• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Zmiana nazwy nicku.

Czy uważasz, że powinna być możliwa zmiana nicku w grze?

  • Tak

    Głosy: 9 32,1%
  • Nie

    Głosy: 19 67,9%

  • W sumie głosujących
    28

BlossomValvi

Łucznik
…czemu nie wpisałeś od razu porządnego nicku?
Bo mój nick był zajęty i miałem do wyboru:
- Furious…
- Scandalous…
- Blossom…

Z przyzwyczajenia ze w 99% gier sieciowych można w jakiś sposób zmienić nick tym się nie przejąłem no i tak zostałem Blossem… teraz już się przyzwyczaiłem

A co pomysłu jestem na NIE, ponieważ wprowadzi to więcej szkód niż pożytku

Najbardziej rozbawił mnie ten motyw ze jak jesteśmy dorośli to się poważnie zachowamy, serio? już teraz po uwolnieniu run widać jak niektórzy potrafią bruździć ;)
 

jakub357

Łucznik
Każdy ma niezmienialny nick, ma swoją historię i funkcjonuje w społeczności, gdzie jest mniej lub bardziej znany.
Niemożność zmiany nicku sprawia, że można poczuć się bezpiecznie, bo mniej więcej wiadomo z kim ma się do czynienia.
Oprócz przypadków chęci zmiany nazwy gracza z walorów estetycznych, na zmianę tożsamości ma się ochotę najczęściej wtedy, kiedy osoba chce się ukryć. Powodem zapewne jest jest lęk z powodu domniemanego faux pas. Jakkolwiek takie sytuacje zalecam wyjaśniać, bo ucieczka wydaje się mało dojrzałym rozwiązaniem.
Wracając do zmiany nicku z powodów estetycznych, oceniam ten argument za niedostatecznie silny. Przeciwważy go pojęcie przywiązania do własnej nazwy gracza, zjawiska utożsamienia, oraz pewnego procesu gry zawartego w jej historii, z którą niezmiennie związana jest ta jedna, konkretna nazwa gracza.
 
Do góry