• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.44

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1921

Guest
A umarłe miasta są usunięte?Kiedy Bedzie nowa rasa.?
 

DeletedUser1470

Guest
hurraaa naprawili ranking turniejowy:D tzn to sie zaraz okaże:p
 

agat44

Wędrowiec
A co z aplikacją na androida? Tam prawie nic nie działa...nie ma turnieju i eventu...nie można produkować czarów i z nich korzystać. Fajnie, że jest już dostępna wersja mobilna - tylko czemu okrojona? Dla mnie i myślę, że kilku innych osób dostęp do kompa bywa utrudniony. W ten sposób tracimy możliwość rozwoju i możliwość brania udziału w pełni w grze.
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@agat44
Pomyśl o tym w ten sposób: gdyby wersja mobilna miała zostać wypuszczona dopiero w pełni funkcjonalna, to wciąż by jej nie było. Wszystko przyjdzie z czasem.
Kiedyś się używało puffina z braku apki, teraz używa się go z braku niektórych funkcji w niej. Ale koniec końców apka jest przyjemniejsza w obsłudze, bo dostosowana do urządzeń mobilnych, więc między jednym zadaniem zimowym a drugim można z niej spokojnie korzystać bez start (np. podczas czekania na zakończenie zwiadu czy długiej produkcji).
 

DeletedUser1220

Guest
hurraaa naprawili ranking turniejowy:D tzn to sie zaraz okaże:p

W moim przypadku naprawiło się już 2 turnieje wstecz, ale jakim sposobem, to nie wiadomo... czary IG.

Szkoda, że nadal jest problem z niedobijaniem do pełnej pojemności skarbca... tylko tak czasami mi wisi na poziomie 13599999 i mogę sobie zbierać te monety i zbierać z rezydencji ile wlezie, ale stan niezmienny.
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
W moim przypadku naprawiło się już 2 turnieje wstecz, ale jakim sposobem, to nie wiadomo... czary IG.
Wtedy skończyła się Przygoda, ranking Przygód się zmienił i podejrzewam, że to przez to. Niemniej wczoraj problem powrócił u mnie na 2 światach. Może aktualizacja naprawi to na dobre?
 

Hassano

Łucznik
Jak zwykle ostatnie aktualki przynoszą niewiarygodne zmiany.. Naprawde czekam z niecierpliwością na kolejne.. Ciekawe czy bilans naprawionych rzeczy wyrówna to co sie zepsuje przy okazji.. Tak na marginesie od jakiś 2-3 tygodni podczas dawania w manu i warsztatach produkcji i używania do tego klawiatury gra sie zawiesza na 5-10 sec czasem odpuści i można dawać dalej a czasem ma zawias i musi sie przelogować.. Nie wiem czy to tylko u mnie ale jest to dosyć irytujące bo zamiast rozdać wszystko w 15 sec czasem trwa to minute lub dwie..
 

Azulena

Rozbójnik
Zmiana u Hurtownika - ciśnie się jeden komentarz: "Od mieszania, herbata nie robi się słodsza!"

Poza tym, u mnie aktualizacja spowodowała znaczne spowolnienie gry, w tym niezmiernie irytujące opóźnienie w zbieraniu z warsztatów, akurat w trakcie zadania na 50xTrunki.

"Łapka" do "przeciągania" po budynkach praktycznie nie działa! :(

Zwykłe zbieranie klikaniem w każdy budynek również jest o wiele dłuższe niż zwykle - czy "oni" nie mogli poczekać do czasu PO evencie??!!

Wprowadzanie zmian w trakcie eventu powinno być surowo zabronione!!
 

Deleted User - 172852

Guest
U mnie "przeciąganie" myszą po budynkach sprawia, że zbieram surowce czy monety z co drugiego budynku. :) No i gra działa jakoś tak kulawo, niezbyt płynnie :)
 

DeletedUser1921

Guest
@Dragomira
1. BRAK USUWANIA NIEAKTYWNYCH GRACZY I ICH MIAST !!!!!!!!!!
2. Gra od aktualizacji 1.42(...) bardzo spowolniła przez co przesuwanie po mapie jest utrudnione i również granie.(Tłumaczenie,że za dużo kliknięć,itp. jest bezsensu).
3. Podczas trybu Walki jest powolne wgrywanie się danych armii i pól do przesuwania. W turniejach i po za Powinno być 8 vs 8 ( chodzi o równowagę sił w stosunku 8:8 ,a nie my gracze mamy 5:7 i czasami 5:8 ( jest nie jest sprawiedliwe).
4. Brak powiadomień w tzw dzwoneczku o ukończonych cudach u innych i jakie są nagrody. Obecny układ jest beznadziejny.
5. Oferty powinny być w rogu( tam gdzie są głupie informacje typu odcinki IG,itp.)
 

DeletedUser2732

Guest
Witam.

Zauważyłem, że przeglądarka Chrome rozwiązuje problem zwalniania...
Przynajmniej u mnie...

Pozdrawiam.
 

Azulena

Rozbójnik
Potwierdzam, od wprowadzenia tej aktualizacji zbieranie surowców, monet i młotków przestało być płynne.

