• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zwiększenie oddziału

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2452
  • Data rozpoczęcia
Sam napisales w ktoryms z poprzednich postow, ze tworcy gry takiego algorytmu nie podadza do publicznej wiadomosci, wiec skad inni mieliby go niby znac ? Oszacowac koszty turnieju przy zakladanej ilosci prowincji do zrobienia nie jest az tak trudno w oparciu o koszty poprzednich porownywalnych turniejow. Watpie, by ktos byl w stanie podac dokladny wzor. W kazdym razie ja go nie znam :)
 

DeletedUser3033

Guest
hmm nie wiem może jakiś matematyk by pomógł ale nie to w tej informacji chce przemycić kto chciał zauważył i porównał do turnieju i co dają nagrody w turnieju :)
 

DeletedUser80

Guest
Powiększenie oddziału dla walk na mapie jest dobre: ilość wojsk przeciwnika nie zmienia się, ale liczebność Twojego wojska zwiększa się.
Powiększenie oddziału dla walk turniejowych jest złe: ilość Twoich wojsk wzrasta, ale przeciwnika również. Więc nie uzyskujesz przewagi, a straty wojska będą większe.
Powiększenie oddziału dla darmowych jednostek wojskowych z Cudów (Bastion, Grzybki, Akademia, Źródła) jest dobre: im większa liczebność oddziału, tym więcej jednostek produkują Cuda co 3 godziny.(...)

Do turniejów dodałabym jeszcze że jeśli rośnie ilość wojsk przeciwnika to i koszty uczt również rosną co jest oczywiście złe
(...)
Cztery zdania i temat wyczerpany.
Reszta wypowiedzi to bicie piany:D
 

DeletedUser2262

Guest
Czy ktoś z Was wie o ile powiększa się oddział podczas badania Powiększenia Oddziału? (czy jest do tego jakiś "system liczenia")
 
Czy ktoś z Was wie o ile powiększa się oddział podczas badania Powiększenia Oddziału? (czy jest do tego jakiś "system liczenia")
Tak, jest:
(nowy rozmiar oddzialu) = (stary rozmiar oddzialu) + (numer badania na p.oddzialu) * 3

Przykladowo po zbadaniu "powiekszenia oddzialu 26" w drzewku oddzial powiekszy sie o
26 * 3, czyli o dokladnie 78 jednostek.
 

DeletedUser4349

Guest
no to nie fajnie mam zbadane każde do smoków. I co z tym można teraz zrobić :/. Tylko pluć w brodę. Wioska którą budowałem 1.5 roku traci sens w tym momencie. W iglicy pewnie jest ta sama sytuacja. Jedynie co można na niej robic to przygody które są pod względem nagród praktycznie nieopłacalne. Trzeba ulepszać armie na max cudami innej opcji nie widzę. Trudno:)
 
W iglicy pewnie jest ta sama sytuacja.
Jesli chodzi o turnieje, to nie da sie juz cofnac negatywnych skutkow tych badan, ale w Iglicy stopien trudnosci ma byc niezalezny od ilosci zbadanych powiekszen oddzialu. Graja tam role inne czynniki, jak epoka, zapewne ilosc podbitych prowincji, w niewielkim stopniu (podobno) suma poziomow cudow i pewnie jeszcze kilka innych czynnikow. Tworcy nie udostepnili dokladnej formuly i troche nam to graczom zajmie, zanim na zasadzie porownan dojdziemy do tego, co i w jakim stopniu wplywa na koszty i trudnosc walk w Iglicy. Mozna byc pewnym, ze w koncu to rozkminimy, ale zajmie to pewnie kilka-kilkanascie tygodni.
 

DeletedUser

Guest
Jesli chodzi o turnieje, to nie da sie juz cofnac negatywnych skutkow tych badan, ale w Iglicy stopien trudnosci ma byc niezalezny od ilosci zbadanych powiekszen oddzialu. Graja tam role inne czynniki, jak epoka, zapewne ilosc podbitych prowincji, w niewielkim stopniu (podobno) suma poziomow cudow i pewnie jeszcze kilka innych czynnikow. Tworcy nie udostepnili dokladnej formuly i troche nam to graczom zajmie, zanim na zasadzie porownan dojdziemy do tego, co i w jakim stopniu wplywa na koszty i trudnosc walk w Iglicy. Mozna byc pewnym, ze w koncu to rozkminimy, ale zajmie to pewnie kilka-kilkanascie tygodni.

ZAZNACZAM, że nie wywracam stolika. WSZYSTKIE opinie dotyczące powiększenia oddziału nadal mają swoje silne uzasadnienie.
Tak piszę na marginesie, powiedzmy, co do swoich odczuć.
Nie jestem graczem turniejowym, sobie pykam. Może kiedyś chciałem więcej dokonać na turnieju i zacząłem robić kombajn wojskowy zatrzymując się na epoce, ale się strasznie wynudziłem. Więc popchnąłem jedną epokę, później drugą. Wpadło mi mnóstwo przymusowych powiększeń oddziału i to nie spowodowało mojego tąpnięcia tzn. nadal mogę ileś tam punktów w turku zrobić. Do rozważenia są te nie przymusowe powiększenia oraz tak naprawdę inne czynniki mające wpływ na możliwości w turku.
Moja opinia jest taka, że jak ktoś ma wysokie cuda dające przy okazji wojsko to te nie przymusowe powiększenia się neutralizują (droższe walki ale więcej odbierasz woja i mniej go marnujesz na zwykłych prowincjach). Ale ważniejsze są poziomy cudów wojskowych, feniks oraz w ogóle dopływ wojska. Sama produkcja nawet przy dużej aktywności tzn. częstym odbiorze nie starcza. Tu potrzeba jeszcze budynków ekstra dających wojsko.
Ja na wiosce studniowej zrobiłem 3k pkt walcząc na auto TYLKO wojskiem pochodzącym ze zbiorów z terenów stratega orka i valoriańskiego ducha walki. A mam tylko łącznie 4 takie budynki. Po prostu ileś tam turków robiłem koszarowymi a później sobie odpaliłem te uzbierane wojsko na ognistym feniksie.
Więc moja opinia co do powiększenia oddziału jest taka. NIC Tobie nie da wstrzymywanie się z tą technologią jak nie masz poukładanych innych czynników wpływających na turek. To nie jest panaceum na sukces. Nadal będziesz dryfował w kierunku ledwo wyrabiania minimów w bractwach.
Ale jak masz odpalone powiększenia oddziałów i masz poukładane miasteczko to na robienie wyników rzędu 3k pkt będzie miało wpływ tylko i wyłącznie to czy jesteś na urlopie czy nie.
ps: dużo odkrytych prowincji, cuda wojskowe, feniks, budynki czasowe wzmacniające wojsko, simia, budynki eventowe tworzące wojsko i dopiero techy powiększenia oddziału da Tobie możliwość podejścia do top w turku. Są i inne rzeczy jak np. znajomość wojska oraz gra ręczna czy na auto. Może o czymś zapomniałem - jakby co to proszę o zrozumienie.

Dlaczego o tym piszę? Bo temat powiększenia oddziału się przewija a jednak nie jest uwypuklone to, że jest to tylko JEDEN z kilku czynników wpływających na turek.
 

Nusion

Kapłan
NIC Tobie nie da wstrzymywanie się z tą technologią jak nie masz poukładanych innych czynników wpływających na turek. To nie jest panaceum na sukces. Nadal będziesz dryfował w kierunku ledwo wyrabiania minimów w bractwach.
Tak tylko nieśmiało się wtrącę, że chyba trudno tu o drugiego takiego gracza, który miałby tak poukładane WSZYSTKIE czynniki wpływające na turek i na grę ogólnie, jak @chris07070707 :)
I cóż, dryfuje on nieustannie w turniejowej topce na wszystkich 3 serverach :D

A badanie powiększenia oddziału to jest ZŁO. I to nie jest moja opinia, to jest fakt.
 
