• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zwiększenie oddziału

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2452
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3033

Guest
Oki może ktoś pisać że to ploteczki ale system walki jest mi znany z innych gier fakt tu się odrobinę różni ale to nie jest jakaś czarna magia tylko zaniżone staty a raczej zbliżone do siebie różnych typów wojska jak i podniesiona trudność czy raczej wielkość (ilość ) wojsk przeciwnika .
Ale to nie jest sedno tematu tylko balans gry w teorii by balans miał miejsce to wygram walkę nie mając rozbudowane koszary itp. bo to nie wpływa na samą walkę mogę wybudować dwa a nawet jeden cud już mam a drugi pewnie jeszcze wybuduje kilka razy by przekuć zbędne runy .
Ale też odbiegam od tematu niestety pokazać jest łatwiej niż napisać czy komuś wytłumaczyć, głównie chodzi o pewne przekłamanie jakie pisze wiele osób na temat walki wojskiem a dokładniej pewna koloryzacja faktów do stopnia absolutnej bzdury .
Chodzi o sam fakt że nowe osoby są w ten sposób jakby oszukiwane bo nigdzie nie pisze że nie buduj niczego do wojska bo ci się nie przyda do niczego ,a jak już chcesz walczyć wojskiem to zapomnij o jakiejkolwiek rozbudowie manufaktury 1;1;1 bo musisz liczyć się z tym że to wszystko zajmuje miejsce kosi ludki z rezydek jak i kulturę mało tego tak uda ci się wygrywać walki nawet na mapie tylko czy w wersji militarnej masz takie same szanse rozwoju jak w wersji ekonomicznej .
Plotki ploteczki na jednym koncie możesz grać na trzech światach od koloru do wyboru zagraj na trzy różne sposoby i porównaj efekt gry po tygodniu .
A piszę bo strasznie mnie drażni koloryzowanie czegoś co jest możliwe ale o ile spełniasz wszystkie wyrzeczenia .
Realnie to nie znaczy że masz trzy konta pach bo gdzie ktoś komuś przesyła do cudu 300PW owszem w bractwach ktoś tam może się w ten sposób umówić ale realnie nie w tym samym bractwie i setki prowincji dalej ?
A i tak dodam nie interesuje mnie jak ktoś sobie radzi w grze nie istotne a nie chodzi jak oszukać gre bo z tym niema problemu tylko co gra realnie jest zbudowana
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
  • Każde powiększenie oddziału zwiększa siłę naszych wojsk na mapie, a więc obniża trudność walki w prowincjach jeszcze nieodkrytych. Ta technologia nie ma wpływu na wojska przeciwnika na mapie świata.
  • Badanie zaawansowanego zwiadu również obniża poziom trudności w prowincjach jeszcze nieodkrytych.
  • Poziom trudności na mapie rośnie natomiast wraz z każdą odkrytą prowincją, jeśli więc zignorowaliśmy czerwone oznakowanie "bardzo trudne" i poszliśmy dalej kupując prowincje za towary, to możemy znaleźć się w sytuacji, gdy odkrycie technologii nic w prowincjach nie zmieni w widoczny sposób, bo nadal będą bardzo trudne. Odkrywanie technologii jest odczuwalne i pomocne gdy poziom trudności jest mniejszy lub gdy dopiero co wkroczyliśmy w "bardzo trudną" strefę.
 

DeletedUser174

Guest
@Dragomira
bardzo ładny wykład :) i nawet zgodny z prawdą... ale...

zapomniałaś dodać, że powiększenie oddziału ma cholernie negatywny wpływ na poziom trudności w turnieju. Zwiększa nasze oddziały a tym samym ponosimy większe straty/koszty. Ponadto podnosi też wysokość uczty i zwiększa też liczebność oddziałów wroga. A ponieważ w turnieju więcej się dzieje niż na mapie (zwiad trwa 3-4 dni czyli pozwala to na 16 walk w prowincjach na mapie, a w turnieju ile prowincji/walk się klika co tydzień? ilości są nieporównywalne!!!) to zasłanianie się mapą by namówić graczy do badania opcjonalnych badań powiększenia oddziału jest naprawdę niestosowne. Tylko ktoś bez wyobraźni będzie te badania klikał.

