• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zasoby

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3814
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3814

Guest
Witam jestem nowy w Elvenar. Szukalem na roznych stronach, ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie. Ile posiadac budynkow Towarowych. Mianowicie w Technologii mam bonus do produkcji drewna i ile takowych budynkow posiadac w miescie? Aby bylo optymalnie. A i jak z czasem postawie lepsze towary w moim wypadku zwoje to czy usunac w tym momencie produkcje drewna? dziekuje za pomoc ; )
 

DeletedUser2262

Guest
Witam jestem nowy w Elvenar. Szukalem na roznych stronach, ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie. Ile posiadac budynkow Towarowych. Mianowicie w Technologii mam bonus do produkcji drewna i ile takowych budynkow posiadac w miescie? Aby bylo optymalnie. A i jak z czasem postawie lepsze towary w moim wypadku zwoje to czy usunac w tym momencie produkcje drewna? dziekuje za pomoc ; )
Hej,

Na początku musisz postawić wszystkie manufaktury tj: marmur, stal i drewno. po pewnym czasie zostawiasz tylko manufaktury które dają Ci bonus (jak go rozwiniesz poprzez zdobywanie reliktów) - w tym przypadku drewna. Aby pozyskać pozostałe materiały (stal i marmur) handlujesz z innymi graczami.

PS Wg mojego doświadczenia i najlepszej wiedzy optymalna ilość manufaktur bonusowych to 5 sztuk (u ciebie drewna), potem 5 sztuk (u ciebie zwoje), i następne 5 sztuk z bonusowej manufaktury T3.

Pozdrawiam =)
 

DeletedUser174

Guest
Hej,

Na początku musisz postawić wszystkie manufaktury tj: marmur, stal i drewno. po pewnym czasie zostawiasz tylko manufaktury które dają Ci bonus (jak go rozwiniesz poprzez zdobywanie reliktów) - w tym przypadku drewna.
bzdura
nie musisz stawiać wszystkich fabryk, spokojnie

a ilość fabryk zależy od Twojego stylu grania. Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Mój optymalny skład to 8-5-5, ale jak widzisz kolega wyżej ma inny i to nie znaczy ze jest zły czy lepszy. Każdy musi sam odnaleźć swój optymalny poziom i nikt Ci w tym nie pomoże

Jak go znaleźć? Jak Ci czegoś brakuje to znak ze musisz mieć więcej i już. Tu ameryku nie ma

wszystkie fabryki czasami trzeba postawić sporadycznie pod zadania eventowe lub przygody
 

DeletedUser2262

Guest
bzdura
nie musisz stawiać wszystkich fabryk, spokojnie
OK, koleżanka ma racje, nie musisz (w sumie w ogóle nie trzeba można kupić towary za monety lub młotki =), a tak na poważnie to przydatne na początku są wszystkie bo nie ma się do żadnej manufaktury bonusu i jeżeli nie ma się odkrytych prowincji wkoło swojego miasta to transakcje u kupca są z prowizją i są nieopłacalne =) Dlatego też zasugerowałem budowę na samym początku wszystkich manufaktur towarów T1 z opcją rozbudowy do max 3 poziomu a potem pozbycie się tych niebonusowych.
 
Ile posiadac budynkow Towarowych. Mianowicie w Technologii mam bonus do produkcji drewna i ile takowych budynkow posiadac w miescie? Aby bylo optymalnie. A i jak z czasem postawie lepsze towary w moim wypadku zwoje to czy usunac w tym momencie produkcje drewna? dziekuje za pomoc ; )
Obejrzalem sobie Twoja osade. Nie bede probowal udzielac Ci ogolnych rad co do dalszego
przebiegu gry w pozniejszych epokach i docelowej ilosci manufaktur, bo najpierw musisz wypracowac
swoj styl gry, wtedy sam do tego dojdziesz, ile czego potrzebujesz. Na "tu i teraz" proponuje:

1. Jak najszybciej zdobyc dodatkowa przestrzen, podbijajac prowincje na mapie swiata.
Kazdy dostaje na poczatku calkiem spora liczbe oddzialow wojska na start, wykorzystaj je.
Wystarczy ich do zdobycia kilku ekspansji. Zanim to zrobisz, poszukaj informacji na temat
walki wojskiem, tzn. ktore Twoje oddzialy maja najwieksze szanse pokonac jednostki
przeciwnika, z ktorymi przyjdzie Ci sie zmierzyc w danej walce.

