• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Rynek Skrzynek a... łańcuszki?

Elik2

Zwiadowca
No więc tak. Tyle tu odkopałem już informacji jaki ten Rynek Skrzynek super, jaki ten Rynek Skrzynek oszczędny, jaki łatwy w obsłudze... Jakaż porażająca jest jego wyższość nad łańcuszkami... Zgadzam się w pełni bo sami z bractwem z powodzeniem go używamy...
Poprawka: będziemy używać :p
Jednak to zdanie o wyższości nad łańcuszkami coś nie gra. Nie wiem czy to ja tu jestem niezorientowany czy wszyscy na około i mam nieprzyjemne wrażenie że jednak to pierwsze ;)
O to z tegoż powodu iż o łańcuszkach w Elvenie jeszcze nie słyszałem... Cóż... Może się ktoś kto stoi po drugiej stronie tej "przekonywanki" i z kolei uważa że te "łańcuszki" są górą? Albo może ktoś kto wie co to jest...

A i jeszcze jedno z kąd ja mam wiedzieć jakie są nagrody za skrzynkę pomocy jak jest tam tylko kolorowa ikonka AW i liczba tych AW a nie wartość AW? To się chyba po kolorkach trzeba poznawać... Teoretycznie można by się tego drogą dedukcji dowiedzieć jednak od czego jest forum jak nie od oszczędzania sobie roboty? ;)
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
A i jeszcze jedno z kąd ja mam wiedzieć jakie są nagrody za skrzynkę pomocy jak jest tam tylko kolorowa ikonka AW i liczba tych AW a nie wartość AW? To się chyba po kolorkach trzeba poznawać... Teoretycznie można by się tego drogą dedukcji dowiedzieć jednak od czego jest forum jak nie od oszczędzania sobie roboty?
Jeśli ci chodzi o kolory AW w skrzynkach to jest tak:
FIOLETOWY 20AW
NIEBIESKI 5AW
sumując ilości dla przykładu: 2x fioletowe to 2x20=40AW
1x fioletowe, 3x niebieski to 20+ (3x5) = 35AW itd.
 

BlossomValvi

Łucznik
Cóż u mnie w bractwie oficjalna wymiana to łańcuszki :) i pomimo testów obu systemów jakoś rynek się nie przyjął

W skrócie łańcuszki premiują aktywność, ponieważ im więcej włożysz tym większe szanse na wyższa skrzynkę z nagrody a ona jest czystym zyskiem w tym systemie. Natomiast rynek skrzynek maksymalizuje bonus od gry, ale w zamian skrzynki wymagają ciut większej dyscypliny

oba systemy gwarantują zwrot minimum 100% włożonego wkładu przez uczestników, wiec tak naprawde to kwestia gustu który się stosuje

PS Przy czym do działania łańcuszka trzeba minimum 2 osób (wtedy część nagród może przepaść) w rynku skrzynek tyle ile jest nagród. Jak ma się „trudne” bractwo to chyba łatwiej wystartować z łańcuszkiem
 

ryjuwka

Rozbójnik
witam
w moim głównym mieście stosujemy łańcuszek
natomiast w miastach iglicowych rynek
 

Tajniakos

Paladyn
A i jeszcze jedno z kąd ja mam wiedzieć jakie są nagrody za skrzynkę pomocy jak jest tam tylko kolorowa ikonka AW i liczba tych AW a nie wartość AW? To się chyba po kolorkach trzeba poznawać... Teoretycznie można by się tego drogą dedukcji dowiedzieć jednak od czego jest forum jak nie od oszczędzania sobie roboty?
Po co sobie życie utrudniać z kolorami jak są od tego gotowce?

Swojego czasu korzystaliśmy w bractwie z łańcuszków. Po wdrozeniu RS cześć graczy była do tego sceptycznie nastawiona ale z czasem się przekonali i do dzisiaj RS śmiga u nas jak malowany. Łańcuszki przeszły u nas do lamusa już na zawsze :)
 

BlossomValvi

Łucznik
Jak pisałem, by wystartować system trzeba mniejszej ilości ludzi

Wymaga tez mniejszej dyscypliny lub jak kto woli mniejszej kontroli nad systemem, w przypadku skrzynek przerzucenie czy niedorzucenie wartości odbija się na wszystkich w przypadku łańcuszka już niekoniecznie. Choć może lepsze byłoby stwierdzenie ze w łańcuszku kontrola jest rozproszona na wszystkich uczestników w skrzynkach skupiona na właścicielu antyku


Aktualnie to łańcuszek świetnie się sprawdza w przypadku perka „Dzielenie się wiedza” bo nie trzeba pilnować jaka jest jego wartosc

Na koniec łańcuszek premiuje aktywność, im więcej wrzucisz tym większy masz z tego bonus (wyższa skrzynka z nagrody) tu skrzynki zapewniają „rezerwacje” nagrody

Podkreślam najważniejsze by choć jeden system hulał w bractwie bo to zapewnia cyrkulację PW a który to kwestia gustu

PS. Również zalety rynku skrzynek nie są na tyle duże by przechodzić z łańcuszków na niego, przynajmniej mnie nie przekonuja
 

Poziomek

Rycerz
hm tak czytam czytam . i ciagle lancuszki wydaja mi sie latwiejsze w obsludze? nie trzeba zdyscyplinowanych jednostek w bractwie, wrzuca kto chce , kto ma pw.
 

