• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Znajomy w elvenarze

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4395
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser4395

Guest
Witajcie,
Mam pytanie odnośnie klasyfikacji "Znajomych" w elvenarze. Próbowałam wysłać link osobie, z którą nie jestem w bractwie wraz z całą wiadomością, niestety przepadła całość wiadomości i pojawiło się okienko (w załączeniu).
Członków bractwa rozumiem, ale kto jest klasyfikowany jako Znajomy? Jest jakąś ilość wiadomości, którą trzeba między sobą wymienić?
 

Załączniki

  • LinkBlad.jpg
    LinkBlad.jpg
    30,3 KB · Wyświetlenia: 33

DeletedUser2017

Guest
Linki w całości jak np. https://elvengems.com/winter-magic-2019/ możesz wysyłać tylko członkom swojego bractwa i one przechodzą bez problemu. Natomiast jeśli taki link chcesz wysłać we wiadomości do kogoś z poza bractwa to niestety nie przechodzi i pokazuje się właśnie taki komunikat jaki wyżej podajesz.
Możesz przesłać we wiadomości do osoby z poza bractwa ten sam link tylko w innej formie czyli takiej:
elvengems.com/winter-magic-2019/
i to już przechodzi :)
Nie wiem dlaczego tak jest to skonstruowane przez IG - dla mnie to bez sensu wiadomości powinny przechodzić normalnie dla bractwa czy poza nim ;)
 
Ines, ten komunikat jest troche mylacy, bo nie ma czegos takiego jak lista znajomych. Jest tak, jak napisal Przemek, rozroznienie jest tylko pomiedzy czlonkami bractwa i wszystkimi pozostalymi. Od siebie dodam jeszcze, ze czasami z niewiadomych wzgledow podobny komunikat pokazuje sie nawet jesli tekst wiadomosci nie zawiera zadnego linku. Najczesciej wystepuje to w sytuacji, kiedy wklejamy tekst napisany np. w Notatniku. Tymczasem dokladnie ten sa tekst wpisany jeszcze raz bezposrednio w wiadomosci wysylany jest juz bez problemu...
 

DeletedUser4395

Guest
Ok, dziękuję :) Rozumiem, że informacja o własnych znajomych w elvenar jest zrobiona nieco na wyrost :cool:
Odnośnie kopiowania treści wiadomości - to z Worda bez problemów można kopiować, nic się nie dzieje.
 

DeletedUser2017

Guest
Rozumiem, że informacja o własnych znajomych w elvenar jest zrobiona nieco na wyrost :cool:
Nie ma w grze czegoś takie jak lista własnych znajomych. IG klasyfikuje wiadomości na osoby z bractwa i z poza niego. Możesz oczywiście mieć takową listę prywatnie skopiowaną gdzieś w notatniku bądź w Wordzie i tylko wklejać ich nicki jeśli chcesz do nich pisać zbiorowo. Jak już pisałem wyżej :)
Nie wiem dlaczego tak jest to skonstruowane przez IG - dla mnie to bez sensu wiadomości powinny przechodzić normalnie dla bractwa czy poza nim ;)
Możesz oczywiście mieć znajomych w grze z którymi korespondujesz lub wymieniasz towary (jeśli jesteście w zasięgu na mapie) ale IG tego nie rozróżnia - no niestety tak to wygląda ;)

Edit: @jarq proszę doprecyzuj może jeśli coś przeoczyłem lub źle zrozumiałem zapytanie @Ines0085
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4395

Guest
@PMprzemek też tak sądziłam i sądzę nadal. Natomiast sama treść wiadomości wprowadza dużą nieścisłość - jakoby było możliwe posiadanie znajomych odrębnie, poza bractwem. Prawdopodobnie to błędna treść wiadomości, która nadaje się do sprostowania.
 

Sorcha

Rycerz
Ja podejrzewam, błędne tłumaczenie z języka angielskiego, wprowadzające w błąd. Jakby było taki komunikat dostępny w języku angielskim można byłoby porównać i sprawa by się wyjaśniła. Może to ślad po jakieś funkcji z bety którą mieli wprowadzić, a nie wprowadzili! Też na początku mojej gry takie coś miałem i z tego co pamiętam @PMprzemek może mieć rację jak nie napiszesz http ani ftp na początku czyli jeśli nie uzna tego za link, powinno być w porządku.
 

DeletedUser2017

Guest
@Sorcha sprawdziłem to już kiedyś chcąc wysłać wiadomość z linkiem do znajomego i właśnie jest tak jak opisałem wyżej :)
Dla ułatwienia był już Html5

Edit: dlatego też prosiłem @jarq o doprecyzowanie wypowiedzi
 

Sorcha

Rycerz
@PMprzemek ja wcześniej grałem na flashu, a okazyjnie na html5 bo był niedopracowany dopiero jak weszła wersja bardziej dopracowana to zacząłem częściej grać na html5 ale aż tak często linków nie było potrzeby wysyłać. Częściej wpisuje je na czacie, tam nie ma problemów bo czat jest tylko dla członków Bractwa.
 
Do góry