2. Zdobyte ekspansje poswiec na dostawienie kilku rezydencji i warsztatow.

3. Grasz rasa Elfow, wiec manufaktury drewna maja u Ciebie na razie wielkosc 2x1.
Postaw ich na razie 12-15 (po zdobyciu 2-3 ekspansji), a pozniej rozwijaj je do 6 poziomu
(na tyle, na ile starczy Ci populacji). Nie szkodzi, ze niektore z nich wyburzysz, kiedy
pozniej zmienia rozmiar na 2x2. Nie stawiaj manufaktur marmuru czy stali, czlonkowie
Twojego bractwa zaopatrza Cie w pozostale surowce.

4. Wszystkie punkty wiedzy inwestuj w drzewko technologii.

5. Staraj sie jak najszybciej zdobyc jak najwiecej reliktow drewna, ktore znaczaco
zwieksza Twoja produkcje. Zwiad prowincji drewna na mapie swiata rob w pierwszej
kolejosci, tak samo podbijaj je w pierwszej kolejnosci. Za troche ponad tydzien
rozpocznie sie turniej drewna - to swietna okazja, by zdobyc kilkadziesiat reliktow,
ktore zwieksza Twoja produkcje drewna. Zwiad trwa u Ciebie jeszcze bardzo krotko,
wiec kilka prowincji drewna powinienes do tego czasu podbic.

To tyle co do propozycji rozwoju na nastepne 2 tygodnie ;)
Jeszcze cos, jestes w bractwie, w ktorym jest sporo zaawansowanych graczy.
Nie wstydz sie zapytac ich o rade czy nawet poprosic o pomoc, w wielu bractwach
to wrecz standard, ze poczatkujacy otrzymuja darmowe surowce na rozwoj.
Dla nich to "drobne", dla Ciebie moze to oznaczac oszczednosc czasu liczona w dniach,
a nawet w tygodniach :) Nie ma co sie krepowac, bo dla bractwa wspieranie
poczatkujacych graczy to wrecz inwestycja - im predzej taki gracz sie rozwinie, tym
predzej sam bedzie mogl cos dorzucici do wspolnej puli, np. w handlu czy w turniejach.
Odnosnie przemyslen dotyczacych pozniejszego zastapienia manufaktur drewna
manufakturami zwojow: nawet o tym nie mysl :) Kazdy szanujacy sie gracz stara sie
miec zrownowazony balans produkcji surowcow z poszczegolnych grup, by w obrebie
danej grupy surowcow byc samowystarczalnym. Nie twierdze, ze handel miedzygrupowy
jest czyms nieuczciwym, ale na pewno jest pojsciem na latwizne. A przeciez nie o to
w tej grze chodzi ;)
 

DeletedUser174

Guest
@Mighty Garoth
kolego przestań proszę udzielać rad wartych funta kłaków
Badanie powiększenia produkcji jest jednym z pierwszych. Relikty już na starcie dają znać o swoim istnieniu. Na pierwszych zbiorach już widać róznicę. Zapotrzebowanie na surowce na początkowym etapie jest minimalne. Do wymiany towarów może tez wystawić oferty, więc prowizja nie jest tematem zaporowym. Do tego jest bractwo... Wybacz, ale Twoja retoryka by stawiać wszystkie fabryki jest od d strony.
Możesz sobie grać jak chcesz... ale nowych graczy w kanał nie wpuszczaj swoją niewiedzą.
 

DeletedUser2262

Guest
@Mighty Garoth
kolego przestań proszę udzielać rad wartych funta kłaków
Badanie powiększenia produkcji jest jednym z pierwszych. Relikty już na starcie dają znać o swoim istnieniu. Na pierwszych zbiorach już widać róznicę. Zapotrzebowanie na surowce na początkowym etapie jest minimalne. Do wymiany towarów może tez wystawić oferty, więc prowizja nie jest tematem zaporowym. Do tego jest bractwo... Wybacz, ale Twoja retoryka by stawiać wszystkie fabryki jest od d strony.
Możesz sobie grać jak chcesz... ale nowych graczy w kanał nie wpuszczaj swoją niewiedzą.
Nie trzeba się tak unosić, co do wiedzy lub niewiedzy trudno Ci się wypowiedzieć to po pierwsze, po drugie nie każdy na starcie jest w bractwie, a po trzecie jak jest gdzieś gracz na początku usytuowany gdzieś na mapie nie ma ofek i są sami początkujący lub też nie daj Bóg są "martwe" miasta, lub ofek nikt nie ściąga to jest uziemiony na jakiś czas bo ma tylko jeden towar z grupy T1. Tyle w temacie.
 

