• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zmiany w turniejach

Vito Andolini

Zwiadowca
Gram na trzech swiatach i na dwoch jestem w Elfach a na jednym w ostatnim rozdziale.Zmiany przyniosly duza kozysc mniejszym bractwom z graczami srednio zaawansowanymi gdyz prowadzac takie bractwo robilismy 8 skrzyneczek.Teraz za kazdym razem jest 10 :).Co ciekawe majac konto w ostatnim rozdziale wcale nie robie wiecej prowincji w turnieju niz w tych mniejszych bowiem w wyzszych prowincjach sa takie straty ze sie odechciewa o negocjacjach wcale nie wspomne.Dlatego mam watpliwosci czy naprawde warto sie starac ,rozbudowywac cuda kupowac rozszerzenia jesli efekt jest mizerny.Tak czy siak bez wzmocnien na wyzszych prowincjach grac sie nie da a ich jest jak na lekarstwo.Dla mnie zmiana jest na plus tylko dlatego ze mniej klikania reszta moim zdaniem zniecheca
 

BlossomValvi

Łucznik
Faktycznie trochę czasu mineło od wprowadzenia nowego turnieju, czy to spowodowało moje ogólne zdanie o zmianach? - Nie, nadal jest negatywne a listek figowy 1 klik za 4 tego nie zmieni

Nadal uważam, że największą "krzywdą" które wprowadziły zmiany to zabicie potrzeby rozbudowy miasta, bo jeśli małe i duże mogą równo konkurować to po co miesiące pracy? To pokazuje jak błędne jest zrozumienie tematu - równy start vs wszyscy równo

W efekcie moje miasto powoli wpadnie w stagnację, już w tym momecie nie widzę ani potrzeby ani ochoty by iść w wyższe epoki. To jest naprawdę dziwne, bo zazwyczaj strategia przymuszają gracza do rozwoju poprzez bonusy lub poprzez niezbędne technologie dające przewagę (typu konnica vs czołgi) - tutaj tego nie ma, poza kosztami :>. Nawet takie drobiazgi jak kolejny poziom Ratusza by dodawał jedną kratkę na PW dając możliwość rzadszego logowania itd. - no nie w Elvenarza mamy po równo ;) zamiast równego startu

Jako ciekawostka tuż przed turniejem kupiłem pakiet ekspansji, który powiększył mi miasto o 7,5% powierzchni - efekt? Turniej podrożał o ponad 10%, jednostka przeciwnika zwiększyła się z 21k -> 24k w 25 prowincji. To pokazuje że już jestem bardzo blisko przekroczenia granicy opłacalności rozwoju (w uproszczeniu -> rozwój x powierzchnia x suma poziomów cudaków)

Tutaj też trochę popłyneli bo efekt jest od razu nałożony a mi zejdzie jeszcze z miesiąc zanim zapełnię miejsce budynkami i zaczną zarabiać na siebie

Natomiast patrząc na tą zmianę właśnie przez pryzmat zniechęcania zaawansowanych graczy do gry/rozwoju to tak jest to idealne rozwiązanie. Podejrzewam, że gdyby nie fajni ludzie w bractwach to sporo graczy byłoby już poza tą grą - łącznie ze mną :)
 

Koval92

Kapłan
Podejście ekonomiczne jest strasznie nieopłacalne zarówno w turnieju jak i w iglicy, ok miśkowcy będą zawsze już wszystko wygrywać i huk z nimi, ale żeby zaraz wszyscy nie wywalali wszystkiego z miast i nie stawiali 50 zbrojowni....

Po 100k trzech surowców za negocjacje centralnie w 17 rozdziale, a oni sobie potrafią wygrać taką prowincje bez prawie żadnych strat w wojsku...
 

Charlene

Szef kuchni
Podejście ekonomiczne jest strasznie nieopłacalne zarówno w turnieju jak i w iglicy, ok miśkowcy będą zawsze już wszystko wygrywać i huk z nimi, ale żeby zaraz wszyscy nie wywalali wszystkiego z miast i nie stawiali 50 zbrojowni....

