• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zmiany w turniejach

Pewnie, ze sa i tacy, ktorzy stawiaja zbrojownie dla punktow rankingowych, ale napisales, ze nie ma dla tego innego wytlumaczenia i to mnie zdziwilo. Ale OK, wyjasniles juz, ze troche zle sie wyraziles. Z wysmiewaniem z powodu stawiania jakichs budynkow jeszcze sie nie spotkalem, czasem tylko dyskutujemy w bractwach o tym czy innym budynku, ale raczej nikomu by nie przyszlo do glowy krytykowac innych za ich styl gry. Moze po prostu wystarczy rzeczowo wyjasnic innym (nawet niekoniecznie przekonywac), po co sie stawia dany budynek ?
 

astoN-

Rozbójnik
Mnie nadal zastanawia te 500k z warsztatu, u mnie magiczny w 15 epoce z obsypany brokatem (czarem) wraz z wiezami na 17 poziomie i 150% kultury daje coś 240k młotków... czyli 16 rozdział podwaja produkcję z 15?

u mnie magiczny z wieza dobrobytu na 30lvl i kultura 200% daje 512k na 3h, jak poklikam wiecej kultury zeby nabic many to i 550k robi
 

blazius1

Paladyn
u mnie magiczny z wieza dobrobytu na 30lvl i kultura 200% daje 512k na 3h, jak poklikam więcej kultury żeby nabić many to i 550k robi

Rozumiem, że jak rzucisz na budynki kulturowe Magiczne Podarunki - żeby nabić many - to uzyskujesz 550k? Tyle uzyskujesz w kumulacji z efektem "Mocy Zasobów" pochodzącym z Wież.

Ja uzyskuję prawie takie same parametry, jednak przy dodatkowym udziale efektu "Czarującego Podarunku" z Latarni Dobrego Sąsiedztwa".
Strzelam (pi razy drzwi) że jeśli tylko podniosę Wieże o poziom wyżej, lub Latarnie o dwa poziomy, to średnio będę wyrabiał około 512K narzędzi.
Jeśli zrobię jedno i drugie, to wyrabiał będę już nieco więcej. To szacunek dla wartości jakoś tam uśrednionej (znowu na oko) Premii do kultury na normalnym dla mnie poziomie tej premii tj. pomiędzy 215-250%.

Chodzi oczywiście nie o to ile wyciśniemy narzędzi z Magicznych Warsztatów za pomocą Zaklęć i antycznych cudów. Wiadomo że dużo. Chodzi docelowo o to, że będziemy w przyszłości grali na jednych Magicznych Warsztatach. Role warsztatów (z wyjątkiem jednego Magicznego) w całości przejmą cudy. Może wystarczy, że to będą tylko Wieże, może same Wieże to będzie mało, to najwyżej dostawisz Latarnię.

Przynajmniej ja tak to widzę. Tzn. nie sądzę, żeby twórcom udało się taki plan zaburzyć swoimi eksperymentami z dziedziny wojskowości, zwanymi dla niepoznaki zmianami. Nie wygląda mi, żeby nadchodząca zmiana w turniejach miała go zniweczyć. Ona co najwyżej spowoduje, że będziemy wolniej redukować ilość warsztatów do jednego.
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Już wczesniej wyjaśniłem, po prostu myślałem ze jest limit na bonus od kultury

W każdym razie to Interesujące bo w kontekście przykręcenia kurków z czarem możliwe ze dostawie latarnie w zamian za to zmniejszę ilość warsztatów o jeden
 

DeletedUser4488

Guest
Miałem być cicho ale nie wyrabiam. Nie mam jeszcze zwiadowców bijących 4 na 4 ale po zmianach w turnieju będzie to chyba jedyne sensowne wojsko w układzie 5 slotów na 5 slotów przy likwidacji zapór. przy dwóch oświeconych i czterech swobodnych robi się nam praktycznie 10 slotów wojska bijącego na całej planszy. wybijamy ciężkie strzelające i po walce z minimalnymi stratami co do końca zepsuje grę i zostanie tylko takie sobie klikanie
 
Przede wszystkim nie bedzie likwidacji przeszkod terenowych. Poza tym tez lubie Zwiadowcow, ale to nie bedzie takie proste, jak myslisz. W nowym systemie przy 4 swobodnych i 2 oswieconych juz okolo prowincji nr. 30 przeciwnik bedzie mial taki rozmiar oddzialu, ze nasze 4 swobodne zaledwie wystarcza, by nasze oddzialy zrownaly sie wielkoscia z przeciwnikiem. Nie ma takiej opcji, by w tych warunkach wygrywac z pomieszanymi oddzialami przeciwnika prawie bez strat. A im dalej, tym rozmiar oddzialu przeciwnika bedzie wiekszy. To oznacza, ze do jego wyeliminowania bedziemy potrzebowali jeszcze wiecej kolejek, a w tym czasie oddzialy przeciwnika nie beda przeciez staly bezczynnie, czekajac na nasz atak.
co do końca zepsuje grę i zostanie tylko takie sobie klikanie
Takie sobie klikanie to mamy wlasnie teraz :)
 

BlossomValvi

Łucznik
Ja tylko jednego nie rozumiem obecnie to właśnie zapory wspierają zwiadowców jak i resztę strzelających, tym niemniej wielokrotnie moi *** łucznicy okazywali się lepsi od ** zwiadowców, bo niestety *** zwiadowca jest bardzo późno, na tyle że go żaba/mag wypycha ;)

W lużnym pomyśle na usunięcie zapór właśnie chodziło o wsparcie dla lekkich (tu ogary byłyby w końcu przydatne) oraz poniekąd dla ciężkich (jak wytrzymają strzała) a obecnie to mamy przypadki wąskich gardeł i tam gdzie ogary powinny przejść spacerkiem są wybite niemal bez straty przeciwnika. Poza tym pomysł miał głównie wesprzeć apkowiczów (przewidywany wynik walki), bo chyba nie sądzicie że dorobią manuala na apkę ;)
 

blazius1

Paladyn
Nie nie sądzimy.:p
Już wczesniej wyjaśniłem, po prostu myślałem ze jest limit na bonus od kultury

Premia kultury teoretycznie nie jest w żaden sposób limitowana. Ta cecha właśnie i tylko ona powoduje, że ten parametr jest interesujący.
Gdyby tu był jakiś limit, to podnoszenie Wież na bardzo wysokie poziomy nie miałoby większego sensu, a Latarni to w ogóle chyba nikt by nie postawił. No i plan grania z jednym warsztatem byłby raczej nierealny jako zbyt ryzykowny, że zwyczajnie nie wypali.
 

Sebby

Wędrowiec
Pytanie z innej beczki, czy jest już potwierdzone, że punktacja z prowincji będzie taka sama jak dotychczas przy 4 konfliktach, czy pracują nad zmianą punktów?
 
Nie pamietam, czy bylo jakies oficjalne info na ten temat. W kazdym razie na becie w nowym systemie dostaje sie 4x wiecej punktow za jeden konflikt, czyli punktacja za jedna prowincje pozostaje bez zmian.
 

Tajniakos

Paladyn
Wiem, że ilość klików w turnieju nie motywuje do robienia dużej ilości prowincji aczkolwiek teraz jak nie ma kolejkowania w budynkach trenujących wojsko to za tą zmianą jakoś mi nie śpieszno. Jest jeszcze okazja do zdobycia sporej ilości PW z turniejach a nowy system turniejowy skutecznie nam to źródełko przykręci, dlatego korzystajmy z tej możliwości jak nam gra daje taką możliwość :)
 

LeonARTo

Wędrowiec
Coś czuję, że w tych ostatnich tygodniach przed zmianami to dopiero będą kosmiczne wyniki w turniejach :)
 

BlossomValvi

Łucznik
Errrr... chłopaki chyba trochę zaspaliście turnieje się kręcą jak dzikie od momentu wypuszczenia pierwszej wersji turnieju na becie i tu nie chodzi o topkę tylko o średnią punktację (dużo trudniej wejść do pierwszej 50tki)
Ponadto te "tygodnie" powolutku dobiegają końca
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Juz o tym pisalem. Nie chodzi o to, ile jestes w stanie produkowac na biezaco. Wyspecjalizowani gracze dazyli do posiadania jak najwiekszej grupy szkoleniowej (bo to sie oplacalo i nadal oplaca) i nawet przy szkoleniu w tylko jednym budynku na wystartowanie 5 slotow niektorzy zuzywali wiecej mlotkow, niz wynosila pojemnosc ratusza. U mnie np. 1 slot kosztuje prawie 1.5 mln mlotkow. Teraz doszlo jeszcze startowanie szkolenia w 3 budynbkach jednoczesnie. Takze nie chodzi o to, ile mlotkow jestes w stanie wyprodukowac przez np. 2-3 dni, tylko o to, jaka ilosc mlotkow jestes w stanie jednorazowo zgromadzic raz na te 2-3 dni wlasnie na moment startu szkolenia. Na wystartowanie wszystkich 5 slotow w budynku (a budynkow mamy 3) ma sie czas tylko do momentu ukonczenia szkolenia w pierwszym slocie, w przeciwnym przypadku sie go zbierze (a tego przeciez nie chcemy).
OK, ale to jednorazowe odpalenie produkcji we wszystkich 3 budynkach raz na 2-3 dni to jest konieczne tylko przy założeniu, że będziemy uruchamiać Brunatnego przy zbiorze, to po pierwsze. Ci, którzy tego nie robią (z dyskusji tutaj na forum mam wrażenie, że jednak większość chyba odpala miśki od czasu do czasu), tego problemu nie mają. Poza tym często szybkość szkolenia w budynkach wojskowych też jest różna, tzn. Tereny Treningowe najczęściej dotychczas (jak była jedna kolejka szkoleniowa) były marginalizowane u graczy i o ile ktoś nie podgonił z szybkością szkolenia, inwestując w odpowiedni cud, to można uruchamiać produkcję w różnym czasie, żeby zbiór wypadł o tej samej godzinie. Oczywiście to też nie jest optymalne, jeśli byśmy chcieli przy każdym zbiorze odpalać Brunatnego. Pozostaje też jeszcze odpowiednie rozłożenie w czasie zbiorów młotków z warsztatów i z innych budynków.
 

BlossomValvi

Łucznik
To tak kronikarsko

Na becie od jutra w nowej wersji turnieju ma być wprowadzona korekta trudności walk, zwłaszcza od prowincji 16+ (lub 15 z więcej niż jedną gwiazdką), ale korekta ma startować z mniejszymi zmianami od prowincji 8...

A teraz domysły:
- nie jest powiedziane czy korekta ma zmniejszać czy zwiększać trudność, normalnie powinna złagodzić poziom trudności... ale to IG
- nie jest powiedziane o ile, ostatnio jak podali znaczacą zmianę w prowincjach 10-20 to trzeba było wykres robić by zauważyć zmianę (była poniżej 1%)
- z mojej strony, wcześniej wspominałem 8 prowincja to jest ta na której ilości armi gracza i przeciwnika osiągają proporcje 1:1, czyli taka "krytyczna"


Na koniec dobrze widzieć, że po kilku tygodniach niczego znowu coś ruszyli, ale tak naprawdę to jest pudrowanie trupa, niby ładnie ale go nie ożywi
Ja tylko liczę że za chwilę trzeba będzie pokazać wyniki finansowe Q3 z serwera EN i że księgowi poczują (pomimo wysypu promek na tym serwerze)



Edit:
Są informacje numeryczne, w zależności od prowincji zmiana ma być rzędu 0,5% - 6%. W przeliczeniu na działanie powinno to dać 1-2 prowincję więcej do zrobienia przy tych samych stratach
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Zgodnie z dzisiejsza trąbka, jak widać nowy turniej działa tak jak powinien*

Czyli ponad 200+ stron negatywnych komentarzy było niezgodnych z „prawdziwym” feedbackiem ;). Cóż skończyło się rumakowanie w wynikach

*domyślam się ze po prostu wyszły pierwsze wyniki finansowe za Q3...
 
Do góry