• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Zmiana w systemie misji [19] [16-10-NO]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser885
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz osobnego okienka dla zadań pobocznych ?


  • W sumie głosujących
    23
Status
Zamknięty.

DeletedUser885

Guest
Proponuje,by został zmieniony system przyznawania misji. Dużo lepszym i wygodniejszym sposobem byłoby stworzenie osobnego okna z misjami gdzie gracze mogliby spokojnie lawirować wśród wszystkich dostępnych misji w zależności od rozdziału w jakim się znajdujemy. Oczywiście byłyby misje,które można wziąć tylko raz oraz te,które można robić non stop. Dużym ułatwieniem byłby fakt,że zanim gracz przyjął by misje mógłby sprawdzić jej wymagania. Wydaje mi się,że to lepsze rozwiązanie niż przyznawanie graczowi misji odgórnie.
 

DeletedUser626

Guest
Przebudowa całego systemu zadań, po to żeby było wygodniej i można było pominąć zadania, które i tak się pomija odrzucając je.... mało realne do wprowadzenia, ale nie niemożliwe. Zobaczymy co da się zrobić. :)
 

DeletedUser885

Guest
Wierz mi,że prędzej czy później będzie coś takiego wprowadzone,bo jak sam zauważyłeś jest to wygodniejsze.
 

DeletedUser

Guest
A dlaczego mało realne? Wydaje się, że przynajmniej zadania powtarzalne można byłoby umieścić na liście (takiej samej, jak lista członków w bractwie). Z takiej listy można byłoby sobie wybrać jedno z zadań do wykonania.
 

DeletedUser626

Guest
Zgłosiłam jako potrzebę zmiany w systemie misji powtarzalnych, bo to niby ten sam system, ale pomysł tak naprawdę dotyczy czegoś w rodzaju misji dziennych do wyboru, a coś takiego ma większe szanse powodzenia niż przebudowa całego systemu. :)
 

DeletedUser

Guest
Obecny system zadań jest męczący, czasem odechciewa się odrzucać 20x zadania, żeby dojść do tego jednego. Ja nawet pokusiłbym się o permanentne odrzucenie zadania, albo ukrycie go tak, aby się samo nie wyświetlało, wtedy ilość misji, których nigdy się nie robi, można by, albo usunąć, albo zostawić na potem w swego rodzaju ,,chmurze".
 

DeletedUser885

Guest
Dzięki za zgłoszenie. W dużym stopniu chodzi o to,by nie tracić czasu na ciągłe odrzucanie misji,miejmy nadzieję,że pomysł zostanie zaakceptowany.
 

Deleted User - 34008

Guest
Jak wiemy;
Zadania generalnie dzielą się na 3 typy:
1. główne, związane z fabułą i niepomijalne, jednorazowe
2. normalne, jednorazowe zadania, możliwe do odrzucenia
3. poboczne, możliwe do odrzucenia i powtarzalne, które mają być urozmaiceniem do zadań głównych, gdy nie możemy z nimi iść do przodu.
(kiedyś pojawi się pewnie 4-ty typ: eventowy :) )

Zdarza się też, że zadanie należące do fabuły może być trudne lub w wyjątkowej sytuacji wręcz niemożliwe do wykonania, wtedy jest zmieniane na normalne, czyli pomijalne, jeśli je odrzucimy - nigdy już nie wróci.
A miejsc na zadania jest tylko 2.
Trzeci rodzaj zadań, pojawia się tylko w określonych okolicznościach, takich jak: zbadanie technologii,postęp w zadaniach fabularnych, wybudowanie konkretnego budynku, pojawienie się / wejście w "nową" rasę itp.
Zadania te charakteryzują się dość specyficznymi lub wysokimi wymogami, przez co ich wykonanie jest najczęściej bardzo czasochłonne. Przykład - po wybudowaniu Kwitnącej Gildii Kupieckiej otrzymałem serię 5 zadań;
1) wykorzystaj 20 PW w rozbudowie KGK
2) zdobądź 20 reliktów marmuru (mój bonus)
3) zdobądź 15 reliktów drewna
4) zdobądź 15 reliktów stali
5) posiadaj KGK na poziomie 2 lub wyższym.
A tego typu questów jest dużo więcej.
Jak widać czas potrzebny na realizację tego rodzaju questów, całkowicie blokuje nam questy powtarzalne. Stają się one tylko bezużyteczną przeszkadzajką, którą trzeba przeklikać, żeby wrócić do "normalnego trybu gry". Chyba nie o to chodziło twórcom, gdy je opracowywali.
Gdyby chociaż nagrody pozwalały w jakimkolwiek stopniu się zastanowić czy warto... Ale tam jest po prostu lipa, którą zwiększymy wielokrotnie, zużywając ten czas na zwykłe questy powtarzalne.
Dlatego postuluję, aby te questy miały dla siebie ( i tylko dla siebie ) swoje trzecie "okienko questa". To okienko nie byłoby aktywne, kiedy nie mamy aktualnie otwartego żadnego questa pobocznego.

