• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone zestaw z iglicy a bonusy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

czy zmiana bonusów biblioteki jest potrzebna?

  • jest dobrze, nie trzeba nic zmieniać

    Głosy: 5 6,8%
  • nie, jest jeszcze za mało zwojów

    Głosy: 2 2,7%
  • tak, biblioteka powinna dawać jedwab i kryształ dla odmiany

    Głosy: 12 16,4%
  • wszystkie towary z zestawu (w tym nawet te ze zwoju) powinny być uzależnione od naszych bonusów

    Głosy: 53 72,6%
  • inne... (opis w komentarzu)

    Głosy: 1 1,4%

  • W sumie głosujących
    73

Tajniakos

Paladyn
Zastanawiające w tym wszystkim jest stanowisko IG, Co stoi na przeszkodzie aby zmienić surowce w bibliotece na te niebonusowe?. Inne budynki kulturowe posiadające surowce właśnie tak działały i działają a z biblioteką jest problem? Nie ukrywajmy, że dali z tym ciała i odbiło się to najbardziej na producentach zwoi, którzy muszą tworzyć ewolucje cyrkowe aby wymienić swój towar. Wymyślają teraz jak koń pod górkę inne rozwiązania a wystarczyła by zmiana surowca w Bibliotece. Po co mam zdobywać znowu inne budynki skoro mam w magazynie 13 bibliotek? Czyżby iglica stała się mniej grywalna, że chcą sięgnąć po takie rozwiązanie?
 

DeletedUser174

Guest
iglica ruszyła 26 sierpnia ubiegłego roku
szmat czasu...

ten wątek powstał 6 marca. Czyli przyjmijmy umownie pół roku później.

Mija kolejne pół roku z hakiem, a my ostatnio dostaliśmy tylko to:
Przejdźmy teraz najpierw do pytania, które bardzo Was martwi: problem ze zwojami!(nie raz poruszany na naszym forum) Ponownie zapytano, czy programiści są świadomi problemu i czy, a jeśli tak, to co chcieliby z nim zrobić. Tak, są świadomi problemu i obecnie zbierają pomysły i opracowują bardziej szczegółowe plany. Jedną z możliwości(o której już pisałem na forum) byłoby na przykład dołożenie nowego zestawu budynków lub druga to zmiana biblioteki kamienia księżycowego(raczej mało prawdopodobne).

to jest bardzo smutne :( Przez rok z okładem nie widać nawet cienia zmian. Naprawdę smutne.
 

xEasyRiderx

Rycerz
@kikimora rozumiem twoją frustrację (dla pocieszenia nie tylko twoją) jednak jak już @jarq napisał: "Ponownie zapytano, czy programiści są świadomi problemu i czy, a jeśli tak, to co chcieliby z nim zrobić. Tak, są świadomi problemu i obecnie zbierają pomysły i opracowują bardziej szczegółowe plany."
Jak wiemy (nie czepiając się @jarq ponieważ jest on tylko pośrednikiem) zbieranie pomysłów oraz opracowanie nowego planu przez IG może potrwać ;)
Miejmy jednak nadzieję że już niedługo doczekamy się finału, sytuacja ze zwojami to istna katastrofa o czym można poczytać w tym temacie jak i zaobserwować u kupca w ofertach kupić sprzedać :)
 

Ethel

Rozbójnik
jako gracz obdarzony przez ig bonusem w kauczuku, zwojach i bizmucie stwierdzam, że jest to bardzo frustrujące... na szczęście jako gracz rozwinięty nie ma to dla mnie aż takiego znaczenia poza momentami gdy decyduję się na przejście rasy.... sprzedawanie bizmutu było koszmarem.... chyba najbardziej frustrujące jest to, że nie ma żadnej możliwości zmiany swojego położenia poza żebraniem po osobach z bractwa co nie jest przyjemne- mimo tego, że moje bractwo jest bardzo pomocne :) dlatego mnie opcja związana z tym, że miałabym zestaw w którym mogłabym sobie wybrać co produkuje jest najbardziej optymalny- bo daje mi jakąś możliwość wyjścia z sytuacji... w mojej wiosce nie mam już ani jednej manufaktury zwojów i ani jednej manufaktury pyłu.... manufaktury stali trzymam dla eventów oraz pb- ale też po pb pewnie wylecą- za to postawię więcej zbrojowni- bardziej się przydadzą ;)
 

DeletedUser174

Guest
mija kolejny miesiąc. Mój stan zwojów powiększył się o ~10kk. Stan mojego bonusowego jedwabiu wynosi 45k. Przecież to jest chore! A jeszcze bardziej od braków surowcowych drażni brak zainteresowania tematem ze strony ig...

ale o powiązaniu konta z forum to juz mi 2 raz wysłali maila... Smutna jest ta klasyfikacja priorytetów
 

Aslana

Tancerz ostrzy
@kikimora poprostu w obecnej sytuacji na rynku, żadne kosmetyczne zmiany nie pomogą, tu już potrzebne są ostre cięcia ale do tego trzeba by mieć cochones :p żeby na klatę przyjąć i przyznać się do błędów.
Bo żeby coś naprawić to najpierw trzeba przyznać że coś nie działa a tu jakoś ciężko to idzie.
Oczywiście że naprawienie sytuacji ze zwojami nie będzie łatwe ale kosmetyczne tuszowanie sprawy budynkami dającymi inne surowce nic tu nie zmieni. To takie pudrowanie noska:(
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Właśnie spojrzałem na rynek - na 13 stron ofert zwykłych towarów, 8 stron to są oferty zwojów. Ponad 60% jeden towar z dziewięciu!
To jest zwyczajny brak zrozumienia ważności tematu, wynikający chyba z tego, że Ci, którzy podejmują decyzje o tym, co poprawiać, nie grają (a przynajmniej nie za bardzo) we własną grę. Sposobów na załatwienie tematu, nawet "od zaraz" jest mnóstwo, przy jednej flaszce można by wymyślić z kilkadziesiąt dobrych. Na przykład można było - przy okazji grzebania przy turniejach - ustawić negocjacje w turniejach tak, aby znacznie częściej system żądał zwojów niż innych surowców, żeby zwiększyć popyt na zwoje, skoro doprowadzili do jego nadpodaży. To mógłby być nawet system, który by sprawdzał oferty na rynku i adekwatnie częściej żądał wszystkich tych surowców, których jest przewaga ofert, ale to mogłoby być bardziej skomplikowane, natomiast wpisanie "z ręki" samych zwojów do algorytmu, który dobiera surowce w negocjacjach, powinno być proste i na dodatek łatwo odracalne, gdyby sytuacja się zmieniła. Można by w eventach, w zadaniach, gdzie trzeba zebrać surowce, dać do zebrania mniej, ale samych zwojów, żeby dać impuls do wymiany na rynku. I wiele innych rzeczy można by zrobić bez wielkiego przygotowywania, szumnych zapowiedzi i czekania, aż problem dojdzie do tak absurdalnych rozmiarów.
 
Sposobów na załatwienie tematu, nawet "od zaraz" jest mnóstwo, przy jednej flaszce można by wymyślić z kilkadziesiąt dobrych. Na przykład można było - przy okazji grzebania przy turniejach - ustawić negocjacje w turniejach tak, aby znacznie częściej system żądał zwojów niż innych surowców, żeby zwiększyć popyt na zwoje, skoro doprowadzili do jego nadpodaży.
Masz racje, ze sposobow na rozwiazanie problemu ze zwojami moze byc wiele, ale akurat ten wspomniany przez Ciebie bylby chyba najgorszy z mozliwych. Toc to wypisz wymaluj gospodarka planowa z poznej epoki Gierka (to nie moje czasy, ale chyba kazdy wie co nie co o wydajnosci gospodarczej tamtego systemu). To wrecz klasyczny przyklad interwencjonizmu panstwowego. Na papierze wszystko ladnie wygladalo, ale nie mialo zadnych szans sprawdzic sie w praktyce.

Jedynym sensownym rozwiazaniem jest stworzenie warunkow do nadpodazy rowniez innych towarow (w tym przypadku z grupu T2), a rynek sam sie wtedy ureguluje.
 

blazius1

Paladyn
Ale gdyby problem miał zostać załatwiony tylko samą stymulacją podaży innych T2, to pewnie już by na to w Hamburgu wpadli i powoli wprowadzali. To by było w miarę proste.

Nie wprowadzają wcale, więc sądzę, że mogłoby tu chodzić o operację bardziej skomplikowaną - polegającą jednocześnie na stymulacji popytu na zwoje, przy równoczesnej stymulacji podaży na jedwab i kryształy.

Nic się nie dzieje, bo nie wiedzą jak to zrobić albo nie mają odwagi. Nie mają cojones, jak ktoś zauważył.
Sytuacja ze zwojami robi się skrajnie zła, więc interwencjonizm państwowy też pewnie wchodzi w rachubę.

Z kolei im dalej tym gorzej, więc ryzyko jakiejś większej skuchy maleje. Na zasadzie że dalej będzie jedynie gorzej a czekanie nic nie da, bo nadpodaż zwojów tylko narasta.
Czyli mogliby wreszcie zabrać się za temat. A jakieś drobne zmiany związane z Bibliotekami (już?) nie wystarczą.
 
Ale gdyby problem miał zostać załatwiony tylko samą stymulacją podaży innych T2, to pewnie już by na to w Hamburgu wpadli i powoli wprowadzali
Wpadli i juz to (podobno) powoli wdrazaja. Mowie tu o planowanych zestawach majacych dawac inne surowce T2. Przy czym slowo "powoli" w odniesieniu do wprowadzania tych zmian powinno sie raczej zastapic wyrazeniem "w slimaczym tempie" :mad:
sądzę, że mogłoby tu chodzić o operację bardziej skomplikowaną - polegającą jednocześnie na stymulacji popytu na zwoje, przy równoczesnej stymulacji podaży na jedwab i kryształy.
Stymulowanie podazy (a raczej umozliwienie graczom, by to oni sami stymulowali podaz) sprawdziloby sie jak najbardziej, choc pozytywne skutki takiej operacji nie bylyby widoczne po np.2 dniach czy tygodniu. Ani pewnie po miesiacu. To by bylo dzialanie obliczone na dluzsza mete.

Ale stymylacja popytu i odgorne nim sterowanie byloby dzialaniem dokladnie takim, jak w podanym przeze mnie przykladnie z poprzedniego postu. We wspomnianym przeze mnie okresie historycznym tez na szybko latano jakies dziury na rynku odgornymi zarzadzeniami, co sprawdzalo sie tylko na bardzo krotka mete. Nikt nie myslal o skutkach ubocznych. Az to wszystko wzielo i pierdyklo ;) Kapitalizm jest do bani, ale niestety nie wymyslono jeszcze bardziej efektywnego systemu gospodarczego, ktory sprawdzilby sie w praktyce. Pomijam tu oczywiscie jakies mikroskopijne spolecznosci utopijne czy systemy sprawdzajace sie wylacznie na papierze (np. komunizm).
 

Koval92

Kapłan
Najlepiej żeby dawało wszystko po równo i nie było by problemu z nowymi zestawami. Ale nowe zestawy muszą być, żeby gracze kupowali ekspansje bo nie ma miejsca na nic.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
To wrecz klasyczny przyklad interwencjonizmu
Oczywiście, masz rację, taka metoda nie usuwa ŹRÓDŁA problemu, tylko jego SKUTKI, ale mnie chodziło w tym przykładzie o wskazanie, że można by wdrożyć choćby takie TYMCZASOWE, ale za to SZYBKIE rozwiązania, w celu kupienia czasu i w miarę szybkiego zlikwidowania "górki" zwojów, tak aby złagodzić sytuację do momentu, gdy wymyślą jakieś rozwiązania, które wyeliminują problem na trwale.
A co do interwencjonizmu, to akurat taki jego rodzaj (skupywanie towarów, szczególnie rolnych, w okresach nadpodaży) jest powszechnie stosowany w obecnych gospodarkach, było nie było: formalnie kapitalistycznych ;)
 
Do góry