• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zasoby

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3814
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser174

Guest
@Shadows Dragon później!!!!!!! jak coś ci podkreśla czerwonym szlaczkiem jak w szkole na sprawdzianie to znaczy że coś jest nie halo... warto jest pisać po polskiemu, a jak nie umisz to warto jest milczeć by się nie kompromitować

2.
niech każdy sobie gra jak chce.
Jak wiem tylko jedno też z własnego doświadczenia: szybciej przyjmę do bractwa osobę bez niebonusowych fabryk niż z syfem w wiosce.. niezależnie czy to na chwilę czy na stałe... ma śmietnik to jest pełna dyskwalifikacja na starcie. Jak jest się młodziutka sirotką to nikt takiego gracza nie chce przyjąć do bractwa. A jak sirotka ma szambo to tym bardziej. A skoro sam piszesz ze miałeś problem ze znalezieniem bractwa to chyba nie tylko ja tak mam... tylko kto jest temu winien? Bo moim zdaniem gdybyś miał ładną wioskę + obiecujące wyniku w turnieju to nawet bractwa z topki same by do Ciebie zapukały i to w bardzo szybkim tempie. Nie rób z siebie sieroty i nie skazuj innych graczy na los nieudacznika "dobrymi" radami

nom
mam nadzieje że coś z tego zrozumiesz, bo nom nie bedę sobie strzępić klawiatury. I czytać tego nom bełkotu z domyślaniem się co autor nom miał na myśli też mi sie nie chce. Znaki interpunkcyjne tez do czegoś służą w języku polskim. I nom takich puźnych kwiatków też nom wolałabym nie widzieć
 

DeletedUser2264

Guest
@Shadows Dragon później!!!!!!! jak coś ci podkreśla czerwonym szlaczkiem jak w szkole na sprawdzianie to znaczy że coś jest nie halo... warto jest pisać po polskiemu, a jak nie umisz to warto jest milczeć by się nie kompromitować

2.
niech każdy sobie gra jak chce.
Jak wiem tylko jedno też z własnego doświadczenia: szybciej przyjmę do bractwa osobę bez niebonusowych fabryk niż z syfem w wiosce.. niezależnie czy to na chwilę czy na stałe... ma śmietnik to jest pełna dyskwalifikacja na starcie. Jak jest się młodziutka sirotką to nikt takiego gracza nie chce przyjąć do bractwa. A jak sirotka ma szambo to tym bardziej. A skoro sam piszesz ze miałeś problem ze znalezieniem bractwa to chyba nie tylko ja tak mam... tylko kto jest temu winien? Bo moim zdaniem gdybyś miał ładną wioskę + obiecujące wyniku w turnieju to nawet bractwa z topki same by do Ciebie zapukały i to w bardzo szybkim tempie. Nie rób z siebie sieroty i nie skazuj innych graczy na los nieudacznika "dobrymi" radami

nom
mam nadzieje że coś z tego zrozumiesz, bo nom nie bedę sobie strzępić klawiatury. I czytać tego nom bełkotu z domyślaniem się co autor nom miał na myśli też mi sie nie chce. Znaki interpunkcyjne tez do czegoś służą w języku polskim. I nom takich puźnych kwiatków też nom wolałabym nie widzieć
Niemerytorycznie, wiem, ale Nom :D
 

DeletedUser3033

Guest
kiki na początku gry nie każdy jest mistrzem i już wie co ma robić
druga sprawa to właśnie na początku jest najgorzej z surką i bo ja dobrze pamiętam jak mi brakowało zwłaszcza tej nie bonusowej i tylko dlatego miałem nie bonusowe bo nie było jak kupić i od kogo zważywszy jak jest z sąsiadami aktywnymi
jak pisałem to szybko bo nawiedzam sąsiadów i mam w nosie błędy
a na temat bractw to niema znaczenia jakie se wybierze czy do jakiego uda mu się przyjąć jak nie będzie miał z kim grać bo wie ważne gdzie ale z kim ;)
 

Bija

Zwiadowca
To jak już wiesz, że nie jesteś mistrzem to nie udzielaj błędnych rad...po to właśnie jest forum żeby się dowiedzieć jak dobrze rozpocząć grę - widocznie tego nie zrobiłeś na początku i dlatego się tak męczyłeś, ale dlaczego inni mają iść Twoją ścieżką? Posłuchaj mądrzejszych a na pewno będzie Ci się grało łatwiej i przyjemniej.

PS> Na prawdę bardzo ciężko się czyta Twoje wypowiedzi, nie tylko ze względu na brak merytorycznej treści, ale ze względu na brak znaków interpunkcyjnych. Widzę że nie masz problemu z gramatyką, bo nie robisz błędów ortograficznych więc wierzę że potrafisz pisać poprawnie. Szanujmy się nawzajem.
 

DeletedUser3033

Guest
Szanujmy się nawzajem.
też tak uważam ale przynajmniej odrobinę kultury by nikogo nie obrażać ;)
i nie powiedziałem że się męczyłem gram rok może niewiele ale jak ktoś gra już 3 lata to nie pamięta jak zaczynał
a jedyny problem to miałem ze znalezieniem odpowiedniego bractwa dla mnie o_O
PS : nie znoszę ludzi co się uważają za lepszych od innych :p
a i tu taka przestroga dla nowego gracza uważaj na regulaminy bractw bo już nie napisze ale niektóre bractwa pasożytują na słabszych graczach (bractwo powinno pomagać )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ale przynajmniej odrobinę kultury by nikogo nie obrażać ;)
Z tym sie akurat zgadzam, ale wiesz, "obrazanie" kogos to kwestia interpretacji.
Nie widzialem tu wyzwisk (to by bylo wlasnie obrazanie), tylko jednoznaczna ocene Twojej
radosnej "tworczosci". Niektore rzeczy trzeba po prostu nazywac po imieniu.
nie znoszę ludzi co się uważają za lepszych od innych :p
No teraz to pojechales... A ja nie lubie ludzi, ktorzy szufladkuja innych.
Nie moge mowic za innych, ale ja sam nie uwazam sie za lepszego od Ciebie.
Nie uwazam sie tez za madrzejszego. W ogole nie oceniam Cie jako czlowieka
w kategoriach lepszy/gorszy, bo Cie po prostu nie znam, Natomiast mam
pelne prawo oceniac to, co tu wypisujesz pod wzgledem merytorycznym.
Jesli w realu ratujesz bezdomne kotki, przeprowadzasz staruszki przes pasy i
oddajesz polowe pensji na cele charytatywne, to chwala Ci za to i masz moj
szacunek jako czlowiek, ale jesli wypisujesz tu kompletne bzdury i mieszasz
poczatkujacym graczom w glowach, to napisanie tego nie oznacza braku
kultury, to po prostu stwierdzenie faktu.
nikt mi nie napisze że nie wiem o czym pisze
Nie wiesz, o czym piszesz.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3033

Guest
tak widzę że każdy interpretuje to co czyta po swojemu ;)
tylko nie widzę postu co rzeczowo pisze z czym się nie zgadza odnośnie tematu o_O
lecz ocena czy wypowiedz była merytoryczna i gdzie zrobiłem błąd lub po prostu z szybkości nie ten klawisz mi się wbił ;)
nic co autentycznie ma coś wspólnego z tematem
cytowanie innych fragmentem wypowiedzi i stwierdzaniem że się myli lub jak piszesz nie wiem o czym pisze lecz bez żadnych argumentów nawiązujących do tematu
tak sposób w jaki pisze jest celowy ja nikogo nie szufladkuje jest takie powiedzenie
" uderz w stół a nożyce się odezwą " o_O
to dyskusja każdy ma własne zdanie przeczytaj wypowiedzi wyżej i wskaż która wypowiedz odnosi się do tematu ?
ja widzę same interpersonalne szkalowanie nic więcej o_O
 

DeletedUser

Guest
@leonekxxx
Po prosu zastosuj się do rad chrisa , kikimory , hassano (oprócz odpuszczania turniejów - zawsze warto je robić, może na początku nie na wysoki wynik, ale nawet samym wojskiem da się trochę punktów uciułać - nagrody są przydatne - kilka run z turnieju przyspieszy ci odblokowanie i postawienie antycznych cudów) - są dobre, przemyślane, zgodne ze wszystkimi poradnikami, jakie czytałem i doświadczeniami zarówno moimi jak i większości graczy (także tymi negatywnymi - każdy popełniał jakieś błędy, chodzi o to, żeby ich nie powielać).

