• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zysk portalu a Kwitnąca Gildia Kupiecka

visit0r

Paladyn
czy waszym zdaniem wprowadzenie możliwości uzyskiwania produkcji rasowej bez potrzeby budowy budynków danej rasy nie zmieniło w zbyt znaczący sposób całej rozgrywki ??
zastanawiam się nad dzisiejszą nagrodą dzienną w ewencie, wystarczy kilka trafić i cała epoka do szybkiego przeskoczenia??
 

Sorcha

Rycerz
czy waszym zdaniem wprowadzenie możliwości uzyskiwania produkcji rasowej bez potrzeby budowy budynków danej rasy nie zmieniło w zbyt znaczący sposób całej rozgrywki ??
zastanawiam się nad dzisiejszą nagrodą dzienną w ewencie, wystarczy kilka trafić i cała epoka do szybkiego przeskoczenia??
W sumie też się zastanawiam, ale jak dotychczas ciężko trafić jakąś nagrodę dzienną (patrz jak ustawione są tzw. prawdopodobieństwa). Dzisiejsza nagroda daje zysk portalu 10% co 4 dni (przez 50 dni) tyle, że jak już jest postawiona. W tworzeniu za to trafiło się mi już 2 razy zysk portalu 15% (raz zrobiony, drugim razem trochę brakło składników). Pytanie co jest lepsze pewne 15% ( bo jak mam na liście receptur to mam na 100%) czy "prawdopodobne" 10% zysku portalu? Myślę, że to pierwsze (wystarczy mieć składniki i gotowe).
 
Wprowadzenie scrolli na produkcje rasowa zmienilo sposob rozgrywki i to w bardzo znaczacym stopniu moim zdaniem.
W poprzednim evencie z braku lepszych pomyslow losowalem placowki handlowe, wpadlo 11. Przejscie Orkow
zajelo mi dokladnie 28 dni, a 18 farm i 2 miejsca zbiorki na 1 lvl (czyli tyle, co nic) sluzyly mi tylko do rozbudowy portalu i produkcji towarow na drogi, nie wyprodukowalem w nich ani jednego grzybka madrosci do drzewka. Scrolli zostalo mi na cale Elfy i Smoki, ktore mozna przejsc teraz w podobny sposob, czyli bez zadnych przestojow. Do tego dochodza scrolle "tworzone" w Akademii..
@visit0r, wracajac do Twojego pytania, jesli jedynym czynnikiem ograniczajacym gracza jest szybkosc zdobywania
przez niego pw na badania, to zmiana byc moze rzeczywiscie jest zbyt daleko idaca. Rzeczywiscie mozna wrecz przeskakiwac epoki.
Ale 2-3 takie budynki traktowane tylko jako uzupelnienie "normalnej" produkcji rasowej to moze byc bardzo znaczaca pomoc, pozwalajaca po prostu uniknac nieprzyjemnych przestojow :)

EDIT: a nawiazujac do samego tematu tego watku, Kwitnaca Gildia Kupiecka na pewno straci teraz na znaczeniu. Ci, ktorzy maja ja na jakims sensownym poziomie pewnie ja sobie zostawia, bo wiadomo, szkoda wywalac cos, w co sie sporo
zainwestowalo ;) Jesli chodzi o wszystkich pozostalych, nie widze za bardzo zadnych argumentow przemawiajacych za Gildia. Po co ja stawiac i tracic na jej rozwoj tysiace pw, skoro 2 malutkie budyneczki z eventu lub scrolle z Akademii maja jeszcze wiekszy efekt i praktycznie nic nie kosztuja ?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
gildia już dawno straciła na znaczeniu. Po "dobrej" zmianie kupca gildia przestała być atrakcyjna. Dzisiaj jej bym już nie postawiła, bo to jednak jest całkiem spora krowa. A korzyści słabo widoczne. Teraz jeszcze są mniej widoczne jak są takie "zabawki" na %. Tylko czekać, aż się pojawią 50% czy nawet 100%. A podobno nie powinno być za łatwo...
 
Do góry