Hassano

Łucznik
Nie trzeba się tak unosić, co do wiedzy lub niewiedzy trudno Ci się wypowiedzieć to po pierwsze, po drugie nie każdy na starcie jest w bractwie, a po trzecie jak jest gdzieś gracz na początku usytuowany gdzieś na mapie nie ma ofek i są sami początkujący lub też nie daj Bóg są "martwe" miasta, lub ofek nikt nie ściąga to jest uziemiony na jakiś czas bo ma tylko jeden towar z grupy T1. Tyle w temacie.

Czytać sie tego nieda.. jak chcesz komuś obrzydzić gre to mu to wprost powiedz.. @kikimora pisze najkonkretniej jak sie da, tylko bonusowe mańki, bractwo znajdzie w 5 minut ( to że ty byś chciał od razu najlepiej takie z top 10 to tylko marzenia ) idziesz praktycznie do pierwszego lepszego byle było max osób i w miare grających i reszte towarów masz na zawołanie. Co do handlu to że ty masz 10 prowincji odkrytych i masz mały wybór to nie znaczy że gracz oddalony od ciebie powiedzmy 10 kręgów może go już widzieć i zdejmie mu te ofki..
A jak już tak wyjeżdżasz ze swoją wiedzą że nie wiemy jaką masz, to po tym co napisałeś w 2 postach stwierdzamy że niemasz żadnej albo minimalną..
 

DeletedUser2262

Guest
Każdy z nas ma inne doświadczenia.
Bez dwóch znań hassano i kikimora macie go zdecydowanie więcej niż ja, co można śmiało stwierdzić chociażby po statystykach.
Jedna rzecz niestety jest przykra, że tak doświadczeni gracze reprezentują tak niski poziom kultury wypowiedzi na forum. Tyle w temacie.
 

blazius1

Paladyn
Chciałeś dobrze, ale po co od razu rysujesz nowemu czarny scenariusz, że będzie na skraju mapy, nie będzie w bractwie itp?
Nie lepiej założyć że będzie bez problemu w bractwie i że w środku mapy??
 

DeletedUser2262

Guest
Chciałeś dobrze, ale po co od razu rysujesz nowemu czarny scenariusz, że będzie na skraju mapy, nie będzie w bractwie itp?
Nie lepiej założyć że będzie bez problemu w bractwie i że w środku mapy??
Nie byłem w posiadaniu takiej wiedzy, sam jak zaczynałem przez długi czas nie mogłem znaleźć bractwa, i ja niestety musiałem sobie jakoś radzić..... :/
 

DeletedUser3033

Guest
hmm jak zaczynasz i z tego co piszesz jesteś pomiędzy 1-3 etapem gry w badaniach
każdy ma inne doświadczenia z gry więc możesz sam wybrać
1 - zapomnij o walkach wojem nic nie buduj koszary pewnie masz bo jest zadanko i tyle ci wystarczy na bardzo długi czas
2- buduj po jednej manu z każdego rodzaju rozbuduj na max
3- w miarę postępów w grze dodawaj bonusowe manu
4- jak już uznasz że nie bonusowe manu są ci zbędne usuń
5- między czasie szukaj bractwa bez znaczenia jakie byle nie z końca listy ;)( pisz do arcy tych bractw aktywność jest istotnym czynnikiem wyboru więc przemyśl jak grasz i takie bractwo wybierz a jak już wybierzesz to już cały czas pod górkę :))
6- bractwo zawsze możesz zmienić
7- nie wiem w jaki sposób chcesz grać wojem,surką czy tym i tym więc to przemyśl polecam surką na początek testując walkę wojem
8- obserwuj gre co pomoże ci w dobraniu co rozwijać na jakim etapie czy w co bardziej się opłaca inwestować
9 - nie śpiesz się to wolna i nudnawa gra więc fajerwerków nie będzie ;)(tylko nie piszcie dlaczego grasz :D)
10 - surka na początku to to na czym ja się skupiłem (bonusowa) bo wojo to tak 9 etap gry kiedy zaczniesz się zastanawiać czy nie zacząć inwestować w wojo
11- relikty wiem że z tym kiepsko na początku ale turniej możesz się bawić bo jak dobrze pamiętam to nawet za monety szło coś zdobyć wiem kilka reliktów to niewiele ale skup się na bonusowych reliktach i tylko na nich puzniej odkryjesz dlaczego
to chyba na tyle by coś tam pograć surka bonusowa takie proporcje 3 T1/2 T2/1 T3 puzniej to możesz zmienić wmiarę postępów w grze lub zapotrzebowania
PS : powodzenia w grze i uzbrój się w anielskie pokłady cierpliwości :);)
a i to co wydaje ci się oczywiste w grze może takie nie być a nawet wręcz przeciwnie :D
 
@Mighty Garoth mial dobre checi i chyba troche za bardzo kolezanki i koledzy
go skrytykowali, bo chcial pomoc. Mozna popelnic blad, ale to jest do wybaczenia, jesli
dotyczy jednej czy 2 kwestii i jesli latwo go skorygowac. Ale to, co Ty tu wypisujesz,
@Shadows Dragon... po prostu szczeka mi opadla, nie obraz sie.

Zacznijmy od tego, ze zanim zacznie sie udzielac komus rad, wypadaloby
sie zorientowac w sytuacji pytajacego. Kolega jest w 1 epoce, jest juz w bractwie,
gra elfami itp. itd. Konkretnych rad mozna udzielac dopiero po zebraniu tej
garsci informacji.

1 - zapomnij o walkach wojem
Wlasnie w epokach 1-2 jeszcze spokojnie mozna powalczyc wojem nawet na mapie,
choc jest slabiutkie. Na szczescie przeciwnik jest jeszcze slabszy. Na start dostaje
sie calkiem sporo oddzialow i nie ma zadnego sensu czekac z podbojami na mapie
na wyprodukowanie odpowiedniej ilosci surowcow. Nie wprowadzaj poczatkujacego
w blad samemu wybiegajac mysla juz do ras goscinnych. Bardzo prosze.
2- buduj po jednej manu z każdego rodzaju rozbuduj na max
Juz kilka osob powyzej odpowiednio to skomentowalo, oszczedze Ci wlasnego
komentarza.
4- jak już uznasz że nie bonusowe manu są ci zbędne usuń
Niebonusowe zawsze sa zbedne (pomijajac zywe towary w koncowych epokach)
i takie bractwo wybierz a jak już wybierzesz to już cały czas pod górkę :))
lepiej by bylo wybrac takie, by bylo z gorki ;)
Zreszta pytajacy jest juz w bractwie.
10 - surka na początku ... bo wojo to tak 9 etap gry kiedy zaczniesz się zastanawiać czy nie zacząć inwestować w wojo
Boze, Ty widzisz i nie grzmisz... :mad:
skup się na bonusowych reliktach i tylko na nich puzniej odkryjesz dlaczego
Bo zwiekszaja produkcje, tak ciezko to napisac ? Koniecznie trzeba to jeszcze
dodatkowo zagmatwac, piszac zagadkami ?
by coś tam pograć surka bonusowa takie proporcje 3 T1/2 T2/1 T3 puzniej to możesz zmienić wmiarę postępów w grze lub zapotrzebowania
Kolega ma obecnie manu wielkosci 2x1. Czy na serio doradzasz mu 3 sztuki i zeby dopiero
w dalszym przebiegu gry zdecydowal, czy to wystarczy ?
PS : powodzenia w grze i uzbrój się w anielskie pokłady cierpliwości :);)
Ja naprawde staram sie unikac wszelkich osobistych wycieczek, ale nie zdzierzylem.
Przynajmniej moje poklady anielskiej cierpliwosci sie wyczerpaly w trakcie
czytania tego postu. Twoje rady kazdego poczatkujacego gracza spowolnilyby w
rozwoju, zamiast mu pomoc.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
ooo widze że nie tylko mnie ruszyło...

SZANOWNI NOWI GRACZE
BUDUJCIE TYLKO BONUSOWE FABRYKI
i nie słuchajcie pospolitych podpowiadaczy, którym tylko coś sie wydaje...
jak będziecie mieć poukładane miasto szybciej znajdziecie jakieś rozsądne bractwo. A z syfem w mieście nikt Was nie przyjmie. Ot cała filozofia >nie mogę znaleźć bractwa<

rady @Shadows Dragon trzeba przesiać przez grube sito, ale tym zajął sie już chris :) Potem trzeba je przesiać przez sito doświadczenia... tylko przypomnę, że młodziak go nie ma...

szanowni szeptacze z dobrymi radami nie piszcie skrótami. To co dla Was jest oczywiste (np relikty czy zaklęcia czy cokolwiek) dla młodego gracza jest czarną magią. Piszecie rady z własnego doświadczenia. super, że chcecie pomóc, ale pomóc też trzeba umieć. I w pomocy chodzi o to by ktoś inny nie popełniał już Waszych błędów. Nie umiesz, nie wiesz nie pisz. Ktoś nowy wskoczy na forum, przeczyta i pomyśli że ma plan... a ma bardzo gówniany plan, którym tylko sobie dołoży drogi by z pieluch wyjść/ Ja miałem/am pod górkę to ktos inny też musi miec? naprawdę uważacie że o to w pomocy biega? Bo ja mam bardzo odmienne zdanie na ten temat
 

DeletedUser3033

Guest
oki ja nie pisze że się z wani nie zgadzam lecz mam co najmniej odmienne doświadczenia z tą grą niż wy
co też nie z mienia faktu że moje rady się nie przydadzą komuś w grze
kris pisze że całkowicie nie budować manu nie bonusowe z tym się nie zgodzę i to z własnego doświadczenia
moje pierwsze bractwo nie było rewelacyjne surka to tylko ta co sam wyprodukowałem
handel ?
o czym tu pisać jak czasami są braki towaru nawet w najlepszych bractwach
kris przeczytaj jeszcze raz wyraznie napisałem surką testują walki wojem by miał porównanie i sam wybrał moje rady są ogólnikowe by sam wybrał co do ilości manu to podałem proporcje a nie ilość na początku niema wszystkich manu więc ich nie buduje
co do walki wojem tak sam walczyłem na początku wojem nawet na turniejach lecz mając koszary i zbrojownie z czego żadno nie wpływa na staty woja tylko na liczbę produkcji tego woja wojo stawało się mniej opłacalne a wręcz zbędne nie powiem że jest całkowicie zbędne ale cuda jak klasztor bastion czy kuznia to on może pomarzyć a jeszcze na 20lv
możliwości pod zamiary a i tak dodałem by to przemyślał bo nie sprawdzałem co już ma
dzięki ale mam wrażenie że wy mu pomóc nie chcecie i coś mu chcecie sprzedać ta gra aż tak kolorowa nie jest żeby nawet tęczowe okulary założyć o_O
PS ja wiem że ktoś może nie rozumieć co pisze ale bez przesady też łatwiej coś komuś pokazać niż napisać czy opisać by nie przeoczyć jakiegoś szczegółu
 

DeletedUser2017

Guest
@Shadows Dragon Wiem że chcesz pomóc koledze jednak twoje rady nie obraź się do tarcia chrzanu się nadają jak to czytam to sam nie wierzę czy na pewno gramy w tej samej grze. Zauważ że kolega jest w 1 rozdziale jak to już wyżej napisano itp. itd.
 

DeletedUser3033

Guest
hmm jesteście nie rzeczowi z czym się nie zgadzacie ?
a to co piszecie to jakiś atak pod moim adresem ?
każdy ma własne doświadczenia z grą i to co kto myśli tego nie zmieni o_O
nie istotne kończę bo to jakieś niedorzeczne się robi
nowemu graczowi życzę powodzenia w grze obyś miał lepsze doświadczenia z tą grą niż ja jak widzisz bractwo to nie wszystko ;)
 

Hassano

Łucznik
hmm jesteście nie rzeczowi z czym się nie zgadzacie ?
Ja Ci napisze z czym:
1 - manu tylko bonus
2 - wojsko tylko na prowincje
3 - bractwo ( i tu Cie oświece jaki Ty miałeś problem, mianowicie jak napisałem wyżej idzie do bractwa max osób i jak w dzień czy dwa na czacie nikt sie nawet nie odezwie a ofki nie schodzą to odchodzisz jak najszybciej i szukasz innego )
4 - na początku turnieje to ja akurat radze odpuścić bo zaraz wybije sobie całe wojo i do tego wyczyści magazyn z tego co ma ( a niema nic ) i stanie w rozwoju miasta
 

DeletedUser3033

Guest
hassano
tak tylko bonusowe co zresztą napisałem ale po jednej nie bonusowej bo przez ten czas jak będzie szukał bractwa mu się przyda
bo ja dobrze pamiętam jak mi to na początku pomogło
tak nie bonusowe to strata miejsca co też napisałem jak uzna że są zbędne niech usunie
hmm wojsko na prowincje odrobinę nie rozumiem co masz na myśli fakt na początku gry coś można zdziałać wojem kilka prowincji nawet turniej coś poklikać ale to szybko się zmieni
kolejna rzecz bractwo co ci po bractwie 25 osób jak aktywnych jest dwie osoby ?
a tu tak kilka bractw mam za sobą więc nikt mi nie napisze że nie wiem o czym pisze
hmm z turniejem tak na początku jest beznadziejnie lecz to się zmienia w miarę postępu w grze
jak napisałem jak chce próbować to niech się skupi na bonusowych zważywszy na relikty i co one dają czyli bonus do surki
czy se odpuścić turnieje'' nie''' właśnie na starcie ma najwięcej możliwości i tak do krasnali puzniej jest coraz ciężej
ja nie pisałem by w turnieju robił 3k co turniej bo to na jego miejscu niema sensu ale co trzeci turniej w bonusowe ale też bez szaleństwa w miarę możliwości
 
Do góry