• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zmiany w turniejach

DeletedUser174

Guest
gdyby było na co czekać w tych nowych turniejach to też bym się cieszyła. w mojej ocenie całe te nowe turnieje sa jednym wielkim babolem.

Bo na co czekamy tak własciwie? Aż zdobędziemy mniej (i to dużo mniej) fantów z turniejów w imię mniejszej ilości klikania? Nie! Gdyby pfujcom zależało na tym, aby zachować dotychczasowy poziom trudności to zwłoka byłaby akceptowalna. Ale tak? tym pajacom się pewnie wydaje, zę nam frajdę sprawia samo wbijanie punktów w turnieju. To jest mały zonk, bo większość graczy pluje na punkty same w sobie (tak, też się do tej grupy dumnie zaliczam).

Poziom frustracji na turnieje (i to zarówno na ogrom klikaniny, jak i zz uwagi na sam fakt oczekiwania) juz dzisiaj sięga zenitu.

Nie wiem czy chcę czekac jeszcze miesiąc na coś, co i tak w mojej ocenie jest rozczarowaniem.
 

DeletedUser2262

Guest
Dla mnie w tym wszystkim jest jedna sprzeczność. "Ograniczenie" zdobywania AW w turnieju, które utrudnia turniej?! Z założenia od początku gry chodziło o maksymalny rozwój cudów, optymalizację miejsca i wyciśnięcie jak największych korzyści z bonusów oferowanych przez cuda.
Gdzieś po drodze chyba twórcom to wszystko umknęło i jakieś inne (nie wiem jakie) priorytety wzięły górę nad rozwojem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nowy turniej najmocniej uderzy w graczy, którzy robili do tej pory 40-100 prowincji nie dla pkt a właśnie dla tych PW. Niestety w tej sytuacji w moim odczuciu Ci gracze będą najbardziej pokrzywdzeni bo system płata im niezłego figla. Piszę o tym z pozycji gracza, któremu daleko jest do szukania dziury w całym i osiągania takich wyników, jednakże wiem po turniejach z bety, że mnie jako gracza robiącego 2-5k pkt w turnieju zmiany nowego systemu nie dotkną wcale bądź dotkną w niewielkim stopniu, ale gracze, którzy cały swój rozwój poświęcili w rozwój typowo wojskowy będą mieli prawo czuć się pokrzywdzeni.
Najlepszym dla nas rozwiązaniem by było gdyby IG całkowicie wycofało się ze zmian, które oferuje nowy turniej bo poza zmniejszeniem ilości klików oraz zdjęciu blokady w kolejkowaniu szkolenia wojsk z różnych budynków wojskowych, ciężko doszukać się w nim innych pozytywów. Nawet te dodatkowe nagrody ze skrzynek 11+ nie są w stanie zrekompensować ograniczenia w zdobywaniu PW w nowym systemie turniejowym.
Dlatego ciężko mi tu zrozumieć zamysł Twórców, ponieważ te zmiany mogą spowodować masowy odpływ graczy a chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.
 

blazius1

Paladyn
Jak widać celem tej reformy jest uderzenie w tych graczy. Oni maja poczuć to uderzenie... ...i grać dalej.

Natomiast manewr z dodaniem skrzynek ponad dziesiątą (aż do 19-tu?) to jest dla mnie teraz mało zrozumiały. Na oko to wracamy do poprzedniej sytuacji, kiedy wyzwaniem była dziesiąta skrzynia. I w ogóle do sytuacji gdy turniej jest wyzwaniem.

A oni dowalili kolejnych, jakby tej reformy miało nie być, chociaż jest. Czy podniesienie ilości skrzyń dla bractwa to zmiana jakoś w miarę spójna za całą reformą i z wprowadzeniem tego kluczowego algorytmu?
 
