• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zwiększona ilość zwiadowców

  • Rozpoczynający wątek raventes83
  • Data rozpoczęcia

Czy przedstawiona propozycja podoba się Tobie i chciałabyś/chciałbyś aby została wprowadzona do gry?

  • Tak, gdyż uważam że to mogłoby się przyczynić do szybszego rozwoju mojego miasta.

    Głosy: 10 83,3%
  • Nie, obecnie jest dobrze i nie trzeba nic zmieniać.

    Głosy: 2 16,7%

  • W sumie głosujących
    12
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Chciałbym Wam przedstawić moją propozycję. Mianowicie, chciałbym poddać pod głosowanie propozycję zwiększenia ilości zwiadowców z obecnych 1, do takiej liczby ilu mamy aktualnie robotników.

Czyli, jeśli mamy np 2 robotników to tylu zwiadowców moglibyśmy wysłać jednocześnie, jeśli 3 to 3 i tak dalej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser48

Guest
Zagłosowałem na tak, ale jeżeli chodzi o mnie, to i tak razem dwóch nie jestem w stanie wysłać, za mało złota. Ale na pewno można drugi wcześniej puścić.
 

Mikekun

Rozbójnik
witaj

Pomysł proty i zarazem genialny. Faktycznie ilość dostępnych zwiadowców mocno wpływa na dalsze etapy w grze dlatego gracz powinien posiadać ich większą ilość. W obecnej chwili ekspansja jest ciekawa tylko wtedy kiedy mamy odkryte prowincje, kiedy ich brak nawet nie myślimy o wchodzeniu na główną mapę ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser724

Guest
Jak dla mnie, to nie tędy droga. Jakoś nie widzę, by gość z kielnią szedł podbijać świat. No, chyba że go do muru przyprze.
Rozumiem możliwość dokupienia kolejnego zwiadowcy, tak jak to jest z robotnikami.
Osobiście za chwilę będę wchodził w erę krasnali i jakoś na brak roboty dla fachowców nie narzekam. Fakt, że posiadam ich tylko 2. Problem jest w tym, że jak z budowlańców zrobię zwiadowców, to miasto będzie stało z rozbudową.
Borykam się za to bardziej ze szkoleniem jednostek do podboju prowincji. Z tego co tu większość pisze, to w późniejszym czasie i tak się czeka na zebranie surowców na negocjacje, lub kasy na zwiad, więc .... domyślam się, że z większą ilością zwiadowców, szybciej się ludzie znudzą gra, z braku zajęcia w grze.
 

DeletedUser

Guest
Nie zrozumiałeś idei mojej propozycji. Nie pisałem o tym, żeby zrobić z budowlańców zwiadowców, tylko o tym, że jeśli jest 2 budowlańców, to by mieć też 2 zwiadowców, jeśli mamy 3 budowlańców to z automatu dostawalibyśmy 3 zwiadowców do dyspozycji. Przecież obecnie też budowlańcy nie mają nic do zwiadowców. Można mieć teraz zajętych wszystkich budowlańców, a zwiad i tak można wysłać, bo jedno do drugiego nic nie ma - i by nie miało

Nie uważam też że moja propozycja ograniczyłaby zajęcie w grze - wręcz przeciwnie, ponieważ dostawalibyśmy możliwość szybszego zdobywania prowincji, gdyż zwiad byłby zwielokrotniony i szybciej odkrywano by prowincje do zdobycia.

Poza tym nie rozumiem Twojego toku myślenia - nie zgadzasz się z moją propozycją ( być może dlatego, że nie zrozumiałeś jej idei ), ale proponujesz jednocześnie aby była możliwość zakupu kolejnego zwiadowcy, podczas gdy ja proponuję jego obecność za free ;) Coś tu jest nie tak :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser724

Guest
Rozumiem propozycję wprowadzenia możliwości zakupu kolejnego zwiadowcy, bo otrzymywanie go za darmo w pakiecie z zakupem budowlańca, to raczej finansowo dla twórców gry nie jest opłacalne. Czemu masz dostać coś za darmo ?

Co do szybszego zdobywania prowincji, dla dużej ilości graczy, to jedyne zajęcie jakie im pozostało w obecnym etapie gry. Wiele osób już z nudów gra na trzech światach, bo na pozostałych zostało im zbieranie surowców i podboje prowincji.
Wprowadzenie kolejnych zwiadowców przyczyni się do szybszej nudy. Szybsze zdobywanie prowincji = szybsze zdobywanie wolnych ekspansji= szybsze budowanie = szybsze osiągnięcie możliwości gry = powiew nudy.
 

DeletedUser

Guest
Widzę, że Twoją ideą jest jedynie dorabianie Twórców gry, cóż - można i tak. Poza tym co ma zwiadowca do budowania? Ano tyle co piernik do wiatraka - nie ma on absolutnie żadnego wpływu na szybkość rozbudowy budynków w grze bo to nie jest jego rola. Nie wiem jak jest na dalszych etapach gry, ponieważ obecnie jestem w połowie 4 rozdziału, ale osobiście nie mam co robić z monetami i chciałbym zwielokrotnić zwiad aby nie pozbywać się ich w bezsensowny sposób. Nie mogę jednak tego robić, bo jest ograniczenie do 1 zwiadowcy.
 

DeletedUser724

Guest
Widzę, że Twoją ideą jest jedynie dorabianie Twórców gry, cóż - można i tak.

To nie jest moja idea, a realizm życia.

Poza tym co ma zwiadowca do budowania? ...

... ale osobiście nie mam co robić z monetami i chciałbym zwielokrotnić zwiad aby nie pozbywać się ich w bezsensowny sposób. Nie mogę jednak tego robić, bo jest ograniczenie do 1 zwiadowcy.

Sam sobie odpowiedziałeś na własne pytanie. Zwiększenie ilości zwiadowców, przyspieszy możliwość zdobycia kolejnych ekspansji za prowincje i przyspieszy możliwości rozbudowy miasta. Kasę bezsensownie tracisz tylko przy zbieraniu po zapełnieniu ratusza. Możesz ja spokojnie wydawać u kupca na surowce, bo taka jest jej poniekąd rola w tej grze. Jeśli kupowanie surowców jest dla Ciebie nieopłacalne, pomyśl przyszłościowo, gdzie za negocjacje jednej prowincji musisz wydać około 30 k surowców (podbicie prowincji nie jest możliwe, ze względu na liczebność wojsk przeciwnika). Nadal twierdzisz, że to bezsensowne wydawanie kasy?
 

DeletedUser

Guest
A od kiedy to zdobycie ekspansji jest równoznaczne z przymusem rozbudowy miasta? Takiego przymusu, nie było, nie ma i wydaje mi się, że nigdy nie będzie. Po 2 rozbudowa miasta też ma swoje ograniczenie i ciągle rozbudowywać nie możesz. Poza tym zdobywanie reliktów jest istotne, aby móc chociażby zwiększać produkcję manufaktur bonusowych - zwiększenie zwiadowców przyśpieszyłoby ich zdobywanie. Twierdzisz też że wydawanie kasy w Kupcu to jest opłacalny interes, a nie właśnie bezsensowne, nieopłacalne postępowanie? Mam inne zdanie na ten temat. Jest to niewątpliwie bardzo szybki sposób na stracenie kasy, ale kompletnie nieopłacalny i można by było spożytkować kasę w dużo bardziej pożyteczny sposób ( można by było np właśnie przed zwiad ). Poza tym surowce, to jednak nie złoto, a właśnie o złocie / monetach rozmawiamy. Surowce to zupełnie inny temat i nie ma on nic do zwiadu, bo nie płaci się surowcami za zwiad tylko monetami.
 

Deleted User - 34008

Guest
No cóż, generalne jestem na tak. Ale nie ma się co łudzić, jeśli dostaniemy kolejnego zwiadowcę, to na pewno nie za free.
 

DeletedUser

Guest
Fajna propozycja ale moim zdaniem na ten moment nierealna, zwiadowca zawsze był jeden i tak pewnie zostanie.
 

DeletedUser

Guest
No i właśnie o to chodzi, że zawsze był 1 , a przydałoby się więcej :) Jednak zgodzę się z tym, że tak z pewnością zostanie.
 

DeletedUser

Guest
Fajna propozycja ale moim zdaniem na ten moment nierealna, zwiadowca zawsze był jeden i tak pewnie zostanie.
Proszę o uzasadnienie dlaczego nierealna, ponieważ nie rozumiem @DamYan Twojej wypowiedzi. Z góry dzięki.
Według mnie to fajna propozycja i może w formie odkrycia jej w drzewku technologicznym, albo raz na tydzień jedna prowincja do odkrycia drugim zwiadowcą cokolwiek - byłaby ciekawym rozwiązaniem.
 

DeletedUser

Guest
Jest mnóstwo innych ważniejszych rzeczy do zrobienia aktualnie w Elvenarze. Patrząc realnie nie spodziewałbym się tego w grze ale mogę się oczywiście mylić, bo nie jestem twórcą :p
 

DeletedUser

Guest
Jest mnóstwo innych ważniejszych rzeczy do zrobienia aktualnie w Elvenarze. Patrząc realnie nie spodziewałbym się tego w grze ale mogę się oczywiście mylić, bo nie jestem twórcą :p
Teraz rozumiem, bo początkowo się zdziwiłem :eek:. Mimo to co napisałeś, mam nadzieje, że ten pomysł przejdzie w jakiejkolwiek korzystnej formie:p
 
Status
Zamknięty.
Do góry