Ostatnia edycja:
@Nusion, dziekuje, ale ja akurat z wieloma punktami z wypowiedzi @Rithven sie zgadzam, tym bardziej, ze przeciez z nikim nie polemizowal i pisal tylko o wlasnych doswiadczeniach/odczuciach. Z tyloma zmianami zwiekszajacymi wydajnosc miast powiekszenia oddzialu dalej maja wprawdzie negatywny (bez wyjatku) wplyw na wydajnosc turniejowa, ale ten wplyw nie jest juz tak destrukcyjny jak kiedys. Po prostu latwiej go skompensowac (o czym wlasnie @Rithven pisal). Dotyczy to oczywiscie normalnego stylu grania i wynikow okolo 3k, a nie jakichs ekstremalnych strategii obliczonych na maksymalna mozliwa wydajnosc turniejowa miasta, bo takie strategie to raczej rzadkosc i wlasnie ekstremalne przypadki, a nie "normalny" styl gry. Wydaje mi sie, ze kontekst tej wypowiedzi byl taki, ze czasem nie warto za dlugo czekac z robieniem obowiazkowych powiekszen oddzialu (bo opcjonalne to rzeczywiscie ZLO - bez zadnego wyjatku), bo w pozniejszych epokach dbajac o aspekt wojskowy rozwoju miast mozna te obowiazkowe powiekszenia w znacznym stopniu skompensowac.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
No ok @chris07070707, pewnie masz rację :) To dryfowanie i minimum bractwa jakoś mi nie podpasowało do Ciebie ;)
przecież nie pisałem o Chrisie. Pisząc "nic Tobie nie da.." miałem na myśli "nic Tobie nowy graczu nie da". Chyba nie myślisz, że ja miałem zamiar podszkolić w kwestii turka Chrisa?? Wiesz. Dzień w którym pojawią się u mnie takie chęci będzie dniem mojej wywózki na ostry oddział psychiatryczny.
Wracając do meritum:
Kto pyta o powiększenie oddziału? Zazwyczaj nowi gracze (rozpatruję wątek przewijający się na forum ale też np. w bractwach gdzie byłem). Więc odniosłem się w ogólności by nie traktować powiększenia oddziału jako panaceum na sukces bo samo w sobie - nic po prostu nie da. I ta myśl jest skierowana do nowych graczy oraz tych co mają już poukładane miasto pod system górniczy (surkowy) i zapragnęli coś zmienić. Nic nie jest straconego.
@Nusion, dziekuje, ale ja akurat z wieloma punktami z wypowiedzi @Rithven sie zgadzam, tym bardziej, ze przeciez z nikim nie polemizowal i pisal tylko o wlasnych doswiadczeniach/odczuciach. Z tyloma zmianami zwiekszajacymi wydajnosc miast powiekszenia oddzialu dalej maja wprawdzie negatywny (bez wyjatku) wplyw na wydajnosc turniejowa, ale ten wplyw nie jest juz tak destrukcyjny jak kiedys. Po prostu latwiej go skompensowac (o czym wlasnie @Rithven pisal). Dotyczy to oczywiscie normalnego stylu grania i wynikow okolo 3k, a nie jakichs ekstremalnych strategii obliczonych na maksymalna mozliwa wydajnosc turniejowa miasta, bo takie strategie to raczej rzadkosc i wlasnie ekstremalne przypadki, a nie "normalny" styl gry. Wydaje mi sie, ze kontekst tej wypowiedzi byl taki, ze czasem nie warto za dlugo czekac z robieniem obowiazkowych powiekszen oddzialu (bo opcjonalne to rzeczywiscie ZLO - bez zadnego wyjatku), bo w pozniejszych epokach dbajac o aspekt wojskowy rozwoju miast mozna te obowiazkowe powiekszenia w znacznym stopniu skompensowac.
Chris: odczytałeś ducha mojej wypowiedzi.
 
Do góry