• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zmiana bractwa na telefonie

Aslana

Tancerz ostrzy
Poraz kolejny spotkałam się z sytuacją gdy osoba grająca jedynie na telefonie ma problem ze zmianą bractwa. System w aplikacji mocno ogranicza wybór, do bractw nisko ustawionych w rankingu, choć jest wiele bractw rozwiniętych które chętnie przyjmą początkującego gracza. Jeśli trafi taki początkujący gracz na niemal martwe bractwo zniechęca się i odpuszcza.Teraz jest ułatwienie w postaci kopertki, można skontaktować się z wybranym bractwem, jednak uważam że ten system jest do zmiany. Pomożecie wymyślić jakieś rozsądne rozwiązanie które można by zaproponować IG jako pomysł?
 

DeletedUser2017

Guest
Rozsądnym rozwiązaniem jest też napisanie na forum np. w dziale Światy można wybrać odpowiedni i tam zamieścić swoje ogłoszenie. Forum jest dostępne również na telefonie i to w bardzo dobrej wersji sam wielokrotnie z tej wersji korzystam będąc poza zasięgiem laptopa :)
 

Sorcha

Rycerz
Rozsądnym rozwiązaniem jest też napisanie na forum np. w dziale Światy można wybrać odpowiedni i tam zamieścić swoje ogłoszenie. Forum jest dostępne również na telefonie i to w bardzo dobrej wersji sam wielokrotnie z tej wersji korzystam będąc poza zasięgiem laptopa :)
Potwierdzam ja otwieram maile i czytam watki z forum w Duck Duck Go Browser, nawet wygodniej niż w Firefoxie (oczywiście jak ustawisz nazwę użytkownika i hasło). Jak nie ustawisz automatycznego logowania na forum, to trochę czasu pewnie zajmie same logowanie
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Bierzecie pod uwagę że nie wszyscy korzystają z forum? A wszystkie bractwa powinny być na apce dostępne tak jak to jest na kompie.
 

Ethel

Rozbójnik
Zgadzam się z Aslaną- ja zaczynałam przygodę od aplikacji- potem Arcymag poinformował mnie, że warto zainteresować się wersją przeglądarkową gry ;) Dopiero od przeglądarki jest łatwa droga do forum.
 

Sorcha

Rycerz
Racja w sumie z forum, korzystają gracze z bardziej rozwiniętymi miastami, mówię o wypowiedziach. Czytać można bez rejestracji. Ja przez rok czytałem tylko dyskusje, głownie dział co będzie w evencie, zadania, które publikowała @Nusion . Później wreszcie założyłem konto!
 

DeletedUser2017

Guest
Jeśli ktoś chce to znajdzie ale nie w tym rzecz :) Apka bardzo różni się od wersji przegladarkowej i nie ma co ukrywać że dla osób zaczynających swoją przygodę z IG właśnie na apce wiele funkcji nie jest dostępnych.
Wracając do tematu poszukiwań bractwa z apki dla nowych graczy nie ma złotego środka a raczej bym radził jednak przeglądać forum lub tu bezpośrednio zgłaszać chęć wstąpienia do bractwa. Zaletą jest to że bractwa poszukują i same mogą sobie sprawdzić takiego kandydata oraz wysłać mu wiadomość na priv w grze lub po prostu go zaprosić do siebie.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
bym radził jednak przeglądać forum lub tu bezpośrednio zgłaszać chęć wstąpienia do bractwa.

Z czystej ciekawości ile wpisów początkujących graczy tu widziałeś?
Oczywiście że forum jest opcją ale nie o to chodzi. Różnice w wersji na telefon należy korygować aby gracze korzystający tylko z aplikacji nie znajdowali się w niekorzystnej sytuacji. Potrzebny jest na apce taki sam dostęp do pełnej listy bractw jaki jest na komputerze.
 

Sorcha

Rycerz
@Aslana i tu jest problem bo sprawdzając oferty na forum, mogą być nieaktualne bo gracze , ktorzy grają na wersji przeglądarkowej dostaną zaproszenie i miejsc w bractwie nie ma. Arcymag tyko pod ogłoszeniem pisze nieaktualne, albo jak sam kiedyś sprawdzałem te nieliczne oferty większość była nieaktualna albo nieodpowiedni limit/serwer/cokolwiek. Po drugie może ten problem na aplikacji to "próba" doradztwa/dopasowania Bractwa do poziomu rozwoju Gracza :rolleyes: ? Trudno powiedzieć.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2017

Guest
Z czystej ciekawości ile wpisów początkujących graczy tu widziałeś?
Oczywiście że forum jest opcją ale nie o to chodzi. Różnice w wersji na telefon należy korygować aby gracze korzystający tylko z aplikacji nie znajdowali się w niekorzystnej sytuacji. Potrzebny jest na apce taki sam dostęp do pełnej listy bractw jaki jest na komputerze.
A wiesz że już widziałem kilka takich wpisów :)
Nowi gracze przeważnie szukają bractwa żeby się tylko zaczepić na początek niewielu jest takich którzy chcą grać na poważnie i przeważnie ich zapał szybko gaśnie. Dopiero jak wejdą w rozdziały z rasami i nadal mają ochotę grać to wtedy sami potrafią sobie znaleźć odpowiednie dla nich bractwo.
To że wersja przeglądarkowa znacznie się różni od apki nie jest niczym nowym a teraz w porównaniu do pierwszych wersji apki i tak jest coraz lepiej :)
Z drugiej strony jeśli bractwu zależy na dobrych graczach a nie biorą jak popadnie aby tylko zapełnić puste sloty to uwierz mi potrafią znaleźć takowych i tutaj apka nie jest barierą zwłaszcza że już mamy możliwość wysyłania wiadomości.
Rozumiem jednak że masz wiele zastrzeżeń do apki jak każdy zresztą - tutaj wystarczy poczytać choć trochę forum - i jak pisałem już wyżej nie ma złotego środka a wystarczy trochę kreatywności w poszukiwaniach :)
 

Aslana

Tancerz ostrzy
może ten problem na aplikacji to "próba" doradztwa/dopasowania Bractwa do poziomu rozwoju Gracza
Poddałam tą opcję próbie, wyszłam moim największym miastem( 64k pkt) z bractwa i sprawdziłam jaki wybór bractw zaoferuje mi aplikacja. Nie różnił się on specjalnie od tego który miałam zaoferowany przez system gdy zmieniałam bractwo w moim najmniejszym mieście (niecałe 19k). Owszem różne światy ale proponowane bractwa na zbliżonym poziomie. W przypadku większego miasta najwyżej sklasyfikowane bractwo około 80 miejsca w rankingu, w przypadku małego miasta około 90. Niewielka rozbieżność przy dużej różnicy pkt w miastach.
System wyboru bractwa na apce to kolejny element który IG powinno jak najszybciej zmienić.
Tak wiem zmiany w aplikacji już są duże:) należy jednak wskazywać kolejne punkty które wymagają poprawy.
 

Sorcha

Rycerz
@Aslana ja założyłem własne bractwo, na drugim serwerze (Arendyll). Napisałem przyjmę początkujących (w opisie) i czemu nie walą drzwiami i oknami ;) , ja myślę, że to dlatego, że napisałem że głównie gram na Felyndral. Teraz się okazuje po twoim teście, że mojego bractwa może nie proponować nawet.
Przyszło mi do głowy, jeszcze ile początkujących graczy szuka Bractwa. Ile trzeba grać aby potrzebować Bractwa? Do rozpoczęcia pierwszego turnieju? Przecież możesz założyć własne i szukać dalej , przecież jak tylko ty w nim będziesz to z przejściem nie będzie problemu.
Jeśli dobrze rozumiem, problemem jest wybór bractwa.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Nie szukam bractwa dla siebie :) staram się znaleźć rozwiązanie problemu który dotyczy szerszej grupy graczy. Bractwo w którym jestem chętnie przyjmuje początkujących graczy i wspiera ich w rozwoju. Jednak abyśmy mogli im pomóc muszą najpierw znaleźć do nas drogę;) a ta przecież nie musi być biegiem z przeszkodami :D
 

DeletedUser2017

Guest
@Sorcha koleżanka nie szuka bractwa jak już wspomniała w tym oto miejscu
Nie szukam bractwa dla siebie :) staram się znaleźć rozwiązanie problemu który dotyczy szerszej grupy graczy.
Gdybyś też choć trochę się wysilił i to sprawdził lub skojarzył fakty https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/ÉlvÉnarianiÉ-zapraszamy.4319/
doszedłbyś do wniosku że twój post w stylu: "tak oczywiście że masz rację białe jest białe jednak istnieją też inne kolory jak np. biały" jest tylko nic nie wnoszącym do dyskusji elementem retoryki :)

Bractwo w którym jestem chętnie przyjmuje początkujących graczy i wspiera ich w rozwoju. Jednak abyśmy mogli im pomóc muszą najpierw znaleźć do nas drogę;) a ta przecież nie musi być biegiem z przeszkodami :D
Pozostaje nam jedynie zgłaszanie pomysłów do IG mając nadzieję że któryś z nich przejdzie w końcu i nie będzie to trwało wieki jak to jest zazwyczaj. Na szczęście mamy wiadomości już na apce i zawsze można napisać do danego kandydata. Sposobów na szukanie osób dla bractwa jest bardzo wiele, widzę też że zaczynasz je już wykorzystywać :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Aslana

Tancerz ostrzy
Dziękuję sedecznie za Wasze rady :)
Mam już tylko jedno pytanie i może od niego powinnam była zacząć.
@jarq czy są planowane zmiany w systemie wyboru bractw, aby dostępne były wszystkie jak to mamy na komputerze, a także w przeglądzie rankingu na aplikacji?
Jak narazie można przejrzeć top 50 i 4 bractwa tuż przy bractwie w którym jesteś.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Nic na razie na ten temat nie wiadomo, przynajmniej oficjalnie.
 

Sorcha

Rycerz
@PMprzemek przepraszam ale posta z twojego linku to dopiero zauważyłem po napisaniu swojego. Twój link nie był mi potrzebny, chyba w takim razie skupie się bardziej na grze niż na pisaniu postów. Z aplikacji korzystam dopiero od wprowadzenia wiadomości, tyle w temacie.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Ok ja regularnie pisze na forum o poszukiwaniu chętnych do bractwa, przez ten cały czas znalazłem JEDNĄ osobę, która zarazem nie była początkująca ... to chyba o czymś świadczy?

Najprościej to byłoby dodać opcje szukaj bractwa ale tak by przy pustym oknie dostał losowe po wprowadzeniu nazwy (najlepiej fragmentu np rekrutacja ;)) wyświetliło bractwa zawierajace ta nazwe

Ja rozumiem ze iG się lubuje w tym by nowości szukać na Facebooku czy Twitterze filmiki na YouTube ale serio macie własne platformy i takie rzeczy powinny być wbudowane w interfejs.
Efekt jest taki ze więcej czasu spędzam na stronach związanych z gra niż w niej samej ... gdyby nie bractwo to pewnie przybyłoby kolejne martwe miasto
 
Do góry