Po 100k trzech surowców za negocjacje centralnie w 17 rozdziale, a oni sobie potrafią wygrać taką prowincje bez prawie żadnych strat w wojsku...
Ja się chyba tak dobrze nie znam na tej grze, ponieważ uważałam do tej pory, że zbrojownie stawia się z 3 powodów: wydłużenie kolejki szkolenia wojska(z powodu braku czasu, bo ktoś nie może się logować np. co 3h do gry i nastawiać kolejki, albo ktoś nie chce mieć przestoju nocnego w produkcji wojska)do produkcji Orków oraz punktów rankingowych. Nie bardzo wiem co te 50 zbrojowni zmienia w turnieju czy iglicy , jedynie przychodzi mi do głowy bardzo duża ilość Orków do negocjacji i to o to chodziło?
Jaki nr prowincji chciał po 100k surowców? Wygrać bez prawie żadnych strat to można pierwsze prowincje, ale potem zawsze są jakieś straty i w tej nowej formule duże znaczenie ma ilość wzmocnień, odpowiedni wybór jednostek a także doświadczenie w walkach manualnych. Rozumiem gdyby gracze mieli po kilka ognistych feniksów, to wtedy mogliby byle co wystawić i by wszystko wygrywali, ale tak nie jest, więc chyba jednak coś innego jest bardziej istotne.
 

Tajniakos

Paladyn
@Charlene niestety zawiść niektórych osób nijak ma się ze zrozumieniem tematu zmian w turniejach. Rozumiem i osoby, którym może być trudniej bądz lepiej bo to subiektywna ocena każdego gracza. Niestety nie rozumiem pewnych zachowań podyktowanych tylko i wyłącznie przez zazdrość i zawiść :) Ja w każdym bądź razie staram się w humorystyczny sposób delikatnie dać tym osobom/osobie do zrozumienia, że nie tędy droga ;) np o tutaj: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/elvenar-arts.2170/post-49067
Jest nadzieja, że może chociaż z tej satyry wyciągną jakieś wnioski :)
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Ja się chyba tak dobrze nie znam na tej grze, ponieważ uważałam do tej pory, że zbrojownie stawia się z 3 powodów: wydłużenie kolejki szkolenia wojska(z powodu braku czasu, bo ktoś nie może się logować np. co 3h do gry i nastawiać kolejki, albo ktoś nie chce mieć przestoju nocnego w produkcji wojska)do produkcji Orków oraz punktów rankingowych. Nie bardzo wiem co te 50 zbrojowni zmienia w turnieju czy iglicy , jedynie przychodzi mi do głowy bardzo duża ilość Orków do negocjacji i to o to chodziło?

Ratunku, to było wałkowane setki razy, między innymi w wątku o rozdzieleniu kolejki wojska.
Wydłużenie kolejki wojska wydłuża czas efektu karmy niedźwiedzi brunatnych. Im dłuższa kolejka, tym więcej wojska można mieć ekstra przy tym samym zużyciu karmy. Mając brunatnego opłaca się mieć zylion zbrojowni bo im dłuższa kolejka tym mniej karmy trzeba by cała produkcja wojska szła na sterydach. Sam mam ich 22 w tej chwili.

Aczkolwiek to nie wpływa rzecz jasna na ilość strat, co najwyżej na to, że wojska starczy na dłużej.

Jaki nr prowincji chciał po 100k surowców?

U mnie w XVII rozdziale 30 prowincja, 1* - 93k stali, 93k drewna, 19k orków.
 

DeletedUser174

Guest
Ratunku, to było wałkowane setki razy, między innymi w wątku o rozdzieleniu kolejki wojska.
Wydłużenie kolejki wojska wydłuża czas efektu karmy niedźwiedzi brunatnych. Im dłuższa kolejka, tym więcej wojska można mieć ekstra przy tym samym zużyciu karmy. Mając brunatnego opłaca się mieć zylion zbrojowni bo im dłuższa kolejka tym mniej karmy trzeba by cała produkcja wojska szła na sterydach. Sam mam ich 22 w tej chwili.

Aczkolwiek to nie wpływa rzecz jasna na ilość strat, co najwyżej na to, że wojska starczy na dłużej.



U mnie w XVII rozdziale 30 prowincja, 1* - 93k stali, 93k drewna, 19k orków.
To na pewno nie jest prawdą. @Koval92 jest innego zdania i ja mu wierzę! Tylko jeszcze nie wiem jak to działa, ale na pewno kolega jest fajny i podzieli się z nami ta wiedza tajemna.
 

Charlene

Szef kuchni
Ratunku, to było wałkowane setki razy, między innymi w wątku o rozdzieleniu kolejki wojska.
Wydłużenie kolejki wojska wydłuża czas efektu karmy niedźwiedzi brunatnych. Im dłuższa kolejka, tym więcej wojska można mieć ekstra przy tym samym zużyciu karmy. Mając brunatnego opłaca się mieć zylion zbrojowni bo im dłuższa kolejka tym mniej karmy trzeba by cała produkcja wojska szła na sterydach. Sam mam ich 22 w tej chwili.

Aczkolwiek to nie wpływa rzecz jasna na ilość strat, co najwyżej na to, że wojska starczy na dłużej.



U mnie w XVII rozdziale 30 prowincja, 1* - 93k stali, 93k drewna, 19k orków.
Jak Ty mnie irytujesz. Kolega napisał, że nie chodzi już o miśkowców
ok miśkowcy będą zawsze już wszystko wygrywać i huk z nimi, ale żeby zaraz wszyscy nie wywalali wszystkiego z miast i nie stawiali 50 zbrojowni....
Jestem ciekawa czemu wszyscy mają stawiać te 50 zbrojowni, skoro to za dużo nie pomoże, chyba że w Orkach.
 

DeletedUser3033

Guest
hmm pewnie chodzi o przesadne zwrócenie uwagi strzelam :)
ale pewnie chodzi o kupca a dokładnie zanikający handel surką sam widzę ofki i już dzisiaj widać tendencje T3/T1
1k T3 oferta żądanie ~2k T1 itd.
sam gram surką a nowych graczy już nie ma grających surką wyginęli z miśkami i feniksami
 

DeletedUser174

Guest
hmm pewnie chodzi o przesadne zwrócenie uwagi strzelam :)
ale pewnie chodzi o kupca a dokładnie zanikający handel surką sam widzę ofki i już dzisiaj widać tendencje T3/T1
1k T3 oferta żądanie ~2k T1 itd.
sam gram surką a nowych graczy już nie ma grających surką wyginęli z miśkami i feniksami
to jest na pewno bardzo interesujące...

napisz to jeszcze raz po polsku, ok?
 

DeletedUser2004

Guest
hmm pewnie chodzi o przesadne zwrócenie uwagi strzelam :)
ale pewnie chodzi o kupca a dokładnie zanikający handel surką sam widzę ofki i już dzisiaj widać tendencje T3/T1
1k T3 oferta żądanie ~2k T1 itd.
sam gram surką a nowych graczy już nie ma grających surką wyginęli z miśkami i feniksami
Nie przesadzaj,że sam tylko surką grasz. Jak nie mam czasu,to nawet w 17 rozdziałe potrafię przelecieć surką 20 prowincji,hehe.
 

Ovocko

Rycerz
Jak Ty mnie irytujesz.

Nie sądziłem, że mam aż taką władzę nad Twoimi emocjami. Schlebiasz mi :)

Kolega napisał, że nie chodzi już o miśkowców

Domyślam się, że mówiąc o "miśkowcach" miał na myśli tych, którzy mają ich po kilka, ale to jego trzeba zapytać by wiedzieć na 100%
Teraz ci, co mają 1go albo nawet nie w pełni rozbudowanego będą mieli większą presję na lewarowanie ich efektu zbrojowniami.

wszyscy ci gracze grają tylko i wyłącznie wojem 8 manu T3 a ani jednej T2 T1 tak z nudów czasem zerkam na takie ofki

Brak niektórych manufaktur może wynikać z innych powodów. Sam nie mam ani jednej manufaktury T2, bo moim bonusowym są zwoje a tych mam aż nadmiar z bibliotek księżycowych. Ostatnią T2 skasowałem parę tygodni temu, a i tak mam 4 mln zwojów w inwentarzu. W ogóle mam wrażenie, że zwłaszcza biblioteki mocno zaburzyły handel towarami T2.
 

DeletedUser3033

Guest
hmm 3k surki / 21h to raczej nic nie zaburzy
manu T2 na 23lv ~3k/3h
to już tak zerknij na zestaw karnawałowy ~`6-10k surki T3 z osobna
zresztą co ja pisze policzcie ile czasu zajmie nazbieranie 4M surki ile lat :)
a nom jeśli ktoś jeszcze gra surką to wie że takie śmieszne ilości surki zbierane raz na 24h można tylko wyśmiać
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry