• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

BlossomValvi

Łucznik
NEWS z bety :)

Od teraz jest możliwość teleportacji budynków ewolucyjnych.
Na razie tylko w przeglądarce, ale wkrótce również w aplikacji


Na becie już działa :)

View attachment 4190
Wielkie wow - jednak dobrze ze się wstrzymałem z usuwaniem ewolucyjnych

Fajnie ze temat niedasięnizmu został zakończony ;)

Historia jednak uczy ze zaczynam się bać tych dobrodziejstw od iG (ostatni ewent, ligi a teraz takie zapowiedzi)
Chyba ze to na osłodę w związku ze wstrzymanymi zmianami turniejowymi?
 

Charlene

Szef kuchni
Ja również się mega cieszę, bo już planowałam kasowanie a tu taka wiadomość :D jedna z lepszych w tej grze ! Jak ma być na apce to spokojnie poczekam :) to pewnie zachęta, żeby powielać ewolucyjne, bo jednak trzeba gdzieś je trzymać a dzięki teleportom miejsce przestanie być ograniczeniem.
 

Poziomek

Rycerz
zmiana z usuwaniem budynkow ewolucyjnych na wielki plus. Nie mniej nie bylbym soba abym nie dorzucil łyżki narzekania.
Przydalo by sie info sporo wczesniej nad czym pracuja, tak aby nie byc zaskoczonym, to nawiazuje do ewolucyjnych poniekad. Mysle ze pewna czesc osob usunela te budynki np 2-3-4-5 tygodni temu albo i wczesniej..bo majac budynek np na 4 poziomie uznali ze jest zbyt malo oplacalny do miejsca jaki zjamuje. Ja tak zrobilem z Sowa i na jedym ze swiatow z Syrenka.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Jeśli mam jakiś budynek ewolucyjny do którego nie mam 9 artefaktów pozwalających go podnieść do 10 poziomu lub jeśli takowy budynek jest mało opłacalny czy nie mam miejsca w mieście aby go postawić lub z innych powodów to po prostu zostaje on w inwentarzu czekając na lepsze czasy, krótko mówiąc szkoda go stawiać żeby za chwilę go skasować :)
 

Charlene

Szef kuchni
zmiana z usuwaniem budynkow ewolucyjnych na wielki plus. Nie mniej nie bylbym soba abym nie dorzucil łyżki narzekania.
Przydalo by sie info sporo wczesniej nad czym pracuja, tak aby nie byc zaskoczonym, to nawiazuje do ewolucyjnych poniekad. Mysle ze pewna czesc osob usunela te budynki np 2-3-4-5 tygodni temu albo i wczesniej..bo majac budynek np na 4 poziomie uznali ze jest zbyt malo oplacalny do miejsca jaki zjamuje. Ja tak zrobilem z Sowa i na jedym ze swiatow z Syrenka.
Pokaż mi grę w której Twórcy informują graczy nad czym pracują, bo ja takiej nie kojarzę. Mamy o tyle dobrze, że jest beta i dowiadujemy się wcześniej o jakiś zmianach. Jeśli ktoś kasuje ewolucyjne to znaczy, że nie są mu potrzebne dla miasta i to, że teraz wprowadzili teleport nie zmienia faktu, że nadal byłyby nie potrzebne. Coś Ty się uparł na tą Sowę :/ Syrenkę wyparł zestaw pielgrzymów, więc też mała strata.
 

kikimora

Rozbójnik
. Nie mniej nie bylbym soba abym nie dorzucil łyżki narzekania.
Narzekać to pisze Pana trza umić. Szukanie wywówek dla własnych niezbyt trafnych wyborów to nie jest narzekanie.... No chyba że na się :p Usuwając budynek wiedziałeś doskonale jakie są konsekwencje tego kroku, więc podnoszenie larum w tej kwestii jest nieuzasadnione. To była tylko i wyłącznie Twoja decyzja (teoretycznie świadoma jak sądzę). A zmiana sama w sobie jest bardzo dobra. W kwestii narzekania można by ubolewać, że dopiero teraz jest wprowadzana, ale zamiast tego chyba lepiej jest się cieszyć z samej zmiany.