Ostatnia edycja:

Hassano

Łucznik
Ale przepraszam, nagle wam sie nie podoba 11 skrzynka?? Zmniejszenie klikania już nie jest takie cacy?? Noo popatrz kto by sie spodziewał..
Napisałem to już dawno i jak widze wcale sie nie pomyliłem, zmiany w grze są tylko i wyłącznie przez takich graczy jak WY!! (Wy mam na myśli
no-live'ów którzy wszędzie szukali dziur i bugów aby sie wzbogacić) i teraz płaczecie..
Kto wam kazał robić takie wyniki?? Tylko wasza chciwość i mokry sen że sami sie na forum pochwalicie.. Albo osoby z bractwa..
A to że IG nieudolnie próbuje to ograniczyć to inna sprawa ale muszą mieć jakieś możliwości aby WAS zniechęcić do robienia takich wyników..

Ciekawi mnie czy po tych zmianach obojętnie jak złe będą dla nas nadal będzie sie pojawiać na forum dumny wpis : Gratuluje graczowi xxx zrobienia rekordu świata albo jakiemuś bractwu.. mam nadzieje że nie i raz na zawsze zrozumiecie że taka "banda" jak choćby tu u nas czyli około 20-30 graczy z forum przestanie psuć gre całej reszcie bo patrzycie na swój czubek nosa a wasze wpisy jak to niby sie troszczycie o tych słabszych są tak żenujące że aż sie wemnie gotuje..
 

blazius1

Paladyn
Ło Jezu! To się nie zagotuj bo wyparujesz! :)

Nikt nie płacze, że w ogóle IG robi zmiany, bo są faktycznie potrzebne. Potwierdzają to gracze, którzy chwalą się rzeczywiście, że co rusz to przechytrzają grę albo wyrabiają limity, o których twórcom się nie śniło. Chwalenie się jest jednak odruchem wyjątkowo naturalnym dla ambitnych graczy, więc czynienie akurat z tego graczom zarzutu jest grubym nieporozumieniem. Nie odmówisz ludziom ich ambicji, a już tym bardziej tego żeby nie chwalili się wynikami, skoro je osiągają. Absurd.

Natomiast główne założenia tej reformy, a także, sposób wprowadzania zmian (znowu!!!) budzą spore zastrzeżenia.

Zmian jest więcej niż osiem (chyba tyle żeśmy sobie ich wypunktowali) i one nie są wzajemnie spójne. Założenia do niektórych z nich są na wzajem ewidentnie sprzeczne. Jakby reformę przygotowała jedna ekipa, a wdrażała inna. Coś takiego miało miejsce rok temu jak rozdawali misie zestawami.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2262

Guest
Kto wam kazał robić takie wyniki?? Tylko wasza chciwość i mokry sen że sami sie na forum pochwalicie..
Chwalenie się jest jednak odruchem wyjątkowo naturalnym dla ambitnych graczy, więc czynienie akurat z tego graczom zarzutu jest grubym nieporozumieniem. Nie odmówisz ludziom ich ambicji, a już tym bardziej tego żeby nie chwalili się wynikami, skoro je osiągają. Absurd.
A co niby innego mają robić gracze którzy są w ostatnim rozdziale?! Gra już nawet w eventach już nie ma dla nich "nic" do zaoferowania.
 

blazius1

Paladyn
Z tymi skrzyniami ponad dziesiątą to jest tak, jak z przedwczesną obietnicą, która może nie być spełniona.

Było wpierw wdrożyć zasadniczą zmianę związaną z algorytmem, korygować system na EN, potem wszędzie grzebać przy algorytmie gdy wprowadzą go live (i tak będzie rozgrzebywany parę razy, tu bez złudzeń), a na końcu obiecać te dodatkowe skrzynki i dopiero je wprowadzić. A zrobili odwrotnie. Znowu niepotrzebne ryzyko ze strony Onych. O ile założenia mogą być nawet sensowne, to wdrażanie wszystkich tych zmian na jeden raz rodzi ryzyko bałaganu. Będą korygować główny algorytm, a równolegle parametry związane z osiąganiem kolejnych skrzyń.
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Ale przepraszam, nagle wam sie nie podoba 11 skrzynka?? Zmniejszenie klikania już nie jest takie cacy?? Noo popatrz kto by sie spodziewał..
Napisałem to już dawno i jak widze wcale sie nie pomyliłem, zmiany w grze są tylko i wyłącznie przez takich graczy jak WY!! (Wy mam na myśli
no-live'ów którzy wszędzie szukali dziur i bugów aby sie wzbogacić) i teraz płaczecie..
Kto wam kazał robić takie wyniki?? Tylko wasza chciwość i mokry sen że sami sie na forum pochwalicie.. Albo osoby z bractwa..
A to że IG nieudolnie próbuje to ograniczyć to inna sprawa ale muszą mieć jakieś możliwości aby WAS zniechęcić do robienia takich wyników..

Ciekawi mnie czy po tych zmianach obojętnie jak złe będą dla nas nadal będzie sie pojawiać na forum dumny wpis : Gratuluje graczowi xxx zrobienia rekordu świata albo jakiemuś bractwu.. mam nadzieje że nie i raz na zawsze zrozumiecie że taka "banda" jak choćby tu u nas czyli około 20-30 graczy z forum przestanie psuć gre całej reszcie bo patrzycie na swój czubek nosa a wasze wpisy jak to niby sie troszczycie o tych słabszych są tak żenujące że aż sie wemnie gotuje..
@hassano proszę Cię wyluzuj i nie gotuj się tak bo się odwodnisz ;) Kto komu zabrania grać ambitnie? Co Ty za brednie teraz wypisujesz?
Ty już jak coś napiszesz to nie wiadomo jak to skomentować... jak mam nazwać kogoś kto nazywa graczy bandą, którzy psują grę? Czy Ty aby się nie zapędzasz w swoich idiotycznych teoriach?
 
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nowy turniej najmocniej uderzy w graczy, którzy robili do tej pory 40-100 prowincji nie dla pkt a właśnie dla tych PW.
Mi to w ogole nie przeszkadza i pisze to z punktu widzenia gracza nalezacego do grupy, ktora straci najwiecej. Tak na zdrowy chlopski rozum - jesli gracz jest w stanie zrobic kilkadziesiat prowincji i zdobywac po 500-1200 pw z turnieju, to miasto ma juz tak silne, ze az tak bardzo tych zmniejszonych zarobkow nie odczuje. Poslugujac sie przykladem z zycia wzietym, ja bym to przyrownal do sytuacji, gdzie ktos juz zarobil miliony dolarow i dalej moze zarabiac milion dolarow miesiacznie, ale kosztem dwudziestogodzinnego dnia pracy (to analogia do obecnej sytuacji z mnostwem bezmyslnej klikaniny). Jesli teraz bedzie pracowal zwykle 8h dziennie i zarabial nawet o polowe mniej, to raczej wyjdzie mu to na dobre. Wciaz bedzie zarabial pol miliona dolcow miesiecznie, za to robota przestanie go wykanczac czasowo, a na dodatek stanie sie znacznie ciekawsza ;) Natomiast srednia krajowa sie nie zmieni, a zarabiajacy najmniej dostana wrecz wiecej. Takze spokojnie, o najbogatszych nie trzeba sie martwic. Z glodu nie zgina ;)
mnie jako gracza robiącego 2-5k pkt w turnieju zmiany nowego systemu nie dotkną wcale bądź dotkną w niewielkim stopniu
No wlasnie. I to jest najwazniejsze, bo wiekszosc graczy nie odczuje tych zmian na minus.
Nawet te dodatkowe nagrody ze skrzynek 11+ nie są w stanie zrekompensować ograniczenia w zdobywaniu PW w nowym systemie turniejowym.
Dlatego ciężko mi tu zrozumieć zamysł Twórców, ponieważ te zmiany mogą spowodować masowy odpływ graczy
Jaki masowy ? Nawet wsrod tych kilkudziesieciu koksow na serwer, ktorzy rzeczywiscie straca, wielu widzi i dostrzega koniecznosc zmian. Nawet kosztem zmniejszonych zyskow. Wsrod tych "milionerow" jest calkiem spora liczba takich, ktorzy zdaja sobie sprawe z tego, ze dotychczasowe zarobki byly po prostu za wysokie, co spowodowane bylo brakiem wyobrazni tworcow w przeszlosci. Ja zmniejszenie moich wlasnych zyskow bede traktowal po prostu jako korekte niezamierzonych bledow i niefrasobliwosci, ktore przydarzyly sie tworcom w przeszlosci.
Ciekawi mnie czy po tych zmianach obojętnie jak złe będą dla nas nadal będzie sie pojawiać na forum dumny wpis : Gratuluje graczowi xxx zrobienia rekordu świata albo jakiemuś bractwu..
Gwarantuje, ze tak, przynajmniej na serwerach PL nic sie pod tym wzgledem nie zmieni.
mam nadzieje że nie i raz na zawsze zrozumiecie że taka "banda" jak choćby tu u nas czyli około 20-30 graczy z forum przestanie psuć gre całej reszcie bo patrzycie na swój czubek nosa a wasze wpisy jak to niby sie troszczycie o tych słabszych są tak żenujące że aż sie wemnie gotuje..
Psuc gre calej reszcie ? Patrzymy na swoj czubek nosa ? "Cala reszta" na tych zmianach nie straci, wiec nie za bardzo rozumiem, kto tu komus cos psuje. Co do patrzenia tylko na czubek wlasnego nosa, to zdania tu na forum bywaja rozne, natomiast widac, ze wiekszosc uczestnikow dyskusji traktuje temat powaznie i stara sie spojrzec na calosc zagadnienia z szerszej perspektywy. Bez czczego, pustego narzekania.

Ale sa i tacy, ktorzy jeszcze nigdy, w zadnej swojej wypowiedzi nie skalali sie glebsza mysla, a czytanie merytorycznych dyskusji doprowadza ich do wrzenia, bo widocznie rozmowa bez jakiejs zadymy czy chocby kilku rzuconych w przestrzen ogolnikow to dla nich czas stracony. Takiego przykladu nie musialbym nawet daleko szukac. Coz, mozna i tak...
 

Koval92

Kapłan
Te wasze dyskusje są tak skomplikowane że szok, robicie jakieś wykresy, przeliczacie itd...
Tymczasem Ci od których to zależy, CM itd mają to wszystko gdzieś, to oni powinni uczestniczyć w tych dyskusjach a nie tylko wy...

Niech to w końcu wejdzie i się skończy to pierniczenie o szopenie.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Te wasze dyskusje są tak skomplikowane że szok, robicie jakieś wykresy, przeliczacie itd...
Tymczasem Ci od których to zależy, CM itd mają to wszystko gdzieś, to oni powinni uczestniczyć w tych dyskusjach a nie tylko wy...

Niech to w końcu wejdzie i się skończy to pierniczenie o szopenie.
To może podaj nam formuły według których można przeliczać opłacalność w nowych zasadach turniejowych ?
Przypominam że dla starych zasad turniejowych te formuły są znane i to właśnie dzięki temu jak to nazywasz: "pierniczeniu o szopenie" ;)
Dzięki tym przeliczeniom masz tutaj na forum gotowce odnośnie jednostek jakie najlepiej używać na dany turniej (stare zasady), możesz też sobie zrobić event ponieważ masz gotowca czy przechodzić iglice jak najmniejszymi stratami itp.

Rozumiem też że wyczekiwanie na nowe turnieje zaczyna niektórych denerwować ale co tam znamy szybkość działania IG i jedynie możemy poczekać jednak w międzyczasie garść informacji nikomu nie zaszkodzi a chyba raczej pomoże. Dlatego nie sądzę aby wylewanie swoich frustracji było stosowne dla graczy którzy starają się pomóc w zrozumieniu nowych zasad turniejów :)
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
(...)

Jak dla mnie takie podejscie tworcow to mila odmiana po wielu sytuacjach z przeszlosci, gdy az nazbyt czesto zmiany u nas wprowadzane byly zbyt wczesnie i na hurra, bez poswiecania dostatecznej ilosci czasu na testy na becie i poprawianie bledow. Jak widac, tym razem podeszli to tego bardzo powaznie.

Na miejscu tworcow tez bym wolal konstruktywne opinie na temat, zamiast narzekania na dlugi czas oczekiwania na wejscie zmian na nasze serwery. Przeciez im dluzsze testy, tym lepiej dla serwerow live, to chyba oczywiste.

Pozwolę sobie niezupełnie sie zgodzić, zaznaczając dwie kwestie:
- serwer EN już jest serwerem live
- jeśli twórcy sobie życzą konstruktywne opinie na temat, to po pierwsze powinni podać garść szczegółów technicznych (pełno tego mają na Becie jako reverse engineering graczy, wcześniej załącząłem te "zbędne" dane techniczne),bo bez nich pozostaje tylko wyrażać swoje odczucia. Po drugie powinni komunikować się sensownie wskazując jakich danych oczekują (może nie konkretnych wartości, ale z którego aspektu gry)

Ogólnie ja tu widzę może i kroczek w dobrą stronę, ale wykonanie jest zupełnie nowatorskie spoza kanonu "dobrego programowania" (Gdzie są testerzy oprogramowania, gdzie serwer Alfa?)

@Nusion z tobę też się nie zgodzę pierwsze wzmianki o uruchomieniu produkcji wojska pochodzą od @Marindor z wątku Pre- lub Post- turniejowego (jeśli trzeba wskażę post), więc jest to w ścisłym związku z nowym wariantem turniejowym



Podkreślam też sądzę że zmiany są potrzebne (tu pełna zgoda), natomiast nie zgodzę się z wykonaniem, mnożenie współczynników już wskazuje że nie warto iść poza 15 epokę, zastanawiam się czy warto dokupywać ekspancje i zaczynam liczyć które cudaki mogę skasować z miasta... i to jest najwiekszy problem.

Ażeby nie być gołosłownym mam dwa miasta w 3 epoce (malutkie), po ostatnim przeliczeniu iglicy w związku ze zmianami w turnieju nic w nich nie zmieniając koszta iglicy mi wzrosły 10%-20% ot tak, ponieważ powierzchnia ma mniejszą rolę za to badania wzrosły, fajnie nie?

Jedno jest pewne, burza jest na horyzoncie, pokłosiem może być powolne ścięcie Elvenaru, którego ostatnie wyniki finansowe nie są zbyt dobre (wcześniejsze linki) i tego najbardziej żal. Może wybiegam za głęboko, ale dla mnie te załączone prezentacje tłumaczą dlaczego IG nie zależy na graczach powyżej 12-24 miesięcy (wykres wpłat) oraz zmiany turniejowe (integracja kodu aplikacji - coś a'la modularyzacja gier)
 
Ogólnie ja tu widzę może i kroczek w dobrą stronę, ale wykonanie jest zupełnie nowatorskie spoza kanonu "dobrego programowania" (Gdzie są testerzy oprogramowania, gdzie serwer Alfa?)
Pamietasz, co wyszlo z Syrenek i zeszlorocznych Zodiakow, kiedy testy ograniczyly sie tylko do testerow IG i do bety ? Nawet po wyciagnieciu wstepnych wnioskow i obcieciu ilosci waluty tuz po rozpoczeciu eventu ? Zmiany tak bardzo wplywajace na balans gry trzeba przetestowac na jakims serwerze live, czego wspomniane przeze mnie eventy byly najlepszym przykladem.
 

mayder

Tancerz ostrzy
Pamietasz, co wyszlo z Syrenek i zeszlorocznych Zodiakow, kiedy testy ograniczyly sie tylko do testerow IG i do bety ? Nawet po wyciagnieciu wstepnych wnioskow i obcieciu ilosci waluty tuz po rozpoczeciu eventu ? Zmiany tak bardzo wplywajace na balans gry trzeba przetestowac na jakims serwerze live, czego wspomniane przeze mnie eventy byly najlepszym przykladem.

To nie ma żadnego sensu co napisałeś. Po to są serwery podzielone na betę i live żeby było specjalne miejsce przeznaczone do testów. To że liczba graczy na becie jest niska co wpływa na jakość testów to już temat na inną dyskusję.

Jakoś nie wyobrażam sobie żeby ludzie byli zadowoleni z tego że serwer na którym grają stał się polem do testów. Jako przykład podałeś eventy syrenek i zodiaków. Nie wiem jak ty czy inni ludzie ale ja bym szybko przestał grać jeżeli najpierw miałbym event w wersji testowej potem rollback i od nowa to samo z małymi zmianami. Takie coś potrafiłoby zmęczyć najbardziej zagorzałych graczy do tego żeby sobie darować (co zaś by się przełożyło na niską liczbę osób które by testowały i tym sposobem wracamy do punktu wyjścia).
 

BlossomValvi

Łucznik
Pamietasz, co wyszlo z Syrenek i zeszlorocznych Zodiakow, kiedy testy ograniczyly sie tylko do testerow IG i do bety ? Nawet po wyciagnieciu wstepnych wnioskow i obcieciu ilosci waluty tuz po rozpoczeciu eventu ? Zmiany tak bardzo wplywajace na balans gry trzeba przetestowac na jakims serwerze live, czego wspomniane przeze mnie eventy byly najlepszym przykladem.

@chris07070707 ale to bzdury. Piszę o przykładach "dobrego programowania".Może syrenki takim sa przykładem? ;)

W każdym razie:
- testerzy powinni przetestować kilka scenariuszy łącznie ze skrajnymi i ewidententnie tego nie ma w przypadku turniejów
- Beta to kpina, jeśli chcą wykorzystać graczy jako testerów to tam powinny być inne warunki np. codziennna paczka darmowego wojska (turniej) i/lub towarów oraz diamentów itd. By przyspieszyć rozwój i zachęcić do nadmiernego wydawania (ryzykowania), a nie że ktoś tam siedzi i gra normalnie latami i w imię czego ma to wszystko rzucać, bo beta? Firma nie daje żadnego wsparcia dla ochotników - testerów
- powyższe udowodniło właśnie to że prawdziwe testy przenieśli na EN...

Tak więc można się cieszyć widząc pół szklanki pełne, ja tam widzę dalej sporo próżni, ale w dlaczego IG to musi wymyślać na nowo, są opracowane odpowiednie schematy działania w programowaniu przez duże korpo (Agile itd) wystarczy podpatrzeć i dopasować pod siebie

Edit:
A co do komentarzy często emocjonalnych to zacytuje mojego vice- prezydenta (jestem na spotkaniu ;):
„Klienta nie interesują jakie technologie wykorzystujemy w naszych produktach jego interesuje tylko zadowolenie z obcowania z nimi”
Myśle ze jest to adekwatna odpowiedzi na ponad 100+ stron komentarzy ;)
 
Ostatnia edycja:
- Beta to kpina, jeśli chcą wykorzystać graczy jako testerów to tam powinny być inne warunki np. codziennna paczka darmowego wojska (turniej) i/lub towarów oraz diamentów itd.
To nie ma żadnego sensu co napisałeś. Po to są serwery podzielone na betę i live żeby było specjalne miejsce przeznaczone do testów
Zazwyczaj beta jest od wylapywania bledow i niedorobek technicznych, a obecnie mamy do czynienia z szukaniem balansu dla finalnej wersji turniejow. O Syrenkach i Zodiakach wspomnialem, bo te 2 eventy najlepiej pokazaly, ze w tej akurat grze beta do szukania balansu po prostu nie wystarcza. Graczom beta po prostu wisi i nikt sie tam za bardzo nie stara. Zadne paczki z darmowym wojskiem by tego nie zmienily, bo to wciaz bylyby sztuczne warunki, ktore nie mialyby odzwierciedlenia na serwerach live. Mi sie np. najzwyczajniej w swiecie nie chce poswiecac na bete wiecej, niz 10 minut dziennie i to samo pewnie dotyczy 99% wszystkich graczy z bety.
A co do komentarzy często emocjonalnych to zacytuje mojego vice- prezydenta (jestem na spotkaniu ;):
„Klienta nie interesują jakie technologie wykorzystujemy w naszych produktach jego interesuje tylko zadowolenie z obcowania z nimi”
Tak przewrotnie napisze, ze w takim razie nie za bardzo rozumiem, dlaczego kogokolwiek tutaj mialoby obchodzic, gdzie i jak przeprowadzane sa testy ;)
 
Do góry