Tak, te badania nie powinny mieć wpływu na turniej. I kiedyś tak było. ale przyszła dobra zmiana i pozamiatała temat. I zasadniczo to te badania naprawdę wpływają na poziom zadowolenia z gry (przynajmniej mojego). Zanim weszły żywioły miałam już skończone drzewko. Teraz jeszcze nie skończyłam żywiołów (a to już ile czasu minęło - 4x spokojnie je można było zrobić) bo blokuja mnie właśnie te powiększenia. I zupełnie mi sie nie spieszy żeby je klikać. Ot jaki mam pęd na tęczowego jednorożna... obym tylko o własne nogi sie nie potknęła z tego pospiechu i pedu. Tylko pytanie czy to na pewno jest dobry kierunek rozwoju gry... ale to już nie mi na to pytanie odpowiadać. Niech ci janusze z ig sie nad tym zastanowią

a teraz niech ig zrobi taki numer jak kiedyś ze co aktu to zmieniali opcjonalne badania na oddziały... ja bym chyba już tego nie zdzierżła... a na pewno nie z takim stoickim spokojem jak kiedyś

a swoją drogą to przydałaby sie dokładna rozpiska jak to zwiększenie oddziału dokładnie wpływa na rozgrywke turniejową. Przecież musi być do tego jakiś algorytm. @Dragomira podpytasz temat?
 

DeletedUser3033

Guest
A mój błąd faktycznie link bezpośredni zawiera wulgarne słowa impuls ale @Dragomira zareagowała w porę ;).
Wybaczcie dzieci i ci co poczuli się zgorszeni zawartością czasami zapominam że gra jest od +2 lat .
Za co przepraszam postaram się nie popełnić podobnego błędu ci co by chcieli zobaczyć polecam youtube se poszukać znowu mam bana
hmm ostrzegam zawartość jest od +18 i dla osób z poczuciem humoru ia mam nadzieje że udało mi się obejść regulamin forum :(
 

DeletedUser110

Guest
@Dragomirazasłanianie się mapą by namówić graczy do badania opcjonalnych badań powiększenia oddziału jest naprawdę niestosowne. Tylko ktoś bez wyobraźni będzie te badania klikał.
Ja tam wszystkie badania zrobiłem. Powiększenie oddziału też, bo nie zapomnę, jak kilkakrotnie wprowadzana była aktualizacja, po której badania będące 'ślepą uliczką' stawały się obowiązkowe.
Dodam jeszcze, że jeśli pominie się nieobowiązkowe badanie, a za 2-3 epoki Tfurcy stwierdzą, że balans się wykoślawi, jak nie staną się obowiązkowe i zmienią gałęzie drzewa, to możemy się znaleźć w czarnej D. Albowiem, do takich badań potrzeba zwykle szczególnych surowców z epoki. A teraz niech ktoś będący w Żywiołakach sobie wyobrazi, że musi zrobić badanie, do którego potrzeba orkowych grzybków... Ja zwykle towary rasowe produkowałem w ilościach wystarczających do drzewka i nic więcej. Większość pewnie też. No i teraz wyobrażenie, że miałbym nagle stawiać portal orków, farmy grzybów i orkowy sracz, powoduje, że wolę jednak zbadać wszystko. Żeby nie było potem płaczu.
 

DeletedUser3033

Guest
Oki nie piszę że się nie zgadzam z tym co piszesz owszem masz racje tylko twórcy tak zachwiali równowagę w grze że tego się nie opłaca wcale robić a nawet jak by te badania były za darmola to też tych co nie mam zrobionych nie zrobię .
Twórcy mogą zmieniać drzewko lecz nie cofną graczy w rozwoju bo to oznaczało by natychmiastowy koniec gry teraz mnie ciekawi jak z tego genialnego pomysłu wybrną .
A tak na marginesie co wy z tym płaczem mogę podyskutować o grze jak jest zbudowana jakie pomysły według mojego zdania są pozytywne i jak najbardziej mogę pisać co jest spartolone w grze . Ja nie płacze zawsze mam wybór nikt mnie tu siłą nie trzyma to z jakich powodów gram to moja sprawa a to co piszę to moja opinia .
 

DeletedUser629

Guest
Wydaje mi się że każdy kto opuścił badanie powiększenia oddziału to zostawił takie też surowce potrzebne :) ja w Niziołkach zapomniałam i stawiałam budynki od nowa :D Prawdę mówiąc to pierwsze mam opuszczone to badanie w Żywiołakach , gdyż wcześniejsze musiałam wykorzystać do zrobienia zadania eventowego.... nie było wyboru :(
Każdy ma swoją politykę gry i walki .... żeby w turnieju zajść wysoko, niestety nie tylko oddziały wojska są potrzebne ;) a poszaleć każdy chce, więc ułatwia sobie na wszystkie sposoby ... a jak coś zmienią :eek: eeee potem będę się tym martwić :p
 

visit0r

Paladyn
Wydaje mi się że każdy kto opuścił badanie powiększenia oddziału to zostawił takie też surowce potrzebne :) ja w Niziołkach zapomniałam i stawiałam budynki od nowa :D Prawdę mówiąc to pierwsze mam opuszczone to badanie w Żywiołakach , gdyż wcześniejsze musiałam wykorzystać do zrobienia zadania eventowego.... nie było wyboru :(
Każdy ma swoją politykę gry i walki .... żeby w turnieju zajść wysoko, niestety nie tylko oddziały wojska są potrzebne ;) a poszaleć każdy chce, więc ułatwia sobie na wszystkie sposoby ... a jak coś zmienią :eek: eeee potem będę się tym martwić :p
ewentualnie zamiast się martwić gdy cofnięcie w rozwoju spowodowane działaniami IG będzie zbyt wielkie dla wielu osób będzie to przelaniem czary goryczy i zostaną wyzwoleni z nałogu zwanego Elvenar :)
 

DeletedUser3355

Guest
Wiem, że to nie na temat, ale czy dobrze zrozumiałam, że aby zmniejszyć poziom trudnosci prowincji trzeba badać powiększenie oddziału?
 

DeletedUser80

Guest
Samo określenie "łatwa" czy "trudna" nie ma wpływu na koszty negocjacji czy liczebność wojsk przeciwnika.
Jest to tylko informacja.
 

DeletedUser3475

Guest
Dobry wieczór,
z tego co zauważyłam wszyscy traktują powiększenie oddziału jako wielkie zło. Ja wciąż mam kilka wątpliwości, ale przyczyną może być to, że niezbyt długo gram.
Pierwsza rzecz, którą zauważyłam, to fakt, że przy odblokowaniu powiększenia oddziału prowincje zmieniają trudność (w moim przypadku z bardzo trudny na trudny), do tego udało mi się wygrać kilka potyczek na poziomie trudnym.
Wojsko, a przy tym powiększenie oddziału, przydatne jest przy turniejach. Praktycznie całe turnieje wygrywam wojskiem.
Jednak krąży opinia, że powiększenie oddziału wpływa na koszty negocjacji. Czy ktoś może robił jakieś udokumentowane obserwacje na ten temat?
I teraz pozostaje kwestia - jeśli ktoś może walczyć w prowincjach to jakie znaczenie mają koszty negocjacji? I czy faktycznie powiększenie oddziału jest takie złe?
Przy czym trzeba dodać, że zauważyłam, że tylko część badań tego typu można pominąć.
 

DeletedUser110

Guest
Powiększenie oddziału dla walk na mapie jest dobre: ilość wojsk przeciwnika nie zmienia się, ale liczebność Twojego wojska zwiększa się.
Powiększenie oddziału dla walk turniejowych jest złe: ilość Twoich wojsk wzrasta, ale przeciwnika również. Więc nie uzyskujesz przewagi, a straty wojska będą większe.
Powiększenie oddziału dla darmowych jednostek wojskowych z Cudów (Bastion, Grzybki, Akademia, Źródła) jest dobre: im większa liczebność oddziału, tym więcej jednostek produkują Cuda co 3 godziny. Przy czym nie oszukujmy się: ilości wojsk uzyskiwane z cudów nie powalają.
 

Nusion

Kapłan
Do turniejów dodałabym jeszcze że jeśli rośnie ilość wojsk przeciwnika to i koszty uczt również rosną co jest oczywiście złe
Ja unikam tych badań jeśli tylko można. Na mapie i tak nie walczę a za to w turniejach owszem
 

DeletedUser3475

Guest
Tylko kwestia jest taka, że ja wygrywam turnieje przede wszystkim wojskiem i uważam to za znacznie bardziej opłacalne niż negocjacje :p
 

Nusion

Kapłan
Oczywiście że walka wojskiem jest bardziej opłacalna niż negocjacje, niestety uczt w turniejach czasem nie da się uniknąć. No i nawet walcząc wojskiem czym większą armię wystawiasz do walki, tym więcej wojska ginie ponieważ ginie jakiś procent z całości lub całość w razie porażki
 

DeletedUser3475

Guest
To wiadomo, że giną. Ale produkcja wojska jest znacznie bardziej opłacalna niż negocjacje

Przynajmniej na tym etapie gry, na którym ja jestem. Później się to może zmienić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@Dragomira nieładnie pisać półprawdy (stronę z plusami) danej funkcji w grze jak ci za to płacą - brawo @kikimora za punktowanie

Powiększenie oddziału dla walk na mapie jest dobre: ilość wojsk przeciwnika nie zmienia się, ale liczebność Twojego wojska zwiększa się.
Powiększenie oddziału dla walk turniejowych jest złe: ilość Twoich wojsk wzrasta, ale przeciwnika również. Więc nie uzyskujesz przewagi, a straty wojska będą większe.
Powiększenie oddziału dla darmowych jednostek wojskowych z Cudów (Bastion, Grzybki, Akademia, Źródła) jest dobre: im większa liczebność oddziału, tym więcej jednostek produkują Cuda co 3 godziny. Przy czym nie oszukujmy się: ilości wojsk uzyskiwane z cudów nie powalają.

I tak powinno wyglądać podsumowanie tematu + najlepiej algortm narastania wojsk

Dorzucę tylko że budynki produkujące wojska (cuda, ewentowe) pomimo mniejszej ilosci są dobre bo produkują je równolegle z koszarami, a w koszarach (i terenach treningowych oraz obozie najemników) łącznie mamy kolejkę na tylko 5 wojsk

Ja mam zbadane wszystkie rozwinięcia, miło mi się gra na planszy (praktycznie używam wojska bo mam przewagę x2 nad przeciwnikiem) ale cierpię dużo bardziej na turnieju tutaj kolejne przekłamanie bo wojska na turnieju mają BLOKADĘ ILOŚCI* i ich ogólne zwiększenie oddziału nie przekłada sie na ich ilość w turnieju poza tym że ma wpływ tylko na nagocjację :/ - tutaj pełna zgoda z @kikimora ale IG cały czas ma takie zagrywki** więc co się dziwić

*Wojska w turnieju rosną z ilością gwiazdek i /lub odległością od miasta gracza
** dzięki czemu ta gra spada w moim rankingu gier na już trzecią pozycję (dlatego też nawet na forum mi się nie chce klepać)
 

visit0r

Paladyn
@Dragomira nieładnie pisać półprawdy (stronę z plusami) danej funkcji w grze jak ci za to płacą - brawo @kikimora za punktowanie



I tak powinno wyglądać podsumowanie tematu + najlepiej algortm narastania wojsk

Dorzucę tylko że budynki produkujące wojska (cuda, ewentowe) pomimo mniejszej ilosci są dobre bo produkują je równolegle z koszarami, a w koszarach (i terenach treningowych oraz obozie najemników) łącznie mamy kolejkę na tylko 5 wojsk

Ja mam zbadane wszystkie rozwinięcia, miło mi się gra na planszy (praktycznie używam wojska bo mam przewagę x2 nad przeciwnikiem) ale cierpię dużo bardziej na turnieju tutaj kolejne przekłamanie bo wojska na turnieju mają BLOKADĘ ILOŚCI* i ich ogólne zwiększenie oddziału nie przekłada sie na ich ilość w turnieju poza tym że ma wpływ tylko na nagocjację :/ - tutaj pełna zgoda z @kikimora ale IG cały czas ma takie zagrywki** więc co się dziwić

*Wojska w turnieju rosną z ilością gwiazdek i /lub odległością od miasta gracza
** dzięki czemu ta gra spada w moim rankingu gier na już trzecią pozycję (dlatego też nawet na forum mi się nie chce klepać)
wieść głosi ze od 13 kręgu piekła wygranie wojskiem na mapie staje się niemożliwe
 

Elelkal

Rozbójnik
Ja mam zbadane wszystkie rozwinięcia, miło mi się gra na planszy (praktycznie używam wojska bo mam przewagę x2 nad przeciwnikiem) ale cierpię dużo bardziej na turnieju tutaj kolejne przekłamanie bo wojska na turnieju mają BLOKADĘ ILOŚCI* i ich ogólne zwiększenie oddziału nie przekłada sie na ich ilość w turnieju poza tym że ma wpływ tylko na nagocjację :/ - tutaj pełna zgoda z @kikimora ale IG cały czas ma takie zagrywki** więc co się dziwić

*Wojska w turnieju rosną z ilością gwiazdek i /lub odległością od miasta gracza
** dzięki czemu ta gra spada w moim rankingu gier na już trzecią pozycję (dlatego też nawet na forum mi się nie chce klepać)

Nie nazwałbym tego przekłamaniem bo nikt nie ukrywa tego jak wygląda wzrost wojsk. W którymś z tematów były podane "współczynniki/stosunek" dla każdej z gwiazdek. Także z każdym powiększeniem oddziału faktycznie walczymy w turnieju coraz większą armią ale wroga armia też się powiększa w oparciu o tę ustaloną wartość. Tu można zarzucić IG brak jasno przedstawionych informacji zebranych w jednym miejscu. Aby dowiedzieć się jak najwięcej o tych powiększeniach trzeba przeczytać (a najpierw wyszukać) kilka różnych tematów bo w każdym znajduje się tylko część wiedzy na ten temat.
 
Do góry