Może jeszcze priorytety:
1) przede wszystkim znajdź aktywne, porządne bractwo - nic ci tak nie pomoże na początku jak wsparcie innych graczy. Nie musi być to bynajmniej bractwo turniejowe - ważne żeby było żywe.
Jeżeli obecne nie spełnia tych warunków - np. gra tylko 10 osób - zmień jak najszybciej.
2) nie ignoruj żadnego aspektu tej gry - zarówno produkcja towarów, jak i wojsko są ważne i w sumie niezbędne (jedynie co można rozważyć to stawianie dodatkowych budynków produkujących wojsko takich, jak: tereny i później obóz - tutaj zdania dot. opłacalności są podzielone i to rzeczywiście zależy od stylu gry)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hassano

Łucznik
2) nie ignoruj żadnego aspektu tej gry - zarówno produkcja, jak i wojsko są ważne i w sumie niezbędne (jedynie co można rozważyć to stawianie dodatkowych budynków produkujących wojsko takich, jak: tereny i później obóz - tutaj zdania dot. opłacalności są podzielone i to rzeczywiście zależy od stylu gry)

Raczej bym odradzał tereny i obóz bo zwyczajnie na początku brakuje na wszystko miejsca i każda kratka sie liczy a wojsko robi sie i tak w jednej kolejce z koszarami więc niema z tego jakiś wielkich korzyści, w walce zamiany wojska niż to podstawowe nie robi aż takiej różnicy więc jak dla mnie szkoda miejsca :)
 

DeletedUser3033

Guest
tak jeszcze mu napiszcie niech nie omija żadnego powiększenia oddziałów od samego początku gry na pewno mu to pomorze
gra elfami grając na samych koszarach najlepsze wojo to golemy i trenty cuda do tych jednostek zmieniające staty se wybuduje od 9 etapu badań
tak ty masz racje wszystko zależy od stylu gry dlatego moje podpowiedzi były bardziej ogólnikowe
wojo tylko może się przydać w turniejach ale mistrzem na starcie nie będzie i będzie popełniał błędy
tak co wybierze jego decyzja czy woli się pomęczyć czy pójść łatwiejszą drogą
a to że napisałem niech wojem nie walczy to tylko po to by nie skupiał się na woju tylko na surce jak wybierze taki sposób gry
koszary - 1lv -25lv zwiększają liczbę jednostek szkoleniowych
zbrojownie -//-//-
iglica -//-//-//-
nic co wpływa na jakość woja tylko na ilość więc wojo jest tak samo silne jak by tego nie miał wcale
kończę dyskusje bo przecież się mylę i gramy w jakieś inne gry ;)
 

DeletedUser

Guest
1 - zapomnij o walkach wojem nic nie buduj koszary pewnie masz bo jest zadanko i tyle ci wystarczy na bardzo długi czas
....
10 - surka na początku to to na czym ja się skupiłem (bonusowa) bo wojo to tak 9 etap gry kiedy zaczniesz się zastanawiać czy nie zacząć inwestować w wojo
@Shadows Dragon
Zgodnie z twoim "ogólnikowymi" radami do leśnych elfów (rozdział 9) trzeba trzymać koszary na pierwszym poziomie i nie budować zbrojowni.
Nawet nie wiem , jak to skomentować.
 

DeletedUser3033

Guest
zerknij do mnie mam na 3lv koszary jedna zbrojownia na 20lv i jestem na 9 etapie badań
a napisałem tak jak już przemyśli sposób gry co też napisałem :confused:
tak naprawdę nie wiem co pisze i ja też nie wiem jak skomentować te wypowiedzi mam o_O
 

DeletedUser2017

Guest
Moi drodzy Panie i panowie dajcie już spokój czy nie widzicie że chłopak się męczy.
@Lisha czy można zamknąć ten temat ponieważ więcej nic nowego dyskusja ta nie wniesie.
 

DeletedUser3033

Guest
na jakiej podstawie wnioskujesz że się męczę ?
fakt nie wszystko idzie tak jak se zaplanowałem
fakt kiepsko mi idą turnieje bo do tej pory grałem surką ale to też było w planie
powodzenia w grze każdy myśli że wie lepiej bo gra 3lata ;)
 

rispetto

Wędrowiec
tak jeszcze mu napiszcie niech nie omija żadnego powiększenia oddziałów od samego początku gry na pewno mu to pomorze
Aktywowanie KAŻDEGO badania na powiększenie oddziału, które nie jest w bieżących zadaniach lub jest zakończone ślepą ścieżką badań jest zupełnie bez sensu. Warto je wypełnił PW (bo prędzej, czy później każdy się zapcha) i zebrać surkę do aktywacji, ale na tym koniec! Zysk w walce jest żaden, a takie gotowe do aktywowania badania można wykorzystać np w zadaniach eventowych.
 

DeletedUser2264

Guest
U mnie w sierpniu stukną 4 lata, ale ciągle okazuje się, że jednak czegoś nie wiem, dlatego nie doradzam nikomu na forum, zwłaszcza w kwestiach strategii gry i optymalizacji.
Na pewno chciałeś dobrze, ale mamy tu świetnych, sprawdzonych wyjadaczy, kopalnię wiedzy.​
Polecam bardziej czytać niż dawać rady :)) Życzliwie :)



na jakiej podstawie wnioskujesz że się męczę ?
fakt nie wszystko idzie tak jak se zaplanowałem
fakt kiepsko mi idą turnieje bo do tej pory grałem surką ale to też było w planie
powodzenia w grze każdy myśli że wie lepiej bo gra 3lata ;)
 

DeletedUser3033

Guest
nie twierdzę że wiem wszystko ale napisałem z własnego doświadczenia wiem co bym poprawił a co nie na własnych błędach
rispetto tak i nie bo czy jest sens wydawać PW na powiększenie oddziału co z kolei zwiększa liczbę przeciwnika i podnosi koszt turnieju
czy lepiej je wydać w jakiś cud a jak nie będzie miał co robić z PW to coś z tym zrobi ;)
ale czy to mu jest niezbędne na początku gry ?
 

Hassano

Łucznik
Aktywowanie KAŻDEGO badania na powiększenie oddziału, które nie jest w bieżących zadaniach lub jest zakończone ślepą ścieżką badań jest zupełnie bez sensu. Warto je wypełnił PW (bo prędzej, czy później każdy się zapcha) i zebrać surkę do aktywacji, ale na tym koniec! Zysk w walce jest żaden, a takie gotowe do aktywowania badania można wykorzystać np w zadaniach eventowych.

Po pierwsze STANOWCZO ODRADZAM badanie tych powiększeń których nie trzeba bo one TYLKO SZKODZĄ NAM a nie pomagają.
Po drugie z ciekawości aż sprawdziłem i do pomijanych powiększeń i tak potrzeba surowców produkowanych w budynkach rasowych więc nie wiem jak chcesz przy okazji turnieju ( bo o to Ci pewnie chodzi ) zrobić takie powiększenie jak jesteś już na kolejnych etapach?? Mam specjalnie postawić na szybko wcześniejszą rase? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

A Ty Shadow polubiłeś jej post bo co?? Bo pierwsza osoba która jakoś Cie broni?? Szkoda tylko że kolejna która mocno mija sie z prawdą.. Ehh ręce opadają, współczuje osobie która zadała tu pytanie na początku i musi to czytać :D
 

DeletedUser3033

Guest
już ci odpowiadam bo widzisz ja też na to zwróciłem uwagę i na każdej rasie wyprodukowałem dwa razy więcej niż trzeba do tych powiększeń by nie budować wszystkiego po dwa razy
 
Do góry