Tajniakos

Paladyn
Jak pisałem, by wystartować system trzeba mniejszej ilości ludzi

Wymaga tez mniejszej dyscypliny lub jak kto woli mniejszej kontroli nad systemem, w przypadku skrzynek przerzucenie czy niedorzucenie wartości odbija się na wszystkich w przypadku łańcuszka już niekoniecznie. Choć może lepsze byłoby stwierdzenie ze w łańcuszku kontrola jest rozproszona na wszystkich uczestników w skrzynkach skupiona na właścicielu antyku


Aktualnie to łańcuszek świetnie się sprawdza w przypadku perka „Dzielenie się wiedza” bo nie trzeba pilnować jaka jest jego wartosc

Na koniec łańcuszek premiuje aktywność, im więcej wrzucisz tym większy masz z tego bonus (wyższa skrzynka z nagrody) tu skrzynki zapewniają „rezerwacje” nagrody

Podkreślam najważniejsze by choć jeden system hulał w bractwie bo to zapewnia cyrkulację PW a który to kwestia gustu

PS. Również zalety rynku skrzynek nie są na tyle duże by przechodzić z łańcuszków na niego, przynajmniej mnie nie przekonuja
@BlossomValvi z całym szacunkiem ale to o co piszesz mija się całkowicie z prawdą i jest zupełnie odwrotnie :) Zaraz się okaże, że 100% wkładu w cudzy cud jest lepsze od włożenia 80% w swój własny :)
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
@BlossomValvi z całym szacunkiem ale to o co piszesz mija się całkowicie z prawdą i jest zupełnie odwrotnie :) Zaraz się okaże, że 100% wkładu w cudzy cud jest lepsze od włożenia 80% w swój własny :)
Poniekąd tak ;) bo w łańcuszku ktoś inny ci odda te 100% wkładu a jeszcze dostaniesz bonus z antyku, wiec tak można mieć ponad 100% wkładu - jest to właśnie premiowanie aktywnosci

Z drugiej strony gwarancji nie ma i możesz za 100% wkładu otrzymać tylko 100% zwrotu i tu możesz być na minusie względem rynku skrzynek (rynek skrzynek wymaga 80% wkładu z zasady) tylko ze jak łańcuszek się rozpędzi (starczy by wzięło w nim udział tyle osób ile jest skrzynek w nagrodzie) to jest dokładnie to samo

tym niemniej moje argumenty tylko wspomniały o premii za aktywnosc
Jeśli się mylę bo jest „odwrotnie” to proszę o rzeczowe kontrargumenty i wypunktowanie, bo wiem ze potrafisz pisać ;)

I na koniec, łańcuszki startowałem w bractwie jak się jeszcze łańcuszkami nie nazywały i startowaliśmy to w trzy osoby, by rozpędzić system. Aktualnie to bractwo decyduje (vox populi) ze woli łańcuszek od rynku skrzynek. I nie to ze nie wiem o co chodzi bo rownolegle rynek skrzynek tez współistnieje
 

Charlene

Szef kuchni
Dla mnie system łańcuszkowy ma jeden ogromny minus - gracz musi pilnować list i swojej skrzynki, ponieważ jak nie przypilnuje, to ją traci, bo ktoś go przebije. To taka trochę rywalizacja i nie mam ochoty poświęcać na to czasu. Poza tym niestety trzeba też pilnować graczy, bo czasem ktoś celowo albo i nie, nie wrzuci zadeklarowanej wartości z listy. Mam wrażenie, że łańcuszek jest fajniejszy jeśli właściciel danego cudaka dużo ładuje w niego (ponad połowa wartości) i wtedy przyjemniej jest dostać np. 50 AW zwrotu jak się dało 100 AW niż 50 AW zwrotu jak się dało ze 250 AW, gdyby właściciel nie uzupełniał punktów. Jestem przeciwniczką łańcuszka, bo jest frustrujący i to kolejny element, którego trzeba pilnować w grze.
 

Tajniakos

Paladyn

BlossomValvi

Łucznik
@BlossomValvi Proponuję lekturę tego postu ------> https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/gazetka-społecznościowa.4179/post-60323
i tego --------->https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/rynek-skrzynek-system-wymiany-pw.3879/post-72238

Temat rzeka poruszany wielokrotnie więc nie wiem co tu by można było jeszcze dodać, bo jak ktoś się zaprze to nawet te argumenty zawarte w powyższych postach go nie przekonają ;)
Ok to podaj co napisałem odwrotnie, resztę znam ;)

rozumiem ze rynku skrzynki nie trzeba pilnować? Zasada jest ta sama w łańcuszku pilnujesz by następca ci oddał AW w rynku to właściciel pilnuje całej listy by się zgadzała
W sensownym bractwie to nie problem bo nikt nie celuje na żerowaniu na kimś (zreszta od tego jest arcy)

to miałem na myśli pisać ze kontrola jest rozproszona albo scentralizowana na jednej osobie
Jak kto woli

A dopoki ktoś się nie odniesie konkretnie do moich argumentów to ja sobie odpuszczam dyskusje. Szkoda mi czasu, wiem jak działają oba systemy (jak i umowa dżentelmeńska) bo to u mnie działa i nie ma z tym prpblemu
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Jak pisałem, by wystartować system trzeba mniejszej ilości ludzi
Napisz proszę ile casu może zająć np Rozbudowa cudu w łańcuszku w 5 osób ;)
Wymaga tez mniejszej dyscypliny lub jak kto woli mniejszej kontroli nad systemem,
Napisałeś wyżej, że resztę znasz a mam wrażenie, że nie do końca. W łańcuszku to dopiero potrzebna jest dyscyplina :)
Choć może lepsze byłoby stwierdzenie ze w łańcuszku kontrola jest rozproszona na wszystkich uczestników w skrzynkach skupiona na właścicielu antyku
Z tym się zgadzam. Tu trzeba pilnować wszystkich wrzutek od wszystkich uczestników :)
tym niemniej moje argumenty tylko wspomniały o premii za aktywnosc
Rozumiem, że w RS biorą udział Ci mniej aktywni?
w przypadku skrzynek przerzucenie czy niedorzucenie wartości odbija się na wszystkich w przypadku łańcuszka już niekoniecznie
W RS niedorzucenie? Niedorzucenie w mig jest wyłapywane bo widać to jak na dłoni ;) W łańcuszku jak się zagotuje to dopiero wychodzą kwiatki z niedorzucaniem :)
Na koniec łańcuszek premiuje aktywność, im więcej wrzucisz tym większy masz z tego bonus
To dopiero jest bomba :) Jaka to różnica wrzucić 600pw i dostać 3 runy a wrzucić 60pw i dostać to samo? Jak starasz się przekonywać, żadna.
Matematyki nie oszukasz bo zawsze wkład 80% jest mniejszy od 100% i tego nie przeskoczysz ;)
Każdy używa dla siebie wygodniejszej formy wymiany PW i za żadne skarby bym już nie wrócił do łańcuszków. Wiem ile z tym było zabawy, pilnowania, sprawdzania i zmieniania wpisów w łańcuszkach jak się ostro zagotowało i np 5 graczy w tym samym momencie dokonało wpisu. Podziękuję za ponowne prostowanie takich łańcuszków i pozostanę przy bezstresowym RS :) a Wam jak pasują łańcuszki to kto Wam broni ;)
 

Poziomek

Rycerz
Napisałeś wyżej, że resztę znasz a mam wrażenie, że nie do końca. W łańcuszku to dopiero potrzebna jest dyscyplina
O jakiej dyscyplinie piszesz- Korzystam od niedawna z lancuszka i nie widze dyscypliny - zaufanie kazdy ma do siebie i nie chodze sprawdzam czy nastepca wrzucil u mnie:)
 
oba systemy gwarantują zwrot minimum 100% włożonego wkładu przez uczestników, wiec tak naprawde to kwestia gustu który się stosuje
Argument naciagany, choc, technicznie rzecz biorac, nie napisales nieprawdy ;) Jest naciagany nie z powodu tego, co napisales, tylko tego, co pominales. Zapomniales wspomniec, ze RS gwarantuje zwrot 100% za wklad w wysokosci 80% (czyli, innymi slowy, gwarantuje zysk), a lancuszek juz nie. Wiec nie, to nie jest tylko kwestia gustu, sa zasadnicze roznice w kwestii rozlozenia zyskow. Kwestia gustu (i wyboru) jest tylko to, czy zwolennicy danego systemu sa w stanie zaakceptowac slabe strony wybranego przez siebie systemu. Ale w obu przypadkach powinni dobrze znac zarowno mocne, jak i slabe strony obu systemow.

@Elik2, ja osobiscie wole RS, ale decydujacy jest dla mnie inny argument, niz te przytaczane przez moich przedmowcow. Pomijam tu kwestie rozlozenia zyskow, kontroli, podatnosci obu systemow na bledy itd., choc i w tych kwestiach RS moim zdaniem wygrywa. Ale to kwestia osobistych preferencji, natomiast jedna rzecz sprawia, ze nie jestem w stanie scierpiec lancuszkow i ze wszystkie inne, pozornie wazniejsze argumenty, schodza na drugi plan.
Po prostu nie cierpie spamu i nie cierpie zbednej biurokracji. Kazda zbedna wiadomosc na kopercie to dla mnie o jedna wiadomosc za duzo. Zeby wypelnic cud w lancuszku, w praktyce potrzebnych jest najczesciej kilkadziesiat wpisow, a w RS tylko kilka. Roznica w ilosci "spamu" w obu systemach jest kolosalna.
 
Do góry