I konsekwentnie. Jeśli pojawi się kiedyś czwarty typ zadań - eventowy. To tak samo powinien mieć swoje okienko.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Osteres

Zwiadowca
Uważam, iż to super sprawa z tym 3 okienkiem i jak najbardziej popieram ten pomysł :)
Nagrody za niektóre zadania rzeczywiście nie są rewelacyjne a te powtarzalne można by robić dalej w spokoju - te które chcemy robić bo jest nam kasa potrzebna na szybko :D
 

DeletedUser79

Guest
Nie wiem jak to rzeczywiście wygląda i czy będzie miało to zastosowanie w grze, ale jak można było zauważyć w ostatnim odcinku InnoGames TV ukazane były zadania w ilości 4 jednocześnie, więc pomysł, który zaprezentowałeś być może ukazał się na serwerze testowym. Ogólnie rzecz ujmując to byłoby to dobre rozwiązanie i w końcu jakaś alternatywa przy wykonywaniu zadań.
 

DeletedUser580

Guest
w ostatnim odcinku InnoGames TV ukazane były zadania w ilości 4 jednocześnie, więc pomysł, który zaprezentowałeś być może ukazał się na serwerze testowym.
Te dodatkowe 2 okienka to nowa opcja w grze. Konkurs. ;)
 

DeletedUser79

Guest
A to chyba, że, jednak rozwiązanie podobne do tego co przedstawił Kusziel jak mniemam :)
 

Deleted User - 34008

Guest
Większa liczba okienek z questami pojawiała się w InnoTV kilkakrotnie, więc po prostu założyłem, że to funkcja dla testerów gry.
Zwróćcie uwagę, że rzadko kiedy w prezentacji na filmiku mamy pełne miasto, takie jakim go znamy. Przeważnie jest to kilka podstawowych budynków, a reszta to zapowiadane nowości. Więc z pewnością nie jest to robione na serwerowej wersji gry.
 

DeletedUser79

Guest
W tym wypadku @ag123 ma rację - jest to dodatkowy '"quest-line", który jak podejrzewam pojawi się wkrótce i u nas, z okazji konkursu organizowanego w grze.
 

Hassano

Łucznik
Ja bym poszedł nawet krok dalej i zadania przewijane których nigdy nie używany powinno sie dać wyłączyć np na pełnej liście zadać. Na swoim przykładnie moge podać np zadanie które produkuje w manufakturze towar przez 1 dobą i dodatkowo musze zebrać 16k narzędzi, nigdy nie robię tego zadania a zawsze musze je przewijać( takie zadania są 3 na każdą manufakturę) a tak była by pełna lista z zadaniami i tylko np ptaszkiem w kwadraciku by sie je odhaczało i podczas przewijania zadać już by nie występowało. Gdyby po pewnym czasie zachciało mi sie robić to zadanie to wchodząc w pełną listę zaznaczałbym zadanie i znów było by w przewijanych. Mnie osobiście denerwują zadania których nie robie a musze je przewijać.
 

Seidhewedd

Wędrowiec
A moim marzeniem jest.. :) Pełna lista powtarzalnych zadań i (zamiast tego, co proponuje Hassano) możliwość wyboru tego zadania, które chce się wykonać. Wyeliminowałoby to przewijanie zupełnie. Chociaż to marzenie ściętej głowy :p
 

Hassano

Łucznik
To może ktoś napisze ładny Post z tymi zadaniami przewijanymi a nóż widelec wprowadzą taką zmiane
 

DeletedUser

Guest
Ale listy powtarzalnych są na forum. Nawet kilkukrotnie się chyba powtarzały.
 

Hassano

Łucznik
Nam nie chodzi o to aby ktoś wypisał wszystkie zadania jakie można zrobić.
Nam chodzi o to że np w danej chwili mamy 20 przewijanych zadać i w tym momencie otwieramy sobie listę tych zadać i odhaczamy te których i tak nie robimy i z 20 zadań robi nam sie 10 które wykonujemy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry