• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zmiany w turniejach

DeletedUser2723

Guest
Czy utrzymano skalowanie trudności turnieju w zależności od poziomu cudów, bo nie śledzę uważnie tematy, a były takie zapowiedzi, a z tematu dot. turnieju trudno się czegoś konkretnego dowiedzieć, oprócz słodzenia jak nam dzięki zmianom się wszystkim poprawi ...?
Czy w ogóle znane są wszystkie parametry brane pod uwagę do trudności (oprócz opisanych czyli etapu i liczby prowincji?)
Nota bene nabrałem sporo prowincji premium, ale jak tak sobie pogrywają, to już nie będę dokupował :p
W ogóle jeżeli będzie tak jak podejrzewam że będzie, to moje zainteresowanie turniejami mocno zmaleje, bo zdobycie jakiejś sensownej liczby PW stanie se zbyt kosztowne, a jeżeli jeszcze będzie kara (podniesienie trudności) za levelowanie cudów (które miały ułatwiać a nie utrudniać turniej) to zdobywanie PW straci sens ...
No nic, wyjdzie w praniu. Ale jedno jest pewne, celem tej zmiany nie było "zrobienie graczom dobrze"..
Te zmiany przypominają namawianie do przejścia na ogrzewanie gazowe, bo tanie i ekologiczne, a jak już większość przeszła na gaz to cena gazu poszła w górę (pomijam wahania ceny na rynkach) bo podwyższono różne składniki cenotwórcze...
Czasem w prowincji miałem 1 walkę do negocjacji, teraz jest jedna wec będzi ekosztowała 4 x drożej w negocjacjach, to już zwiększy koszty.
Tak więc jeżeli sprawdza się moje przewidywania, to zamierzam w IV kwartale nie wydać ani 1 grosza i zobaczyć dalej po wynikach Q4 ekipa developerskich uszczęśliwiaczy będzie olewała głosy graczy (albo następna ekipa ;P ) ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BlossomValvi

Łucznik
Wszystko jest w tym wątku (Strona 11) i tak wszelkie naliczenie karniaków zostało utrzymane, formuła jest mniej więcej zgodna z ta z iglicy, na ilość armii początkowi ma wpływ:

- poziom bonusu do zwykłych towarów
- niezbędne badania technologiczne (opcjonalne są pominięte)
- ilość prowincji zwykłych i premium, maja rozny wpływ
- suma poziomów cudów antycznych
Chyba wszystko

Dla mnie ok, turniej stanie się 5 minutowym logowaniem do gry co pare godzin (około 10 prowincji na gwiazdkę po jednej walce...) dużo mniej niż teraz jak robię około 50 prowincji...
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
jeżeli jeszcze będzie kara (podniesienie trudności) za levelowanie cudów (które miały ułatwiać a nie utrudniać turniej)

Nadal będą ułatwiać, tylko w mniejszym stopniu niż wcześniej.
Natomiast dość atrakcyjne wydaje się teraz zainwestowanie pw w zrobienie opcjonalnych powiększeń oddziału, bo w ten sposób można podnieść wydajność części cudów bez konieczności ich rozbudowywania.

Dopisek - a czy ktoś wie, jakiego wojska spodziewać się u przeciwnika w najbliższym turnieju? Losowość losowością, ale rdzeń będzie taki jak wcześniej, czy również tu się pozmienia?
 
Dopisek - a czy ktoś wie, jakiego wojska spodziewać się u przeciwnika w najbliższym turnieju? Losowość losowością, ale rdzeń będzie taki jak wcześniej, czy również tu się pozmienia?
Niby podobnie, ale jednak inaczej, choc akurat marmur zachowal pewne podobienstwa do starego systemu.
Problem w tym, ze nawet jesli w jakims turnieju rdzen oddzialow przeciwnika jest ten sam, to domieszka innych typow jednostek
powoduje, ze w przypadku wielu turniejow najbardziej skuteczne sposoby walki (czyli tez szkolone na dany turniej jednostki gracza) sa
zupelnie inne, niz do tej pory. Tutaj mozna podejrzec statystyczny rozklad typow jednostek przeciwnika w nowych turniejach:
Grafike stworzyl @Dony, grajacy na becie:
Dony_tourny class.png


Ta tabelka daje juz pewne rozeznanie, ale i tak trzeba potestowac samemu w przynajmniej jednym turnieju danego rodzaju, by odpowiednio dobrac rodzaj szkolonego na dany turniej wojska. Na przyklad wedlug tych wykresow jedwab wyglada na dosc latwy turniej, w ktorym mozna walczyc ciezkimi jednostkami, tymczasem byl to dla mnie najciezszy turniej z calego cyklu (trudniejszy niz zwoje w starym systemie), w ktorym ponosilo sie bardzo wysokie straty, a wystawianie ciezkich jednostek graniczylo z samobojstwem.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3812

Guest
Nadal będą ułatwiać, tylko w mniejszym stopniu niż wcześniej.
Natomiast dość atrakcyjne wydaje się teraz zainwestowanie pw w zrobienie opcjonalnych powiększeń oddziału, bo w ten sposób można podnieść wydajność części cudów bez konieczności ich rozbudowywania.
I to ma w czyms pomoc?
Powiekszenie oddzialu po to zeby go wiekszy jeszcze oddzial wybil.
Chyba zeby robic kilka prowincji w turnieju tylko.
Owszem mozna wiecznie gonic jak pies za ogonem, powiekszac wszystkie oddzialy i budowac ciagle zbrojownie i cuda co nie ma sensu.
Nowa polityka IG jest gorsza od faszystowskiej albo taka sama.
A nowa loteria w turnieju jest absolutna bezszczelnoscia tak jak i inne pomysly IG, ktore podkopuja podstawy gry, ktora sami stworzyli.
Innymi slowy, zapracowales, masz i korzystasz, a teraz dostaniesz w pysk i zabiora ci to na ciezko pracowales.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
I to ma w czyms pomoc?
Powiekszenie oddzialu po to zeby go wiekszy jeszcze oddzial wybil.
Chyba zeby robic kilka prowincji w turnieju tylko.
To niezupelnie tak. Tak bylo (i jeszcze jest) w starym systemie, natomiast w nowym systemie opcjonalne badania na powiekszenie oddzialu koszarowego nie maja zadnego wplywu na wielkosc naszego oddzialu turniejowego, czyli nie maja zadnego wplywu na turnieje. Zbadanie ich moze byc pomocne na 3 sposoby:

1. W cudach dajacych wojsko (np. Iglice Burzy czy Swiatynia Ropuch) ilosc otrzymywanych darmowych jednostek jest obliczana na podstawie wielkosci oddzialu koszarowego. Im bardziej ten oddzial powiekszymy, tym wiecej jednostek otrzymamy.

2. Instanty na wojsko z eventow dzialaja na podobnej zasadzie, czyli im wiekszy oddzial koszarowy, tym wiecej jednostek dostajemy.

3. Walki na mapie swiata staja sie odrobine latwiejsze

Przy czym moim zdaniem korzysci plynace z wszystkich tych rzeczy sa tak marginalne, ze wrecz pomijalne. Jesli ktos juz wypelnil te opcjonalne badania punktami wiedzy to OK, mozna sie nad tym zastanowic, ale jesli musialby wydawac teraz na nie PW, to moim zdaniem skorka niewarta wyprawki. Tak czy inaczej lepiej zachowac sobie te badania do zaliczania zadan w eventach.
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Ta tabelka daje juz pewne rozeznanie,

Bardzo skąpe, bo cały wic w rozkładzie bonusów armii przeciwnika. Jak mam np. potwory bagienne z pszczelimi to wystawię co innego niż jak mam potwory bagienne z cerberami, a w obu przypadkach jednostki są takiego samego typu...
Nic bardziej konkretnego nie ma?

I to ma w czyms pomoc?
Powiekszenie oddzialu po to zeby go wiekszy jeszcze oddzial wybil.
Chyba zeby robic kilka prowincji w turnieju tylko.

No chyba lepiej mieć więcej wojska niż mniej, tak generalnie?
Zasada, że wielkość własnego oddziału przekłada się na wielkość oddziału przeciwnika właśnie odchodzi w niepamięć, więc nie będzie już działać negatywnie na walki

Dopisek
Zbadanie ich moze byc pomocne na 2 sposoby:

Pamiętaj, że powiększenie produkcji koszarowej z bastionu też jest uzależnione od wielkości oddziału (3-ci sposób), więc taniej jest odblokować kilka powiększeń niż np. rozbudować grzybki o jeden poziom. Choć zgodzę się, że nie ma co odblokowywać wszystkiego na hura.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3812

Guest
Bardzo skąpe, bo cały wic w rozkładzie bonusów armii przeciwnika. Jak mam np. potwory bagienne z pszczelimi to wystawię co innego niż jak mam potwory bagienne z cerberami, a w obu przypadkach jednostki są takiego samego typu...
Nic bardziej konkretnego nie ma?



No chyba lepiej mieć więcej wojska niż mniej, tak generalnie?
Zasada, że wielkość własnego oddziału przekłada się na wielkość oddziału przeciwnika właśnie odchodzi w niepamięć, więc nie będzie już działać negatywnie na walki
Jasne fajnie, i wiecej przeciwnik go wybije za kazdym razem.
 

DeletedUser3812

Guest
To niezupelnie tak. Tak bylo (i jeszcze jest) w starym systemie, natomiast w nowym systemie opcjonalne badania na powiekszenie oddzialu koszarowego nie maja zadnego wplywu na wielkosc naszego oddzialu turniejowego, czyli nie maja zadnego wplywu na turnieje. Zbadanie ich moze byc pomocne na 2 sposoby:

1. W cudach dajacych wojsko (np. Iglice Burzy czy Swiatynia Ropuch) ilosc otrzymywanych darmowych jednostek jest obliczana na podstawie wielkosci oddzialu koszarowego. Im bardziej ten oddzial powiekszymy, tym wiecej jednostek otrzymamy.

2. Instanty na wojsko z eventow dzialaja na podobnej zasadzie, czyli im wiekszy oddzial koszarowy, tym wiecej jednostek dostajemy.

Przy czym moim zdaniem korzysci plynace z tych dwoch rzeczy sa tak marginalne, ze wrecz pomijalne. Jesli ktos juz wypelnil te opcjonalne badania punktami wiedzy to OK, mozna sie nad tym zastanowic, ale jesli musialby wydawac teraz na nie PW, to moim zdaniem skorka niewarta wyprawki. Tak czy inaczej, w obu przypadkach lepiej zachowac sobie te badania do zaliczania zadan w eventach.
Nigdy nie robilem dodatkowych badan powiekszenia oddzialu bo to bylo samobojstwo. Ale teraz to faktycznie lepiej na event poczekac bo powiekszac na sile zeby mi go wybijalo szybcie
Polecam jeszcze raz ze zrozumieniem przeczytac ten fragment mojego postu:
To znaczy jak.
Mam oddzial np. 3000 i zwiekszam do 3500 a przeciwnik nie zwieksza, a swojego.
Polecam jeszcze raz ze zrozumieniem przeczytac ten fragment mojego postu:
Wszystko fajnie ale losowosc oddzialow i nie moznosc naszkolenia wystarczajacej ilosci oddzialow przeklada sie na wybicie krok po kroku coraz wiekszej ilosci oddzialow.
Nie wiesz co wystawi przeciwnik, co przelozeniu na zalosnie dlugi czas szkolenia, pustki i nedza w akademii (karmy nie ma od tygodnia nawet w nocy) to mozemy pograc ale kijkiem chyba
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3812

Guest
Kazda loteria to zasadzka i zniszczenie czlowieka, nie ma zasad.
A my jako gracze mozemy grac tylko wg zasad.
Na tym polega przekret IG
 
To znaczy jak.
Mam oddzial np. 3000 i zwiekszam do 3500 a przeciwnik nie zwieksza, a swojego.
To jest tak:
Masz oddzial 3000. Robisz (uwaga) opcjonalne badanie na powiekszenie oddzialu. Twoj oddzial koszarowy zwiekszyl sie do 3500.
Natomiast jesli chodzi o oddzial turniejowy, to to badanie nie zwiekszylo oddzialu ani u Ciebie, ani u przeciwnika.
Pamiętaj, że powiększenie produkcji koszarowej z bastionu też jest uzależnione od wielkości oddziału (3-ci sposób).
Zgadza sie, jest tez czwarty sposob (ulatwienie walk na mapie), ktory dopisalem w poprzednim poscie.
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
więc taniej jest odblokować kilka powiększeń niż np. rozbudować grzybki o jeden poziom
Osobiście wolę rozbudować grzybki o jeden poziom niż odblokować kilka powiększeń oddziałów dla bastionu z prostego powodu wielkością grupy szkoleniowej przy rozbudowie grzybków jest łatwiej sterować za pomocą mini zbrojowni 4 poziomu i sumarycznie jest to bardziej opłacalne. Dodatkowo grzybki dają za darmo jednostki lekkie strzelające bardziej przydatne w walkach niż jednostki lekkie z bastionu :)
 

Ovocko

Rycerz
Dodatkowo grzybki dają za darmo jednostki lekkie strzelające bardziej przydatne w walkach niż jednostki lekkie z bastionu :)

Tyle że powiększenie oddziału zwiększa produkcję nie tylko w bastionie, ale też w grzybkach i wszystkich innych cudach dających wojsko.
Więc jeśli patrzeć tylko pod tym kątem, to akurat powiększanie oddziału opłaca się bardziej, bo za jednym zamachem zwiększasz ilość wojska z 5ciu (a jeśli masz arenę to 6ciu) cudów, podczas gdy inwestując w grzybki wzrost masz tylko z jednego.
Nie będę się spierał, co się bardziej opłaca, bo u każdego będzie trochę inaczej. Zmienia się natomiast tyle, że o ile wcześniej robienie opcjonalnych powiększeń było strzelaniem sobie w stopę, teraz może być całkiem ciekawą opcją.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Tyle że powiększenie oddziału zwiększa produkcję nie tylko w bastionie, ale też w grzybkach i wszystkich innych cudach dających wojsko
Nie są to aż tak duże wartości aby brać je pod uwagę :)
Akurat badanie powiększenia oddziału nie ma nic wspólnego z powiększeniem grupy szkoleniowej w grzybkach (a chyba o to ci chodziło w poprzednim poście) tu wielkość grupy jest uzależniona od zbrojowni dlatego w poście wyżej pisałem o mini zbrojowniach. Powiększenie natomiast ma wpływ na wielkość grupy przy bastionie nie przy grzybkach.
Pomijając wady i zalety obydwu cudów :)
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Nie są to aż tak duże wartości aby brać je pod uwagę :)

Niby nie są, choć z drugiej strony, przy kilku powiększeniach i 5/6 cudach robią się zauważalne. U mnie dobowy zbiór ze wszystkich cudów daje tyle wojska co koszary w 18-20h, więc nie jest tragicznie. Gdybym te cuda stawiał dla darmowej produkcji to bym się jeszcze zastanawiał (bo trochę te cuda zajmują), ale jak to jest efekt uzyskiwany przy okazji, to czemu nie.

Akurat badanie powiększenia oddziału nie ma nic wspólnego z powiększeniem grupy szkoleniowej w grzybkach (a chyba o to ci chodziło w poprzednim poście)

Nie, chodziło mi o darmową produkcję łuczników (patrz cytat z Twojej wypowiedzi, którego dotyczył mój komentarz), a ta jest akurat uzależniona od wielkości oddziału.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Nie, chodziło mi o darmową produkcję łuczników (patrz cytat z Twojej wypowiedzi, którego dotyczył mój komentarz), a ta jest akurat uzależniona od wielkości oddziału
Zauważ jednak każdy up grzybków podnosi też ilość darmowych jednostek z nich niezależnie od tego czy przy okazji zrobisz badanie powiększenia czy nie. A to że grzybki i bastion dają różne darmowe jednostki był tylko przykładem na ich zastosowanie w walce.
Na marginesie robimy tutaj trochę off top do tematu :)
 

Ovocko

Rycerz
Zauważ jednak każdy up grzybków podnosi też ilość darmowych jednostek z nich

Zauważyłem :) :
Więc jeśli patrzeć tylko pod tym kątem, to akurat powiększanie oddziału opłaca się bardziej, bo za jednym zamachem zwiększasz ilość wojska z 5ciu (a jeśli masz arenę to 6ciu) cudów, podczas gdy inwestując w grzybki wzrost masz tylko z jednego.

OK, chyba powiedzieliśmy wszystko co można było na ten temat powiedzieć, wracajmy do głównego tematu ;)
 

BlossomValvi

Łucznik
Nie do końca off top, ponieważ nowy turniej i związane z tym zmiany (wliczam też uwolnienie kolejek wojskowych) mają bezpośredni wpływ na "wartość" cudów antycznych i tak:
- podstawy naliczania jednostki turniejowej, koszarowej oraz iglicowej są rozdzielone, choć jednostka turniejowo/iglicowa współdzieli wzór oraz na chwilę obecną wspołczynniki
- uwolnienie kolejek produkcji wojska mocno zubożyło wartość wszystkich budynków produkujących x jednostek wojskowych przez y czasu (antyki oraz ewentowe)
- antyki z drugim bonusem wojskowym, są dodatkowo na cenzurowanym ponieważ ich poziom podnosi poziom trudności turnieju i iglicy

Ewidentym przykładem jest właśnie bastion, do tej pory jeszcze możńa było dyskutować o jego wartości, bo jest dosyć szybko, choć zajmuje wielką powierzchnię ale teraz to jest bezsensowny budynek bo:
- właśnie powierzchnia, nie dość że się płąci w równaniu poprzez ekspansję to jeszcze poprzez poziom antyku...
- każdy poziom bastionu podnosi poziom trudności iglic oraz turnieju
- poziom podniesienia antyku jest zależny od jego powierzchni, więc wznieść bastion na sensowny poziom jest kosztowny

w zamian mamy lekką jednostkę (mięso armatnie) oraz większą jednostkę koszarową, tylko że obecnie potrzebujemy orcze głowy, więc tym bardziej warto zamienić bastion na wysokiego poziomu zbrojownię a pw przeznaczyć na kilka poziomów wyżej grzybki, efekt jednostki koszarowej bedzie conajmniej ten sam, dostaniemy łuczników/kuszników (dużo mniej niż lekkiej jednostki ale są cenniejsi). Jeśli potrzebujemy lekkie jednostki to dużo lepiej produkować cerbery terenach treningowych

Czyli mamy ten sam efekt przy zminimalizowaniu negatywnych skutków

Ja sam czekam by wywalić bastion, a czekam bo go mam na 7-8 poziomie i mam jeszcze trochę nadziei (oraz miejsca) że jak poleci fala hejtu to dorobią chowanie do schowka ;)


Edit:
Właśnie przeszedłem inne fora ;) całkiem ciekawie historia się kroi od strony fabularnej tj:
- IG ustami CMów prosiło o intenstywny feedback, który otrzymali i... w potwierdzeniu piszą o narzędziach analitycznych użytych przez deweloperów (choć jak dla mnie tym narzędziem analitycznym był wynik finansowy Q3). To tak a propos tego co sobie możemy pisać od przyszłego tygodnia (smuteczek)
- Cytując:
(...) Poza tym mamy na celu także wyeliminowanie pewnych niemile widzianych strategii, mając świadomość, że powstały one przez wady starego systemu Turniejów. Niektórych były nużące dla korzystających z nich Graczy, inne z kolei zapewniały niesprawiedliwą przewagę nad pozostałymi Graczami.

I tu trzeba się zastanowić, czy:
a) graczy, który nie używał portalówek przechodził całe drzewko odkładając nadmiarowe PW w antyki a obecnie będzie miał o kilka-kilkadzisiąt % trudniejszy turniej
b) gracz który przeleciał płynnie drzewko głównie za pomocą portalówek, pakując tylko i wyłącznie PW z dużo mniejszej ilości turniejów w drzewko i który w efekcie będzie miał łatwiejszy turniej od gracza a) pomimo tego samego poziomu

Która z tych strategii uległa "ukróceniu"? :) i dlaczego jedna z nich była niewłaściwa? A jeśli żadna, to dlaczego czas spędzony aktywnie w grze zapewnia niesprawiedliwą przewagę?
 
Ostatnia edycja:
Do góry