Teraz pozostaje czekać na cud teleportu cudow
 
Teraz pozostaje czekać na cud teleportu cudow
Teleportu cudow nie bedzie, dopoki poziomy cudow beda czescia skladowa formuly na obliczanie kosztow w turnieju i w Iglicy. Juz dawno temu pisalem, do czego doprowadzilaby mozliwosc chowania cudakow:

Co do mozliwosci chowania budynkow ewolucyjnych, to taka funkcje uwazam za prawie calkowicie zbedna, wiec nie za bardzo rozumiem ten caly entuzjazm :) Teoretycznie wszystko wyglada fajnie, tyle ze w praktyce, jesli ktos bedzie chcial schowac jakis budynek, schowa go juz na zawsze.
Z jakichs powodow dany budynek chce sie przeciez schowac, prawda ? Czyli uznaje sie go w danej chwili za zbedny, a nawet przeszkadajacy w miescie. Miejsce robi sie pod inne, naszym zdaniem bardziej wartosciowe budynki. Jest raczej malo prawdopodobne, by w przyszlosci zaistanialy jakiekolwiek powody, bysmy nagle uznali, ze te wszystkie pochowane Majowe Drzewka itp. nagle wydaly nam sie na tyle wartosciowe, by je znowu wystawic z inwentarza. Czyli chowanie budynkow ewolucyjnych w praktyce odpowiada po prostu ich skasowaniu/zburzeniu. Moze i schowanie budynku zamiast jego zburzenia zapewni nam odrobine lepsze samopoczucie, ale efekt koncowy bedzie dokladnie ten sam :)

Jedyna sytuacja, w ktorej ta funkcja moze byc moim zdaniem przydatna, to chwilowe zwalnianie miejsca pod eventy i Przygody. Czyli zamiast np. kilku zbrojowni czy rezydencji schowamy na pare dni kilka budynkow ewolucyjnych, co na dluzsza mete absolutnie niczego przeciez w grze nie zmienia.
 

kikimora

Rozbójnik
@chris07070707 w dużej mierze nasz rację. Entuzjazm nad możliwością chowania ewolucyjnych jest faktycznie wyolbrzymiony. Z mojej perspektywy oceniam to tylko w kategorii "sprawiedliwości" gry - skoro możemy chować budynki to i te ewolucyjne też. Czy to jest potrzebne? Dało się bez tego żyć, więc pewnie nikt by się nie rzucał z mostu gdyby tego nie wprowadzili. Ale skoro już dają taka opcję, to chyba wypada się cieszać i doceniać.

Co do cudów. Faktycznie to jest problem. Tylko że nie leży on w samej opcji chowania cudów, ale przyczyn należy doszukiwać się w formule obliczania trudności turniejów. Domniemam, iż intencja była zacna i przyswiecała jej idea "równości" (czy innej sprawiedliwości) graczy. To szczytny cel, aby każdy "miał tak samo". Tylko jak to z utopijnymi ideologiami bywa w teorii wszystko ładnie się prezentuje, ale w praktyce to ten "komunizm turniejow" się kompletnie nie sprawdził. Gracze zostali ukarani za swoją aktywność. Nie po to rozwijalismy cudy, aby je kasować. Gdyby nie genialność konstrukcji turniejow nikomu by do łba nie strzelilo proponować opcje kasowania/chowania cudów. Prawda jest taka, że poprzedni system był upośledzony tylko i wyłącznie przez opcjonalne badania powiększeń oddziału. Wystarczyło w formule uwzględnić tylko badania obowiązkowe i efekt byłby osiągnięty. Wszyscy mieliby takie same proporcje walk i tylko on wydajności naszych miast zależałby wynik końcowy. I z mojego punktu widzenia to miałoby sens.
 

BlossomValvi

Łucznik
Bez przesady , entuzjazm zasłużony ;) bo:
- pomimo wstępnych zapowiedzi da sie to zrobić
- od czasów nowej ekipy, jedna z poważniejszych poprawek (wraz z zakrywaniem budynków podczas przenoszenia*) bez szkody dla gracza. Choc jeszcze musi wejść ;) bo taka poprawka do turnieju to nadal sobie wisi

Jak tak dalej pójdzie to może i formule turniejowa zmienia ;) albo ekipę ;p jak poprzednią

*jedyny mankament ukrywania budynków działa „tylko” w menu przenoszenia jak sobie coś budujesz to nie ma lekko… widać ktoś nie pomyślał by dać i tam od razu

Szczerze ta zmiana jest dla mnie istotniejsza niż jaranie się kolejnymi poprawkami do turnieju czy iglicy, bo bezpośrednio wpływa na miasto czyli to co jest dla mnie sednem gry. Chętnie bym się pozbył turnieju i iglicy z rozgrywki ale rozumiem ze musi być mechanizm zuzywania zasobów
 

Poziomek

Rycerz
Narzekać to pisze Pana trza umić. Szukanie wywówek dla własnych niezbyt trafnych wyborów to nie jest narzekanie.... No chyba że na się :p Usuwając budynek wiedziałeś doskonale jakie są konsekwencje tego kroku, więc podnoszenie larum w tej kwestii jest nieuzasadnione. To była tylko i wyłącznie Twoja decyzja (teoretycznie świadoma jak sądzę). A zmiana sama w sobie jest bardzo dobra. W kwestii narzekania można by ubolewać, że dopiero teraz jest wprowadzana, ale zamiast tego chyba lepiej jest się cieszyć z samej zmiany.

Teraz pozostaje czekać na cud teleportu cudow
to nie sa nietrafione wybory, po prostu nie czekalem do konca az uzbieram calosc, postawilem bo dosc szybko wpadlay z iglicy rozszerzenia, myslalem ze dalej tak bedzie wypadalo, a okazalo sie inaczej. Nie mniej gdybym wczesniej posiadal info ze tworcy pracuja nad takim rozwiazaniem - to bym sie wstrzymal, schowal budynek i postawil go jakby kiedys ponownie syrenka zagoscila. Ja swoj budynek usunelem no nie wiem ile +- 3tyg temu (Sowe chyba tez)

as co do samego narzekania na brak informacji za wczasu: Patrz w innych grach np na forach gry np tworcy sie chwala i informuja graczy nad jakimi rozwiazaniami mysla, co planuja wprowadzic w przyszlosci
 

kikimora

Rozbójnik
@Poziomek naprawdę? muszę? serio? cóż... trudno....
to nie sa nietrafione wybory, po prostu nie czekalem do konca az uzbieram calosc, postawilem bo dosc szybko wpadlay z iglicy rozszerzenia, myslalem ze dalej tak bedzie wypadalo, a okazalo sie inaczej.
żebym ogarnęła temat, bo albo coś mi sie wydaje, albo próbujesz udowodnić, ze podłąłeś dobrą decyzję, ale coś nie pykło... Podjąłeś świadomą decyzję o postawieniu jakiegoś niepełnowartościowego budynku. Wiedziałeś doskonale, że nie masz żadnych gwarancji, że uda Ci się go wyciągnąć do pełnej wartości z uwagi na brak niezbędnych elementów (w tym wypadku artefaktów). To po co go stawiałeś? Oczywiście nie mogłeś poczekać z postawieniem budynku na uzbieranie pełnego kompletu artefaktów, bo to by było przecież bez sensu prawda? Najrozsądniejszą decyzją było zajęcie miejsca przez budynek, który nie spełniał oczekiwań... taaaa...

Nie mniej gdybym wczesniej posiadal info ze tworcy pracuja nad takim rozwiazaniem - to bym sie wstrzymal, schowal budynek i postawil go jakby kiedys ponownie syrenka zagoscila.
z doświadczenia wiem, ze nie chciałbyś tego wiedzieć. Doskonale pamiętam jak ig zrobiło kiedyś prezent graczom i pokazało swoją "ludzką" twarz. Pewnego pięknego dnia ig niespodziewanie nas łaskawie poinformowało o swoich planach... Czkawką odbiła się nam ta wiedza. Staty budynków obcięli od razu, a na zapowiedziane zmiany (dotyczyły wprowadzenia zaklęcia renowacji budynków) czekaliśmy chyba z rok. Czy musze dodawać, że spora część graczy nagle znalazła się w czarnej [tam gdzie się nie nosi sygnetu] po tej "dobrej" nowinie? Po tym czasie to już naprawdę ta wiedza o planach nie miała żadnego znaczenia. Każdy z nas musiał sobie jakoś poradzić z obcięciem statystyk od razu - w skrajnych wypadkach było to bardzo bolesne, a na dobrodziejstwo zmian czekać... i czekać... i czekać... i nawet już zapomnieć o tym nam się udało.
Także nie. O ich planach osobiście nie chce wiedzieć!

as co do samego narzekania na brak informacji za wczasu: Patrz w innych grach np na forach gry np tworcy sie chwala i informuja graczy nad jakimi rozwiazaniami mysla, co planuja wprowadzic w przyszlosci
tu też się chwalą. Ktoś nieroztropny w swojej ignorancji mógłby sądzić, ze beta jest serwerem testowym do wyłapywania błędów, ich ewentualnej poprawy itd. Niezliczone ilości błędów wyłapane na becie i wypuszczone na serwery bez najmniejszej choćby kosmetycznej próby poprawy dowodzą, że tutaj serwer beta ma zupełnie inne zadanie. Uwaga! Będzie odkrycie!
tworcy sie chwala i informuja graczy nad jakimi rozwiazaniami mysla, co planuja wprowadzic w przyszlosci
Z 2-tygodniowym wyprzedzeniem wiesz co bedzie wprowadzone do gry. To o co Ci tak właściwie chodzi?

i pomyśleć, ze kiedyś nie było teleportów.... i jakoś nikt z tego powodu nie darł szat... ciekawe...
 

Serengeti

Szef kuchni
Co do mozliwosci chowania budynkow ewolucyjnych, to taka funkcje uwazam za prawie calkowicie zbedna, wiec nie za bardzo rozumiem ten caly entuzjazm :) Teoretycznie wszystko wyglada fajnie, tyle ze w praktyce, jesli ktos bedzie chcial schowac jakis budynek, schowa go juz na zawsze.

Niekoniecznie :)
Ja na przykład chętnie będę chować misia pandę, który, aczkolwiek uroczy :D, w okresie pomiędzy kolejnymi karmieniami przynosi mi raz na 48 h tyle surowca, co tych samych rozmiarów manufaktura T2 co 9 h. A jeść dostaje raz na 3 tygodnie... Tak więc gdy tylko pojawi się możliwość chowania ewolucyjnych będzie pewnie większość czasu spędzał w inwentarzu, ale to nie znaczy wcale, że jest zbędny :)
Tak samo chętnie schowam Popielatego Feniksa w czasie pomiędzy eventami, wstawiając w to miejsce moją "upośledzoną" Syrenkę na niskim levelu, która aktualnie ma miejsce stałego pobytu w inwentarzu i nigdy nie ujrzała światła dziennego ;) Sama w sobie nie zapracuje na własne 16 kratek miejsca, ale na przemian z Popielatym już stworzą niezły team :)
 

Ovocko

Rycerz
Tak samo chętnie schowam Popielatego Feniksa w czasie pomiędzy eventami,

Dokładnie, tym co mają drugiego prawdopodobnie będzie się opłacało go wyciągnąć na czas eventu, nawet jeśli nie jest w ogóle, albo prawie w ogóle rozbudowany. Albo stawiać okresowo budynki nawet częściowo wyewoluowane, na czas gdy jest większe zapotrzebowanie na dane zasoby (zwłaszcza te rzadsze, typu ziarna)
 
Status
Zamknięty.
Do góry