• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zniesienie konieczności rozwalania miasta pod budynki rasowe w celu wykonania głównej linii zadań.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia

Czy takie zadania główne powinny być wycofane?

  • Tak

  • Nie: nie kupujesz ekspansji miasta za diaksy, więc musisz zrozumieć, że grasz tylko na wersji demo

  • Ić stont


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser110

Guest
Pomysł wziął się stąd, że kończę pomału rozdział Konstruktów. Moje aktualne zadanie główne, to posiadać 8 wysp produkcyjnych (posiadam 6). Do skończenia rasy brakuje mi 4 dosypek 5%, a Placówka Handlowa będzie jeszcze żyć 9 dni. Wiem, że potem będzie zadanie, żeby tych wysp mieć 16, co jest w ogóle jakąś abstrakcją, jak spojrzę na swoje miasto.
Owszem, jak skończę badania w drzewku, to mogę ten badziew porozwalać, a z linią główną zadań poczekać do nowej rasy - i wtedy je poodrzucać. Ale to chyba tak nie powinno wyglądać.
Dlatego proponuję wycofać z zadań głównej linii takie typu: "Posiadaj X budynków rasowych". Każdy i tak je postawi, mniejsza ilość znacznie wydłuży przechodzenie rozdziału, ale nie uniemożliwi. Aby być na bieżąco z zadaniami głównymi muszę rozwalić pół miasta. Stąd pomysł.
 

Nusion

Kapłan
Skoro i tak tych zadań nie robimy, to co za różnica, czy będą i jakie będą?
Te zadania mają na celu naprowadzić graczy na optymalną ilość budynków rasowych i innych działań, które pozwolą w miarę płynnie ukończyć rozdział. I niektórzy faktycznie je robią. Swego czasu wszyscy je robiliśmy, bo nie dało się ich pominąć w kolejnym rozdziale. Ale od kiedy weszła opcja pomijania, to mamy zupełną dowolność czy robić te zadania, czy olać.
Dlatego nie bardzo rozumiem sens tej ankiety
I pytanie takie, PO CO chcesz być na bieżąco z tymi zadaniami, skoro Ci nie leżą?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser110

Guest
Właściwie to nie napisałem tego: za zrobienie głównej linii zwykle było 200 diaksów.
Pytanie: czy chcemy te 200 diaksów od razu, czy po paru miesiącach (aż wymyślą nową rasę).
 

Nusion

Kapłan
Oczywiście, że chcemy od razu :)
Ale te diamenty są nagrodą za zrobienie zadań. Kto zrobi zadania, dostanie diamenty od razu. Kto ich nie zrobi, na diamenty musi poczekać. To chyba sprawiedliwe. I tak dobrze, że diamenty dostaniemy bez względu na wszystko, tylko później.
Nie wydaje mi się, żeby zechcieli to jeszcze bardziej ułatwić.
Dodam że ja zadań nie robię i na diamenty czekam do kolejnej rasy...
 
A ja, choc zgadzam sie z logiczna argumentacja @Nusion, zaglosuje na "tak".
Zadan z linii glownej tez nigdy nie robie i mi nie przeszkadzaja, ale jesli niektorzy
gracze maja problem z ich obecna forma, to nie widze zadnego powodu by nie
poprzec pomyslu, ktory poprawi ich komfort gry. Nikt przeciez nic na tym nie
straci, a juz najmniej gracze, ktorzy te zadania calkowicie ignoruja. Jesli dla
innych sa one w jakims stopniu wazne, trzeba to uszanowac.

Kiedys moze i zadania glowne mialy sens jako swego rodzaju "poradniczek"
majacy na celu prowadzenie gracza za raczke. Ale teraz ? Im bardziej zostana
uproszczone, tym lepiej.
A czy diamenty sa nagroda za zrobienie zadan... niby @Nusion ma tutaj racje, ale
wolalbym je traktowac jako nagrode za przejscie rasy w ogole, a nie postawienie
ilus tam konkretnych budynkow rasowych. Tym bardziej, ze gra sie zmienia i ze
scrollami portalowymi zdefiniowana w przeszlosci liczba wymaganych w zadaniach
budynkow niekoniecznie musi miec jeszcze sens i pasowac do dzisiejszych realiow ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1256

Guest
Zburz sobie manufaktury po co Ci po 7. Wystarczy mieć po 4. Już się miejsce znajdzie. Sam mam mało miejsca i mam tylko 8 wysp i nie mogę uzbierać 2k diaksów na ekspansję. Nie inwestujesz gotówki to niestety trzeba się pomęczyć. Ogólnie gierka jest i tak bezsensu, a czy dany rozdział skończysz wcześniej czy później jest chyba bez znaczenia, bo to zwykły zapychacz czasu.
 

Hassano

Łucznik
Ja raczej nie czepiam sie jak grają inni ale irytuje mnie takie podejście że musze rozwalić miasto bo coś... W tej grze niegra sie o złote gacie a co niektórzy tutaj liczą 2 ludzi więcej w jakimś gównianym budynku i już sikają po kolanach że muszą wymieniać je.. To samo dotyczy tematu @chris07070707 o ułatwieniu klikania w turnieju.. Broń boże sie was nie czepiam bo jak napisałem każdy gra jak chce ale irytujące jest to że wymyślacie takie pierdoły bo wam nie idzie..
@krzyzyk31 dobrze napisał po cholere ci 7 manu? na 4 czy 5 normalnie da sie grać.. I nagle znajdzie sie miejsca w cholere bo wywalenie 6 manu spowoduje możliwość wywalenia 3-4 domków i ze 2-3 budynków kultury więc na oko z dobre 4-5 ekspansji sie zwolni..

Żeby było jasne nie czepiam sie was tylko pisze co myśle a każdy gra jak chce :)
 

DeletedUser174

Guest
zaznaczyłam 3 opcje... przepraszam, nie mogłam się powstrzymać :D

generalnie mnie zadania nie przeszkadzają. Ale irytujące jest gdy przez głupie zadanie, którego nie chcemy robić. W tej chwili mam tak z wybudowaniem akweduktu w konstruktach... nagrodą jest mana... na wuj mi ta mana teraz jak i tak sie rozpłynie... potem mam dostać chyba uszkodzony odłamek na oddanie tony młotków ... yyy... no już na pewno... ten uszkodzony odłamek runy jest taki cenny wrrr...

uważam, ze zadania powinny być odblokowane natychmiast po skończeniu drzewka. Tylko tyle. Wybrzydzanie które to zadanie jest bee skończy się na tym, ze każdemu z nas będzie inne zadanie sie nie podobać. A to akurat nie nasza wina że co chwila wpadamy na ścianę... a biorąc pod uwagę tempo rozwoju gry coraz wiecęj graczy o tą ścianę sie rozbija
 

blazius1

Paladyn
Mniejsza o zadania i te 200 diamentów prędzej czy później. Diamenty nie zając.

Ale z tym klikaniem w turnieju to chodziło o to przecież, że za dobrze nam w turniejach idzie. Są już zbyt czasochłonne dla aktywnych graczy, a wydaje się, że wcale nie muszą.
 

chelsea

Wędrowiec
Dla mnie ta gra bez wyzwań byłaby nudna, a postawienie 16 wysp to jest wyzwanie :p Jedyne co mnie męczyło to ich rozbudowa do 4 poziomu. Poza tym, nikt nikomu nie każe stawiać wszystkiego i tego rozbudowywać. Już i tak znacznym ułatwieniem jest fakt, że teraz da się pomijać fabułę po skończonej rasie, a dawniej w ogóle nie było takiej opcji i nie było też diamentów za przejście epoki. I całkowicie zgadzam się z @Nusion - diamenty to nagroda, a tylko od nas zależy jak szybko je odbierzemy ;)
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Przejechałem Konstrukty na 12 rasowych budynkach... długo to trwało... ale się udało ;). Biorąc jednak pod uwagę "pszczółki", "czary rasowe" i inne cuda... uważam że zadania z opcją budowy iluś tam budynków powinny mieć opcje ( odrzuć ) już w tracie gry... po to są jakieś tam inne opcje... / budynki... => by zyskać nie rozbudowując czegoś tam innego...
Obranie strategii przez gracza powinna być dowolna i nie blokować całkowicie zadań... być może 10-20 kolejnych bym zrobił... a tak jest kiszka... choć zgadzam się z @chelsea że zadania są także wyzwaniem ;) - tyle że gdy kłócą się z logiką i ekonomią rozgrywki... czasami lepiej jest ominąć ;) Pozdrawiam.

Ps. Odnosząc się do pytania o wycofanie tych zadań - jestem na nie... o dodanie opcji odrzuć TAK ;)
 

DeletedUser2264

Guest
W amunach po raz pierwszy w tej grze olałam zadania bo po prostu nie dałam rady zmieścić 8 i 4 rasowych budynków. Mimo skończonego drzewka musiałam czekać do końca rasy. Ok, fajnie, że zadania można odrzucić, ale biorąc pod uwagę jak długo trzeba czekać na kolejną rasę to moim zdaniem jest to bez sensu. A te 200 diaksów to fajnie, miło i suuuper, ale nie rozwalę miasta tylko z tego powodu :D
 

DeletedUser110

Guest
Właściwie, to powinienem poprawić pomysł. Zgodnie z tym, co napisał @Miroslaw78 : a więc możliwość odrzucania takich zadań. Nie byłoby to precedensem, bo pamiętam, że w Smokach było zadanie mieć po 4 wszystkiego, które można było odrzucić.
Prośba do modków: zmienić pytanie z "wycofane" na "odrzucalne".
 

DeletedUser1256

Guest
Ciekawe z tymi turniejami. Ja mam 5+5+4 manufaktury i bez problemu robię w turniejach 2500-3000 pkt. No chyba że kogoś to nie zadowala. Wtedy jest jedna rada, a mianowicie żywa gotówka czyni cuda.
 
Ja mam 5+5+4 manufaktury i bez problemu robię w turniejach 2500-3000 pkt. No chyba że kogoś to nie zadowala.
Chyba nie o to chodzi ;) Doskonale zdajesz sobie sprawe z tego, jaki wplyw na koszty
maja opcjonalne badania na powiekszenie oddzialu. Po prostu nie kazdy je pomijal i nic
nikomu do tego, odwrocic tego i tak sie juz nie da. Tylko ze z tego powodu (i z paru innych)
efekt moze byc wlasnie taki, ze 7-7-7 u kogos pozwoli na mniej niz 5-5-4 u Ciebie, wiec
liczenie manufaktur na sztuki i takie bezposrednie porownania nie sa moim zdaniem
miarodajne.
 

DeletedUser1256

Guest
Chris o czym ty piszesz. 2000 pkt można na luzie samym wojem zrobić co turniej, a jak się sprężyć to i dużo, dużo więcej.
 

DeletedUser2264

Guest
Dość późno dowiedziałam się, że powiększenie oddziału to spore kuku. Na moją ówczesną świadomość/wiedzę, powiększenie miało mi dać większe szanse w zdobywaniu prowincji : Gupia byłam, oj gupia. Teraz za to płacę, dosłownie. Ale młodsze wiochy już tego błędu nie popełniają. Można pominąć - trzeba pominąć.
 

DeletedUser

Guest
Jak ja lubię to magiczne "na luzie robię x tysięcy punktów wojem"

Cofnij sie parę rozdziałów niżej i skasuj antyki bonusowe do woja - w skrócie przypomnij sobie jak to było kiedyś i porozmawiajmy. Potem czyta to jakiś początkujący i wierzy w takie bzdety

Powiem tak:
- w konkretnych turniejach
- w konkretnym mieście (budowle)
- z konkretnymi badaniami
- w konkretnym rozdziale

wtedy powiem tak to prawda

Inaczej to jest tak miarodajne jak te manu 5-5-4...

W temacie, lista zadań głównych jest ok, faktycznie zadania "ilościowe" powinny być opcjonalne z uwagi nawet na samo wprowadzenie doładowań portalowych
Tym niemniej doceniam IG zrobiło już ukłon w stronę graczy:
- skrzynki z diaxami można zebrać po przejściu rasy
- wprowadzili jako opcjonalne zadania związane z rozbudową warsztatów
 
Do góry