Wielkie dzięki za filmik obu tych wspaniałych Panów. :)

A do tematu - codziennie po zamknięciu przeglądarki czyszczę programikiem CCleaner wszystkie "pozostałości", wczoraj czyściłam "ciasteczka" na stronie gry zaraz po stwierdzeniu tych błędów - owszem, odrobinę lepiej, bo w pierwszym momencie nie dało się nic zrobić.

Ale nadal jest wolniej niż było, a przy "przeciąganiu" myszą po kilku budynkach, za każdym razem zbiera co drugi.

Nie lubię aktualizacji, ale tym razem proszę o bardzo pilną!
 

DeletedUser1174

Guest
Korzystam z Chrome, Edge, Puffina, wszędzie to samo, a dwie pierwsze mam skonfigurowane na automatyczne czyszczenie Cache i całej reszty po każdej sesji przeglądarki.

EDIT: Jakby się poprawiło, może dodali RAM'u do serwera ... ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1171

Guest
Postaram się napisać bez nerwów... bo ostatnie aktualizacje niestety nie pomagają w tym :/

Dlaczego nikt a to nikt nie napisał że nie można w grze zdobyć więcej ekspansji za prowincje niż 457? :mad:
Czyli co mamy teraz zrobić? Kupić za premium?
Przy moim poziomie... gra przestała być grą a klikaniem w produkcje!!

Zostało mi 8 ekspansji, do zapłacenia 1600zł, żeby "wszystkie" zdobyć? To już nie jest gra free. Tylko płatna.
Nie wiem jak pozostali ale wydawanie takiej kwoty na ekspansję to lekkie przegięcie.
Prosimy od początku o ułatwienie motywowania. (zero reakcji)

Na tym zakończę, bo musiałbym napisać coś... czego moderator nie zaakceptuje.

... niech każdy gracz sobie dopowie co mam na myśli :mad:
 

DeletedUser1171

Guest
Jeszcze jedno... czyszczenie przeglądarki wbrew temu co pisze obsługa gry, TYLKO SPOWALNIA GRĘ!!!!
Małe przypomnienie po co w ogóle jest cache w przeglądarce?!
Ano właśnie po to, żeby strony się szybciej ładowały. Jeżeli czyścimy "pamięć podręczną", to prosimy żeby wszystko ładowało się o początku.
W androidzie jest to min 500MB... Tak więc... jest to BEZSENSOWNE.
Czyszczenie cookies, ma sens tylko w momencie gdy developerzy napiszą "cudowny" mechanizm. To natomiast można "załatwić" usuwając same ciastka.
Kod:
ig_conv_last_site    https://pl1.elvenar.com/game    .elvenar.com    /    2018-12-08T17:09:30.000Z    45              
log_startup_starttime    1512752970437    .elvenar.com    /    2019-07-31T16:09:30.000Z    34              
metricsUvId    xxxxxxxxxxxx      .elvenar.com    /    2117-10-06T10:59:01.000Z    47              
req_page_info    game_v1    pl1.elvenar.com    /    Session    20              
sid    xxxxxxxxxxxx    pl1.elvenar.com    /    Session    18    ✓          
start_page_type    game    pl1.elvenar.com    /    Session    19              
start_page_version    v1    pl1.elvenar.com    /    Session    20
Jak widać 203b to wielkość "powalająca" ;)
Rozwiązanie po wprowadzeniu aktualizacji, to klawisze CTRL + F5.. poczekać aż się załaduje gra i ponownie nacisnąć te klawisze.
Po tym zabiegu powinniśmy mieć "aktualną" pamięć podręczną.

Podsumowując "czyszczenie". Nie ma najmniejszego sensu. Pominę fakt, że osoby nie znające się na tym. Mogą sobie duuuużo innych rzeczy usunąć "przy okazji". (np zapamiętane hasła ;) )
 

DeletedUser1171

Guest
Przecież o limicie ekspansji piszemy tu od miesięcy, między innymi tutaj:
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/limit-ekspansji.2468/#post-30230
Mi chodziło przed aktualizacją, a nie post factum. Na dodatek to gracze zauważyli, a nie obsługa. Nie wspominając o "kochanych" developerach. Proszę zerknąć na "opisy" aktualizacji. W żadnej nie ma choćby wzmianki o tym.
Za to w większości, napisane "naprawa przygód". Przy czym ktoś zauważył choć jedną zmianę w przygodach?!
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@Darius II Akurat o limicie ekspansji jest na elvenar wiki. Od tego ta wiki jest, żeby były tam podstawowe informacje nt. mechaniki gry, na forum są głównie ogłoszenia, dyskusje i zgłoszenia błędów (tutaj pierwszą instancją powinna być "Obsługa gry" - "?" z menu gry - nie forum).
Są osoby, które znajdują informacje nt. statystyk budynków eventowych itp. w plikach gry [nie pytajcie, nie jestem programistą, nie znam się, choć gdzieś kiedyś widziałam link do tego, z nie kończącymi się linijkami kodu], i na becie napisali, że kolejny rozdział przyniesie nam 1 ekspansję z badań. Zawsze mogą to zmienić w przyszłości, ale póki co plan jest taki.

Mi na Chrome gra działa tak samo płynnie, jak wcześniej. Czasem łapka ominie 1 czy 2 domy w rzędzie, ale to też już było od dawien dawna. Ciasteczka usuwałam ponad miesiąc temu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry