro warsztat, to i rezydkę by się zdało. Tylko nie ma gdzie o_O więc w ruch idą zaklęcia i Strumienie Zasobów. Dlatego nie ukrywam, że młotki z Ratusza by mnie trochę podratowały.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Niech zgadnę, masz warsztaty z XV rozdziału? :p
5 magicznych + inne budynki. No ale nie każdy tak ma więc zagłosowałem na tak


@tajniakos każdy ma prawo do swojego zdania... oczekiwałeś uzasadnienia... tak wygląda moje... choć może faktycznie wyżej mnie "poniosło" ;) . Wszyscy zaczynaliśmy od zera... także nie uważam ułatwiania gry komukolwiek za właściwe... i tak jest dużo prościej jak kiedyś... tyle ;). I to nic osobistego... ;)
przez miesiące długie mogliśmy łupić studnie i tysiące diaxów. Nowy gracz już z tego nie skorzysta - szybko ekspansji nie kupi, a więc i miejsca na ekstra zwykłe warsztaty brak (a my mogliśmy ze studni magiczne kupować bez promki i podnosić za 300 diaxów ot tak o bez czekania na 1 schemat co tydzień bo diaxy się sypały i nas było stać - a przynajmniej tego było stać co poświecił trochę czasu na te poprzednie eventy).

Więc nie zgadzam się do końca z tym - że teraz jest prościej niż kiedyś. Ten wspomniany przez Ciebie punkt siedzenia...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PWwro

Wędrowiec
Ja jestem na nie.
Dlaczego? Gra już jest łatwa, więc nie ułatwiajmy jest jeszcze bardziej - bez wyzwań nie ma zabawy.
Oczywiście można doprowadzić ją do stanu, że przejście rasy będzie zajmowała tydzień, a każdy w 2 dni zrobi turniej na 3000 pkt i Iglicę, ale po co?

PS. Osobiście wycofałbym portalówki, albo zrobiłbym z nich duży rarytas, a nie towar powszedni.
 

Tajniakos

Paladyn
Ja jestem na nie.
Dlaczego? Gra już jest łatwa, więc nie ułatwiajmy jest jeszcze bardziej - bez wyzwań nie ma zabawy.
Oczywiście można doprowadzić ją do stanu, że przejście rasy będzie zajmowała tydzień, a każdy w 2 dni zrobi turniej na 3000 pkt i Iglicę, ale po co?

PS. Osobiście wycofałbym portalówki, albo zrobiłbym z nich duży rarytas, a nie towar powszedni.

@PWwro dla kogo jest łatwa dla tego jest łatwa. Nie rozumiem Twojego wywodu na temat portalówek bo mijasz się z prawdą ;) Już na upartego są rozdziały, które przy dobrych wiatrach można za ich pomocą przejść w tydzień czy dwa ale Twoje argumenty nijak się mają do zgłoszonego pomysłu.
Nie każdy jest w XV rozdziale i ma nadmiar zasobów a ilość posiadanych portalówek akurat w tym przypadku wyznacznikiem ich posiadania nie jest.
Nie sztuką jest zrobić turniej i iglicę w dwa dni jak to napisałeś. Wielu graczy nie może sobie na to pozwolić bo nie pozwala im na to stan ich magazynów. Naprawdę tak Was boli, że gracze w potrzebie dostaną 10k czy 20k młotków za zmotywowanie im ratusza? To pozwoli im na przejście rozdziału w tydzień? Co to za argumenty? łatwo głosuje się na NIE będąc w XV rozdziale? Dziwne bo ja też w nim jestem... zasobów mi nie brakuje z tym, że ja widzę coś oprócz czubka własnego nosa. Chcecie pozbawić graczy tej garstki zasobów tylko dlatego, bo niby Wam też było ciężko? Nie uważacie, że to egoistyczny argument?
 
Do góry