• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wymiana artefaktów

Co myślisz o moim pomyśle?

  • Tak

    Głosy: 14 53,8%
  • Nie

    Głosy: 10 38,5%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 2 7,7%

  • W sumie głosujących
    26

AniaMar

Wędrowiec
Poruszyliśmy w naszym bractwie wątek wymiany artefaktów, byłoby to świetne udogodnienie zrobić taki handel artefakt za artefakt w obrębie bractwa. Cześć z nas zbędne artefakty przerabia na fragmenty zaklęć i nieraz są to artefakty na które inny gracz „poluje”
Proszę przemyśleć, myślę że byłaby to fajna funkcja

Pozdrawiam
Ania
 

Klops

Rozbójnik
Mój głos na tak, sama opcja wymiany artefaktów, jak najbardziej zasługuje na uwagę. Jednak pomysł na wymianę artefaktów w stosunku 1:1 w obrębie bractwa, to wg mnie to zbyt duże uproszczenie. Raczej spodziewałbym się dodania opcji wymiany artefaktów w stosunku 2:1 (na niekorzyść wymieniającego oczywiście) ale na poziomie gracz-gra. Wydaje mi się, że artefakty i budynki ewolucyjne, to dosyć mocne struktury w grze i raczej nie powinniśmy mieć zbyt dużej dowolności w ich pozyskiwaniu.

Cześć z nas zbędne artefakty przerabia na fragmenty zaklęć

Nauczony doświadczeniem, raczej unikałbym takich procederów, gra zmienia się dosyć dynamicznie i nigdy nie wiadomo, kiedy śię nam przydadzą artefakty, które na ten moment nam zalegają. Polecam chomikować :cool:
 

Załączniki

  • artefakty.gif
    artefakty.gif
    1.017 KB · Wyświetlenia: 24

makiwo

Wędrowiec
Poruszyliśmy w naszym bractwie wątek wymiany artefaktów, byłoby to świetne udogodnienie zrobić taki handel artefakt za artefakt w obrębie bractwa. Cześć z nas zbędne artefakty przerabia na fragmenty zaklęć i nieraz są to artefakty na które inny gracz „poluje”
Proszę przemyśleć, myślę że byłaby to fajna funkcja

Pozdrawiam
Ania
Jestem za, dobry pomysł.
Makiwo
 
Ostatnia edycja:

Xerynvet

Wędrowiec
Wymiana artefaktów - np. w obrębie bractwa 1 do 1 - może być dobrym pomysłem. Jestem za. Ale też inne formy wymiany artefaktów mogłyby być też dobre.
 

blazius1

Paladyn
Pomysł dobry dla graczy, ale sprzeczny z koncepcją twórców gry.
Sami ją tu wskazaliście - zadaniem gracza jest polować na artefakty. Ma się jak najczęściej logować, żeby polować.
Rolą twórców gry jest czasem podrzucać artefakty, żeby gracze mieli na co polować.
Dlatego wszystkie artefakty po kolei powrzucano do Iglicy.

Więc idea wymiany pomiędzy graczami, sami widzicie, w grę nie wchodzi. Co najwyżej, ale tylko w drodze wyjątku, w grę wchodzi wymiana gracza z grą.
W ten czas po niekorzystnym parytecie: 2 za 1. Ale to w drodze wyjątku, ponieważ zasadą jest żeby polować.
 

Charlene

Szef kuchni
Jestem na nie, bo to jest sprzeczne z polityką gry. Taka opcja będzie prowadziła do pushowania( gracz może mieć kilka kont wspierających, które będą dostawać artefakty z Iglicy i co jakiś czas będzie tworzył bractwo, dołączy te konta i zdobędzie od nich komplet artefaktów), co jest zabronione w grze. Kto przerabia artki na fragmenty, ten przerabia, ale czy dobrze robi...
 

AniaMar

Wędrowiec
Dzięki za komentarze, nawet te na „nie” mają sens. Ogólnie fajnie byłoby żeby mieć stały dostęp do wszystkich artefaktów (taki np sklep) i żeby można je było kupić za niekoniecznie diamenty lub wymienić je z innym graczem. I nie czekać az pojawia się w AM. Każdy ma swój styl gry i niektórych budynków eventowych nie będzie stawiać i chętnie te artefakty wymieni.

Twórcy gry mogą ustalić cenę lub formę wymiany.
Zdaje sobie z tego sprawę ze mogą być „luki” z tym związane i niektórzy będą chcieli przechytrzyć system jak Charlene napisała.

Na tym niestety się nie znam jak zaradzić.
 

Wilczeq

Wędrowiec
Jestem na nie. To zaburzyłoby system gry - juz lepsza wydaje mi się opcja z wymianą gracz-gra ale zwiększyłbym stosunek do min 1:3 gdzie nie musimy poświęcać jednego konkretnego rodzaju artefaktu a np 3 różne (ale to już by zależało od nas, które poświęcimy) aby uzyskać 1 nam potrzebny.
 
Do góry