• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zbrojownie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser878
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser878

Guest
Ilu szkolicie trentów, Tancerzy ostrzy, łuczników, trentów, golemów i magów?(czarodziej), przy ludziach są pewnie inne nazwy, ale nie znam. I ile macie zbrojowni?
Bo się zastanawiam, ja na razie mam 3 zbrojownie, które dają mi rozmiar szkolonej grupy 73 - szkole po 73 tancerzy, luczników. A golemów 12, Trentów 6. Koszary zaś mam rozwinięte na 11 poziom - i wydaje mi się, że najpierw bardziej opłaca się rozbudowywać koszary? W końcu szybsze szkolenie - więcej armii przez to. Możecie też napisać, na ile macie koszary i ile szkolicie ile wojska. ;)
 

DeletedUser449

Guest
Winyandor, 67k punktów - 6 zbrojowni na 19 poziomie (grupa szkoleniowa 300 sztuk) przy 288 liczebności oddziału. Koszary 19 poziom
Felyndral, 17k punktów - 3 zbrojownie na 10-12 poziomie (grupa szkoleniowa 89 sztuk) przy 108 liczebności oddziału. Koszary 15 poziom.

Teoretycznie zbrojowni powinno być tyle, by koszary produkowały jednostki bez chwili przerw. Na początkowych i średnich etapach gry to mrzonka; jednostki pierwszego stopnia produkują się szybko, a na zbrojownie trudno wykroić miejsce.
Z czasem jest łatwiej; przy koszarach 17 poziomu wystarczą 4 zbrojownie. Dopiero wróżkowe koszary (przyśpieszają tempo produkcji o ~25% względem 17 poziomu) zachęciły mnie do dobudowy kolejnych dwóch sztuk. 300 tancerzy w jednej grupie szkoleniowej wygląda ładnie :)

Rozwinięte koszary to priorytet, ale trzeba pamiętać że nie mogą one stać cały czas puste. Orientacyjnym kryterium wydaje się liczebność oddziału; grupa szkoleniowa nie powinna od niej znacząco odstawać.
Na Felyndral gram leniwie - bez bractwa, rzadko klikając sąsiadów (cóż, nie upominają się, to chyba im nie zależy :p) i prawie nie walcząc w prowincjach, ale to nie wymówka wobec braku szkolenia. Niedawno podniosłem koszary na 15 poziom i widać duże przyśpieszenie szkolenia wojsk. Samych wojsk coraz więcej - jak na młode konto (70 podbitych prowincji) wcale niemało.
fVZDVtH.png
 
Status
Zamknięty.
Do góry